DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Раднички Ниш
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 27 Jul 2019 22:03    Post subject: Reply with quote

Данас, у односу на протекле 3 утакмице није навијање било исто, али сад већ може да се каже да у 12 дана 4 утакмице није баш лако извући сваку са истим жаром и темпом. То је на свака 3 дана утакмица. Килава бројност, дубоко верујем да ће расти како време буде одмицало. Ово је наша реалност тренутно од које морамо да кренемо да градимо даље. Навијање, показали смо сами себи да можемо кад желимо, али нисмо машине и не може увек са 100% снаге. За почетак овај Север би много мотивисало да буде људи, сигуран сам да би то само по себи била ињекција, али у овој депресији која нас је дочекала данас, као и прошлу утакмицу...добро смо ми још то и извукли. Радите на томе да нас буде више, нема друге...мора сваки човек који ово прочита да се за то бори. Другог пута нема. Људи су запали у неки животни хаос и проблем, и све више измишљају разлоге за не долазак на стадион. Време је да се прбодуе Ултраси и да се мало размрдају људи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 27 Jul 2019 22:12    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Данас, у односу на протекле 3 утакмице није навијање било исто, али сад већ може да се каже да у 12 дана 4 утакмице није баш лако извући сваку са истим жаром и темпом. То је на свака 3 дана утакмица. Килава бројност, дубоко верујем да ће расти како време буде одмицало. Ово је наша реалност тренутно од које морамо да кренемо да градимо даље. Навијање, показали смо сами себи да можемо кад желимо, али нисмо машине и не може увек са 100% снаге. За почетак овај Север би много мотивисало да буде људи, сигуран сам да би то само по себи била ињекција, али у овој депресији која нас је дочекала данас, као и прошлу утакмицу...добро смо ми још то и извукли. Радите на томе да нас буде више, нема друге...мора сваки човек који ово прочита да се за то бори. Другог пута нема. Људи су запали у неки животни хаос и проблем, и све више измишљају разлоге за не долазак на стадион. Време је да се прбодуе Ултраси и да се мало размрдају људи!


Управо то је и био мој утисак. Све се надам доћиће више људи, вратиће се они који су престали да иду из непознатих разлога, биће журка и на трибинама и на терену, а онда... Затекнем празне благајне, ни мало редова на улазу, око аутокоманде малтене нигде душе... Исто као да светски шампион и сада већ можемо рећи редован учесник еврокупова не игра утакмицу тог дана.
Ипак не верујем да ће се нешто променити у скорије време. Колико сазнајем од људи из своје околине кафићи, клубови, сплавови и разноразни фенсераји су људима приоритет, а домаћи фудбал и трибина су им негде на 10. месту...
Back to top
View user's profile Send private message
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 27 Jul 2019 22:22    Post subject: Reply with quote

Жао људима да дају 300 динара да гледају клуб у који се куну свакодневно, стварно је срамота да пре три дана имаш малтене 40 хиљада људи а данас једва 5 хиљада, мука ми је више да слушам разноразне изговоре, не знам стварно у шта смо се претворили али и са овим бројем људи извлачимо неки максимум.
Back to top
View user's profile Send private message
LOYAL
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Nov 2010
Posts: 302
Location: ту у крају...

PostPosted: 27 Jul 2019 22:30    Post subject: Reply with quote

ајде што се каже четврта утакмица лето нију многи ту па не може да се испрати са навијачке стране мислим на север... али остале трибине ... нерадан дан за већину... лепо време дељене су и карте... значи класично опуштање суботом седнеш са фамилијом одгледаш утакмицу али опет слабо..

да додам моје мишљење што се тиче севера , добар део мале бројности на лежи у томе што више не саобраћају возови Београд-Суботица.... велика маса људи је долазила возом јер је тако најјефтиније а и најлакше
_________________
...устај мајко ти,немој спавати,зора свитава има синова,твоји синови зов твој чекају,нису твоји вуци мртви само вребају......
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 27 Jul 2019 22:30    Post subject: Reply with quote

Jezic1989 wrote:
Генералштаб wrote:
Данас, у односу на протекле 3 утакмице није навијање било исто, али сад већ може да се каже да у 12 дана 4 утакмице није баш лако извући сваку са истим жаром и темпом. То је на свака 3 дана утакмица. Килава бројност, дубоко верујем да ће расти како време буде одмицало. Ово је наша реалност тренутно од које морамо да кренемо да градимо даље. Навијање, показали смо сами себи да можемо кад желимо, али нисмо машине и не може увек са 100% снаге. За почетак овај Север би много мотивисало да буде људи, сигуран сам да би то само по себи била ињекција, али у овој депресији која нас је дочекала данас, као и прошлу утакмицу...добро смо ми још то и извукли. Радите на томе да нас буде више, нема друге...мора сваки човек који ово прочита да се за то бори. Другог пута нема. Људи су запали у неки животни хаос и проблем, и све више измишљају разлоге за не долазак на стадион. Време је да се прбодуе Ултраси и да се мало размрдају људи!


Управо то је и био мој утисак. Све се надам доћиће више људи, вратиће се они који су престали да иду из непознатих разлога, биће журка и на трибинама и на терену, а онда... Затекнем празне благајне, ни мало редова на улазу, око аутокоманде малтене нигде душе... Исто као да светски шампион и сада већ можемо рећи редован учесник еврокупова не игра утакмицу тог дана.
Ипак не верујем да ће се нешто променити у скорије време. Колико сазнајем од људи из своје околине кафићи, клубови, сплавови и разноразни фенсераји су људима приоритет, а домаћи фудбал и трибина су им негде на 10. месту...

Доћиће као што су и прошлу сезону дошли други део...тј. кад је њима занимљиво. Зато треба од старта учити нове да не праве исту грешку и не брукају нас као ове тренутне генерације!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 27 Jul 2019 22:37    Post subject: Reply with quote

Краљ Петар wrote:
Жао људима да дају 300 динара да гледају клуб у који се куну свакодневно, стварно је срамота да пре три дана имаш малтене 40 хиљада људи а данас једва 5 хиљада, мука ми је више да слушам разноразне изговоре, не знам стварно у шта смо се претворили али и са овим бројем људи извлачимо неки максимум.


Ма Европа никад није била проблем бураз. То је наса стара бољка.
И тацно иде постепено прво коло рецимо 20 000 друго 30 000 треце 40 цетврто 50. И тако годинама.
Евентуално ако се удје у групе сто нам иде задње две године распрода се стадион за дан два наравно. А онда викенд као да влада куга. Евентуално дерби буде солидан мада ни то висе правило.
Кад је Европа у питању није им зао да дају много висе од тих 300 јер гледају Звездине противнике. У овој дрзави је све наопако.
Капирам да изгубе наредних пар текми у првенству да би онда било висе људи не знам. Проблем који траје бас дуго...
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 27 Jul 2019 22:48    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Jezic1989 wrote:
Генералштаб wrote:
Данас, у односу на протекле 3 утакмице није навијање било исто, али сад већ може да се каже да у 12 дана 4 утакмице није баш лако извући сваку са истим жаром и темпом. То је на свака 3 дана утакмица. Килава бројност, дубоко верујем да ће расти како време буде одмицало. Ово је наша реалност тренутно од које морамо да кренемо да градимо даље. Навијање, показали смо сами себи да можемо кад желимо, али нисмо машине и не може увек са 100% снаге. За почетак овај Север би много мотивисало да буде људи, сигуран сам да би то само по себи била ињекција, али у овој депресији која нас је дочекала данас, као и прошлу утакмицу...добро смо ми још то и извукли. Радите на томе да нас буде више, нема друге...мора сваки човек који ово прочита да се за то бори. Другог пута нема. Људи су запали у неки животни хаос и проблем, и све више измишљају разлоге за не долазак на стадион. Време је да се прбодуе Ултраси и да се мало размрдају људи!


Управо то је и био мој утисак. Све се надам доћиће више људи, вратиће се они који су престали да иду из непознатих разлога, биће журка и на трибинама и на терену, а онда... Затекнем празне благајне, ни мало редова на улазу, око аутокоманде малтене нигде душе... Исто као да светски шампион и сада већ можемо рећи редован учесник еврокупова не игра утакмицу тог дана.
Ипак не верујем да ће се нешто променити у скорије време. Колико сазнајем од људи из своје околине кафићи, клубови, сплавови и разноразни фенсераји су људима приоритет, а домаћи фудбал и трибина су им негде на 10. месту...

Доћиће као што су и прошлу сезону дошли други део...тј. кад је њима занимљиво. Зато треба од старта учити нове да не праве исту грешку и не брукају нас као ове тренутне генерације!


Опростите само браћо за песимистичан упис... Једноставно сам огорчен приказаним
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 27 Jul 2019 23:00    Post subject: Reply with quote

Нова срамна посета али шта је ту је, идемо даље. Не одустајемо од наше приче и наше идеје. Узело је ипак данка 4 утакмица заредом на Маракани у распону од 10-ак дана, мислим ту пре свега на жар и на енергију а не на бројност. Не могу исти људи да извлаче атмосферу 4 пута у 10-ак дана где су биле 2 Европске утакмице и 2 утакмице домаће лиге. Очекивао сам нешто другачије, да ће људи показати неку емоцију и реакцију у ова 4 меча заредом на домаћем терену али Боже мој, није први пут да су ме изневерила сопствена очекивања о навијачима. Навијање онако, на моменте добро, класика. Некако механичко али већ рекох своје мишљење о томе.

https://www.youtube.com/watch?v=PBWxpidkqjk - Пиро

https://www.youtube.com/watch?v=r74hyITCNOM - Испраћај играча
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 27 Jul 2019 23:15    Post subject: Reply with quote

Ако не иде квантитет, онда радити на квалитету овога што имамо. Наши људи су доста навијачки потковани али мора то још да се ради на томе. Не може коп да изгледа у облику троугла јер су ето људи тако научили на своја места па кад је празно свако остане на свом месту и даље. Не треба ко овце да се сабијмо 5 минута пред почетак већ да ако је овако, све то изгледа што квалитетније и боље. Од изгледа до начина како је отпевана свака песма! Радити на себи упоредо са довлачењем људи на стадион.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 27 Jul 2019 23:23    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Ако не иде квантитет, онда радити на квалитету овога што имамо. Наши људи су доста навијачки потковани али мора то још да се ради на томе. Не може коп да изгледа у облику троугла јер су ето људи тако научили на своја места па кад је празно свако остане на свом месту и даље. Не треба ко овце да се сабијмо 5 минута пред почетак већ да ако је овако, све то изгледа што квалитетније и боље. Од изгледа до начина како је отпевана свака песма! Радити на себи упоредо са довлачењем људи на стадион.


За почетак, да људи дођу на време на утакмицу и да раније уђу на стадион и одмах да се лагано формира коп а не 5 минута пре старта утакмице да се дају упутства људима и да 60% људи то уопште не слуша и не региструје. Нека се дође на време, одмах да се праве редови и да коп лагано добија свој облик, да се прави вертикална коцка/правоугаоник а не овај неправилни троугао који се деформише из минута у минут и до краја утакмице се распадне сам од себе ранијим изласком са утакмице. Ем се касни ем се излази раније, па нема смисла стварно(част правим разлозима кашњења или изласка раније).
Back to top
View user's profile Send private message
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 27 Jul 2019 23:39    Post subject: Reply with quote

Браво за коментар, значи стварно из утакмице у утакмицу иста прича, људе буквално пушком требаш да тераш да уђу у коп...Да то бар личи на нешто.
Back to top
View user's profile Send private message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 27 Jul 2019 23:43    Post subject: Reply with quote

A koliko se samo godina prica o tom ulasku na tribinu ranije...
Bas sam razocaran reko ajde igramo s tim Radnickim to je kao postao neki derbi od prosle sezone docice bar 15ak soma. Ma kakvi.

Izvinjavam se zbog latinice
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 28 Jul 2019 02:09    Post subject: Reply with quote

Мени овде више ништа није јасно, покушавам да скапирам о чему се тачно ради, али ми не иде никако! Судува, еееј Судувааа 25000,Јавор 5000, Хелсинки 35000, Раднички 5000?! Да л су ти евро навијачи свесни да је без зезања Јавор у рангу са Судувом, као и Ниш са Хелсинкијем? Шта је њих тачно привукло на те две утакмице, а није на друге две? То бих волео да ми каже тих 30000 људи што је фалило на домаћим утакмицама! Ови како тако били други у првенству, борили смо се са њима за титулу, није занимљиво! Јавор, прво коло, почетак сезоне не ваља исто... Не могу да схватим!
Београд град са бар 1,5 милиона навијача Звезде, клуба који две године игра групну фазу, који сад опет јури исто...и нас буде 4000, несхватљиво!
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 28 Jul 2019 06:50    Post subject: Reply with quote

Мени је фасцинантно да они људи што су били на хелсинкију нису били фенсерај, манекени итд.. да кажеш евро навијачи, дошли па сликали терен, трибину и шта све не.. тих 7-8 хиљада на северу су навијали као да су ту сваки викенд, да помисли човек да су они годинама ту и да нам је то састав трибине. Где су они били јуче и шта су радили Бог само зна.
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13168

PostPosted: 28 Jul 2019 07:54    Post subject: Reply with quote




Што пре схватимо реалност пре ћемо да кренемо да напредујемо. Ако кренеш на утакмицу и немаш очекивања, много ће лакше бити. Само онда имај на уму кад си дошао да то треба да изгледа баш навијачки. Да изгледамо као група, а не група грађана. Из тог квалитета и држања нашег курса, полако ће се изродити још таквих људи. Не оних што им смета Терзин џип, лош пас кад победимо 2-0, лош маркетинг који је почео да ради коначно....ма лоше све...само да не дође...него ћемо да почнемо да окупљамо од те силне масе само оно што ће доћи и остати ту. Дакле није то друг, брат,баба и деда...него баш онај који разуме причу до краја. Е када таквих будемо имали два пуна сектора, на њих ће се прилепљивати другови, браћа бабе и деде...тако да...има да се ради на нама самима јер ово је много шаренолико и све нешто бојажљиво.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop