DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Aug 2018 11:52    Post subject: Reply with quote

данило wrote:

Такође сам мишљења да треба што више разговарати и са људима који су 100% у причи,да им не дамо повода ни један промил да се ухвате за фирме,тендере,казну уефа..Неће то бити ни мало лако,али свести на најмању могућу меру.Такође објаснити људима (ако већ сами не могу да скапирају) да јурење шљаке преко странке,глумљење лудила као обезбеђења по клубовима ништа добро не могу да донесу.Ово би требало из куће да носе,али није на жалост увек тако.Да се млађи угледају на Јагоду,Вулета и још много светлих примера правих и поштених момака,звездаша и Делија.
Искрено мислим да би нам ово могло донети бољитак у квалитету трибине, а и у омасовљењу. Уздравље

Проблем неког ко је јако близу али није баш ту, може да буде ово што пишеш. Не могу људи да схвате једноставно да нису све стране света исте и не користи се свуда све исто, већ негде неко нешто и одбије иако би могао лепо да живим, па чак можда и добије проблем због тога....неко негде одлучује о трибини а вози се аутобусом...јер је такав карактер човека....много тога може да се каже на ову тему али свакако да имамо репове и то највише из незнања шта они могу све да донесу(а то су ови аброви и отворен простор да нас црташ као ове преко пута), али сада је ред да се подвуче нека црта и да се иде даље. Једном ниси знао, други пут већ радиш намерно и ту нема приче...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Aug 2018 12:29    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=AKJTrGjfJZs
Ооо храбро птотив салзбурга...делује ми да прво људи на трибини ни не знају која је мелодија у питању а онда и да не слушају ово, а некако ми је непојмљиво да ико ко стварно воли музику, не зна ову песму...и макар му се мало не допада.
https://www.youtube.com/watch?v=FmeVHlJOpzQ
Ја искрено знам само име овог бенда или човека...и укуцао сам и избацио прво на шта сам наишао. Верујем да 90% омладине зна за ово и да му је ово много прихватљивије за уши...
Волео бих да грешим али мислим да је тако. И зато треба у старту окупљати људе који прво имају животног стила, имају то нешто у себи да ниси љаљан, да умеш да одвојиш кич од доброг...да умеш да и ако имаш 20 година, скапираш шта је музика а шта не....
И онда дођемо дотле да мрмљамо нешто што је могло јако лепо да се чује. Укуси су различити наравно, али неке ствари су једноставно толико познате и убачене у историју, да је невероватно да људи не могу да препознају када треба подићи тон када певаш...већ напамет сричу па ако погоде...погоде...
Имати стила, бити тај који препознаје шта је добро а шта не...може само ако је сваки појединац на трибини квалитетан за себе.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 28 Aug 2018 13:08    Post subject: Reply with quote

Farhazdinac wrote:
Зато по мени је боље да нема нове мобилизације, да нема више дођите молим вас, да нема приђите копу плиииз, јер нисмо се баш ни овајдили нешто превише од те мобилизације. Квантитет сигурно нисмо добили, као што се види...а висок квалитет сигурно није прозивод мобилизације.

Током мобилизације трибина је доживела експлозију! Створила се једна толико позитивна енергија да је тешко описати то... Некако су се групе стопиле у једну и буквално је журка била на свакој утакмици на трибини... Прави излив емоција, скакање, прскање водом, спорадична паљења пиротехнике уз све то, ја такав набој нисам осетио дуже време... Доста тих људи на жалост не иде више на утакмице, неки су се повукли из себи знаних разлога, неки се поженили па повукли мало ручну али хвала свим тим другарима на лепим моментима! Питање шта су млађи научили од свега тога? Где су они у односу на њих? Глупаво ми је да качим овде слике како смо изгледали некада, тј како смо дрљаво ишли на текме уз шал и по које обележје групе(али се после сваке текме дешавало да не можемо да причамо по 3 дана јер смо грла одрали)... У односу на ово данашње када дођу улицкани на трибину и глуме неки курац у "Napapijri" или "Stone Island" јакницама(част изузетцима)... Обукли се момци по последњој навијачкој моди а ни Н од навијача... Навијачке мајице чувају за излазак у град, да се види ноћу у клубу... Све ја капирам, навијачка мода итд али верујте да је то најмање битно што ћете урадити! Стадион је место где се од тебе првенствено очекује да НАВИЈАШ, будеш навијач али не и кловн...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Aug 2018 13:18    Post subject: Reply with quote

А што бежати од тога да човек навијачки изгледа? Која је то генерализација? Ја знам на десетине, да не кажем нешто јаче...људи, који се облаче баш по том "курац палац" маркама...раде и кореографије и навијају...и све што треба...шта су они? Па они су прави! Они су ти како треба трибина да нам изгледа! Нема шта да се бежи од тога, да пролазимо опет приче испричане пре 10 година на истом овом месту. Немој да узимаш негативне примере када нешто причаш, него пробај да обрнеш то...баш као ја што сам сад...видећеш много ћеш лепше свет видети! И то није "част изузецима"...једноставно ако си навијач...навијач си од главе до пете...24 сата дневно, 7 дана у недељи! Нема ту шта даље да се филозофира и да се скреће са теме сад да причамо о облачењу и ко одере грло а ко не...да се праве неко нове поделе тотално, али тотално беспотребне.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 28 Aug 2018 13:43    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
А што бежати од тога да човек навијачки изгледа? Која је то генерализација? Ја знам на десетине, да не кажем нешто јаче...људи, који се облаче баш по том "курац палац" маркама...раде и кореографије и навијају...и све што треба...шта су они? Па они су прави! Они су ти како треба трибина да нам изгледа! Нема шта да се бежи од тога, да пролазимо опет приче испричане пре 10 година на истом овом месту. Немој да узимаш негативне примере када нешто причаш, него пробај да обрнеш то...баш као ја што сам сад...видећеш много ћеш лепше свет видети! И то није "част изузецима"...једноставно ако си навијач...навијач си од главе до пете...24 сата дневно, 7 дана у недељи! Нема ту шта даље да се филозофира и да се скреће са теме сад да причамо о облачењу и ко одере грло а ко не...да се праве неко нове поделе тотално, али тотално беспотребне.

Далеко од тога да треба бежати од навијачког изгледа, али могу више да форсирају звездашка обележја, ја не навијам за те брендове већ за Звезду, имају лепо и Звездин и Делије шоп па нека иду тамо... А те које помињеш су ти изузетци од којих су мање више и видели све то, али нису ни прићи тим људима... Конкретно сам мислио на генерацију осамдесетих која јесте оставила бољи траг него данашњи млађи који су имали утабану стазу исто као и ми, али скрећу са ње... Треба их навијачки едуковати редовно, зато би било добро када би се овде јавило што више оних старијих успаваних делија од којих могу чути доста тога позитивног.
Back to top
View user's profile Send private message
Pendula
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Dec 2007
Posts: 62
Location: Колонија

PostPosted: 28 Aug 2018 13:46    Post subject: Reply with quote

Везано за Бајагу, и ове нове назови музичаре... Цела нација је отишла у курац, имаш задруге, парове и остала срања која испирају мозак људима, а огроман број људи то гледа, иако пола њих у животу то не би признала (исто као што за пичкоустог нико не гласа, а човек убедљиво први на свим изборима)... Тако је и са музиком, права музика је остала у сенци ових нових модерних, јер су задругари парови и остали у великој већини, а баш такви људи се и ложе на ту музику. Неко ко има неког стила и укуса, а и мозга, никад нити би гледао та срања, нити би слушао ту назови музику. До сада такви људи се нису ни појављивали на северу, или су били у великој мањини. Сад су они постали већина (што због претходне мобилизације, што због тога што је популарно да си на стадиону, што због тога што су упали у ту машинерију...), и онда ни не можемо да отпевамо Бајагу, јер пола њих није ни чула ову песму, иако ја то и даље не могу да поверујем, али изгледа да је тако.
Back to top
View user's profile Send private message
Гром
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Jun 2015
Posts: 118
Location: Из ведра неба

PostPosted: 28 Aug 2018 14:15    Post subject: Поглед Reply with quote

Можемо ми сада да разводњавамо причу од друштвених мрежа, телефона па до Омића преко снса али бојим се да то нема никакве везе са темом 'ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР'. Једино што је битно, бар мени, је део где се спомињу млађи навијачи. Јавило се овде неколико омладинаца и то је добро да они хоће да учествују у поправљању ствари.
Мени су ови људи који се сада јављају а престали су да долазе из било ког разлога, да се не увреде, тотално небитни за ову као и за све друге теме. Свако ко иде линијом мањег отпора, ко се повлачи пред проблемом и тако се лако одрекне нечега што му у животу много значи за мене није исправан као човек, у овом случају навијач. Свако ко не проба нешто да промени и повуче се, допринео је погоршању ствари. Него, повратак навијача на Север..
Ово што имамо имамо, и то није мало нити за потцењивање! То што имамо не умемо да искористимо на прави начин је наш проблем, а сваки проблем је решив ако се добро проанализира, поставе почетни услови, па мало математике boxing
Ја сам средњошколац, другари долазе на утакмице и ја пођем са њима. Шта имам да видим? Због чега ћу да дођем опет? Кореографија ми је лепа слика за позадину коју ћу наћи на нету, у бакљади се гушим мада бих волео и ја ту бакљу..
Између тих кореографија, између бакљада, а то је скоро 80 минута, углавном могу да видим људе како се поздрављају ко да се нису видели годинама, блејица једна општа, повремено се баца поглед на терен.. Тамо негде у ћошку нека група људи скаче, навија зајебава се, што ли ови око њих не раде исто, хоћу и ја ал ортаци стоје на другој страни, па нећу ваљда да ме људи гледају као дебила.. ГОООЛ еуфорија опште весеље, грмимо сви то је то што сам гледао на клиповима, прође минут овај до мене наставља да блејића, па што да грмимо нас тројица сами овде, а нећу.. Доћи ће тај мали можда једном, можда никад, можда и доживотно долази али једно је сигурно а то је да ако се сам не потруди да схвати шта значи бити навијач, на самој утакмици неће научити милион посто, у оваквој поставци ствари. А то је жалосно.
Једини исправан пут у решавању овог проблема је да дајемо позитиван пример. Много смо отишли у теоретисање, свако нов ко дође на Север је необрушен камен коме се полу јебе за политику и сигурно нећемо таквом човеку одмах да усађујемо зашто је национализам и српство темељ наше трибине, то су озбиљне ствари које долазе са ГОДИНАМА на трибини. Пробаћу да цитирам покојног Бранислава Зељковића Зељу ''Ја сам се национализму научио на Северу''. Тај младић дође ту да му МИ покажемо 'навијање у малом џепу'. Ништа нас не спречава да позитивним примерима брусимо то камење, не дозвољавају клинци са севера да им се испира мозак преко телевизије и новина сигурно, али не дозвољавају ни да им се прича како да се понашају ако не виде да се велика већина тако понаша.
Код нас је много полу договора, договоримо се за телефоне у копу то траје 5 дана, договоримо се за жене то траје 3 дана. Па ја први размишљам као онај клинац поменут, што ја да цимам девојке и телефонџије 10м од себе ако поред њих стоји неко за кога знам да је навијач а прави се блесав.
То је проблем, што ја ти ви ми они сви одустајемо олако од својих идеала јер се осећамо као да смо кап у мору.
Ајде да се то промени, пођимо од ситница? Нека ова тема буде мали корак ка промени, кажем мали зато што је опет ово форум и чисто теоретисање, пракса ће показати дал се нешто примило или не.
Било би лепо и корисно да се искуснији људи јаве овде, дај да мало отворимо карте. Очигледно да има омладине која чита. Тема има прегледа више него неке везане за утакмице. Да пробамо преко овог места да се тргнемо. Постали смо !МИ! роботи, у најмању руку, и да се не лажемо ништа друго не одбија клинце осим тога, монотоно им је, неће тако, а малом делу њих се пружа шанса да постану део нечег озбиљнијег и да их то онда држи на северу.
Могао бих сада за крај да напишем да бисмо много људи привукли кад би, толико колико нас има, еуфорично грмели 90 минута. То пре свега физички није могуће, али је могуће да свих 90 минута свако да свој максимум. Данас је мој максимум 60 минута, у реду, осталих 30 ћу се потрудити да не зевам као дебил око себе и гледам ко шта ради и тако нервирам прво моје другаре а онда и новајлију који стоји поред нас, већ да се зезам и дубим на глави ако треба не би ли анимирао људе. Искористићу време пред утакмицу и полувреме да се дружим са браћом. Тај што стоји поред, нећу да га гледам као идиота иако се можда не уклапа у околину, најмање што могу је да попричам са њим. Па најјаче би било кад би нам са неба пало 10000 навијача на север директала Wink

А можда ипак у нама лежи спас! 'Буди промена коју желиш да видиш'!!!


Мој предлог је да се на утакмицама мења положај бубњева с времена на време, да се мењају екипе које ударају и покрећу песме по сопственој жељи, са различитих делова трибине. Екипа која би дириговала ту утакмицу имала би притисак да извуче свој максимум, а и максимум људи до њих било да су то нови људи било друге екипе. На следећој исто тако на другом крају трибине. Да осете (нови и стари) еуфорију, атмосферу, позитиван комплекс ко ће јаче ко ће боље, Звезда Звезда, прави (стари Very Happy ) Север. Много нам то недостаје свима. Ово је мој предлог, наравно постоји много начина да се анимирају нови људи а мислим да су кореографије и бакљаде сегменти навијања који немају додира са новим људима. Требало би да имају али су нове генерације другачије. Ми са тим треба да наставимо али због нас, наше групе и изгледа наше трибине, због такмичења са другим навијачима, али не треба се заваравати да нам то доноси неку бројку. Замислите клинца оног одозго, у школи га питају како је било на текми:
А)Било добро, јел си видео кореографију и бакљаду?
Б)Било добро, лудило навијање, мокар сам дошао кући видиш да једва причам.
Смањити интезитет кореобакљада а енергију трошити на разнолике навијачке акције, бодрење свог клуба и ширење позитивне енергије на утакмицама - НАВИЈАЊЕ.

ПС
Срамота је и то велика да се овде пише да нам требају утакмице са бесплатним картама, бољи фудбал да бисмо привукли нове навијаче. Обратите пажњу на писање. Причамо о квалитету форума, о једноумљу а већина тако дегенских изјава прође неопажено.
_________________
Све може бити сем да се нећемо ћерати.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 28 Aug 2018 14:20    Post subject: Reply with quote

Pendula wrote:
Везано за Бајагу, и ове нове назови музичаре... Цела нација је отишла у курац, имаш задруге, парове и остала срања која испирају мозак људима, а огроман број људи то гледа, иако пола њих у животу то не би признала (исто као што за пичкоустог нико не гласа, а човек убедљиво први на свим изборима)... Тако је и са музиком, права музика је остала у сенци ових нових модерних, јер су задругари парови и остали у великој већини, а баш такви људи се и ложе на ту музику. Неко ко има неког стила и укуса, а и мозга, никад нити би гледао та срања, нити би слушао ту назови музику. До сада такви људи се нису ни појављивали на северу, или су били у великој мањини. Сад су они постали већина (што због претходне мобилизације, што због тога што је популарно да си на стадиону, што због тога што су упали у ту машинерију...), и онда ни не можемо да отпевамо Бајагу, јер пола њих није ни чула ову песму, иако ја то и даље не могу да поверујем, али изгледа да је тако.

брате мислим да се што се овог тиче ипак претерује,јер ја први нисам укачио да је то та песма,а имам година,и ако сам на нечему одрастао онда су то Бајага и Чорба,јер је овде извучен један стих уз убацивање оног "оооо.." можда би било боље отпевано да је речено која је песма у питању (а можда је и речено али ја ниссм чуо) ..пази сигуран сам да ће ово грмети у наредним приликама,применљиво је за сваку текму пред коју је потребно ово певати..па "хајде играј и бори се" грми јбг..па и "дувају промаје" је лепо звучало кад смо им се усрали у живот на оном полувремену на лавору
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 28 Aug 2018 15:01    Post subject: Reply with quote

има тема ПЕСМЕ па могу тамо да се пишу чорба, бајага и остали, са тиме неће бити решен проблем
задњне две три стране теме су коментари на коментаре , што мислим да је чисто губљење енергрије и времена
повратак навијача , треба да садржи две ставари
прво шта је узрок томе, како би отклонили или покушали да отклонимо у потпуности или бар делимично те ствари
а друго решење како вратити навијаче са конкретним предлозима па онда да се на те предлоге дисктује да ли су добрили или нису
а ово типа кометарисао на б92 неки клинац од 10 година и онда дискусија на две стране о томе
Back to top
View user's profile Send private message
plum brandy
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 131
Location: Рулетенбург

PostPosted: 28 Aug 2018 15:14    Post subject: Reply with quote

За ових шест страница најбољи предлог је формирање копа, да се значајно промени досадашња поставка људи у којој се стоји као распуштена банда на огромној трибини, где се не осећа апсолутно никаква повезаност, где се 90 минута навија истим успављујућим тоналитетом, где се не памти кад је на Северу маса навијајући спонтано упала у транс . То је у времену ''изнад шипке'' било неизоставно на утакмицама, а то је уз радост приликом постигнутог гола најлепши осећај навијачки. Мора нешто да се промени, можда без барјака једна утакмица, можда без вође на видљивом месту већ да вођа буде у маси и да се навијање покреће из масе, а сав фокус на терен, и навијање. Свака промена овог тренутног стања је пожељна и неопходна, јер утакмица против Чукаричког је показала да овако више не иде и да ће бити све горе.
Back to top
View user's profile Send private message
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 28 Aug 2018 16:46    Post subject: Re: Поглед Reply with quote

Гром wrote:
Можемо ми сада да разводњавамо причу од друштвених мрежа, телефона па до Омића преко снса али бојим се да то нема никакве везе са темом 'ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР'. Једино што је битно, бар мени, је део где се спомињу млађи навијачи. Јавило се овде неколико омладинаца и то је добро да они хоће да учествују у поправљању ствари.
Мени су ови људи који се сада јављају а престали су да долазе из било ког разлога, да се не увреде, тотално небитни за ову као и за све друге теме. Свако ко иде линијом мањег отпора, ко се повлачи пред проблемом и тако се лако одрекне нечега што му у животу много значи за мене није исправан као човек, у овом случају навијач. Свако ко не проба нешто да промени и повуче се, допринео је погоршању ствари. Него, повратак навијача на Север..
Ово што имамо имамо, и то није мало нити за потцењивање! То што имамо не умемо да искористимо на прави начин је наш проблем, а сваки проблем је решив ако се добро проанализира, поставе почетни услови, па мало математике boxing
Ја сам средњошколац, другари долазе на утакмице и ја пођем са њима. Шта имам да видим? Због чега ћу да дођем опет? Кореографија ми је лепа слика за позадину коју ћу наћи на нету, у бакљади се гушим мада бих волео и ја ту бакљу..
Између тих кореографија, између бакљада, а то је скоро 80 минута, углавном могу да видим људе како се поздрављају ко да се нису видели годинама, блејица једна општа, повремено се баца поглед на терен.. Тамо негде у ћошку нека група људи скаче, навија зајебава се, што ли ови око њих не раде исто, хоћу и ја ал ортаци стоје на другој страни, па нећу ваљда да ме људи гледају као дебила.. ГОООЛ еуфорија опште весеље, грмимо сви то је то што сам гледао на клиповима, прође минут овај до мене наставља да блејића, па што да грмимо нас тројица сами овде, а нећу.. Доћи ће тај мали можда једном, можда никад, можда и доживотно долази али једно је сигурно а то је да ако се сам не потруди да схвати шта значи бити навијач, на самој утакмици неће научити милион посто, у оваквој поставци ствари. А то је жалосно.
Једини исправан пут у решавању овог проблема је да дајемо позитиван пример. Много смо отишли у теоретисање, свако нов ко дође на Север је необрушен камен коме се полу јебе за политику и сигурно нећемо таквом човеку одмах да усађујемо зашто је национализам и српство темељ наше трибине, то су озбиљне ствари које долазе са ГОДИНАМА на трибини. Пробаћу да цитирам покојног Бранислава Зељковића Зељу ''Ја сам се национализму научио на Северу''. Тај младић дође ту да му МИ покажемо 'навијање у малом џепу'. Ништа нас не спречава да позитивним примерима брусимо то камење, не дозвољавају клинци са севера да им се испира мозак преко телевизије и новина сигурно, али не дозвољавају ни да им се прича како да се понашају ако не виде да се велика већина тако понаша.
Код нас је много полу договора, договоримо се за телефоне у копу то траје 5 дана, договоримо се за жене то траје 3 дана. Па ја први размишљам као онај клинац поменут, што ја да цимам девојке и телефонџије 10м од себе ако поред њих стоји неко за кога знам да је навијач а прави се блесав.
То је проблем, што ја ти ви ми они сви одустајемо олако од својих идеала јер се осећамо као да смо кап у мору.
Ајде да се то промени, пођимо од ситница? Нека ова тема буде мали корак ка промени, кажем мали зато што је опет ово форум и чисто теоретисање, пракса ће показати дал се нешто примило или не.
Било би лепо и корисно да се искуснији људи јаве овде, дај да мало отворимо карте. Очигледно да има омладине која чита. Тема има прегледа више него неке везане за утакмице. Да пробамо преко овог места да се тргнемо. Постали смо !МИ! роботи, у најмању руку, и да се не лажемо ништа друго не одбија клинце осим тога, монотоно им је, неће тако, а малом делу њих се пружа шанса да постану део нечег озбиљнијег и да их то онда држи на северу.
Могао бих сада за крај да напишем да бисмо много људи привукли кад би, толико колико нас има, еуфорично грмели 90 минута. То пре свега физички није могуће, али је могуће да свих 90 минута свако да свој максимум. Данас је мој максимум 60 минута, у реду, осталих 30 ћу се потрудити да не зевам као дебил око себе и гледам ко шта ради и тако нервирам прво моје другаре а онда и новајлију који стоји поред нас, већ да се зезам и дубим на глави ако треба не би ли анимирао људе. Искористићу време пред утакмицу и полувреме да се дружим са браћом. Тај што стоји поред, нећу да га гледам као идиота иако се можда не уклапа у околину, најмање што могу је да попричам са њим. Па најјаче би било кад би нам са неба пало 10000 навијача на север директала Wink

А можда ипак у нама лежи спас! 'Буди промена коју желиш да видиш'!!!


Мој предлог је да се на утакмицама мења положај бубњева с времена на време, да се мењају екипе које ударају и покрећу песме по сопственој жељи, са различитих делова трибине. Екипа која би дириговала ту утакмицу имала би притисак да извуче свој максимум, а и максимум људи до њих било да су то нови људи било друге екипе. На следећој исто тако на другом крају трибине. Да осете (нови и стари) еуфорију, атмосферу, позитиван комплекс ко ће јаче ко ће боље, Звезда Звезда, прави (стари Very Happy ) Север. Много нам то недостаје свима. Ово је мој предлог, наравно постоји много начина да се анимирају нови људи а мислим да су кореографије и бакљаде сегменти навијања који немају додира са новим људима. Требало би да имају али су нове генерације другачије. Ми са тим треба да наставимо али због нас, наше групе и изгледа наше трибине, због такмичења са другим навијачима, али не треба се заваравати да нам то доноси неку бројку. Замислите клинца оног одозго, у школи га питају како је било на текми:
А)Било добро, јел си видео кореографију и бакљаду?
Б)Било добро, лудило навијање, мокар сам дошао кући видиш да једва причам.
Смањити интезитет кореобакљада а енергију трошити на разнолике навијачке акције, бодрење свог клуба и ширење позитивне енергије на утакмицама - НАВИЈАЊЕ.

ПС
Срамота је и то велика да се овде пише да нам требају утакмице са бесплатним картама, бољи фудбал да бисмо привукли нове навијаче. Обратите пажњу на писање. Причамо о квалитету форума, о једноумљу а већина тако дегенских изјава прође неопажено.


Свака част брате, слажем се са тобом у потпуности!
_________________
... напред младићи куцно је час, Северна Армија увек је уз вас!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ОставиГлас
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Aug 2018
Posts: 2
Location: На степеницама

PostPosted: 29 Aug 2018 11:56    Post subject: Reply with quote

Поздрав браћо Делије. Имам један предлог а тиче се раније помињаног квалитета. Наиме, има једна ствар што ми пара уши на утакмицама, а то је брзање приликом певања, поготово код скандирања (руке, ритам бубња). Људи, је л' могуће да смо сваку лепу песму успели да упропастимо?! Да не можемо да сканидрамо Звезда, Звезда дуже од 4 понављања. Све то због брзог лупања бубња као и длановима.Треба се озбиљно позабавити овом темом на некој од наредних утакмица, вежбати све док не добијемо прави ритам. Ја разумем да неки људи немају слуха, то је поптуно нормално, али да нико не жели ни да научи прави ритам и да никоме другом осим мени не смета, то не могу да схватим. Евровизија се током прва 2 понављања отпева добро и онда свако следеће све брже и брже па дођемо до тога да насумично брзо лупамо рукама и певамо толиком брзином да не може нико жив да испрати. Неке песме је једноставно боље певати полако и поред толике жеље. Па чак смо и "новој" песми "још као мали ја пошао сам одм'а" издеформисали ритам тако да је изгубила сву страст певања.

Ево једног класичног примера како се пева евровизија, уједначен бубањ, тапшање, свака реч се чује гласно и јасно! Обратите пажњу на руке људи, све иде природно, лагано, а опет даје 100 пута бољи звук него кад лупамо без везе.
https://www.youtube.com/watch?v=EPQkZuwQ4Ug

Јеби га сад, ово није место за писање оваквих предлога и знам да тренутно имамо веће бољке око трибине али ето, желим да неке песме опет певамо као пре па макар то било и са 200 људи.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Срећко Шојић
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 01 Mar 2011
Posts: 85

PostPosted: 31 Aug 2018 00:45    Post subject: Reply with quote



+

https://www.youtube.com/watch?v=3rfvHj8TI0o

+



+



+



=




Рачуница је и више него јасна, у ових пар слика се може сажети природни пут једне приче... приче о љубави, страсти... најнелогичније... али у исто вријеме и најчистије која може постојати. Прича о љубави према Црвеној Звезди.
Читали сте сви макар једном у животу неку причу у којој се помиње шта је неко спреман да уради због љубави? Неко тамо украо је цвијет, поклонио га дјевојци или нешто слично... Свака част, диван гест... али јесте ли чули да негдје постоји тамо неки клинац који мјесец дана није јео у школи да би скупио паре да гледа један фудбалски клуб против неког другог фудбалског клуба за који сем шире родбине играча нико не зна ни да постоји, при том лажући родитеље јер би добро награбусио да знају гдје је викенд провео... заправо постоји гомила таквих клинаца. И то је само један од примјера а има их много. Е па та Црвена Звезда мора да је нешто много посебно кад људи раде све то због ње.
Него ајде да видимо онда који су то разлози и који је то моменат кад су људи почели да траже изговоре да не гледају Звезду умјесто да траже начине да дођу као што је било до скоро.


-Модерно доба

Вјероватно и највећи разлог, уједно и невидљив (јер нико неће признати да је то заправо разлог због ког не долаз). Јесте, измијенио се свијет последњих година, да се не понављам, много тога о томе је написано на овој теми, нема емоције све је само-промоција. Све је за неку лажну популарност, лажну стварност, све је клик, све је лајк. Али је ли то разлог?
Какав је то мушкарац који ће викенд провести у испијању кафе, трачарењу са женама, шопингу умјесто да пође гледа фудбал? Да дође на Север одере грло, тих 90 минута заборави на све проблеме којих сви имамо у животу и преко главе на подручју гдје живимо. То је привилегија имати тако нешто. Или ако то неког не испуњава, сјести на неку од других трибина и уживати у добром фудбалу. Љепше је него кварити очи у кладионици гледајући Хадерсфилд - Бормаут зар не?

Сви ови следећи разлози су ми више изговори као оправдање за недолазак прије неголи било ко заиста мисли тако. Али нешто морају представити као разлог за недолазак.

То је прво био лош фудбал.
Има ли потребе о томе уопште причати о томе после партија наших фудбалера у прошлој и овој сезони? Мислим да је то само трошење ријечи. Колико има клубова који играју трећу-четврту лигу којим је стадион увијек пун. Како је тек њима? Знају да никад ништа освојити а опет су ту. Е онда се сјетите да навијамо за најтрофејнији клуб на Балкану и видјећете колико смо размажени.

Онда ова хајка медија и ботова око ставова Севера.
Север је одувијек имао свој правац. Увијек је био свој и држао се идеала за које сматра да су исправни. оног момента кад би Север почео да се мијења да би удовољио неком, тад би изгубили себе. Зато браћо немој да вас трују којекакви идиоти који стадион нису видјели. Немој да вам мишљење креирају којекакви за које не знате ни ко су ни шта су. Немој тако олако да пљујете неког коме је ово живот јер вас на то подстиче неко ко од тога или има корист или му је много досадно, али свакако добре намјере нема. Једно су добронамјерне критике а друго злонамјерост.
Ево један примјер.
https://i.ytimg.com/vi/wfsmBlITW1w/maxresdefault.jpg
На слици је кореографија Легијиних од прошле године, која има много јаку поруку. Која је резултирала казном од утакмице без публике у Европи. Не сумњам да је већина од вас видјела, као што не сумњам да је ико од вас пљунуо њих због тога што су урадили већ су сви пљували уефу што је и нормално. А да ми урадимо неку овакву кореографију са мотивом из Јасеновца, мартовског погрома, ти исти би пљували нас. То је болесно стање ума, болесно стање нашег друштва, а плашим се да ће све горе и горе бити.

... а онда вјероватно и најнејаснији изговор имају људи који кажу да им је Звезда изнад свега и да то не осјећају на стадиону и зато више не долазе.
Ово је кад се прочита смијешно/глупо само од себе. Како може било ко ово да изговори а да себе сматра иоле нормалном особом? А има их доста.

Кад смо код изговора, дотакао бих се овог да људе смарају бакљаде, кореографије итд. Како може то да изјави било ко ко је навијач? Тачно је, све смара кад се ради механички, роботизовано, без енергије. Шта су све људи о навијању на овом форуму написали може се научни рад написати, тако да било шта да напишем нећу ништа ново рећи. Много смо сморени, треба нам више позитивне енергије, није нико на Северу зато што мора него зато што воли. То прво мора да схвате људи, а кад се са уживањем ради и најтежа ствар на свијету онда то много лако иде а камоли навијање. Као што сви ови изговори да неко не долази на утакмице су бесмислени тако не постоји ниједан изговор да онај ко долази не пружи подршку клубу навија свих 90 минута јасно и гласно па све да око њега нико уста не отвара. Ако то не ради, онда нема право тражити ни од играча да дају све од себе.


А што се тиче тога шта конкретно да се уради да се врате људи... Па нека погледају утакмицу Салзбург-Звезда играну 29.08.2018. више пута. Мислим да ће им тад бити све јасно
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=3CIBi8_TA7c
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 31 Aug 2018 09:46    Post subject: Reply with quote

Ево нама три препуна севера,препуна стадиона,еуфорија какве није било од Барија и какву велика већина данашњих Звездаша,Делија никад није осетила. Нема боље прилике од ове,ни за групу ни за клуб,да искористи све ово за повратак људи на стадион. Време је да се група окрене северу и враћању ствари на своје место на трибини,а клуб да крене у акцију враћање људи на остале три трибине. Нема бољег места за позив од пуног стадиона,где су сви они које очекујемо на првенственим утакмицама. Сад треба наћи начина како то извести,да људи схвате да џабе и 100 000 људи на лиги шампиона ако три дана пре или после утакмице на првенство дође 5-6-7 000 људи. Полусезона из сна,а сигуран сам и цела сезона,немој да сами себи то све упропастимо посетом и атмосфером на првенственим утакмицама. ЗВЕЗДА СЕ ВОЛИ СВАКОГ ДАНА...
Back to top
View user's profile Send private message
stani
ДЕЛИЈА


Joined: 30 Nov 2004
Posts: 216

PostPosted: 31 Aug 2018 10:08    Post subject: Reply with quote

Quote:
Време је да се група окрене северу и враћању ствари на своје место на трибини


A чему је до сад то била окренута?
_________________
у потери за интересом вођени смо бесом !
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop