DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Арена-Нови Сад!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 23 Nov 2023 11:30    Post subject: Арена-Нови Сад! Reply with quote

У петак и суботу нас очекују два јако битна меча, и нема сумње да ће Арена бити испуњена поново до последњег места, са почетком у 20 и 30 часова, против Арманија.
У суботу настављамо борбу за титулу. Сви смо сведоци да имамо добре играче и да знају да играју фудбал, али не иде увек тако лако како мислимо да ће ићи. Без наше пуне трибине иза гола у Новом Саду и западне тринине стадиона Карађорђе, наша борба неће имати пун смисао. Јако тешко гостовање фудбалски гледано, препрека коју морамо да пређемо! Ово је првенствено изазов за Нови Сад а и остатак Србије, да дођу у максималном броју, али ништа мање и позив за све Београђене који себе сматрају навијачима нашег клуба. У оваквим ситуацијама се не поставља питање где ћемо бити у суботу од 16 часова јер осећамо да је битно! Након овог испита који морамо да прођемо и на терену и на трибини, чека нас пут у Берн, Дакле, ако је у скоријој прошлости била потребна помоћ тиму, то је овај моменат, да дишемо као један и да гурамо и фудбал и кошарку у правцу у коме заслужују!
СВИ У АРЕНУ! СВИ НА СТАДИОН КАРАЂОРЂЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Nov 2023 09:49    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=nojiiTbnpbs
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Паразит_н
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Dec 2005
Posts: 96

PostPosted: 25 Nov 2023 19:28    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2023-2024/vojvodina_cz
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Nov 2023 19:40    Post subject: Reply with quote





Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 506
Location: Црна Гора

PostPosted: 25 Nov 2023 20:14    Post subject: Reply with quote

http://www.delije-caffe.net/galerija/index.php?spgmGal=2023-2024/vojvodina_cz

Свака част свима који су се исцимали у НС и препознали моменат!!!
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Nov 2023 22:42    Post subject: Reply with quote









https://www.youtube.com/watch?v=-EUXKtr3PmE
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Nov 2023 23:00    Post subject: Reply with quote

За мање од 24 сата две утакмице, прво пуна Арена, а онда Нови Сад данас где је фалило још можда 300 људи да то буде како треба, али и овако је ослидно било. Одвратна трибина за навијање одавно установљено, хладнћа...али мора боље да се навија. Нереално је да јуче узимаш карте и не знаш у ком џепу ти је за шта карта. У једном за кошарку у другом за Нови Сад а у трећем за Берн од којих је само за Берн карта 50 евра. Није реално какав ритам, али добро извлачимо за сад. Прави испит ће бити кад се вратимо идемо у Крушевац, мада мислим да ту нема шта, увек је добро, али онда иде среда куп са Радничким у Београду и онда викенд Лучани у Београду. А након тога 3 дана иза Манчестер Сити. Е, те две на Маракани, ту да видимо какви смо сад. Поготову ако у Берну буде све како се надамо. Сад морамо да се потрудимо.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 26 Nov 2023 09:13    Post subject: Reply with quote

Али оно на телеграму, са гаравим сокаком Laughing Laughing
То је оно што нас је до скоро много више красило, спонтаност, зезанција, фали то...
Све у свему, бројка је морала да буде боља, баш због тога што знам каква су била нека скорија гостовања тамо. Знали смо ми и радним даном тамо да попунимо све лего коцке иза гола.
За сада, јесте да је Београд у питању, али гостовање на Бановом брду је баш пример како би то требало да буде увек и свуда.
Нови Сад, Крагујевац, па и Суботица, су таква гостовања, где треба поставити праксу, одласка дан раније тамо. Враћа се и то полако, и можда није свако у могућности да одвоји време, али ко год може, има вољу, било би лепо.
Сви смо слушали приче о Винковцима, Сплиту, Марибору, путовањима од пар дана, ми то немамо али може се и од овога што имамо направити нешто.
Идемо даље!
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 26 Nov 2023 09:17    Post subject: Reply with quote

Кад год закорачим на ону јужну трибину Карађорђа осетим мучнину у стомаку. Кад би били бар на онај део до запада било би сигурно боље. Овако мислим да извлачимо максимум што се може из оних коцкица и правоугаоника. Екипа се диже,види се жеља у њима да и они хоће да преокрену сезону у своју корист. Сад тек треба подршка,па да видимо од чега смо.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Nov 2023 09:32    Post subject: Reply with quote

Не можеш нешто на силу да правиш кад то није тако. Довољно је да се попуни свака трибина где играмо и то је то. Нека дођу људи право са посла, право са ручка, право из играонице са дететом...како год, само да зна да је субота, поготову гостовање, нешто што се не пропушта. Навијачи Звезде су јако размажена сорта и несвесно безобразба, а лако се манипулише са том масом. Кроз новине, кроз коментаре, кроз непостојеће поруке, кроз ствари које се нису догодиле а они усвојили да се догодило...буквално смо толико глупи да најбоље време Звездино у задњих 30 година ми проводимо причајући будалаштине. Те не свиђа им се Терза јер је не знам шта, а јел зна неко рецимо шта је газда Аталанте кога хвали цео фудбалски свет, шта је урадио са клубом просечним, урадио својим навијачима ево најсвежији пример кад су гостовали у Грацу? За гостујући сектор је било 700 карата, и он човек узме карте и каже клуб ће да одлучи коме ће да да карте. И сад замислите неког ко иде 30 година на Аталанту који се нагледао и нижих лига и чега хоћеш...да сад не може да добије карту а дао је целог себе за тај клуб! А ово је само један од 100 примера само за тај клуб, а где је 90% клубова Италије, Грчке, Енглеске...итд. То све коске које се нама бацају, а ми ни једну још нисмо пропустили да оглођемо. Буквално смо толико слаби као Звездаши да нема ствари коју су бацили а да се одбила од нас. Све могуће и немогуће приче смо попасли. Чак и људи који су редовно ту су поклекли више пута. Очигледно да навијач Звезде мора мало да очврсне. Ево гледамо набијање "Циганског савеза на курац", исти онај што је јуче измислио офсајд да не буде петарда на другој страни Топчидерског Брда. Исти "наш" савез који их једно 6-7 утакмица враћа из пораза и нерешеих резултата. Ми да смо имали једно такво суђење под Толетом, много би било, а владало је говедо 8 година! Кажем, много смо глупи а уз све то и просечан Звездаш мора да научи а морају да се газе километри ако хоћеш да будеш верна публика. Седим на слави пре неки дан, каже жена од другара, па ја кад сам водила дете одлазак у ве це је био баш онако застрашујући. Мене није мрзело да снимим тоалет од браће наше, баш кад сам ушао паде ми на памет да ово може да буде један добар аргумент, где је тоалет какав јесте ал имају на Атромитосу 20000 људи. А плус ми смо има већ пар година средили стадион где је у том погледу бољи него 70% оних на којима сам био до сад. Каже, тамо се улази за минут имају много улаза...ја не знам ја сам можда луд, али ја Маракану не би могао да замислим без оних река људи који се пењу ка стадиону и гужве испред северне трибине. То и јесте оно што ме привлачи и што ме је купило као дете да останем ту деценијама. У главном, не треба од Новог Сада, Суботице правити Винковце и Сплит јер то нису, него треба да само део Звездаша покуша да разуме ову причу и ми ћемо имати 20000-30000 на свакој утакмици. А када то имаш, много теже те идиотске информације улазе међу Звездаше него овако кад нас је оволико колико нас је.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Nov 2023 09:45    Post subject: Reply with quote



Није ово никако лоше када се узме у обзир све. Фалило је још мало људи али и ово је нешто што се тешко извлачи у средини каква је наша. Ко зна колико људи нам је кошарка од вече пре одвукла да се не појаве у Новом Саду. Ако смо загризли на више фронтова онда мора тако да се и поставе људи. Ово је боље свакако него куп утакмица после Ливерпула где нас је на Маракани било као јуче на Карађорђу. Дакле, постоји напредак, сад мора да буде континуитет у томе. Па полако, ништа преко ноћи не може да се изгради, поготову не са људима попут наших.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Nov 2023 09:55    Post subject: Reply with quote

Можда нисам био довољно јасан. Нигде на свету се "не одустаје" од доласка на стадиона зато што не волиш неког из клуба, председника, зато што су прљаве столице и мрачан ве це, скупе карте за Лигу Шампиона, имаш тим без "кршеног бека", због извешатја у апр у, због скрин шот порука које не знаш ни ко је ни одакле послао, због фотомонтаже наших слика, због шупљег крова, због лоше лиге...и још много разлога, јер то су све изговори за оне који појма немају шта је навијач и шта значи волети клуб. Смешно је кад неко узме да ти прича нешто а ти знаш рецимо како друге групе по Европи функционишу, колико су огрезли у све и свашта, колико имају проблема са водећим људима клубова, на шта им личе стадиони, како их гледају људи, колико им коштају сезонске а титулу видети неће па ни Европу вероватно, неки ретко и победу виде...па су опет ту сви, свако на свом месту из суботе у суботу.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ВојникСевера
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Apr 2018
Posts: 50

PostPosted: 26 Nov 2023 17:49    Post subject: Reply with quote

Не можеш извући боље навијање на оној одвратној трибини где смо раштркани на све стране, притом неправилно раштркани где се сви гурају десно, а у оном лево делу више него полупразно. Не може ни синхронизовано да се навија јер се бубањ у почетку није чуо како треба на левој страни трибине. За људе које не долазе на утакмице ја више не бих ни речи потрошио. Пали су под утицај приче широке јавне масе и не можеш ни разговором више да их вратиш. Такви нам више ни не требају!!! Ја да враћам неке дебиле који сматрају да се трибина продала. Па то никад није ни био прави навијач. Темеље стварати на млађим генерацијама и биће све то како треба. Наредне две недеље да се покаже ко смо и да погурамо играче и у КК и ФК , сад је јако БИТНО!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 26 Nov 2023 18:21    Post subject: Reply with quote

ВојникСевера wrote:
Не можеш извући боље навијање на оној одвратној трибини где смо раштркани на све стране, притом неправилно раштркани где се сви гурају десно, а у оном лево делу више него полупразно. Не може ни синхронизовано да се навија јер се бубањ у почетку није чуо како треба на левој страни трибине. За људе које не долазе на утакмице ја више не бих ни речи потрошио. Пали су под утицај приче широке јавне масе и не можеш ни разговором више да их вратиш. Такви нам више ни не требају!!! Ја да враћам неке дебиле који сматрају да се трибина продала. Па то никад није ни био прави навијач. Темеље стварати на млађим генерацијама и биће све то како треба. Наредне две недеље да се покаже ко смо и да погурамо играче и у КК и ФК , сад је јако БИТНО!

Кључ свега. "трибина продала". Прво, од када постоји навијање ја мислим да смо увек били нечији по причама наравно. Од Слобе до овог данас, па од сваког функционера клуба од настанка навијачког покрета до данас. И??? Шта је трибина у прошлости лоше урадила када нас је тукао глас лош, као што нас увек туче? Кад се погледа из данашње перспективе? Јел смо негде погрешили везано за клуб? Аха, да клуб ко јебе, него што ћутимо на па сад хиљаду једну ствар...а шта смо ми? Кад смо то ћутали и на шта? Ово безвезе причам јер су то небулозне ствари. Земље каква је Пољска, Грчка, Француска....навијачи нити воле своје власти, сматрају их свакаквима али нити су они позвани да мењају нешто нити их ико ишта пита. Ми смо се мало завозали, тачније ти људи који ду подпали под утицај целе слике која се кроји око нас. Скапираће за 10 година да су били магарци ал тад касно. Него, где то има на кугли земаљској да "што се неко продао" се не долази на утакмице, ево да узмемо и да је то тачно као најгори сценарио? Шта се дешава у Јужној Америци? Иду људи боси и голи, држава корумпирана, шта се све не дашава...пуни им стадиони. Огрезли су сви у неку политику у неке организације свуда по Европи...не видим да нигде има и један човек мање због тога. Ми буквално морамо да доказујемо људима да смо исправни прво као људи то ја мислим да нигде не постоји, али буквално нигде. Ко пита Паокове кад се потегне питање јел Северна Грчка или Северна Македонија? Међу собом не могу да се договоре прво а камоли нешто даље. Ми, шта смо ми прећутали, где то нисмо били а требало је? И на све то, ти кажу..."не долазе јер су се продали". Ко? За шта? Кога боле курац и да је то истина? Јел ти гледаш клуб свој или гледаш трибину и вођу на њој? Што није исток и запад пун незадовољних, да осетимо да грешимо, да смо застранили? Чист безобразлук и приче дебилне да не могу дебилније да буду. Да сад кренемо по трибинама прво Србије, али ајде да не дирамо у тугу, него по Европи, да виде људи шта се дешава све да се крсте и левом и десном, да љубе бетон севера шта може све да се напише. Чуј продали....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ВојникСевера
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Apr 2018
Posts: 50

PostPosted: 26 Nov 2023 18:53    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
ВојникСевера wrote:
Не можеш извући боље навијање на оној одвратној трибини где смо раштркани на све стране, притом неправилно раштркани где се сви гурају десно, а у оном лево делу више него полупразно. Не може ни синхронизовано да се навија јер се бубањ у почетку није чуо како треба на левој страни трибине. За људе које не долазе на утакмице ја више не бих ни речи потрошио. Пали су под утицај приче широке јавне масе и не можеш ни разговором више да их вратиш. Такви нам више ни не требају!!! Ја да враћам неке дебиле који сматрају да се трибина продала. Па то никад није ни био прави навијач. Темеље стварати на млађим генерацијама и биће све то како треба. Наредне две недеље да се покаже ко смо и да погурамо играче и у КК и ФК , сад је јако БИТНО!

Кључ свега. "трибина продала". Прво, од када постоји навијање ја мислим да смо увек били нечији по причама наравно. Од Слобе до овог данас, па од сваког функционера клуба од настанка навијачког покрета до данас. И??? Шта је трибина у прошлости лоше урадила када нас је тукао глас лош, као што нас увек туче? Кад се погледа из данашње перспективе? Јел смо негде погрешили везано за клуб? Аха, да клуб ко јебе, него што ћутимо на па сад хиљаду једну ствар...а шта смо ми? Кад смо то ћутали и на шта? Ово безвезе причам јер су то небулозне ствари. Земље каква је Пољска, Грчка, Француска....навијачи нити воле своје власти, сматрају их свакаквима али нити су они позвани да мењају нешто нити их ико ишта пита. Ми смо се мало завозали, тачније ти људи који ду подпали под утицај целе слике која се кроји око нас. Скапираће за 10 година да су били магарци ал тад касно. Него, где то има на кугли земаљској да "што се неко продао" се не долази на утакмице, ево да узмемо и да је то тачно као најгори сценарио? Шта се дешава у Јужној Америци? Иду људи боси и голи, држава корумпирана, шта се све не дашава...пуни им стадиони. Огрезли су сви у неку политику у неке организације свуда по Европи...не видим да нигде има и један човек мање због тога. Ми буквално морамо да доказујемо људима да смо исправни прво као људи то ја мислим да нигде не постоји, али буквално нигде. Ко пита Паокове кад се потегне питање јел Северна Грчка или Северна Македонија? Међу собом не могу да се договоре прво а камоли нешто даље. Ми, шта смо ми прећутали, где то нисмо били а требало је? И на све то, ти кажу..."не долазе јер су се продали". Ко? За шта? Кога боле курац и да је то истина? Јел ти гледаш клуб свој или гледаш трибину и вођу на њој? Што није исток и запад пун незадовољних, да осетимо да грешимо, да смо застранили? Чист безобразлук и приче дебилне да не могу дебилније да буду. Да сад кренемо по трибинама прво Србије, али ајде да не дирамо у тугу, него по Европи, да виде људи шта се дешава све да се крсте и левом и десном, да љубе бетон севера шта може све да се напише.


Ја и даље сматрам да су им то само изговори, једноставно као да их је прошло то, тај осећај да знаш где ти је место преко викенда. Занимљивије им да седе по кладионицама, па после да слушају којекакве Пријовићке , Џале, Слобе по сплавовима и клубовима. Некако људи треба прво да среде своје животе, да се врате неким моралним стварима и традицији нашој. Затровано нам је друштво, самим тим и исправне ствари им измичу. Не можеш ми рећи да је ствар укуса слушати данас те дебиле које сам горе навео уместо једну Бранкицу Зечевић, Даницу Црногорчевић, Косовске Божуре и друге. Бежимо од свог идентитета и то ми јако смета.Север је одувек био Србија и представљао је српство на прави начин и усмеравао друштво како треба. И сад пази молим те , Вучић, УлтраКоп и више ни сам не знам које приче те спречавају да пратиш клуб којем си толико пута певао и који “волиш”. Ако истински волиш свој клуб, неће те, никаква политичка прича нити шта ради Марко,Јанко и други са трибине , спречити да и даље волиш и бодриш свој тим.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop