DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Сви наши порази!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
КатанаКГ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Oct 2014
Posts: 19
Location: Шумадија

PostPosted: 29 Dec 2014 23:34    Post subject: Reply with quote

У суштини, за братоублачко убијање није заслжна трибина, као колектив (можда једним делом и јесте) заслужни су поједници који су својим залагањем за неки циљ и неку идеју, заборавили да уствари ударају на своју крв, свој род, на своју браћу. Нажалост, утисак је да је таквих све више... Навијачи из скоро свих словенских земаља се залажу и поштују навијачко витештво... док је нама изгледа остало остало у крви да сакатимо, да се светимо, убијамо. Између осталог такви смо и као народ...
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 30 Dec 2014 10:35    Post subject: Reply with quote

КатанаКГ wrote:
У суштини, за братоублачко убијање није заслжна трибина, као колектив (можда једним делом и јесте) заслужни су поједници који су својим залагањем за неки циљ и неку идеју, заборавили да уствари ударају на своју крв, свој род, на своју браћу. Нажалост, утисак је да је таквих све више... Навијачи из скоро свих словенских земаља се залажу и поштују навијачко витештво... док је нама изгледа остало остало у крви да сакатимо, да се светимо, убијамо. Између осталог такви смо и као народ...


Заслужни смо и ти и ја, и свако ко је икада крочио на стадион. Када једном схватимо колики је заиста велики удео свакога од нас у заједничкој кривици, и када једне ноћи не будемо заспали због тога, успећемо.
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 30 Dec 2014 16:57    Post subject: Reply with quote

Каменко wrote:
КатанаКГ wrote:
У суштини, за братоублачко убијање није заслжна трибина, као колектив (можда једним делом и јесте) заслужни су поједници који су својим залагањем за неки циљ и неку идеју, заборавили да уствари ударају на своју крв, свој род, на своју браћу. Нажалост, утисак је да је таквих све више... Навијачи из скоро свих словенских земаља се залажу и поштују навијачко витештво... док је нама изгледа остало остало у крви да сакатимо, да се светимо, убијамо. Између осталог такви смо и као народ...


Заслужни смо и ти и ја, и свако ко је икада крочио на стадион. Када једном схватимо колики је заиста велики удео свакога од нас у заједничкој кривици, и када једне ноћи не будемо заспали због тога, успећемо.

?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 30 Dec 2014 17:44    Post subject: Reply with quote

Отприлике нагађам у ком смеру је уперен твој упитник. Ово је по мени последња шанса да се нешто промени и мислим да није време да се утврђује ко је и колико крив, већ да се подвуче црта. Човек се са искреним осећајем кривице много лакше мења на боље.
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 31 Dec 2014 18:33    Post subject: Reply with quote

упитник је ту из више разлогаа да не бих дужио са питањима којих везано за ову тематику има превише. Наравно да се слажем са Грком око разлога покретањаовакве теме и разумем разлоге против и разлоге за.Једну ствар морам написати овде иако знаам да да знамо; нисмо ми једина страна! Ми ћемо едуковати млађе,показати и испричати им обе стране медаље,усмерићемо у правцу части,ферплеја,поноса ... али опет и кад то све уроди плодом опет нећемо бити једина страна у целој тој причи увек ће бити некога прекопута нас.Што се тиче "наслађивања" верујем да наши другари који су умешни са компијутерима наћи начин, можда тако а у принципу ти "наслађивачи" могу да се сагну.(то је моје лично полумишљење) Кременко ако можеш,волео бих да знам шта си помислио у ком контексту је знак?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 21 Jan 2015 18:55    Post subject: Reply with quote

па другари,затворите тему ако се већ нисмо сложили око писања на истој. грк?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
MisaCZV_
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2007
Posts: 416
Location: Београд

PostPosted: 21 Jan 2015 21:35    Post subject: Reply with quote

Искерн да будем, сматрам да ову тему требамо максимално форсирати јер само на основу грешака и пораза можемо да напредујемо. Стога ми њих морамо изнети ма какви они били. Боље ми да се сами суочимо са њима и да јавно кажемо где је била грешка, него да се шире разне приче и да се параноишу људи – рекла казала, јесте није, направе људи од комарца магарца итд.

Ја у пораз сврставам и наше грешке које нам се дешавају или су се дашавале. Видим да многи овде поразе додводе у везу са неком тучом са противничким навијачима. Мислим да је то само део. У поразе (или пак грешке (индивидуалне или не)) се сврставају многе друге ствари које нам се дешавају ван трибине или унутар исте. Тога има доста, нпр. двоглас који нам се често јавља, туче између нас самих, грешке у појединим сегментима кореографија, пад у навијању на евро текмама, пад у навијању на ЈНА од 70-ог мин. (последњих пар дербија), грешке у писању парола, затим, слаба посвећеност почетној страни овог сајта (нема извештаја у последње време), неконтролисање приликом употребе пиротехнике и много тога…

Молим вас, немојте мислити да ја сад нешто провоцирам. Стичем утисак да увек када неко каже неку нашу грешку овде бива одмах критикован. Као што сви знамо, на грешкама се учи, сви греше па и ми. Али, да се то не би понављало, морамо се заједно суочити са проблемом и, прво га изоловати, па га онда решити! Мислите о томе…
_________________
...а живот ти сад поставља питања многа...
Back to top
View user's profile Send private message
Звездин Делиј
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Jul 2011
Posts: 335

PostPosted: 22 Jan 2015 03:11    Post subject: Reply with quote

То о чему ти причаш је за тему корак напред ...сигуран сам и да онај који је покренуо ову тему није мислио да иде у овом смеру који си ти навео ...
Back to top
View user's profile Send private message
Planna
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Jan 2011
Posts: 289

PostPosted: 23 Jan 2015 17:34    Post subject: Reply with quote

"Уистину, велики је дар и врлина да човек познаје себе и своје немоћи, као што је велика опасност да човек не познаје своје недостатке и немоћи."

Нису џабе ове мисли преточене у мудре реченице,иако се сматрам недовољно кадрим да пишем на овој теми покушаћу без устезања да укажем аномалије које (искључиво лично мишљење) иду у ставку порази.
Као прво корак напред и порази иду у неко преклапање,све је то спознаја трибине где се на леву страну ставља лоше на десну добро,на северу односно стадиону и људима је да ли ће и која страна превагнути.
Навијачи су пристрасни и необјективни,то је нормално и такви треба да буду,емоција према њиховом клубу иде до крајњих граница као и емоција према ривалима док је у неком навијчком животу то веома опасно и може имати трагичне последице.
Поборник сам ове теме (искључиво као неко ко ће читати),јер ако је север свестан јачине и зрелости онда неће бити никакве бојазни код људи који посећују исти,као и да ће ривали читати и упијати слабости.
Ако ова тема опстане људи ће писати аутентичне примере,ја бих нешто уопштено.
1.Крими приче,пораз је што се у север годинама увукла та субкултура,све то нормално произилази из друштва и лудих година али мало по мало постаде параф,лично са тим повезујем доста ствари,од непевања,мрких погледа,оружија уз то је уско повезана и љубав према клубу и разлог доласка на север.
Данас се клипови,зумови групе Делија Север гледају кроз две призме,ил смо откинули ил нисмо ( не бих да заборавим ал било би добро кад би на снимику Делија после сваке утакмице био и резултат исте) а догодовштине неких водећих људи и екипа препричавају међу средњошколцима као Ране.
2.секције Делија (врло битно),опет то друштво из кога све произилази али као група која има одређени утицај на промене може се причати о томе.
У последњих неколико година ми се окрене у стомаку када чујем ситуацију у градовима где скоро па ратују некад 2 некада 3 стране (ако постоји и локал група),наши градови нису велики и то су момци који вићају једни друге сваки дан,учили су или уче заједно.
Изузетно је болестан начин обрачунавања,не говорим ја само о Делијама већ и остатку,нормално али Делије су актери,то никако не сме да се оспори.
Нови Сад,Шабац.Ужице,Крагујевац,Суботица... су се претворили или су били у једном моменту бојна поља,и када постоји затишије вероватноћа је стална да моменат дели од експлозије.
Схватам да се друге стране не либе од најнижих метода и да акција изазива реакцију али од некога то мора да крене јер се све то преноси на Београд који је пример за себе,пример који упија све негативно и диже на већи ниво због милионске популације,из централа се и вуку одрећени потези који можда погрешно гасирају усијане главе.
Све док се и примирија буду користила за регруписања и утврђивање снага а не за прави смисао ре речи стрепећемо од најгорег.
Нормално,све горе написано је искључиво моје мишљење прва ставка није и нужни пораз групе али друга јесте (не само групе већ сцене).
Можда нисам погодио поенту теме и нека се избрише овај упис ако сматрате да је рано или ирационално о томе говорити сада.
_________________
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/61/7d/bb617d11609448c5d5d6bf867d54c046.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 03 Mar 2015 22:02    Post subject: Reply with quote

[quote="Planna"]"Уистину, велики је дар и врлина да човек познаје себе и своје немоћи, као што је велика опасност да човек не познаје своје недостатке и немоћи."

Нису џабе ове мисли преточене у мудре реченице,иако се сматрам недовољно кадрим да пишем на овој теми покушаћу без устезања да укажем аномалије које (искључиво лично мишљење) иду у ставку порази.
Као прво корак напред и порази иду у неко преклапање,све је то спознаја трибине где се на леву страну ставља лоше на десну добро,на северу односно стадиону и људима је да ли ће и која страна превагнути.
Навијачи су пристрасни и необјективни,то је нормално и такви треба да буду,емоција према њиховом клубу иде до крајњих граница као и емоција према ривалима док је у неком навијчком животу то веома опасно и може имати трагичне последице.
Поборник сам ове теме (искључиво као неко ко ће читати),јер ако је север свестан јачине и зрелости онда неће бити никакве бојазни код људи који посећују исти,као и да ће ривали читати и упијати слабости.
Ако ова тема опстане људи ће писати аутентичне примере,ја бих нешто уопштено.
1.Крими приче,пораз је што се у север годинама увукла та субкултура,све то нормално произилази из друштва и лудих година али мало по мало постаде параф,лично са тим повезујем доста ствари,од непевања,мрких погледа,оружија уз то је уско повезана и љубав према клубу и разлог доласка на север.
Данас се клипови,зумови групе Делија Север гледају кроз две призме,ил смо откинули ил нисмо ( не бих да заборавим ал било би добро кад би на снимику Делија после сваке утакмице био и резултат исте) а догодовштине неких водећих људи и екипа препричавају међу средњошколцима као Ране.
2.секције Делија (врло битно),опет то друштво из кога све произилази али као група која има одређени утицај на промене може се причати о томе.
У последњих неколико година ми се окрене у стомаку када чујем ситуацију у градовима где скоро па ратују некад 2 некада 3 стране (ако постоји и локал група),наши градови нису велики и то су момци који вићају једни друге сваки дан,учили су или уче заједно.
Изузетно је болестан начин обрачунавања,не говорим ја само о Делијама већ и остатку,нормално али Делије су актери,то никако не сме да се оспори.
Нови Сад,Шабац.Ужице,Крагујевац,Суботица... су се претворили или су били у једном моменту бојна поља,и када постоји затишије вероватноћа је стална да моменат дели од експлозије.
Схватам да се друге стране не либе од најнижих метода и да акција изазива реакцију али од некога то мора да крене јер се све то преноси на Београд који је пример за себе,пример који упија све негативно и диже на већи ниво због милионске популације,из централа се и вуку одрећени потези који можда погрешно гасирају усијане главе.
Све док се и примирија буду користила за регруписања и утврђивање снага а не за прави смисао ре речи стрепећемо од најгорег.
Нормално,све горе написано је искључиво моје мишљење прва ставка није и нужни пораз групе али друга јесте (не само групе већ сцене).
Можда нисам погодио поенту теме и нека се избрише овај упис ако сматрате да је рано или ирационално о томе говорити сада.[/quote]
људи се можда плаше,можда имају довољно мозга па схвате то на тежи начин и једноставно дигну руке кад виде уствари шта је у питању,,разочарају ссе и неки одустану а неки не али им се убија жеља за свиме а поред толико тога датог неки губе вољу за животом а да непомињем појединости јер ће се неки наћи увређени без разлога а неки због сујете неки због много тога зашта знају да нису у праву или су можда мало пренаглили у одређеном тренутку према одређеним особама којима је можда потребна помоћ. Мислим да је један од наших пораза можда и већих губљење добрих људи на овај или онај начин.
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 22 Mar 2015 20:26    Post subject: Reply with quote

У вези мог поста на овој теми, Брат Грк је у одговору у вези поменутог поста и још којег, у почетку опширног текста навео врло битну реченицу која гласи:ТРЕНУТНО НАМ СЕ ДРАМАТИЧНО РАЗЛИКУЈУ МИШЉЕЊА.
Навешћу једно мишљење, које је врло вероватно у том духу различитости али нема везе са Грковим постом а које је врло битно,па ћу га написати овде.Да би се сликовитије описало, навешћу да су у слличној ситуацији наша Браћа Гате7 у кошарци.На пример када би Грчки клубови играли неку балканску лигу где би играли и Македонски клубови.Зелени на пример навијају у тој лиги не гледајући на патриотизам и играње са непризнатим именом Македонија са стране Грчке.Као на пример да ту лигу из патриотских разлога бојкотују Браћа Гате7.И сада кључна ствар у госте им долазе зелени који на пример добију 500 карата за ту кошаркашку утакмицу.Па да ли ико може и да замисли да би Браћа из Пиреја дозволили да 500 тих зелених зечева напушава пуну дворану црвено-белих симпатизера и да они не навијају у том случају против мрских непријатеља.То је просто незамисливо и то би се звало ЛЕХ СПЕЦИАЛИС,пропао би кров дворане од песме наше Браће.Ми смо у ситуацији да бојкотујемо Јадранску лигу и то је све у реду,али када играмо утакмицу против ДЕБЕЛЕ СВИЊЕ,КОЊСКЕ ГЛАВЕ и остале дружине из животињског царства,без сумње треба да постоји поменути ЛЕХ СПЕЦИАЛИС.Поменути ЛЕХ СПЕЦИЈАЛИС би се требао користити у случају као сада на пример и окршаја који предстоје и који гласи,ЖИВОТ или СМРТ.Па у кајњем случају да је толико битно за клуб а да није у питању дружина из животињског царства,већ нека Будућност,Цедевита,било ко,требало би требало....Ај да занемаримо трофеје,али да клуб избије милионе еура самим НЕ пласманом у лигу коју сада играмо Барса,Реал,Макаби,тамо,амо превелика цена и велика коцка потпуно беспотребно.У бити,или ће они нас да гурну у амбис или ћемо ми њих.У тренутној ситуацији са организованим појављивањем на поменуто бити или небити,веће су нам шансе да их шикнемо бесповратано дубок амбис.Ето мало о једној од различитости поменутог размишљања тренутног. Wink
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 23 Mar 2015 10:08    Post subject: Reply with quote

Не треба да идемо на јандраску лигу никада јер смо се тако договорили.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 23 Mar 2015 10:31    Post subject: Reply with quote

Ћиро, то што ти пишеш везе нема са овом темом...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 26 Mar 2015 03:41    Post subject: Reply with quote

А ста мислис брате Циро да их у тај исти амбис гурнемо без најватренијих навијаца. Како це то тек да их боли.
Ја сам сигуран да цемо их опрати 3-0 без проблема. Ниста на свету па ни та еуролига није вредна да се посеремо сами себи у уста. Ако смо имали неки став 10 год. дрзимо се тога до краја.Па сутра стока да нам придикује како смо се продали због евролиге. Не мењају се Цигани преко ноци као "неки". А и та туркис лига ниста није боља од гума лиге на коју не идемо.
Ако неко бас осеца потребу као појединац да иде ја му не браним.

Извните на латиници
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4

View previous topic :: View next topic
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop