DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Булбулдер Г16
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Mar 2003
Posts: 66

PostPosted: 26 Aug 2018 21:17    Post subject: Reply with quote

Мислио сам да је проблем како привући још људи на стадион а не како им променити свест. Делије нису имале језгро веће од 3000 људи. То су људи који деле ставове које заступају Делије и који су спреми да стану иза њега. Да пронађете нове људе који деле те ставове или промените свест код још 47000 људи, мислим да се шансе веома мале. Ја бих волео да грешим јер знам да су вам ставови исправни. Само сматрам да се спроводе на погрешном месту и да као последицу имамо 7000 људи на стадиону пред најбитнију утакмицу у задњих 25 година. Кажеш да пустим најважнија је Звезда, не могу ушло ми у крв и довиђења.
_________________
"Немој те никад издати нас!"
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 21:27    Post subject: Reply with quote

За почетак драго ми је да си се јавио после дуго времена...и то је нешто...па полако, има да се прича и прича. Неке ствари на жалост не могу, али неке сигурно могу а много ће помоћи људима да расуде какви смо то заправо ми.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
КЊ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Sep 2012
Posts: 25

PostPosted: 26 Aug 2018 21:37    Post subject: Reply with quote

данило wrote:
Моје мишљење је да су два основна разлога људи за недолазак.
1. Људи код нас генерално не воле фудбал.
2. Ситуација око власти.
Кад кажем да људи не воле фудбал,мислим на то да немају тај осећај као ми који смо и даље ту. Не долазе из разно разних других побуда.Неког повременог бунта,зато што је популарно у том тренутку итд. Да имало имају то у себи долазили би макар на домаће утакмице сваке друге недеље.
Ситуација око власти нас јебе добрано.Прво смо имали ту копове,тендере..што људима даје разлог да контају како смо исти као и остали.Друга ствар је не спомињање говнара са власти именом и презименом.Јасно је да се то неби требало покретати са шипке,али би из масе свакако требало.Певало се свим ранијим гарнитурама,тадићу,коштуници,милошевићу,јочићу..овима не.Само политичари су говнари.Увијено у обланде.То би по мом мишљењу или требало конкретизовати или баталити у потпуности.Или радиш или не радиш.Ако не само певати клубу и Космету.
Што се тиче повећања бројности,мислим да би првенствено требало да се вииди зашто су групе са окрњеном бројношћу,и екипе из унутрашњости које су до скора имале заставе на трибини (Рума,Врбас,Паланка,Вршац,Зрењанин..)Јер ми сад са много мањом бројношћу имамо једнако шаренолик састав трибине као кад нас је било 10000.И од тих људи који би требало да капирају ствари добар број фали.


Делим мишљење са тобом. Ситуација у мом граду је таква да је велики део екипе (такође и људи који су били око екипе, трудили се да то постану) отишао ван земље. Лично мислим да је катастрофално лоша финансијска ситуација код људи у унутрашњости утицала на то да нас је доста мање. Што се тиче дневно политичких тема, као и спиновања јавности о нама, нарочито у унутрашњости се могу чути коментари како смо плаћеници, како не смемо да певамо овима на власти (именом и презименом), а знали смо да певамо тадићу, коштуници итд. кад је било мед и млеко за ово данас. Људи су навикли да је Север увек био браник отаџбине и да смо ми ти који су смели да кажу оно што нико други не сме. Још један од проблема је и тај што једноставно смена генерација у градовима није одрађена на прави начин. Нема више млађих навијача који се цимају преко целе недеље да скупе комби, да организују гостовање, да раде симпатизерске мајице, графите... До само пре пар година на наплатној рампи си морао да чекаш ихаха да би дошао на ред да стопираш. Данас, видно је мањи број клинаца. Где смо погрешили заиста не знам. Мој предлог је да се види са клубом да сезонске карте важе за СВЕ утакмице (и европске и домаће). Да и ми у нашем бутику организујемо акције за људе са сезонским картама (или да ограничимо неке артикле само за чланове клуба са сезонском картом).
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 21:44    Post subject: Reply with quote

КЊ ЦЗ wrote:
Људи су навикли да је Север увек био браник отаџбине и да смо ми ти који су смели да кажу оно што нико други не сме.






Ајмо да затварамо ову дискусију и да се избаци више ово као неки "аргумент", јер после ових слика мислим да стварно нема смисла да причамо даље ишта на ову тему!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
КЊ ЦЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 05 Sep 2012
Posts: 25

PostPosted: 26 Aug 2018 21:48    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
КЊ ЦЗ wrote:
Људи су навикли да је Север увек био браник отаџбине и да смо ми ти који су смели да кажу оно што нико други не сме.






Ајмо да затварамо ову дискусију и да се избаци више ово као неки "аргумент", јер после ових слика мислим да стварно нема смисла да причамо даље ишта на ову тему!


Све ове слике су из претходних пар месеци, а до тада нисмо толико били агресивни у нашим ставовима. Чињеница је да је и ово разлог опадању бројке на Северу и да смо између осталих ствари морали да се дотакнемо и ове теме.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 21:53    Post subject: Reply with quote

Нисмо били агресивни јер нису ни други! Слоби се певало тек када је избегличка колона била са тракторима код Аутокоманде, а до тада је био херој! Тако да...немој да памет коју је Север стекао кроз деценије оваквих ствари...подводиш ни ти ни било ко други, под то да је неко плаћен, ултра копови и пичке материне, да је требало нешто на време! Јер вређаш људе који раде све из идеала али онако како они мисле да треба а не кад нас искомплексирају гробари и други који вам пуне свима главе којекаквим срањима! Уђи мало у Север, прошетај да видиш каква је ситуација...а не да слушаш шта причају људи и какву слику праве о нама! Север се не бави дневно пилитичким темама, али суштинским за Србију да!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Београђанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 93

PostPosted: 26 Aug 2018 22:08    Post subject: Reply with quote

Једни су навикли да су Делије стуб Српства и браник отаџбине а други пак мисле да навијачи треба само да навијају за свој клуб и не помињу Косово, генерале итд.. Шизофрена цепања у Звездашима.

Мене је на на север довела мобилизација а отац пренео љубав према клубу, причама о чика Рајку, Пижону, Џаји, о Звездиним великим утакмицама, тренинзима Звезде које је пратило хиљаду људи... У то време, мобилизације, међу вршњацима је било популарно ићи на Север, скандирати фанатично пре, током и после утакмице. Тако и доста омладине из краја је ишло, ишли смо сви заједно, али сад кад се замислим не знам ко од њих више иде на утакмице, чак ни не испрати шта ради Звезда, са ким она игра, какво је стање у клубу итд.
Разлог је очигледан није имао ко да им пренесе љубав према клубу, а љубав те задржава да останеш ту. Не може то да уради нико други него старији из твог окружења било то отац, стриц, старији брат, старији друг или можда онај чији је то посао- клуб. Међутим у то време није се ни могло очекивати од клуба тако нешто, кад погледамо ко нам је све водио клуб..
Оно што је мој предлог а упућен је клубу, да озбиљно приступи будућим, оним најмлађим Звездашима, да направи стратешки план како прићи тој деци и да их едукује о свему што овај наш клуб чини великим. То ће једино задржати неке будуће плодове мобилизације.
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 26 Aug 2018 23:33    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Уђи на трибину код наше браће из Пиреја, ...али оно што њих одваја од нас је што они истински воле свој клуб и ту су уз њега.


Е то мене фасцинира код њих, тотално другачије од нас осећају клуб, љубав према њему, имају нешто што ми немамо, не знам да објасним. Иако је и њима бројка лоша, о изгледу копа да не причам, али ту неку емоцију имају, имају то нешто што се нпр. код нас сада у оваквом саставу трибине не осећа, код њих се гол кући против Левадиакоса слави као Радоњин у Трнави. Испаде да су много већи фанатици од нас, да више воле клуб, а мислим да није тако, него не умемо да покажемо емоције.

Иначе, одлично је што се ова тема овако "примила" за мање од 24 сата.
Неко написа да треба радити за омладином на трибини, слажем се, мислим да имамо клинце одличне који разумеју шта значи бити навијач, то се види по њима, по њиховом понашању у копу, по активности, мислим да би ти исти клинци могли да већ сада дижу свест њиховим вршњацима који се појаве на прослави титуле, на Европи, на дербију... Од млађег дела трибине сада треба правити будућност Севера, а мислим да су клинци свесни и способни да то раде постепено са својим другарима из школе,краја итд...да им се објасни шта значи бити навијач, тако би се привукло опет доста да кажем нових људи и да би се без икакве мобилизације видео напредак и у бројци у изгледу копа.

Ни мени нису јасни људи који дођу на Север и стану са стране скроз, кад је Европа, кад је дерби ок донекле, али људи који су редовни и стоје и са стране или још горе седе изнад копа то не могу да разумем, али мислим да они могу поново да се врате у коп где је већина њих и била много година, само као да неће да препознају ситуацију и осете потребу да буду део трибине како би требали да буду.
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 27 Aug 2018 05:39    Post subject: Reply with quote

ЗвездаКрајин� wrote:


Нисмо свесни која је моћ медија. Слажем се са претохдних пар постова да медијска хајка узима данак, погледајте само како се они сад сладе, сликају Север 15-20 минута пред почетак утакмица, док још није формиран коп. Што се тиче Звезде и Србије, мислим да ту нема грешке. Гледам неке снимке утакмица од пре 15 година на кошарци цела хала грми од четничких песама, али данас је то људе срамота да певају, зашто? - то је већ компликовано питање.


На ово питање си сам себи дао одговор у првој половини поста брате. Медији и манипулација сиромашним масама је чудо. Људи су овде исфрустрирани генерално и кад им даш у новинама разна срања о некоме другом, онда они тог другог криве за своје фрустрације, а дубоко у себи знају да је тај неко до сад био исправан. На крају ће схватити да су обмањивани све време, али да ли их тад уопште треба прихватити као своје?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 27 Aug 2018 06:33    Post subject: Reply with quote

Наравно да треба! После Џаје Север је остао празан иако су га 3 дана само пре тога терали разноразни на Зениту где је било 25000 људи! Сутрадан ти људи нису дошли наравно, настао је потоп од једно 10 година, а од кога се и дан данас нисмо опоравили, и сви ти људи су се појавили у неком тренутку мобилизације сигурно. Не можеш да будеш љут на човека који је изманипулисан, само је битно да он схвати сутра шта је радио.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 27 Aug 2018 07:01    Post subject: Reply with quote

Ајде да се вратимо мало на тему. Оно што бисмо можда могли да радимо је преношење поенте са летака у дигиталну форму. Свесни смо сви да од 5000 људи, половина не прочита пола текста који пише на летку. Сад је доба дигитализације и можда би било итекако паметно правити видео клипове који ће се качити ја Јутјуб и у којима ће бити бити искључиво текст и слике како би млади научили шта значи бити навијач, зашто је битно да идемо на стадион, шта је Звезда и како најбоље можемо да јој помогнемо, најаве за хуманитарне акције и слично.

Овај клип испод погледајте само као пример, мислим да би много бољи ефекат био преносити неке делове из летка на овај начин. Данас се то брзо шири Јутјубом, Фејсбуком, Инстаграмом...

https://www.youtube.com/watch?v=6IiuImbBVHI
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 27 Aug 2018 07:40    Post subject: Reply with quote

Булбулдер Г16 wrote:
Razlog zbog koga sam prestao da idem na sever je bio kada je grupa počela neke stvari da stavlja iznad Zvezde. Ne mogu da kažem da to nisu bitne stvari ali meni je uvek Zvezda bila bitnija od Srbije, vere, lažnih idola i raznih ideala. Ponavljam, to su sve bitne stvari ali po meni im nije mesto na stadionu.
Zvezda je život, sve drugo su sitnice!

Јел речено милион пута да је Звезда изнад свакога и свачега, а много смо је запоставили! Да се разумемо ништа није од наведеног небитно, нити Косово нити генерали, али дајте за добробит наше Звезде да само мало спустимо лопту бар када нам вампири из Уефе дишу за вратом и чекају и најмању грешку не би ли нас уништили! Немој да будемо сами себи гробари. Ето зарад идеала смо кажњени и нисмо могли да дамо подршку какву смо требали против Салзбурга... Одмах су кренуле приче у народу "да је био пун стадион дали би им неки гол...", створена је атмосфера таква да су сви прстом уперили у нас сматрајући нас директним кривцима што нису могли да дођу на утакмицу и што је Звезда уз помоћ публике могла да оствари далеко бољи резултат. Искрено осећам да ћемо добити ове аустријанце и ући коначно у лигу шампиона где и припадамо, али недај Боже да испаднемо! Тек ће се створити хајка и осуће паљбу на нас са свих страна, а свака је хајка оставила последице по трибину, по звездаше... Почев од Анђуса, ултра копова, милиона, па Милојка и професионалних навијача... Ако смо се кроз мобилизацију сви трудили да вратимо све на стадион како север тако и остале Звездаше, немој сад да их ми терамо, потребан нам је сваки човек. У оваквим временима сваки је Звездаш злата вредан, свака глава више на стадиону је победа. Тешка су времена пред нама само слогом можемо одржати Север иначе...
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 27 Aug 2018 07:49    Post subject: Reply with quote

Летци и клипови и слично што предлажеш су ок да се едукују навијачи... Али нама је прво потребно како да доведемо људе или вратимо старе.
Твоја тема је "корак напред" а ово о чему причамо је "први корак" ка оздрављењу.

Моје мишљење је да више форсирамо Звездашку причу, да се сваку утакмицу вијори онај велики барјак са грбом. Да мало вратимо људе у то зашто смо ми ту. Најбоље нам је ишло кад смо урадили корео "Небитна, врло битна ствар..." . Да се мало вратимо основама. Дај мало спонтаности свако од нас нека убаци, постали смо као роботи. Ал то је исто прича за оне који су ту...

Што се тиче политике на стадиону, од ње не можемо побећи зато што је она узрок свих проблема који нас муче као народ. Истина је што неко рече да већина људи не осећа и не пева "из срца" то што певамо и скандирамо. Зашто данас не, а пре неку годину итекако да, то је већ мнооого дубља тема.

Супер је што се јавио човек и рекао своје мишљење за разлику од стотина других који ћуте (а имају и овде налог). Свака част. Моје мишљење је, као што сам рекао на некој од претходних тема, је да ако ми сад никад више не поменемо ниједно "политичко" или национално питање да се апсолутно ништа не би променило што се тиче посете, и да је то фиктиван разлог (ништа лично).

Још нешто да додам. У целој овој ситуацији, једино публика на западу показује да је уз клуб и појављује се већ пар утакмица у финој бројци. Исток мршаво, о Северу управо причамо.. Оно што је њих вратило (фудбал и цигани на терену) треба и нас да врати. Звезда и фудбал!
Back to top
View user's profile Send private message
Војвода Вук
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jan 2018
Posts: 5

PostPosted: 27 Aug 2018 08:15    Post subject: Reply with quote

По мени би ово требала да буде једна од највећих тема на форуму, да се људи активирају и пишу, да сагледамо у чему је проблем, шта се дешава са људима који не долазе.
-„Навијати за Звезду је ствар кућног васпитања". Полазим од тога да данашљи клинци не воле довољно свој клуб, част изузецима. Одрастајући у ери фејса, инстаграма, ложе се на „навијање“, да буду у неком фазону, то их држи сезону, две и крај. Прво треба да заволе Звезду, клуб, а онда уз то иде све остало, нормалним током. Не читају форум, главни извори информација су им којекакве странице, где се невероватне глупости могу прочитати. Стога би свако од нас требао да проба да промени свест тим клинцима, па и људима, да се прича са њима, директно, јер други начин не постоји. Један ако схвати, ако разуме, успех је.
-Медијска хајка на навијаче је невероватна и то је сигурно допринело опадању бројности. Погледајмо само наслве у новинама, "Убијен навијач Звезде..", "убијен навијач Рада..", констатно се уз све те људе пришива то навијач и тотално се добија искривљена слика о свим људима на трибини, а нико не каже да је и та трибина скуп различитих људи, различитих професија(свако бира чиме ће се бавити), од радника, студената, високобразованих људи, па и људи који се баве неким другим пословима, као и у било ком другом делу друштва (о политичарима бившим, садашњим, да и не причамо, а опет нико о њима не пише).`
-Слушам и читам разне коментаре о томе како навијачи не требају да се баве политиком, да треба да навијају за свој клуб, али како се не бавити политиком, када се политика бави нама. Политика директно утиче на наше животе, почев од тога што људи масовно одлазе из земље-доприноси опадању броја на трибини, природни прираштај нам је све мањи и мањи-доприноси опадању броја на трибини колико год то чудно звучало. Погледајмо само по унутрашњности одељења по школама, из дана у дан нас је све мање и мање и опет овде долазимо до медија. Они се не баве овим питањима, него се баве фармама, задругама, свим оним што буквално затупљује људе, па ти исти људи, пишу те коментаре, нападају као хипнотисани..
-Да ли је помињано на форуму, нисам сигуран. Везано за људе који седе, стоје, са стране и не желе да стану у коп, говоримо о првенственим утакмицама. Питање је због чега то раде, да ли су на трибину ушли зато што је јефтинија карте или шта већ. Ако је тако стварно, а не би ме чудило познавајући наше људе, јер ће некад гледати и у тих 100, 200, динара разлике, зашто се онда не би изашло са предлогом да нпр цена карата на истоку буде иста као на северу или један сектор на западу, па ако им се не навија, нека иду на ту трибину, гледају утакмицу и сликају се до миле воље, кад већ не желе на прави начин да учествују.
- На крају, ми смо и као народ мало чудни, брзо се навикавамо на успех, одмах нам расту очекивања. Погледајмо само утакмицу против Краснодара прошле године и утакмицу против Трнаве ове године, исти улог је био у питању, а разлика у броју људи на стадиону огромна. Не знам шта би се десило да нисмо прошли Трнаву. Како се само људи промене, већини је сада Лига Европе нормална ствар, то се већ подразумева да се игра, а нико не гледа где смо били годинама уназад. Суперлига је таква, каква је, али се опет кроз њу долази до те Европе и потпуно је несхватљиво да људи то не капирају, не могу да препознају моменат, да дођу на стадион. Субота, недеља, вечерњи термин, лепо време, играмо ту Европу, стварно не знам шта је више потребно, да не причамо за оне који живе у Београду, то је стварно...
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 27 Aug 2018 08:15    Post subject: Reply with quote

Ово што људи пишу да политика одваја људе од стадиона,можда само делимично...ја не верујем да је то генерални проблем. Нисмо ми такви од јуче са Марса пали. По људима око себе који су били у временима мобилизације на стадиону а сад не,закључио бих да им стадион једноставно више није приоритет. Људи дођу на текму само ако тај дан баш немају шта друго да раде,и мислим да нам такви не требају. Северу не фали 5-6000 људи. Северу фали још 2-2500 људи макс,да то буде право оно језгро и да се унутар тога ради. Елем,у сусрету ове утакмице прексутра,гледам наша нека ранија ино гостовања,навијања и долазим до утакмице у Братислави против Слована. Оно што ми је запало за око је наша ограда на том мечу и сигурно 10+ градова,што Србије што Црне Горе на њој. Прво што бих ја урадио је анимирање Београда наравно, а онда и свих ових градова што су некада чинили Север. Рецимо за почетак сваки од градова који се врати на стадион да има свој барјак који ће да врте, затим оснивањее клуба навијача из тог града,организовање превоза који ће анимирати људе па можда касније и неко озбиљније учествовање у раду трибине. Али ето за почетак да се само ти људи врате на стадион,па да се из те приче гради нешто више.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop