DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Звезда-Борац-СВИ!
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 11 Dec 2017 14:04    Post subject: Reply with quote

Савршен тренутак за коп до пола? Јел има неко да дели мишљење са мном ?
Back to top
View user's profile Send private message
Аутокоманда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 May 2017
Posts: 18

PostPosted: 11 Dec 2017 14:39    Post subject: Reply with quote

Има. Режим, мурија, медији и њихови полтрони различитих врста деле мишљење са тобом.

Да сачекамо да прође још ова каљуга у среду, па ћемо да пичамо како људи могу да се врате на стадион, и шта треба да се уради да вратимо оно што смо до недавно имали. Добар изглед трибине јуче, заставе у два реда право освежење.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 11 Dec 2017 15:38    Post subject: Reply with quote

Скраћивање копа је све, само не разумна одлука у овом тренутку...
Какво скраћивање копа, играмо европу, боримо се за дуплу круну...треба радити на томе да се доведу људи на стадион а не контра...
Back to top
View user's profile Send private message
Гром
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Jun 2015
Posts: 118
Location: Из ведра неба

PostPosted: 11 Dec 2017 18:45    Post subject: Reply with quote

Телефоне и усране медије против себе имају вероватно сви фудбалски навијачи на свету. Али:

Farhazdinac wrote:
Окренимо се нама и радимо на бољем навијању, на зезању, да бацамо ролне на кров севера, да се поливамо водом, да бацамо људе у висину као да славимо не знам ни ја шта, опустимо се и волимо Звезду искрено онако. Тад нико неће морати да нам каже да апалудирамо својим играчима после победе или да их поздравимо песмом на крају утакмице.


Овде се потпуно слажем са тобом. Ајде да наредну полусезону никог не позовемо на утакмицу, ајде да радимо само на себи. Да радимо на навијању, певању. На изгледу трибине, девојкама у копу, фотоапаратима....
Понекад ми својим понашањем пред пуним стадионом одвраћамо људе да дођу чешће. Са друге стране, нас нико не спречава да радимо на себи и свом побољшању. Верујем да ће се број људи само повећавати кад се ми будемо боље организовали и направили север још бољим, а не да трошимо време на приче о копу до пола, мобилизацији и 40000 људи против Срема и сл.
_________________
Све може бити сем да се нећемо ћерати.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Jezic1989
ДЕЛИЈА


Joined: 11 Oct 2017
Posts: 115

PostPosted: 11 Dec 2017 20:35    Post subject: Reply with quote

Звездин Делиј wrote:
Скраћивање копа је све, само не разумна одлука у овом тренутку...
Какво скраћивање копа, играмо европу, боримо се за дуплу круну...треба радити на томе да се доведу људи на стадион а не контра...

Бар у скраћеном копу људи не би имали прилике да у сред утакмице проверавају тикете и каче статусе по разним друштвеним мрежама.
Back to top
View user's profile Send private message
Сале_БОРСКИ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Mar 2005
Posts: 274
Location: град бакра

PostPosted: 11 Dec 2017 22:10    Post subject: Reply with quote

Jezic1989 wrote:
Савршен тренутак за коп до пола? Јел има неко да дели мишљење са мном ?

шта бре лупеташ?! какав коп до пола? чему то доприноси?
_________________
БАКАР ЈЕ ЦРВЕН, ДИМ ЈЕ БЕО, БИЋЕМО УЗ ТЕБЕ ЖИВОТ ЦЕО
CuBOYS R.S.
Back to top
View user's profile Send private message
jzma
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Mar 2010
Posts: 158

PostPosted: 11 Dec 2017 22:56    Post subject: Reply with quote

Jezic1989 wrote:
Звездин Делиј wrote:
Скраћивање копа је све, само не разумна одлука у овом тренутку...
Какво скраћивање копа, играмо европу, боримо се за дуплу круну...треба радити на томе да се доведу људи на стадион а не контра...

Бар у скраћеном копу људи не би имали прилике да у сред утакмице проверавају тикете и каче статусе по разним друштвеним мрежама.

Пошто ти навијаш 90 минута од почетка до старта јел?Не узимаш ваздух само груваш?Притом тај који ''проверава резултате'''је макр дошао,за разлику од милион људи који нису дошли.Јел се сећаш уопште на шта је тај коп до пола чувени личио?Буквално дал треба више и да се пише да људи не пишу нешто само да би се написало...
Back to top
View user's profile Send private message
Борисссс
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Jan 2013
Posts: 31

PostPosted: 12 Dec 2017 06:47    Post subject: Reply with quote

Фамозни коп до пола би био највећи пораз за навијачку групу још од тих тужних времена, али не, на сваком видео снимку тог периода иде чувени коментар ''коп до пола-навијање до бола''. За кога ми навијамо? Локални сеоски клуб, јесмо ли у некој зонској лиги? Чак и када је било прича да ћемо завршити у таквом неком окружењу, било нас је 7, 8 па и 15/20 хиљада, док су нам јавност, ове пичке преко пута, па и ''наши'' људи прогнозирали испадање у не знам ни ја које лиге. Задњих десет година се ради на масовности, да трибина изгледа како треба да изгледа, да се формира маса која може да се чује на терену, да подигне кореографију ширу од два јебена сектора. Тако да те ''корак уназад'' приче не би смеле да се помињу ни када завршимо првенство као шести у лиги, а не када играмо фудбал који 50% трибине није имало прилике да види на нашем стадиону.

Навијаш за Црвену звезду, не за шампиона зонске лиге, не за смрдљиви арсенал. Научи да се тако понашаш и да тако мислиш.
_________________
Наш грб и наше боје ни не требају за сваког да постоје!
Црвено-бели Земун
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 12 Dec 2017 07:45    Post subject: Reply with quote

Већ ме концентрација не држи када видим препирке на нивоу фејсбук страница па ни не читам више пажњиво шта пишу људи него претрчим само, али сам некако скапирао да има људи који прижељкују коп до пола! Причано је већ али мислим да не вреди прича јер је то субјективан осећај људи који сада више нису клинци, али тада су били. Они који су правили тај "коп до пола"...знају колико он више ништа не значи до само једне етапе коју смо морали да прођемо. "Коп до пола" је варка, јер су се тада радиле тек прве кореографије на Северу од распада југославије, а да нису дербији или европске утакмице, тада су се бацали папирићи, палиле бакље....некада у броју већем него на дербију. Почела је креативност да се испољава, барјаци да се виоре...на огради је свака застава заузимала своје трајно место...све је добило неки ред и то је оно што људима остаје урезано у сећању сигурно. Такође, сигурно је да је тада навијање било у успону на Северу јер поново...ниси могао да чујеш тај звук и хук сем на дербију или европским утакмицама. Па је и то људима било занимљиво, чак је некада био баш трип да се тресе стадион на некој Зети или Банату...Упоредо са тиме почеле су нове псеме, скроз други правац, нови цд, бутик и наш стил облачења, бубањ са две палице касније...много тога је урађено у том "копу до пола" на стадиону и око њега. Онда је, након свог тог рада, дошло наравно до резултата и коп се спустио до доле, па се онда раширио са стране...и сигурно се 5 година нисмо спуштали испод 5000 на било којој утакмици. А много дуже је трајао тај коп који је био толики да је Север деловао пуније него празније(6000-7000-8000...10000).
Добар радс трибине се спојио са неким инатом пркосом и дао је резултате који су и тада и сада...а и пре тога...били нестварни! И у тим тренуцима смо помислили..."а шта би тек било да имамо неке резултате"....и ево резултати су дошли а видимо шта имамо.
Није нам се дало да у Бордоу рецимо прођемо у групне фазе...ко зна...можда би до данас већ направили ту фамозну културу навијања на коју се позивамо да нам генерално фали(јер је то био врхунац те ере и да смо тада само наставили ко зна где би били)...али, десило се шта се десило и све је кренуло неком силазном путањом миц по миц и данас смо ту где смо. За неке ствари смо и ми криви можда а то покушавамо да отклонимо, али за велику већину нисмо и сада смо оголили истину до краја.
Било је људима занмљиво и примамиљиво докле год је било све то нешто ново, па онда док је то расло и док смо обарали све рекорде...па је онда дошло време репресије које је тек народ натерало да се појави, па крађе и намештаења у првенству.....е како смо изгубили неког имагинарног противника, како је већина људи "изгустирала" бакљаде, димњаде, кореографије и све остало....тако је кренуо пад људи мало по мало.
Кренуо је покушај трибине да задржи те људе, али се испоставило да су то били људи који су краткорочно били ту...не из љубави према клубу, према трибини...већ да би се они забавили или били део нечег бунтовничкг што само по себи привлачи људе. Када је остало на томе да крећемо да освајамо титуле, па онда и да играмо добар фудбал, да је мотив "само" љубав према клубу...бројка је кренула драстично да се смањује. Сигурно је код "бунтовника" улогу одиграла и прича да смо ми сада режимски клуб, а мање смо узели титула него други од када смо то "постали", нисмо играли европу када смо били прваци итд...
Зато ја почињем да се јежим на приче "коп до пола" и "некад је било...", јер су то најобичније глупости! Ми смо градили трибину да дочекамо некад овакав успех, па тек онда да покажемо шта знамо и можемо...а не да нас овакав успех држи као групу на окупу....јер ја не могу ни да предпоставим шта би тек било да нема овог успеха!? Ко зна...можда би опет прорадио инат, а можда и не би....али свакако да је ово срамота која ће хтели ми то или не, остати записана у исротији Звезде црним словима.
Моје мишљење је, да људи који долазе данас су, или остатак онога од раније који је остао из правих побуда ту, или нови клинци који тек почињу у околностима које виде. На нама је да те што одрастају учимо зашто су ту, да не испаре и они за пар година кад им досади нешто(а данас је много теже нешто урадити направити а да већ није, дакле данас је много мање наде да ћеш се изненадити нечим што већ ниси видео на трибини, а више треба да волиш клуб и да си ту), већ да како расту, остају ту и да знају зашто остају и зашто уопште певају било коју песму, зашто виори барјак....зашто уопште проводи суботу на месту где проводи. Није то место луна парк, па кад се извозаш на свим оним чудима одеш кући јер ти је досадно да се возиш два пута на истом, а и буде ти мука...ово је нешто друго, прича која мора да се разуме на прави начин да би имали оно што желимо. А то је сталне људе у сваком тренутку које интересује да буду ту, да певају, да свремена на време буду део спектакла...али генерално да воле да буду навијачи. Не навијачи који изгустирају све и "није то више за мене", већ да остану ту годинама, деценијама....баш као што се то дешава свуда у свету где постоје велики клубови, где постоје велике групе и велике приче око клуба и групе. Па чак и много мањи кклубови локалног обима, имају већу културу доласка на стадион него ми. Ми смо као један огроман балон који је био можда највећи од свих у неком тренутку, али се сада издувао, и они много мањи што су били око нас, сада могу да се осећају већима јер смо се ми смањили.
Још једном, "коп до пола" не треба да буде људима идеал, јер је то варка...нема тога више. Ми и кад би се вратили изнад шипке, схватили би да би се исто осећали као и сад. Не може тај осећај да се понови...мораш да идеш даље и да разумеш зашто си ту....иначе ако не разумеш, трагаш за нечим што нећеш наћи... а то значи да и ти полако идеш само је питање времена.
Када би отпевали на свакој утакмици по једну песму са овом бројком коју имамо како треба, из срца, када би размишљали о ономе што певамо...нашао би задовољство које је далеко веће од било чега другог. Али људи још не знају да је то у ствари следећи степеник након бакљада, кореографија, гутања мачева и ватре....да стварно осетиш прави разлог зашто си ту...а да је све ово остало надоградња групе која покушава сваки пут да нешто ново смисли колико је то уопште више могуће.
Генерално сви су у курцу што се бројки тиче, влада нека апатија не само у нашој земљи већ и шире. Ми смо ту у околини и даље далеко на правом месту, али то није оно што треба да нас задовољава и треба да гледамо како даље. Прво мора да се добро анализира шта смо били, зашто сада ово...да би ишли даље.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
блоковии
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2013
Posts: 160

PostPosted: 12 Dec 2017 19:51    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=MYsV1GVxxX0

Све што сад хоћемо, баш лепо отпевана, без брзања.
Back to top
View user's profile Send private message
DelijaUzice
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2011
Posts: 40

PostPosted: 12 Dec 2017 22:02    Post subject: Reply with quote

Када се већ повела прича о паду посете у задње две године моје неко мишљење је да се уопште не треба удубљивати у неке дубоке анализе, анкете и остале ствари. Пад посте је директно узрокован променом система такмичења. Повећан је број утакмица, а смањио се њихов значај. Тако да се сада свака утакмица игра за максимално јебени бод ипо. Чак је и дерби постао толико мање важан него пре да се овде ни тема за њега не отвара, а и зашто би. Са навијачке стране ко дође сутра њему тема и не треба, а са спортске да ли ћемо после сутрашњег меча имати 6, 5 или 3 бода предности када се све преполови, исти курац. Одлучиваће свеједно трећи дерби који вреди више од прва два заједно.
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 12 Dec 2017 22:32    Post subject: Reply with quote

,,Било је људима занмљиво и примамиљиво докле год је било све то нешто ново, па онда док је то расло и док смо обарали све рекорде...па је онда дошло време репресије које је тек народ натерало да се појави, па крађе и намештаења у првенству.....е како смо изгубили неког имагинарног противника, како је већина људи "изгустирала" бакљаде, димњаде, кореографије и све остало....тако је кренуо пад људи мало по мало.''
Апсолутно се слажем. Јебига, тужно, али тако је. Ај ако је и разумљиво што је људима незанимљиво да долазе јер нема више бакљада и кореографија на свим утакмицама као раније (лудила од Металца, Доњег Срема, Јагодине, Пазара..па тек онда Воше, Рада и дербија), није разумљиво како је људима незанимљиво да једноставно само навијају за Црвену звезду са свима нама? Без икаквих борби против система, толета, кокезе, уефе, бакљда, кореографија...једноставно само да дођу и да певају Црвеној звезди, онако а ла аргентина, страствено. Ако то људи немају у себи, а очигледно немају, онда џаба све. А све оно што је група радила годинама уназад само треба да буде неки додатни импулс за јачим навијањем, а не главни и једини иницијатор доласка на стадион. То треба да буде љубав према Звезди.

,, Пад посте је директно узрокован променом система такмичења. Повећан је број утакмица, а смањио се њихов значај. Тако да се сада свака утакмица игра за максимално јебени бод ипо. Чак је и дерби постао толико мање важан него пре да се овде ни тема за њега не отвара, а и зашто би. Са навијачке стране ко дође сутра њему тема и не треба, а са спортске да ли ћемо после сутрашњег меча имати 6, 5 или 3 бода предности када се све преполови, исти курац.''
Такође тотално тачно..огроман број утакмица, ај што се повећао у фудбалу (не мислим наравно на европу већ на ову домаћу лакрдију од система такмичења), него и у евролиги...док смо пунили арену, имали смо једну домаћу утакмицу у 2 недеље...па човек има и вољу и жељу и да плати карту и да се исцима и да јебе тај реал, макаби..сад па тек можда догодине...а сада је понекад случај да имамо 2 домаће ел утакмице у недељу дана, долазе великани свако коло..није то то више једнсотавно..а карте реално нису јефтине. Можда нису ни прескупе, али када се нагомила број утакмица...добијемо посету какву имамо.
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 13 Dec 2017 07:46    Post subject: Reply with quote

Ортодоксија wrote:
,,Било је људима занмљиво и примамиљиво докле год је било све то нешто ново, па онда док је то расло и док смо обарали све рекорде...па је онда дошло време репресије које је тек народ натерало да се појави, па крађе и намештаења у првенству.....е како смо изгубили неког имагинарног противника, како је већина људи "изгустирала" бакљаде, димњаде, кореографије и све остало....тако је кренуо пад људи мало по мало.''
Апсолутно се слажем. Јебига, тужно, али тако је. Ај ако је и разумљиво што је људима незанимљиво да долазе јер нема више бакљада и кореографија на свим утакмицама као раније (лудила од Металца, Доњег Срема, Јагодине, Пазара..па тек онда Воше, Рада и дербија), није разумљиво како је људима незанимљиво да једноставно само навијају за Црвену звезду са свима нама? Без икаквих борби против система, толета, кокезе, уефе, бакљда, кореографија...једноставно само да дођу и да певају Црвеној звезди, онако а ла аргентина, страствено. Ако то људи немају у себи, а очигледно немају, онда џаба све. А све оно што је група радила годинама уназад само треба да буде неки додатни импулс за јачим навијањем, а не главни и једини иницијатор доласка на стадион. То треба да буде љубав према Звезди.


Има и сада против кога да се бори, да исказујеш своје ставове...ваљда смо једини у овој земљи који увек кажу шта мисле! Не верујем да постоји тема која је прескочена зарад било чега! На жалост, таква смо земља да се нон стоп нешто дешава, тако да ти "бунтовници" не могу наћи боље место у Србији од овога и што се тога тиче.
Љубав према клубу-култура доласка на стадион. То значи аплсолутно само жељу да будеш сваку суботу ту. Ако веје, па тад је највећи изазов, тек тада идем! Ако смо први идем да гледам шампиона, ако смо други идем да се борим за прво место, ако следећу играмо европску, дај да их испратимо ову како треба...у главном...за сваку утакмицу може да се нађе мотив, а ако не...требају нам та 3 бода свакако. Ја не могу да разумем некога ко себе сматра навијачем а да не резонује овако ствари. То је са Звездашке стране...а а са навијачке...сигурно да има много разлога зашто доћи тек...мада ове године су после ко зна колико играчи на терену били бољи него публика.
Што се система такмичења тиче, он јесте бесмислен, али више нико ништа не може да каже на карту од 100 динара за Север! И поред кошарке и фудбала и густог распореда...нас мора да је више од овога што је сада!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
RS_FC
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 26 Jul 2016
Posts: 7

PostPosted: 13 Dec 2017 12:26    Post subject: Reply with quote

Пошто је закључана тема за Келн, нисам стигао пре да пишем јер сам тек јуче дошао кући у РС, а тиче се кореографије, гори од оних који снимају и сликају се на Северу су само они који најлон за кореографију "распакују" 2 сата пре почетка да би сели на њега а касније отишли и оставили најлон на столици да се премешта са столице на столицу.

Нема утакмице да болиди не распакују тај најлон да би сели, и док неко не буде ишамаран то се неће променити. Иако сам против насиља на трибини између себе, јер смо ми ту сви због Звезде, то бих подржао ако би убудуће донело ефекат. На тај најлон сам сео само у недељу против Борца јер сам нашао неки на столици који нико није подигао на утакмици са келном нити су га покупили кад су чистили трибину. Немам ништа против да се седи на њему али након што се искористи за оно чему је прво и намењен, кореографији.

Доста ја о том најлону јбг. Праштајте.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop