DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Хелсинки
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 25 Jul 2019 09:38    Post subject: Reply with quote

Имам утисак да је све мање евро - навијача на северу у последње време. Против Судуве и Јавора је била одлична атмосфера али ово синоћ је било феноменално. И даље ми одзвања у ушима свака песма, она енергија ме и даље држи и вози. Нестваран осећај, свака част свима још једном!
Back to top
View user's profile Send private message
RRRS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Jun 2019
Posts: 1
Location: Београд

PostPosted: 25 Jul 2019 09:49    Post subject: Reply with quote

Ако се овакво навијање понови мислим да не треба бринути за европско пролеће...Прогутаће Маракана пегаве Данце
Back to top
View user's profile Send private message
rsfc
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Sep 2009
Posts: 61
Location: БГ

PostPosted: 25 Jul 2019 10:04    Post subject: Reply with quote

Константно добро навијање, погледао сам снимак и не памтим кад је Север у овој фази тако добро звучао, гласно и малтене без падова - целу утакмицу! Последњих 20 мин наставак луднице од јавора. Одлично је кад се дели трибина јер то увек диже атмосферу, поготову уз овакве иновације.., а и људи се надглашавају међусобно кад већ немају са ким. Very Happy
Мислим да би била и лудница да се ''Хеј Павков'' пева у ''оригиналу'' као некад ''Хеј Пјано'', пола-пола 3x, па сви... https://www.youtube.com/watch?v=ajwkwBDymjE
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=y_bTvly_dK8
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 25 Jul 2019 10:25    Post subject: Reply with quote

АЦАБ wrote:
Имам утисак да је све мање евро - навијача на северу у последње време.


То и ја причам сезону, можда чак и две од ЛЕ, али ме копка само једно, где су ти људи на домаћим утамицама??
Кад већ стичемо утисак да су се људи или променили или да нема толико залуталих, па "залутајте" мало на Јавор, Раднички, Чуку...
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 25 Jul 2019 10:30    Post subject: Reply with quote

Idemo delije wrote:
АЦАБ wrote:
Имам утисак да је све мање евро - навијача на северу у последње време.


То и ја причам сезону, можда чак и две од ЛЕ, али ме копка само једно, где су ти људи на домаћим утамицама??
Кад већ стичемо утисак да су се људи или променили или да нема толико залуталих, па "залутајте" мало на Јавор, Раднички, Чуку...


Чини ми се да нема више толико блицева током кореографија, да нема или да је све мање снимања, да људи стварно певају и да желе да се опусте максимално и да лудују тих 90 минута и да фанатично бодре Звезду.
Сад остаје да још "само" почну да долазе редовно на првенствене утакмице, само треба да им кликне у глави и да то осете, да схвате да су чак боље журке на утакмицама првенства него на Европским мечевима.
Back to top
View user's profile Send private message
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 25 Jul 2019 11:07    Post subject: Reply with quote

Све је то истина, добро се навија у последње време на европским утакмицама али све то пада у воду кад ти после 3 дана на Маракну дође 6 хиљада људи као против Јавора...Ваљда ће људи препознати тренутак и доћи у већем броју на Раднички
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 25 Jul 2019 12:12    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/hK4yKMRBM0E

Највише волим кад окренемо леђа терену, буди посебне ретро-емоције. Чим је атмосфера била оваква, други гол се назирао, морао је да падне. Свака част браћо Цигани!
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 25 Jul 2019 15:03    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=CcN4R2szSPg
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Franck
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Sep 2018
Posts: 66

PostPosted: 25 Jul 2019 17:08    Post subject: Reply with quote

Што више пута гледам клипове,сваки пут је све боље и боље...невероватно како је отпевана песма и то пред пуним севером
_________________
Не може се против гена ,то је љубав урођена!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
plum brandy
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 131
Location: Рулетенбург

PostPosted: 25 Jul 2019 17:22    Post subject: Reply with quote

Чини ми се да је прошле сезоне неки Енглез после Звезда-Ливерпул, атмосферу на стадиону описао као несносну буку која не престаје током читаве утакмице и која излуђује. Навијање синоћ је баш такво било. То дал може и да се назове навијање или каналисање огромне енергије, и жеља већине на стадиону да у томе учествује и да то оставља што јаче менталне трауме на противника. Ми смо као народ према свеопштем мишљењу које провејава, разним анализама ''стручним''.. тотално апатични и убијени, Маракана је изгледа неки изоловани ентитет, паралелни универзум где народ показује знаке живота и неугасиву жељу за ПОБЕДОМ . Живела Звезда- клуб људи окупљених са свих српских страна
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 25 Jul 2019 17:40    Post subject: Reply with quote

Јебеш ми све ако не бих пробао са тим да се не снима више север и навијање. Или да се пушта по мало па прекине кад је највећа лудница.
Хоћеш да видиш како нам је било, мораћеш да дођеш да видиш, да учествујеш, да доживиш...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dzeki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 May 2016
Posts: 26

PostPosted: 25 Jul 2019 18:16    Post subject: Reply with quote

[img]https://pbs.twimg.com/media/EAU5FJ2WsAAU_zo?format=jpg&name=large[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 26 Jul 2019 09:07    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Јебеш ми све ако не бих пробао са тим да се не снима више север и навијање. Или да се пушта по мало па прекине кад је највећа лудница.
Хоћеш да видиш како нам је било, мораћеш да дођеш да видиш, да учествујеш, да доживиш...

Мислим да не видим баш бенефите тог потеза. Снимци навијања, што у целини, што у деловима, чак имају супротно дејство- да људи виде како је било, да они који нису могли/желели да дођу, виде како је било, па чак и да утиче на неке да дођу наредну пут.
Сећам се ја као клинац, кад је тек почињао Јутјуб и све то, кад је почело заљубљивање у навијачки свет. Први канали су били редстарбелгрејд, делује навијање, Делије кафе и наравно Делије нет. Малтене сам све клипове знао напамет, и то ми је био ритуал да се одгледа сваки снимак навијања од првог до последњег минута и доносио је одређен адреналин за следећу утакмицу и на неки начин "палио" да не могу да дочекам наредни меч.
Осим тога, много пута се "залута" на Јутјубу и међу друге навијачке групе- по Русији, Европи, Јужној Америци. Гледаш неке Швеђане у трансу, навијаче Сан Лоренца који навијају малтене уз оркестар, онда увек страсне Хланђане, пре свега Ајакс и Фајенорд.
Сами снимци навијања представљају својеврсни део навијачке културе и мислим да нема разлога да се то укида.
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 26 Jul 2019 09:29    Post subject: Reply with quote

Ел Пистолеро wrote:
Фабрицио wrote:
Јебеш ми све ако не бих пробао са тим да се не снима више север и навијање. Или да се пушта по мало па прекине кад је највећа лудница.
Хоћеш да видиш како нам је било, мораћеш да дођеш да видиш, да учествујеш, да доживиш...

Мислим да не видим баш бенефите тог потеза. Снимци навијања, што у целини, што у деловима, чак имају супротно дејство- да људи виде како је било, да они који нису могли/желели да дођу, виде како је било, па чак и да утиче на неке да дођу наредну пут.
Сећам се ја као клинац, кад је тек почињао Јутјуб и све то, кад је почело заљубљивање у навијачки свет. Први канали су били редстарбелгрејд, делује навијање, Делије кафе и наравно Делије нет. Малтене сам све клипове знао напамет, и то ми је био ритуал да се одгледа сваки снимак навијања од првог до последњег минута и доносио је одређен адреналин за следећу утакмицу и на неки начин "палио" да не могу да дочекам наредни меч.
Осим тога, много пута се "залута" на Јутјубу и међу друге навијачке групе- по Русији, Европи, Јужној Америци. Гледаш неке Швеђане у трансу, навијаче Сан Лоренца који навијају малтене уз оркестар, онда увек страсне Хланђане, пре свега Ајакс и Фајенорд.
Сами снимци навијања представљају својеврсни део навијачке културе и мислим да нема разлога да се то укида.


Замисли сцену када рецимо додјес до другара и он ти да да погледас његову колекцију слика рецимо италијана, и ти узимас и крецес и гледас слику само један једини моменат навијања и замисљас како је изгледала цела та текма, замисљас како су навијали, врло цесто не знас ни против кога ни када је била усликана та слика. Онда рецимо одес куци па вртис у глави по сто пута сваку од тих слика, анализирас замисљас. Слике које имас си знао толико добро напамет, да би могао да препознас сваког са слике ако продје поред тебе на улици. Smile А када додјес некако до супертифа то је била неописива среца.. Мењање ВХС касета на којима су били снимци насе или друге трибине врло цесто мутни и прилицно лос тон ал нама за то време је било вредно ко грумен злата.

Е данас је то све мало превазидјено и интернет је засицен тифо материјалом. Мислим да је све то постало мало обесмислено, колико пута људи погледају паролу, не могу да је процитају и казу нема везе погледацу сутра на интернету. Али данас зивимо у таквом времену где сваки посетилац стадиона има камеру (телефон) уз себе и таква су времена, не вреди залитии за нецим сто је било.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13166

PostPosted: 26 Jul 2019 09:53    Post subject: Reply with quote

Добро је, мислио сам да смо ја и АЦАБ и још можда 1-2 имамо приступ овом форуму, досадили смо сами себи! Изгледа да је опет прорадио! Ајде немој да вас мрзи да пишете шта имате, ово је место са кога се много тога доброг покренуло за нашу трибину. Изгустирали су људи фејсбук еру, изгустираће и инстаграм...овде је квалитет, овде је снага права! Ајде да мало утрошимо времена да укажемо људима колико је битно да нас има на утакмицама у домаћем првенству...ево сутра већ имамо једну!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop