DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Раднички Ниш
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 28 Jul 2019 11:47    Post subject: Reply with quote

Ја се не сећам кад смо последњи пут отпевали овај ретро-сегамега-хит!
У "овој" генерацији на стадиону сигурно не, значи 10-15 година...а сви га и даље знају...Laughing
А све се слаже у принципу и даље...
ИДЕМО СВИИИ НА СТАДИООООН... whistling
http://www.infinitelooper.com/?v=jzm6XUYJohc&p=n#/782;807
Back to top
View user's profile Send private message
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 28 Jul 2019 17:29    Post subject: Reply with quote

Стварно не знам како људи имају образа (ово пре свега мислим на Београђане ) да се гурају за карте кад у Београд дође нека европска екипа , огорчен сам као и већина људи овде , кад момци из Ниша , Крагујевца и осталих места могу да превале толики пут сваку текму , а размажени Београђани не могу да протегну ноге пет станица... стварно срамота.
Back to top
View user's profile Send private message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 28 Jul 2019 18:27    Post subject: Reply with quote

ragazzi wrote:
Стварно не знам како људи имају образа (ово пре свега мислим на Београђане ) да се гурају за карте кад у Београд дође нека европска екипа , огорчен сам као и већина људи овде , кад момци из Ниша , Крагујевца и осталих места могу да превале толики пут сваку текму , а размажени Београђани не могу да протегну ноге пет станица... стварно срамота.


Београд је одавно у већини анти-српски град и самим тиме његови становници нису заинтересовани за клуб чији су навијачи патриоте здравог духа и размишљања. Изгледа да се Срби широм света проналазе кроз Звезду, сем оних из главног града.
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 28 Jul 2019 19:29    Post subject: Reply with quote

Pod hitno prestati sa koreografijama na Evropskim utakmicama,bar domacim. Samo prvenstvenim. Mozda degeni sto nece da dolaze na nasu ligu prestanu dolaziti,a u boljem slucaju krenu na domace.
Rikn'o mi je laptop,a na tel nemam cirilicu (ili ja ne znam namjestiti),zato je latinica
Back to top
View user's profile Send private message
Konsiliere
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2006
Posts: 169

PostPosted: 28 Jul 2019 19:42    Post subject: Reply with quote

по мени је ствар врло јасна, нове генерације не интересује фудбал више као нас некад, нити ће они да се цимају бежећи из школе у престоницу да виде Звезду, небитно с ким игра. Тако је и на Хелсинкију било више људи од 30-40 година, него оних млађих, али су зато ти старији убедљиво цепали глас. Е сад, ти старији су већином са породицама које морају издржавати и не могу више све да испрате јер се у овој земљи доста лоше живи. Ти који лепо живе данас, не прате домаћи фудбал, а мали део који се интересује, вероватно забада пред телевизором уз неки крканлук и вопс. То је наша реалност данас, јер је средњи слој убијен, огорчен и осиромашен, а данашњу децу и данашње ловаторе, ултрас прича не дотиче. Док смо јурили педере, било је публике, данас они шетају по државним институцијама, а нама се стадион празни. Додуше, смешно би било очекивати од брадатих хипстера да буду ултраси..
_________________
немој да све наше ратове сломе упропасте као да не значе ништа, зар не пожелиш да се окренеш, и нађеш снаге да нас покренеш!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 28 Jul 2019 20:15    Post subject: Reply with quote

Само ако се ми предамо онда ће прича да се угаси...докле год се не предајемо, постоје шансе да нашој причи приђу нови људи. На нама је да им јасно ставимо до знања какво је Север место ако већ нису схватили. Од толико милиона мора да може да се направи језгро од 5000 људи на Северу који ће да разумеју причу и на крају крајева сложеност ситуације у којој се земља и ми у њој налазимо. Нисмо "ин" више, можда је и боље...сад треба да се ради на квалитету и бројци у којој ћемо и ми да уживамо и да будемо оно што наша трибина и јесте. Једно од ретких здравих места преосталих у овој земљи, колико год се некоме са стране то чинило чудно, тако је када се оде до краја и погледа све. И оно што ја видим на Северу код млађих је да расту у праве Ултрасе, праве навијаче...тако да не би ја рекао да не интересује омладину то. Не интересује већински део што је кажем можда сад и боље...већ сада долазе само они које искључиво занима навијачка прича.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 28 Jul 2019 20:27    Post subject: Reply with quote

Ja uopste ne mislim da nove generacije ne zanima fudbal i tribina. U mom okruzenju nikad vise mladjih Very Happy
Mnogo ljudi govori nekad je nas iz kraja islo 20,sad trojica. Pa stani druze,nekad je i moje generacije islo sa mnom 10,sad ima jedan,ali ima mladjih,ne staje svijet na nama. Moj prijedlog je usmjeriti svu mastu,energiju na domace utakmice.Na evro navijaj,baci koju parolu i to je to. Kome se mi imamo dokazivati necim,jebe mi se za koreografiju na tim utakmicama.
U svakom slucaju ovo jeste jadno,ali prije 90ih kop je bio jadan,u 90im isto,pocetkom 2000ih malo bolje,onda nekoliko godina perverzija,sad opet losiji. Ali nije to losije da se vratio u 90te vec je od ovih pet perioda samo u mobilizaciji bio bolji.
Ubija i ovaj tempo utakmica,ocekujem krajem avgusta 10000 redovnih na utakmicama,od toga minimum 5000u kopu. Dosta brate,pa lagano
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 28 Jul 2019 21:17    Post subject: Reply with quote

Модерно време је људе изменило а брз живот у овој тешкој и лошој земљи је људима променио интересовања и приоритете. Није више бити "ин" навијач, нарочито ултрас. Медији су одрадили свој посао и сад је прва асоцијација на навијача да су то све наркомани, дилери, левичари, десничари, непријатељи државе, итд... Нас то не занима, ми имамо Звезду и она има нас! Докле год постоји и један загрижен навијач на Северу - прича траје, не гаси се! А прича Севера и наше љубави према Звезди се никада неће угасити, у то нека буду сигурни сви!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 28 Jul 2019 21:39    Post subject: Reply with quote

АЦАБ wrote:
непријатељи државе, итд...

Час си пријатељ час непријатељ, то како коме одговара да прича и лаје.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ragazzi
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2018
Posts: 33
Location: Unutrasnjost

PostPosted: 28 Jul 2019 23:17    Post subject: Reply with quote

Није баш да млаће не занима цела ова прича, чак шта више гледам јуче пре текме око себе доста клинаца хвала богу ... али ове осцилације стварно нису нормалне средом 40 хиљада па онда викендом 6 и тако у круг....
Back to top
View user's profile Send private message
Franck
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Sep 2018
Posts: 66

PostPosted: 29 Jul 2019 07:33    Post subject: Reply with quote

Дефинитивно један од јачих разлога зашто нема људи на домаћим утакмицама је неисзвесност. Људима је досадно да гледају како кантамо противнике...као што је неко рекао да је све наопако у овој држава ,изгледа да морамо да будемо други,трећи,да до 90ог стрепимо дал ћемо изједначити или дати гол за победу као некада да би маракана била пуна...и онда јебига онај ко нема навику да долази није му занимљиво да дође да гледа викторије,хиљаду других ствари му је прече од тога,а онај ко му је усађено  ових 5,6хиљада долазиће шта год да се дешава...и тако ће бити до даљњег ,не видим неко решење. Тако је,како је не треба се више надати да не ни дошло до оволиког разочарења пошто смо сви огорчени ,очекивати 5хиљада људи сваку текму па ако се зајебе неко и дође која хиљада више онда да се усрећимо неочекивано.
_________________
Не може се против гена ,то је љубав урођена!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 29 Jul 2019 08:17    Post subject: Reply with quote

Можемо овде да распредамо причу о љубави, Звезди, противницима,чему год, али разлог слабе посете по мени лежи у чињеници да су људи генерално убијени у појам, и да је превелика депресија у Србији на глобалном нивоу, то је са једне стране, а са друге стране ту је (знам да ће сад сви да скоче на мене, а и треба да се развије дискусија у том смеру) цена карте. Дакле, 300 дин север и 500 дин исток је људима који су циљна група која ће гледати утакмице са тог истог севера (млађи и ултрас навијачи) и истока (старија гарда и људи са породицама) превише пара. Можемо да распредамо причу да је то две пакле цигара, једно пиво на сплаву, али реалност је да не иду сви на сплавове, да је број људи на сплавовима увече измећу 7-10 хиљада, а да је осталима и то недоступно. Да, људи штеде паре да дођу не европске утакмице јер су занимљивије, важније и ређе од првенствених. Увек је више људи било на европским него домаћим утакмицама, чак и у златним југословенским временима (мислим на златним по посети), ниси никад имао 115 хиљада људи на домаћој утакмици, него су се сви гурали против Ференцвароша.
Ценим да са овом ценом карата клуб покушава да потера што више људи да купи сезонску, али на дуже стазе то не доноси ништа.Овде код нас људи не купују сезонску из рачунице, него зато што то желе и зато што им је тако лакше, а јако мали број људи калкулише да ли им се и колико исплати, тако да нема ни поенте држати те цене карата.
Сезонска сама по себи наравно има рачуницу, али морамо имати на уму да огроман број људи нема одакле да издвоји или уштеди тако да да одједном 4-5000 динара за карту.
Клуб и сви ми морамо да схватимо где живимо и да се акције раде у складу са тим иначе нећемо далеко одмаћи са решавањем проблема посете.
А можемо сви ми само да замислимо шта ће бити са посетом ако нпр завршимо европски пут у квалификацијама и не уђемо у групу ни ЛЕ.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 29 Jul 2019 08:41    Post subject: Reply with quote

Друуже ти причаш о 300 динара је си ти свестан тога? Јел знаш ти на ком месту се налазиш? Јел јасно теби пред ким пишеш ове глупости???Ај ако немаш шта паметно да кажеш немој да се јављаш, да нас срамотиш овде. Шта је циљна група? Деца од 6 година која сма долазе? Коме је то много 300 динара? Колики је џепарац сваком клинцу кад крене у школу а живи у Београду?? Ај немој да лупаш глупости и ако ништа друго немаш да кажеш...супер рекао си шта си имао и то је то. Да не би морало да се бришу овакве глупости. Да доживљавамо да на нашем форуму напише неко да је карта од 2 еура много!!! Еееј...а није ти много да даш 30 када дође европа? За то се има? За то се штеди? Ако ниси свестан шта пишеш дај мало да чујеш овако кад се размота прича у стварност када је претвориш. Клуб са овим ценама карата, са посетом коју има, не може да отплати трошкове те утакмице!!! Само још треба да спусте цену карте, ма треба бесплатно и пиво да деле! Јер јеби га треба гледати ово мучење од фудбала, и треба деца од 5 година да имају могућност да сама дођу на стадион!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 29 Jul 2019 08:42    Post subject: Reply with quote

Полако само око овог за кореографије. Шеталице, картоне, ролне и остало правимо првенствено за играче, а не за дегене који дођу да снимају трибине једном у годину дана. Немој само да промашимо поенту свега...

Обратите пажњу на део између 01:01:18 и 01:04:00 https://youtu.be/IvyH8vm83Yk?t=3678 На овакав начин много многооо људи данас разнишља поготово кад виде да те ствари причају успешни људи из неке области и немој да вас чуде коментари на интернету и мала посета. Свако има свој разлог, незанимљива лига, навијачи плаћеници, цена карте итд. Тешко је све те људе опет вратити на прави пут, ал не и немогуће.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 29 Jul 2019 08:52    Post subject: Reply with quote

Пера којот wrote:
Полако само око овог за кореографије. Шеталице, картоне, ролне и остало правимо првенствено за играче, а не за дегене који дођу да снимају трибине једном у годину дана. Немој само да промашимо поенту свега...

Обратите пажњу на део између 01:01:18 и 01:04:00 https://youtu.be/IvyH8vm83Yk?t=3678 На овакав начин много многооо људи данас разнишља поготово кад виде да те ствари причају успешни људи из неке области и немој да вас чуде коментари на интернету и мала посета. Свако има свој разлог, незанимљива лига, навијачи плаћеници, цена карте итд. Тешко је све те људе опет вратити на прави пут, ал не и немогуће.

А кога боле курац шта овај каже? Па јел знаш ти како су људе гледали пре 17-18 година када су лепили плакате по Београду за позив за утакмицу чак мислим да је и Зета нека била, а са њима када играш је лудило!? Кренеш на гостовање и не изађеш још из воза у Подгорици а онај обичан прашинар што чува шине да не побегну ти каже шта сте потезали пут до овде кад ће бити 1-1! И буде што је најгоре! Јел знаш како су гледали људи оне што су дошли и рекли ми не треба да идемо од клубских пара на европско гостовање(о домаћем да не причамо), већ о свом трошку...па колико нас има...има. Да смо се ослањали на то шта причају људи који су прво ДЕБИЛИ, а онда друго не разумеју причу до краја, никада ништа не би урадили! Ми немамо инстаграм профил, малтене немамо ни фејсбук да нема бутика, ми имамо само један форум и једну апликацију на телефону. Ми нећемо зарад посете да прекорачујемо своје принципе и идеале, већ ћемо у оквиру онога што мислимо да је навијачки да радимо и да поново градимо. Замисли у којој су предности, па само наши лажни налози по тим мрежама имају по неколико стотина хиљада људи!!!
Пушташ емијсију где је све до једног гост ментално ретардиран, и сад то треба да нам служи као неки параметар што је неко пофасовао причу која се усталила већ међу народом. Ко да ти ја поставим овај снимак сад и кажем гледај га од 1.00. Далеко би догурали да смо остали неми на све то.
https://www.youtube.com/watch?v=FJzy5FbmA3Q
То је колективно испирање мозга у коме ми не треба да учествујемо, већ да будемо довољно јаки да се одупремо томе и наставимо правим путем. То што су људи одустали, дигли руке, што су запали у ову интернет машинерију то је њихов проблем, схватиће за годину,две..пет...да су били ДЕБИЛИ, али ми да допустимо то овде...нема од тога ништа! Зато немој да се постављају овакви снимци овде више!
Данас си шмекер ако кажеш да не гледаш нашу лигу, која је каква год да је, нас одвела до лиге европе и лиге шампиона. Е, то треба овим мајмунима који су се сада сетили друштвених мрежа, ових канала кабловских где гледају друге лиге...да истерамо из главе и објаснимо им зашто треба доћи на стадион! Ми смо дизали Север на ноге када је било 3 за 3!!! Па смо опет дизали! И сад да ми дође неко и каже нешто на рачун лиге! Да нисмо играли све што јесмо у последње две године па и да разуме човек неког да каже...ајде бре нисмо од 2007. играли ништа..шта има да се гледа, мада опет неки клубови из региона за које се тако разноразни залажу да се игра са њима, изгубе "у сезони купања" како то наши стручњаци воле да кажу и то од конобара, па им опет следећу утакмицу буде скоро пола трибине коп!!! Јел смо на то спали? Да гледамо оне који нам нису ни до колена и да кажемо да боље тренутно разумеју причу, више воле свој клуб? Мене је срамота што пишем ово, али не видим други начин некоме да отворим очи више.


Last edited by Генералштаб on 29 Jul 2019 09:04; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop