DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОРБА ЗА ТИТУЛУ!
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 14 Apr 2019 12:17    Post subject: Reply with quote

Песма је невероватна, још када сам чуо за онај део ''але але у'' све са тапшањем, па срце ми је заиграло а верујем да нисам једини.
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 14 Apr 2019 12:27    Post subject: Reply with quote

[/b]'Надао сам се да ће бити 25 или 30 хиљада људи, мислим да смо заслужили.' - Вујадин Савић

http://www.crvenazvezdafk.com/scc/vest/8343/Zasluzujemo-pun-stadion

И шта после ове реченице ико да каже?!... а поготово неко ко није био јуче на стадиону а могао је...

СВИ НА СТАДИОН
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
ОставиГлас
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2018
Posts: 2
Location: На степеницама

PostPosted: 14 Apr 2019 14:19    Post subject: Reply with quote

Гранит јак! Ау човече, било је крајње време! Very Happy
Наставак је нешто што нисам видео нити чуо нигде никад. Попут неког племена које жељно ишчекује верски ритуал или дозива кишу и плодну годину. Које лудило би било да препоун стадион у глас изводи овај ритуал.

Жао ми је једино што људи нису препознали речи и песму, то је нешто што би сваки Звездаш требао да зна, да буде лектира. Али добро, треба се сад приближити тим људима, подвући под кожу, можда неко довикивање по пола трибине: Нико нас Звездо не - Не може покорити, Ми смо гранит јак - С' тобом Црвена Звездо ја сам јак! (сваки пут све јаче!) Или нешто слично, у сваком случају била би велика штета и губитак да ова песма падне у заборав.
_________________
Ја сам године провео са тобом
теби дао све за тебе живео
сад сам опет ту и бићу увек с' тобом
вечно остаћеш ти у срцу мом!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Apr 2019 15:34    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/abWEWtS86so
Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Konacno prisutan
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Apr 2006
Posts: 299

PostPosted: 14 Apr 2019 20:05    Post subject: Reply with quote

Свака част за песму ГРАНИТ ЈАК. Велика је привилегија за Звездаше што ова песма данас постоји. Песма је објављена пре скоро 40 година, аутор песме је Бобан Петровић, човек који је оличење Београдског духа и велики Звездаш.





Средином седамдесетих година Бобан Петровић први је набављао плоче, први организовао журке и први донео квалитетну светску диско и фанки музику на Беооградску сцену...И сам је имао своју групу "Бобан Петровић и Здраво", и снимио је пар албума са песмама у диско и фанки жанру. Те песме су у то време биле изузетно популарне у земљи, а неке и у Европи. Што је неко споменуо "светско а наше". И у том периоду он је једну песму посветио Звезди - и време кад је настала, и речи песме, и сама музика имају један посебан шмек.

Иначе Бобан Петровић је велики Звездаш, тренирао је у Звезди од петлића стигао до омладинског репрезентативца, повреде су га спречиле да потпише професионални уговор са Звездом.
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 14 Apr 2019 21:16    Post subject: Reply with quote

Слушао сам ову песму хиљаду пута и питао се да ли она може квалитетно да се отпева, чини ми се да ово може уз много труда да звучи брутално. Песма је уметност, рекао бих и да је испред свог времена, а речи су фантастичне!
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 16 Apr 2019 12:17    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=vOGkcL1TPX8
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop