DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Пази,секта!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Oct 2014 05:51    Post subject: Пази,секта! Reply with quote

Уз дрогу мислим да је и ова пошаст у нас Срба заузела превише маха. Генерално разноразни видови и опасних и мало бенигнијих секти опседају ово друштво. Углавном се таложе тамо где је ситуација ко и у Србији,лоша економски,породица разбијена,људи отуђени...

Досије у раљама секти је документарац који се бави неким случајевима код нас иако су ти случајеви можда хронолошки мало далеко и дан данас се деси да девојка нека скочи у центру са зграде и сл. Сви смо чули за црну ружу и остале сатанске најопасније секте,али овде видимо и директно њихов "рад". Потрудићу се да вам окачим и пар књига које сам прочитао а тичу се секти и ситуација кроз које људи због њих пролазе.

http://youtu.be/x5ynrziPf2w

http://youtu.be/ao8wukUQOkQ
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Oct 2014 05:52    Post subject: Reply with quote

Наравно ако знате неку причу из сопственог окружења,начине врбовања и све остало,јављајте се...нека бар будемо упознати са тиме.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
esmeraldo
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Mar 2014
Posts: 36

PostPosted: 25 Oct 2014 06:27    Post subject: Reply with quote

Ја знам неку причу из села у Србији. Тиче се Јеховиних сведока. У том селу је била нека породица: муж, жена и ћерка. Јеховини сведоци су пар пута долазили њима код куће, наравно јер су били богати, Јеховини сведоци узимају ту имовину, неким документима, само треба као да потпишеш. Жена је била сама и они су дошли и увукли је са разним причама и она се придружила тамо. Муж кад је сазнао, покушавао је на разне начине да дође до њих и није успевао. Онда је решио да се учлани да би дошао до ње. Кад се учланио, сазнао је и да му је ћерка учлањена тамо... Узео пиштољ, отишао код главног, запретио му да ће га убити и да раскине чланства и документа што се тиче имовине... Наравно ова прича има срећан крај, али ко зна шта би се догодило да су остали тамо...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Oct 2014 08:21    Post subject: Reply with quote

Иначе морам вам испричати сопствено искуство на основу једне бенигне појаве али опет мислим да у неко шире сагледавање,можда и није тако бенигна појава.

У питању је секта звана Хербалајф. Сви сте чули за препарате за мршављење које чине чуда,чак су се једно време и рекламирали поједини ти препарати па су онда прекинули са тим рекламама.

Ја завршио факултет окачио ЦВ на пар места и одједном непознат број ме зове,ми смо ти и ти није се представила као Хербалајф него као нека прехрамбена фирма која нема веза са њима,расписали смо конкурс па дођите на разговор за посао тад и тад ту и ту,почетна плата је 50.000,а шта год је питаш она нешто смуља и некако изађе из ситуације да не одговори. Ок,одмах ми је мало било чудно,да не причам о плати која је као почетна превелика.

Одем ја тамо,пораним мало,место је било код зелењака у згради,дакле не пише да има никаква фирма,нема никакве табле,ја бленем и чекам да прође време,кад наиђе девојка нека и видим баш тај број на интерфону чекира,ја приђем објасним да сам дошао на разговор за посао она као изгледа да још нико није стигао,па ајде самном горе и ја кренем да је питам о фирми,сазнам да она ради ту и то је то. После све што сам је питао у вези фирме није хтела да одговори,те видећеш,те не смем о томе,те па сазнаћеш ускоро...

Уђемо ми у тај стан,тамо неки мушкарци и жене у оделима мало ми опет чудно,али ајде...одмах се ангажују око мене,ставише ме у неку учионицу и туц муц доби ја менторку Very Happy

Е ту већ почиње мало филозофије увучено у причу,секташење,ту сазнајем да се ради о неким препаратима,да је циљ да продајемо то,да ми је она ментор и профа,..али то је прелиминарни састанак,предавање почиње за пола сата.

Није се мени то у старту свидело и мање више сам хтео да одем,али ми било мало глупо,реко ајде сачекам то предавање па ћу отићи. Предавање почиње на великом биму где улазе мушкарци и девојке у оделима исто обучени ,значи као униформа и причају о томе како им је лепо у хербалајфу,показујући нам слике са фејса како су ишли овде или онде,овај је имао жељу да упозна овог и то је остварио,овај је имао жељу да упозна оног,овај да иде овде,онај онде и све су остварили захваљујући хербалајфу,чак каче рачуне да видимо уплате које су биле,од неколико хиљада долара... Испирање мозга и то класично. Па онда о компанији како је то ултра мега гига,како су спонзори америчких клубова и све остало... Па онда тужне приче које су погодне за наше поднебље где изађе неки лик и прича како пре хербалајфа није имао за паштету,живео је лоше,али откад је ушао ту,стигао је да оде на утакмицу Барселоне за коју навија цео живот итд итд итд.

А притом нико да објасни што је седиште те фирме камуфлирано,што нема јасног назива,што се људи позивају на разговоре кроз причу да је у питању фирма која нема везе са хербалајфом...

Од 50так људи који су дошли као и ја,једини ми то све било мало фуј,одлучим ја на пола тог предавања да одем имам неодложне обавезе,иначе да састанак и предавање је било у недељу. Играла је Звезда у Смедереву,морам да идем,излазим из те сале где се одржало предавање а оно испред још 50 људи исто сви у оделима,сакоима,нуде ми њихове шејкове да пробам,реко не могу хвала и одем.

После неког времена одлучим да потражим на нету мало више информација о њима пошто сам им рекао да ћемо се чути и од тада су ме цимали још једно 3 пута телефоном додуше...и ту нађем да је хербалајф у многим земљама света забрањен,да су препарати штетни за здравље и да урушавају здравље човека и да је то својеврсна секта.
Морам исто рећи да су препарати папрено скупи и да људи издвајају велики новац за њих нпр један шејк је око 60-70 еура а то је као за почетак,на то се ментори богате и стваре се та кохезија,ментори ти постају део породице,најбољи пријатељи,отац и мајка,креирају лажну слику да сте супер и да се знате одувек,само је битно да радите шта они траже,довлачите нове људе и плаћате баснословне суме. Наравно испирање мозга се подразумева да ти постајеш својеврсна њихова реклама.


Quote:
Šejkovi „Herbalajfa" sadrže sastojke štetne po zdravlje ljudi, i to je činjenica koju niko ne može da ospori, tvrdi za Kurir dr Miroslav Stojšić, bivši načelnik Veterinarske inspekcije.

Prema njegovim rečima, jedna od veoma opasnih supstanci po ljudsko zdravlje je karagenan, a upravo se ona nalazi.
- Ta supstanca je hidrokoloid, strahovito vezuje vodu, i kad uđe u organizam lepi se za sluzokožu debelog creva, izazivajući kolitis. Ukoliko se nastavi s njegovim unosom u organizam, dolazi do ulicerativnog kolitisa, koji se manifestuje opadanjem komadića sluzokože. Kao krajnja opcija, može se javiti rak debelog creva - naglašava dr Stojšić i dodaje da se karagenan dobija iz crvene morske alge. Prema njegovim rečima, i prekomerna upotreba soje u ovim dodacima ishrani je nezdrava.

- Prekomerna upotreba soje nije dobra, naročito ako je genetski modifikovana. Opšte je poznato da je sedište ove kompanije u Americi, gde je korišćenje GM hrane dozvoljeno, tako da su logične sumnje da je soja koja se nalazi u ovim preparatima modifikovana - objašnjava Stojšić.

Profesor Ivan Stanković iz Instituta za bromatologiju na Farmaceutskom fakultetu kaže za Kurir da kompanija „Herbalajf" nije registrovana u bazi podataka Ministarstva zdravlja.

- Nisu podneli zahtev za kategorizaciju, iako su bili u zakonskoj obavezi da to učine. Prema Pravilniku o zdravstvenoj ispravnosti dijetetskih proizvoda, svi proizvođači moraju biti registrovani u bazi podataka Ministarstva zdravlja. Za to im je potrebno naše mišljenje o kategorizaciji dijetetskih proizvoda, na osnovu koga se u Gradskom zavodu za javno zdravlje rade analize zdravstvene ispravnosti tih proizvoda - kaže Stanković i opominje korisnike da kontrola ispravnosti „Herbalajfovih" proizvoda nije urađena.


Oni nisu voljni da se predstave, niti da odgovaraju na pitanja novinara. Kad smo jednog od njih pitali za ime, kazao je: „Neka bude da se zovem Jovan Nenadović." Novinari su pokušali da razgovaraju i s nezavisnim distributerom „Herbalajfa" čiji su broj našli na sajtu Zdrave ishrane. Nije hteo da se predstavi. Rekao je da svojim kupcima izdaje fiskalni račun, ali da proizvodi ne mogu da se kupe u apotekama i prodavnicama zdrave hrane. Između ostalog, urlajući nam je poručio:

- Sjašite s mene! Što ne jurite nekog drugog? J.bite se svi


http://www.vitkigurman.com/2013/09/19/vlasnik-herbalife-srbija/
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 25 Oct 2014 08:22    Post subject: Reply with quote

пазите ово горе је можда најбенигнија појава у друштву што се секти тиче,али је проблем што је доста распрострањена и што је лако навући обичног човека и што се то дешава редовно. Знам многе који ми причају да је неко њихов у хербалајфу и да фазон боље му опсуј мајку,оца,дете него рећи нешто против хербалајфа.

Иначе изоставио сам да имају и неке ритуале своје,пљескање ово оно,али то сам и заборавио.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 25 Oct 2014 10:25    Post subject: Reply with quote

Одлична тема... Недавно сам баш пролазио поред једне основне школе и нека жена је стајала и делила летке мада не тако јавно, већ само утрапи у руке и каже "посетите наш сајт...", ја узмем из куртоазије и ако немам обичај да то радим и сачекам до ћошка да не бих баш пред њом бацио и заврљачим папир... Сутрадан дођем код ортака и он тада види да су му нешто окачили на капију, узме и таман да баци ја кажем сачекај да видим, препознам исти онај који је мени госпођа утрапила... прочитам и имам шта да видим, ради се о класичној навлакуши сајт јеховиних сведока, сликао сам то, стављао на друштвену мрежу да виде људи мада немам више ту фотку...
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 26 Oct 2014 01:29    Post subject: Reply with quote

Подједнако лоша ствар као и секте (ово је одлична тема) јесу којекакви видовњаци, врачеви, исцелитељи и остали који продају маглу људима, а који то раде највише због материјалне користи. . . Ево пар занимљивих и поучних текста примера:

Да је знала да ће јој бављење црном магијом буквално уништити живот, 48-годишња Власта Р. ни у лудилу се, како тврди, не би упустила у тај ђавољи посао... Послије низ трагедија које су јој се догодиле, одлучила је да побјегне од прошлости и потражи своју оазу мира. Власта, иначе рођена Шапчанка, већ три године живи у Бечићима...
Иако нема стално запослење, каже да је срећна што је успјела да пронађе душевни мир оног тренутка када се окренула православној вјери, а баталила играње с демонским силама и поигравање с људским животима.

-У гадној су заблуди сви који вјерују да им црна магија може ријешити животне проблеме, било да су здравствени, пословни, љубавни или неки други. Стидим се кад се сјетим шта сам све радила и како сам манипулисала људима и њиховим судбинама. Бављење црном магијом у мојој породици је било традиција која се деценијама преносила са женске стране, што би се рекло, с кољена на кољено. То су знали сви у нашем крају, па и много шире.

По свршеној угоститељској школи, нијесам имала потребу да радим посао у струци већ сам једном недјељно почела да примам странке, и то сам чинила искључиво суботом...

Чини ми се да је посао достигао врхунац почетком 90-их година, далеко се чуло за моје црномагијске „успјехе“ и добро сам зарађивала. Осим обичног свијета, долазили су ми и угледни предавачи на универзитетима, политичари, естрадне звијезде... Многи су жељели да добију формулу за успјех и да, уз моју помоћ, достигну врхунац у каријери. Имала сам „цјеновник“, тачно се знало колико кошта скидање магије, а колико да некоме помогнем да заведе мушкарца или жену или да поврати бившу љубав. Гатала сам и бајала и на души носим велике грјехове. Растурила сам бројне бракове, завадила многе људе... Онима који су долазили код мене било је добро само кратко вријеме, а онда су страшно патили и оболијевали...

Спас су пронашли само они који су се окренули својој вјери... Никад нећу заборавити случај 25-годишњег младића који је долазио код мене да му помогнем да се у њега заљуби дјевојка која је већ била вјерена. Дала сам му упутство шта да стави испод прага улазних врата њене куће. Младић је добио оно што је пожелио, али је љубавна идила трајала свега двије године... Момак се разболио, изгубио је свијест, био је као биљка и изгледало је да му нема помоћи. То му се десило због црне магије, јер ђаво кад-тад дође по своје. Забринут за живот сина јединца, отац овог младића је с њим обишао бројне клинике, а да ствар буде гора, довео га је и код мене.

Више пута ми је поновио да не жали новац само да му дијете оздрави. Дигла сам руке и рекла да је готов и да му магија тешко може помоћи. Након пола године, чула сам да се младић опоравио, заправо потпуно оздравио захваљујући одласку на Свету Гору која га је спасила. Он се, на срећу, спасио, али многи који су долазили код мене и играли се разним демонским силама и данас негдје болују од тешких болести или им је ум помрачен. Често се тај страшни гријех преноси на оне који су најмање криви, а то су дјеца, прича наша саговорница.

За своје гријехе не плаћају само они који су од црних магова тражили помоћ како би придобили нешто или некоме нанијели зло... Ђаво наплаћује крвави данак и и црним маговима...

То се и мени десило... Платила сам за све своје гријехе... И још плаћам... Прво је мог супруга на послу спржила струја... Потпуно је угљенисан ... Прије мужевљеве трагичне смрти у размаку од два дана упокојили су се и моји родитељи... Нијесам схватила да су те несреће биле опомена да баталим ђавољи посао и након двије године десило се оно што ме је највише забољело и бољеће ме док сам жива. Изгубила сам кћерку Ању на њен 18.рођендан.

Моје дијете је у једној дискотеци с друштвом чекало поноћ да дуне у свјећице на рођенданској торти када је погодио залутали метак. Издахнула је на лицу мјеста, а ја ни данас не могу да се опоравим од тог шока. Сад схватам да је све што ми се дешавало било опомена да престанем да се бавим црном магијом и да људима наносим зло. Да сам на вријеме престала, вјероватно бих спасила своју породицу, казала је Власта, истичући да се захваљујући разговорима с духовником, молитвама и посту, вратила на прави пут... Иако је данас усамљена жена, која себе криви за смрт чланова своје породице и за бројне несреће које је црном магијом причинила другим људима, Власта се каје и искрено моли за спас своје душе и за спасење оних којима је црномагијским ритуалима нанијела зло...

Даље од магова и врачара!

Чула сам да у Црној Гори, посебно Бару и на сјеверу земље, постоји велики број магова, врачара и хоџа који праве разноразне записе. Ти људи могу привремено да помогну, али не и трајно. Све се у животу враћа и плаћа... Зато апелујем на све којима је помоћ неопходна да је не траже код квази исцјелитеља, нити код оних који тврде да скидају црну магију... Ако им и за трен буде боље, ускоро ће им се троструко лошије ствари догодити, поручује Власта.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 26 Oct 2014 09:13    Post subject: Reply with quote

слажем се да су и врачаре,гатаре исто велики проблем. Али они су то више у смислу духовног пада српског народа,но као секта.

Једноставно људи су нашли замену за цркву и Господа Бога и онда одлазе по врачарама и гатарама од којих праве праведнике и светитеље,они то дебело користе и богате се на рачун тих људи,међутим то је духовни пад народа,њих нико не тера да траже ђавола и одлазе тамо. Док су секте један други вид,они тебе цимају,зову,улазе ти свуда у све поре у породицу,у посао у хоби...свуда где могу а онда се прикажу у пуном светлу тек кад си дебело у томе.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Инкогнито
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Apr 2013
Posts: 271

PostPosted: 26 Oct 2014 14:26    Post subject: Reply with quote

shomi wrote:
слажем се да су и врачаре,гатаре исто велики проблем. Али они су то више у смислу духовног пада српског народа,но као секта.

Једноставно људи су нашли замену за цркву и Господа Бога и онда одлазе по врачарама и гатарама од којих праве праведнике и светитеље,они то дебело користе и богате се на рачун тих људи,међутим то је духовни пад народа,њих нико не тера да траже ђавола и одлазе тамо. Док су секте један други вид,они тебе цимају,зову,улазе ти свуда у све поре у породицу,у посао у хоби...свуда где могу а онда се прикажу у пуном светлу тек кад си дебело у томе.


Апсолутно се слажем са тобом. . .
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=yGyPbIxHXc0
Back to top
View user's profile Send private message
Каменко
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Jul 2013
Posts: 69
Location: Пиз ди Материни

PostPosted: 27 Oct 2014 13:52    Post subject: Reply with quote

Бавите се овде сектама и појавама које човека воде у духовну пропаст, пре него материјалну. Јер ови који у томе виде искључиво зараду, то су обични преваранти и онда вам је исто причали о њима или о шибицарима на Зелењаку... А не видим да то треба да нас се тиче, са навијачке и родољубиве стране.

Тешко оном ко изгуби душу, јер се зна где и код кога она онда завршава.
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 28 Oct 2014 22:10    Post subject: Reply with quote

из неког разлога се овај цитат горе пореметио...молим модераторе нека обришу,а ево линка текста

http://www.spcticino.ch/citaonica_fles/sekte.htm
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Kosh
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Apr 2012
Posts: 212

PostPosted: 28 Apr 2015 21:04    Post subject: Reply with quote

Промоција сатанизма на „Српској недељи моде“

http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/promocija-satanizma-na-srpskoj-nedelji-mode-fotografije/

Back to top
View user's profile Send private message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 30 Apr 2015 12:39    Post subject: Reply with quote

Ајд бре палите с овим срањима на навијачким темама. Каква васељенска, сатанизам и модна ревија имају везе са навијачима Црвене Звезде.
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 30 Apr 2015 12:42    Post subject: Reply with quote

Копиле смањи доживљај,почео си опасно да се просераваш на свим темама!
Back to top
View user's profile Send private message
Копиле
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 31 Oct 2013
Posts: 31

PostPosted: 30 Apr 2015 12:51    Post subject: Reply with quote

Не него ћу да гледам како нам је модна ревија у Новом саду проблем.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop