DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 15:45    Post subject: Reply with quote

Постоје ствари које тек после извесног времена можеш да скапираш. Тако је сада стање. Тек ће људи скапирати кроз извесни период колико су били намагарчени, заведени неким фуш причама и лажима, колико су подлегли некој искреираној атмосфери. Не би нам први пут био....Наравно да они и нашим писањем тачно могу да знају у ком правцу да штелују "незадовољство"...али сад нема више ћутање...карте на сто па...или ми или они!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 26 Aug 2018 15:49    Post subject: Reply with quote

Ова шизофрена ситуација је почела од сезоне када смо узели титулу после шест година паузе, што значи да је целу ту мобилизацију, покрет, реакциу, публику, масу, покретала погрешна побуда, и то је генерално велики проблем код доста Срба, што ствари раде из погрешних разлога. Тих година, када погледамо истини у очи, већина људи није долазила да бодри Звезду већ да тера инат Толету и багри из ФСС-а. Када се то завршило, узели смо титулу, кренула је пропаганда о АВ плаћеницима, фирмама, тендерима, и све је кренуло да стагнира.
Други велики разлог ове посете је и то што смо национално убијени у појам, па тако имаш људе који се залажу да се више да тај Космет Албанцима и да идемо у ЕУ јер не мисле више својим главама, мисле да ће им тако бити боље, па смо онда ми сметња ка том бољитку.Такође људи немају пара за основне ствари, плате су им скинуте као бедницима, пензије одузете, здравство не ради, цела држава је у каналу,незапосленост велика, млади су отишли у курац јер немају више праве узоре у својим родитељима и све то доводи до озбиљне безвоље која се преноси на све животне поре, па и стадион.
Сетите се само времена Милошевића, када је у огромној медијској репресији, ипак могло на улице да изађе 100000 људи и да се побуни против крађе гласова рецимо,а данас не би изашло ни 10000 за исту ствар.
Тако да сумирам, проблеми су у томе што људи имају погрешне побуде и што смо национално убијени у појам и људе више ништа живо не занима, па ни Звезда.
Е сад, како то решити. Нажалост, јако тешко. Ова убијеност у појам ће да траје још дуго, а једини спас је да полако долазе људи из правих разлога, ма колико да нас има. Човек по човек, па како буде и колико год да траје. Ја увек кажем кад ме неко пита, колико је људи било на стадиону, дошли су сви који су требали, ко није хтео, није ни морао да долази.
Што се самог привлачеља публике тиче, можда би за почетак требало макар те сезонске карте направити да важе за све утакмице, и европске и домаће, па онда да се из тог, надам се, повећаног броја продатих сезонских на крилима успешних сезона, почне полако црпити посета и на важним утакмицама, и друга ствар, потребно је некако утувити ретардираним главама које су се докопале карата за Аустрију нпр или који чекају ту Европу, а Маракану нису видели годинама у назад, да ако не узмемо домаћу титулу, неће бити ни Аустрије, а домаћа титула се не узима са празним стадионом.
Back to top
View user's profile Send private message
Боскез
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Aug 2012
Posts: 207

PostPosted: 26 Aug 2018 15:50    Post subject: Reply with quote

Генерално код нас људи немају културу доласка на стадион.
Да се одвоји два поподнева месечно, да ли је то много?
Све трибине су у опадању, до скора су се вадили да нема шта да гледају, да је овај лопов или нешто треће. Сад кад играмо најбољи фудбал у последњих 20 године и кад су ЦИГАНИ на терену не видим оправдање.
Нисам хтео да мрачим ал сам знао да ће бити мало људи, ако уђемо у ЛШ. број може да се повећа до 2000. Сад кад се игра европа, види се изостанак унутрашњости.
У задњих пар година пунили смо стадион кад је рођендан или бесплатан улаз, није ни то решење давати бесплатне карте, кратког је даха.
Људи су ове године највише узимали сезонске зато што су прошле године дали бесплатне карте у групној фази, и ове године прва три кола.Клуб је ту добро одиграо, ал мало ко од нјих разуме шта значи бити члан клуба,део породице.
Кад би дозволили свим да пишу па то би био вашар, само читам по другим форумима и крстим се.(фотељаши стручњаци)
За едукацију можемо да полепимо за задње стране столица налепнице: типа остави глас на северу, забрањено сликање, симају само пандури, не дречаво итд.
За повратак, можда, ко буде на свим текмама на Мари, добије неку значку, мајицу из шопа, попуст, попуст на сезонску....
_________________
...Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 26 Aug 2018 15:52    Post subject: Reply with quote

север је увек био место где се знао исправан систем вредности и кад залуташ у идитизму, дођеш овде знаш да је здрав систем вредности , који треба да се оджава
друштво се данас доста променило, међу последњим сам генерацијама која није користила интернет него лопта и на улицу или ливаду, данас се све своди на онлајн, не користим друштвене мреже али кад погледаш црква користи, званична влада републике користи, политичари у кампањи главна ствар им је интернет, не кажем да се сад одма треба бацити на фејсбук и слично, али друштво данас и оно од пре 20-30 година није исто, треба наћи неку средину
можда више оваквих објава http://www.oaza.rs/sport/delije/index.php?lang_id=1&page_id=215&idv=2975 и да испод текста уместо овог принт буде тај чувени шер
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 26 Aug 2018 15:55    Post subject: Reply with quote

Ма каква политичка ситуација,иста је већ 20 година,то јест очајна. Највећи проблем су наши људи,потпали под утицај гробарских дегена,новина,плаћених ботова. Као сређена титула и слично. Клуб треба притиснути да са једне стране забрани улаз на стадион мајмунима који тако пишу (а има их маса),а са друге стране да искористе овај бум и опет направе акције по школама. А Север треба да тражи забрану коришћења имена "Делије Север" на друштвеним мрежама (немам појма јел то могуће) јер је то такво зло да је невјероватно. Најежим се кад ми неко скине нешто са фејсбука и окачи на чет,увијек се запитам како то ниси скинуо на Делије.нет јебо те фејсбук. Е кад тога не би било онда би више људи дошло овде и капирало боље неке ствари
Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 26 Aug 2018 16:20    Post subject: Reply with quote

Моје мишљење је да су два основна разлога људи за недолазак.
1. Људи код нас генерално не воле фудбал.
2. Ситуација око власти.
Кад кажем да људи не воле фудбал,мислим на то да немају тај осећај као ми који смо и даље ту. Не долазе из разно разних других побуда.Неког повременог бунта,зато што је популарно у том тренутку итд. Да имало имају то у себи долазили би макар на домаће утакмице сваке друге недеље.
Ситуација око власти нас јебе добрано.Прво смо имали ту копове,тендере..што људима даје разлог да контају како смо исти као и остали.Друга ствар је не спомињање говнара са власти именом и презименом.Јасно је да се то неби требало покретати са шипке,али би из масе свакако требало.Певало се свим ранијим гарнитурама,тадићу,коштуници,милошевићу,јочићу..овима не.Само политичари су говнари.Увијено у обланде.То би по мом мишљењу или требало конкретизовати или баталити у потпуности.Или радиш или не радиш.Ако не само певати клубу и Космету.
Што се тиче повећања бројности,мислим да би првенствено требало да се вииди зашто су групе са окрњеном бројношћу,и екипе из унутрашњости које су до скора имале заставе на трибини (Рума,Врбас,Паланка,Вршац,Зрењанин..)Јер ми сад са много мањом бројношћу имамо једнако шаренолик састав трибине као кад нас је било 10000.И од тих људи који би требало да капирају ствари добар број фали.
Back to top
View user's profile Send private message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 26 Aug 2018 16:25    Post subject: Reply with quote

Годинама траје та хајка око разних фирми, тендера, прича да су људи плаћени да навијају, да се лажно србује.. наши људи нису имали прилике да чују другу страну (нас) и полако су кренули да верују у то, а данас најстрашније пропагирају те глупости и тако директно убијају вољу младима који све то читају да долазе на стадион. Друго, унутрашњост. Животни стандард је јако слаб, људи немају паре да долазе на утакмице. Логично је да на пример неко са стране изабере евро утакмицу од нпр. Јавора.. али Београд то мора да испрати. Пре је било лакше да се иде, скупе се људи и плате једну карту кондуктеру у возу и то је то, путује њих 20.. данас тога нема, контроле упадају на сваку станицу, нема шверца и остаје ти аутобус или стоп.. ортак и ја смо на пример 4-5 пута само у току прошле полу сезоне са стопа ишли кући јер нико није стајао.. Сад не знам ни колико звездаша зна и чита уопште све ово овде.. Можда би требао форум некако да се испромовише или да се друштвене мреже максимално искористе.. што каже брат Сеси, и црква и владе па и друге навијачке групе имају своје налоге на тим мрежама.. Са друге стране, кад сам се већ дотакао других група.. није та бројка само код нас проблем, и у Србији а и код ових около је број драстично опао у односу на оно што су имали до пре не знам колико година. Ми са овако слабом бројком какву имамо опет смо најпосећенији у региону. Опет је ту медијска пропаганда одрадила своје.. "убиће те неко на стадиону, све су то криминалци, наркомани, дилери".. све то одвлачи људе.. а не би требало
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 26 Aug 2018 16:59    Post subject: Reply with quote

Генерално код нас људи немају културу доласка на стадион.
Quote:


И ово не може да промени 10 лига шампиона заредом.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plum brandy
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 131
Location: Рулетенбург

PostPosted: 26 Aug 2018 18:03    Post subject: Reply with quote

Ево у прилог причама какву слику јавност шири о групи

https://www.youtube.com/watch?v=A-su7AtGv1w&feature=youtu.be&t=1h29m28s

Филм ''Стадо'' где је испрозивано тренутно друштво из призме урбане групације са твитера.
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 26 Aug 2018 18:23    Post subject: Reply with quote

Ми смо увек били стуб српства и то треба да останемо макар нас то убило,то и Цз су наши идеали због којих ћемо погинути ако треба.Е сад,у овом тренутку није популарно србовати.Али кад је нешто популарно онда то брзо прође,јер је то тренутно,а ту је наша шанса,јер ми је невероватно да је толико Срба одједном гадљиво на србовање.Љубав ка земљи и Цз се полако гради,годинама.Ајд да уведемо и неки нови начин србовања уз обнављање историје,где би на свакој текми код куће избацили неки датум близак том када се игра текма а који је историјски значајан ,уз пратећу поруку која одаје пошту том и том догађају..то би и медијима било интересантно,а свако афирмативно писање би нам довело нове људе.Треба нам афирмације у овом тренутку..јесте да се то коси са нашим мишљењем о медијима,али доста пута смо ишли главом о зид,ајд мало да пробамо да навучемо ситуацију на нашу воденицу..
Back to top
View user's profile Send private message
Булбулдер Г16
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 09 Mar 2003
Posts: 66

PostPosted: 26 Aug 2018 20:36    Post subject: Reply with quote

Hajde da probam da pomognem sa nekim mojim ličnim stavom zašto sam prestao da idem na sever. Ja sam od malih nogu učen da volim Zvezdu, navijanje mi je došlo kao prirodan korak u odrastanju. Dolazio sam na sever da pomognem Zvezdi, nisam bio u grupi ali sam se trudio da je uvek ispoštujem najbolje što sam znao i umeo.

Razlog zbog koga sam prestao da idem na sever je bio kada je grupa počela neke stvari da stavlja iznad Zvezde. Ne mogu da kažem da to nisu bitne stvari ali meni je uvek Zvezda bila bitnija od Srbije, vere, lažnih idola i raznih ideala. Ponavljam, to su sve bitne stvari ali po meni im nije mesto na stadionu.

Razlog zbog koga je mobilizacija bila uspešna je zato što smo se ujedinili oko jedne stvari, jedne ideje a to je Zvezda. Svi smo želeli da Zvezdi bude bolje i dosta ljudi je želelo da pomogne.

Ako sada stvarno želimo da povećamo broj ljudi na stadionu moramo opet da se fokusiramo na samo jednu stvar a to je Zvezda. Sve drugo treba ostaviti za mesta koja su za to namenjena, vera u crkvu, politika ispred skupštine, Srbija na utakmicama reprezentacije.

Delije više nisu samo navijačka grupa, oni mnogo više od toga ali zbog toga Zvezda ispašta.

Samo jedan primer. Više ljudi je došlo na trening nego na sever juče na utakmicu. Smatram da je to zbog toga što je cilj bio jasan i nije bio pomućen drugim stvarima. Došli smo da pomognemo Zvezdi.

Kada padneš, u bilo kom smislu, uvek je najbolje krenuti ponovo od osnova. Naša osnova je Zvezda pa zato treba ponovo da krenemo od ljubavi prema njoj.

Zvezda je život, sve drugo su sitnice!
_________________
"Немој те никад издати нас!"
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 26 Aug 2018 20:36    Post subject: Reply with quote

bob-ant wrote:
Ми смо увек били стуб српства и то треба да останемо макар нас то убило,то и Цз су наши идеали због којих ћемо погинути ако треба.Е сад,у овом тренутку није популарно србовати.Али кад је нешто популарно онда то брзо прође,јер је то тренутно,а ту је наша шанса,јер ми је невероватно да је толико Срба одједном гадљиво на србовање.Љубав ка земљи и Цз се полако гради,годинама.Ајд да уведемо и неки нови начин србовања уз обнављање историје,где би на свакој текми код куће избацили неки датум близак том када се игра текма а који је историјски значајан ,уз пратећу поруку која одаје пошту том и том догађају..то би и медијима било интересантно,а свако афирмативно писање би нам довело нове људе.Треба нам афирмације у овом тренутку..јесте да се то коси са нашим мишљењем о медијима,али доста пута смо ишли главом о зид,ајд мало да пробамо да навучемо ситуацију на нашу воденицу..


Баш сам на ово и мислио у претходном посту, мислим да можемо да покушамо да се одупремо новом поретку где мушкарци треба да буду пичке и педери, где желе да заборавимо ко смо. Мислим да би ово био први корак да почне нешто да се дешава, а са друге стране, ми и желимо да будемо другачији од овог накарадног система и да привучемо себи људе који разумеју љубав према клубу који није само спортско друштво, већ једно од ретких места где не можеш да видиш фризурице, розе патике и остало. Можда и најважније је да константно подсећамо млађе кроз летке итд. да смо ми сви прво ту због Звезде и фудбала, односно да нам је основни циљ да помогнемо Звезди да победи. Ако смо успели да једном изградимо трибину на поразима, мислим да би ово требало да буде лакше и много здравије одрастање за нове нараштаје. Такође, већина нас је одрасла уз Звезду, већина нас који смо ту је доведена на стадион од стране ћалета кад смо били деца и наравно да је нама у крви Црвена звезда и да је теже да је увучеш под кожу клинцу који је кренуо прво зато што је до јаја бити навијач и ићи са старијима из краја, па тек онда евентуално заволео клуб.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 20:40    Post subject: Reply with quote

данило wrote:
Моје мишљење је да су два основна разлога људи за недолазак.
1. Људи код нас генерално не воле фудбал.
2. Ситуација око власти.
Кад кажем да људи не воле фудбал,мислим на то да немају тај осећај као ми који смо и даље ту. Не долазе из разно разних других побуда.Неког повременог бунта,зато што је популарно у том тренутку итд. Да имало имају то у себи долазили би макар на домаће утакмице сваке друге недеље.
Ситуација око власти нас јебе добрано.Прво смо имали ту копове,тендере..што људима даје разлог да контају како смо исти као и остали.Друга ствар је не спомињање говнара са власти именом и презименом.Јасно је да се то неби требало покретати са шипке,али би из масе свакако требало.Певало се свим ранијим гарнитурама,тадићу,коштуници,милошевићу,јочићу..овима не.Само политичари су говнари.Увијено у обланде.То би по мом мишљењу или требало конкретизовати или баталити у потпуности.Или радиш или не радиш.Ако не само певати клубу и Космету.
Што се тиче повећања бројности,мислим да би првенствено требало да се вииди зашто су групе са окрњеном бројношћу,и екипе из унутрашњости које су до скора имале заставе на трибини (Рума,Врбас,Паланка,Вршац,Зрењанин..)Јер ми сад са много мањом бројношћу имамо једнако шаренолик састав трибине као кад нас је било 10000.И од тих људи који би требало да капирају ствари добар број фали.

Свако ко је и мало у причи зна какви су људи унутар Севера...мораш за овакве ствари да уђеш унутра да би схватио ствари како треба. Све остало су конструкције свих који желе нашу пропаст.


Last edited by Генералштаб on 26 Aug 2018 20:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Aug 2018 20:48    Post subject: Reply with quote

Булбулдер Г16 wrote:
Hajde da probam da pomognem sa nekim mojim ličnim stavom zašto sam prestao da idem na sever. Ja sam od malih nogu učen da volim Zvezdu, navijanje mi je došlo kao prirodan korak u odrastanju. Dolazio sam na sever da pomognem Zvezdi, nisam bio u grupi ali sam se trudio da je uvek ispoštujem najbolje što sam znao i umeo.

Razlog zbog koga sam prestao da idem na sever je bio kada je grupa počela neke stvari da stavlja iznad Zvezde. Ne mogu da kažem da to nisu bitne stvari ali meni je uvek Zvezda bila bitnija od Srbije, vere, lažnih idola i raznih ideala. Ponavljam, to su sve bitne stvari ali po meni im nije mesto na stadionu.

Razlog zbog koga je mobilizacija bila uspešna je zato što smo se ujedinili oko jedne stvari, jedne ideje a to je Zvezda. Svi smo želeli da Zvezdi bude bolje i dosta ljudi je želelo da pomogne.

Ako sada stvarno želimo da povećamo broj ljudi na stadionu moramo opet da se fokusiramo na samo jednu stvar a to je Zvezda. Sve drugo treba ostaviti za mesta koja su za to namenjena, vera u crkvu, politika ispred skupštine, Srbija na utakmicama reprezentacije.

Delije više nisu samo navijačka grupa, oni mnogo više od toga ali zbog toga Zvezda ispašta.

Samo jedan primer. Više ljudi je došlo na trening nego na sever juče na utakmicu. Smatram da je to zbog toga što je cilj bio jasan i nije bio pomućen drugim stvarima. Došli smo da pomognemo Zvezdi.

Kada padneš, u bilo kom smislu, uvek je najbolje krenuti ponovo od osnova. Naša osnova je Zvezda pa zato treba ponovo da krenemo od ljubavi prema njoj.

Zvezda je život, sve drugo su sitnice!

НИје друже, то је тако увек било....него је тебе почео да жваће систем, а ти ниси био свестан тога. Север би исто данас волео да се бави само Звездом, никоме не пада теже него Северу када мора да исправља криве Дрине за ствари које нити је скривио нити има ишта са тиме. Али, не пева се нешто ето тек тако реда ради...већ ако нешто певаш онда то и покажи после. Такве карте су нам подељене...нити смо их хтели нити прижељкивали, али када је већ тако...онда нема кукања.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 26 Aug 2018 21:07    Post subject: Reply with quote



Нисмо свесни која је моћ медија. Слажем се са претохдних пар постова да медијска хајка узима данак, погледајте само како се они сад сладе, сликају Север 15-20 минута пред почетак утакмица, док још није формиран коп. Што се тиче Звезде и Србије, мислим да ту нема грешке. Гледам неке снимке утакмица од пре 15 година на кошарци цела хала грми од четничких песама, али данас је то људе срамота да певају, зашто? - то је већ компликовано питање.
_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop