DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

БОРБА ПРОТИВ ПОПЛАВА!
Goto page 1, 2  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Гишка
Ветеран


Joined: 18 Oct 2002
Posts: 1560

PostPosted: 16 May 2014 10:33    Post subject: БОРБА ПРОТИВ ПОПЛАВА! Reply with quote



ДИЈАСПОРА УЗ УГРОЖЕНЕ У СРБИЈИ
СРБИ ЗА СРБЕ ПОКРЕЋУ ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ПОМОЋИ

Хуманитарна организација ''Срби за Србе'', која окупља више хиљада чланова из расејања и Србије, покренула је велику акцију помоћи угроженим домаћинствима у Србији чија су имања погођена једном од највећих елементарних непогода у последњих 100 година. Организација од 2005. године активно ради на прикупљању и пружању социјалне и хуманитарне помоћи угроженим породицама са петоро и више деце широм Балкана. Са благословом Патријарха српског господина Иринеја и великим бројем донатора широм света, помоћ је до сада стигла до 400 породица и неколико хиљада деце, а у том периоду прикупљено је преко пола милиона евра у донацијама.

Иако је примарни циљ организације помоћ деци и вишедетним породицама, ''Срби за Србе'' су одлучили да покрену велики национални пројекат помоћи који ће пре свега окупити бројне донатoре из Дијаспоре али и из Србије.

- Свесни смо чињенице да не можемо помоћи свима, али ипак желимо да учинимо нешто за помоћ угроженим породицама јер не желимо да стојимо по страни. Истичемо да смо увек уз свој народ, поготову на Косову и Метохији, Крајини и Републици Српској, али сада је тренутак да учинимо све да се допреми неопходна хуманитарна помоћ широм поплављене Србије, истиче председник организације Игор Рашула.

Донације за пројекат помоћи угроженим домаћинствима од поплава могу се упутити на већ отворене рачуне организације:
- Србија – динарски рачун: 160-279491-71 (са назнаком ''Борба против поплава''), девизни рачун: IBAN: RS35160005080002381269, SWIFT: DBDBRSBG, Customer: Srbi za Srbe
- Република Српска – км рачун: 5514802213924928 (са назнаком ''Борба против поплава''), девизни рачун: IBAN: BA395514804813925344, SWIFT: BАLVBA22, Customer: Srbi za Srbe
- Aустрија: Konto: 10364339 BLZ: 32000 (са назнаком ''Борба против поплава'')
- Државе Европске уније: IBAN:AT97 3200 0000 1036 4339, SWIFT/BIC: RLNWATWW, Customer: Srbi za Srbe (са назнаком ''Борба против поплава'')
- Швајцарска: 85-419625-6, IBAN:CH46 0900 0000 8541 9625 6, SWIFT: POFICHBEXXX, Customer: Srbi za Srbe (са назнаком ''Борба против поплава'')
- PayPal (Eвропа): szsaustrija@gmail.com (са назнаком ''Борба против поплава'')
- PayPal (САД): szsamerika@gmail.com (са назнаком ''Борба против поплава'') - www.serbsforserbs.org
- Moneybookers/Skrill: c3c.org@gmail.com
- Србија: www.srbizasrbe.org
- Koнтакт: organizacija@srbizasrbe.org , www.facebook.com/srbizasrbe

Хуманитарна организација ’’Срби за Србе’’ упућује молбу свим братским организацијама у Србији и широм света да покрену све своје капацитете како би се заједничким снагама укључили у помоћ угроженим домаћинствима широм Србије који су погођени природном катастрофом.
Back to top
View user's profile Send private message
Delija_Cirih
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Dec 2012
Posts: 19
Location: Швајцарска

PostPosted: 16 May 2014 13:45    Post subject: Reply with quote

Свака част! Одмах уплаћујем одређену суму Франака! Нека нам помогне бог!
_________________
Моја Земља И Мој Клуб Живе У Мени!
Back to top
View user's profile Send private message
СА89
ДЕЛИЈА


Joined: 31 Aug 2011
Posts: 168
Location: СЕВЕРна трибина

PostPosted: 16 May 2014 15:01    Post subject: Reply with quote

У 20 часова испред зграде Спортског друштва Црвена звезда је скуп одакле ће се аутобусима кренути пут Шапца!
_________________
...а мозга нема, у глави само ЗВЕЗДА ЦРВЕНА!
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 16 May 2014 15:51    Post subject: Reply with quote

Quote:
"Шабац морамо бранити практично ратним мерама", рекао jе премиjер.

Вучић jе позвао између 1.000 и 1.500 Београђана коjе ће аутобуси чекати вечерас у 9 испред Сава центра, а сутра уjутру у 8,45 сати испред београдске Aрене, како би ишли у одбрану тог града.


овоме треба сви да се одазовемо, ако може 10 000 људи да дође на север може и 1500 да иде за шабац...
вечерас и сутра сви за шабац, будите људи будите срби!
Back to top
View user's profile Send private message
shone87
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2012
Posts: 29
Location: Београд

PostPosted: 16 May 2014 15:53    Post subject: Reply with quote

Сви у Шабац вечерас и сутра! Ајде Срби ујединимо се!
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 16 May 2014 15:54    Post subject: Reply with quote

ljudi, na poslu sam pa ne mogu ja, otvorite bre temu i u navijackim pricama i svi se odazovite ko god moze !!! Srbija se suocila sa katastrofom, ko ce je braniti ako mi necemo?
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
Четник
Ветеран


Joined: 13 Feb 2007
Posts: 1393

PostPosted: 16 May 2014 17:03    Post subject: Reply with quote

Људи из Обреновца су пребачени у халу 11 београдског сајма као и у СЦ Шумице. Тамо су жене са децом као и стара лица. Било би добро да се организујемо и однесемо помоћ. Зна се шта им све треба. Треба им све, од хигијене до одеће за децу. Неке пелене и тако те ствари
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 22 May 2014 18:33    Post subject: Reply with quote

Нисам хтео да потежем ове ствари у тренуцима када је Србији и народу требала помоћ и кад смо се мање више сви ангажовали око тога. Није ми намера да ово посматрам из угла неког необјективног човека коме је главна поента у животу да само кења из фотеље и иза тастатуре и да му је то главни порив у животу.

Ја искрено од ове трагедије не могу да се још опоравим,све некако лоше ствари су сустигле у тих пар дана,а могу мислити како је људима који су на својој кожи осетиле ту катастрофу,језа ми подилази од саме помисли како је њима. Ужас један.

Није поента ни да пљујем без разлога,да бих ето испао паметан или шта већ,нити ми је поента да кроз приче рекла казала покушам нешто скривено,притајено или како год.

Једноставно се питам да ли је морало овако бити ? Да ли је Србија на неки начин оставила на цедилу своје људе ? Да ли смо све урадили што смо могли ?

Једноставно боравећи на прављењу бедема свих ових протеклих дана,имао сам прилике да упознам неке од евакуисаних Обреновчана углавном млађи,неискварени људи који су ето иако су изгубили све дошли да помажу. Многе приче њихове ми не иду у главу,једноставно по њиховим тврдњама та водурина је дошла тако брзо да то није нормално...Буквално су проналазили људе у аутомобилима,на улици ухваћене за бандеру...дакле та водурина је кроз јако брз период тако надошла.

Оно што мене интересује како је могуће да кроз тако кратак период надође 3,4 метра воде? Да ли су ти људи морали и могли бити упозорени раније а не кад је већ било 1 метар воде ?

Ја се нећу обазирати на тврдње многих Обреновчана како су чули минирање насипа и друге ствари о неком жртвовању Обреновца јер то је тешко доказати,али ово горе ме живо интересује.

Даље коришћење ове трагедије у личне популистичке црте било је јасно још од првог дана,ја не знам ко више то саветује Вучића и остале његове али је то ненормално...Ево вам само један показатељ у Обреновцу су постојале само две амфибије,дакле ненормално мали број и погледајте слику





Дакле министар полиције и онај Вулин користе једну од читаве ДВЕ амфибије за ето разгледање подручја,обезбеђење иза им прави селфи слике и слике за фејсбук,а са друге стране дечко изван ње стоји у води до колена.

Да ли је то било потребно ? Чамаца је било премало,џакова,песка,неорганизованост и кад је већ тако да ли мора министар да узима један од чамаца са новинарима један од чамаца који би могао да спасе неколико људи и да смејући се исти користи у своје неке опет маркетиншке вероватно сврхе ?

http://youtu.be/VL2mfiyRfF0

Да ли је премијер морао да искаче из телевизора и да глумата,да доводи у опасност саме акције,јер вероватно сви разумемо да је нешто пошло наопако да би сва војска,полиција била усмерена на томе да се неки од политичара тамо доведе на сигурно него да се било који угрожени човек у тој датој ситуацији избави и то је реалност.

О броју погинулих исто нећу причати иако и ту имам из те неке прве руке информације од самих Обреновчана али дај Боже да је само тих 27 погинулих. Али ми смета тај неки вео тајне,смета ми то истицање ето од 27 погинулих већина је уствари умрла природном смрћу и друго све што се промаља. Такође та нека атмосфера стварања страха,па се људи приводе и хапсе јер на интернету пишу о теоријама које нису званичне теорије властодржаца ми исто нису јасна. Ја знам да поједини Обреновчани износе многе ствари које много одударају од званичних појединости,па?

Неки одговори вероватно ће заувек и остати под знаком питања...

Свака част омладини Србији,свака част Обреновчанима који су евакуисани и којима је живот висио о концу па су већ сутрадан били на бедемима по Београду и Србији,свака част људима који се не истичу а помажу,свака част... Свака част и земљама које се нису устручавале или како се каже пратиле ситуацију већ су одмах слали своју помоћ у томе се посебно истиче братска Русија,хвала вам браћо. Хвала и свим другима,људи смо пре свега. Мада сада кад је све прошло мало смета то истицање нечега што ћемо можда добити за пола године или годину дана,а са друге стране ови властодршци скрајнули су у страну оно што смо већ добили.

Опет неке ствари које можда не треба сада објашњавати али морам,срам било све идиоте који користе хуманитарну помоћ да се бар мало напаре,па продају,па се дели онима који нису угрожени,па се са том помоћу понаша као са личном својином.

Животи се нажалост не могу вратити и свим жртвама нека Господ опрости сва сагрешења и нека их помилује , све остало се може средити,са наравно тиме да се сваки динар који се донира искористи да се сада помогне наш народ и додатно вишеструко осиромашена Србија.

И да смс на 1003!
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 22 May 2014 18:47    Post subject: Reply with quote

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ww03JDSwRZ0
Back to top
View user's profile Send private message
У ДИМУ СВЕ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jul 2013
Posts: 66
Location: ...далеко од мора...

PostPosted: 22 May 2014 18:51    Post subject: Reply with quote

Ово је једна катастрофа шта раде са овим народом!Докле душмани да нас воде ...када ћемо се опаметити више!Нека је лака црна земља свима настрадалима у овој несрећи која је ѕадесила нашу земљу!
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 22 May 2014 19:29    Post subject: Reply with quote



Дневне новине у земљи Србији. Дакле сада ко пита нешто о одговорности за ово,ко од Обреновчана шири истину о томе кроз шта су прошли су жути или их лично плаћа Мишковић.

Искрено нећу да грешим душу али горе стање у држави Србији по овом питању није било никад.
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 22 May 2014 21:10    Post subject: Reply with quote

http://prntscr.com/3lnlja
http://prntscr.com/3lnq23
Back to top
View user's profile Send private message
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 22 May 2014 22:44    Post subject: Reply with quote

У ДИМУ СВЕ wrote:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ww03JDSwRZ0


Која је поента овог снимка? Да нам отвори очи? Човек у чијој је влади био и Чеда наркоман. Јадан је и лицемеран исто као и ови на власти. Ништа мањи удео нема у уништавању државе од ових данас. Како их све није срамоте више да ваћаре политичке поене на невољи народа који краду већ деценијама. ''Опозиција'' и власт, све јајаре. Не могу више да гледам тв од њих и онда дођем овде искаче ми овај. Немојте људи молим вас.
Војску су нам уништили, и даље је уништавају. Ове ситуације треба да реши војска. Ту се не зна ко управља ванредном ситуацијом. Људи да доносе лопате. Зашто војска нема неколико хиљада лопата, кабаница и чизама да подели.
Држава нам се распада и тек нам предстоји пропаст.

Једино позитивно у целој овој невољи је обичан народ који се у великом броју одазвао и саосећа се са својим сународницима. И једнио ми народ враћа веру у боље сутра. Мислио сам да смо изгубили свако саосећање са својим народом и земљом, али ипак нисмо. Очигледно да нам на народ велики утицај имају медији. Види се да у људима лежи тај дух који нас је одржавао кроз векове, само га треба пробудити.

Даће Бог кад прође ово све, да овако уједињени будемо и у борби за Косово и Метохију, али то је већ нека друга тема...
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 23 May 2014 06:27    Post subject: Reply with quote

То што тај деген говори јесте 95% што се овог случаја тиче истина,али то не значи да је он пуно бољи од ових што су сада на власти и да не би радио исто. Знамо сви ко је он.

Исто морам напоменути да је страшно што људи који су отишли за Шабац нису могли сутрадан да се врате,да су умало добили батине од жандармерије јер су их зауставили да питају кад ће превоз назад,жандармерија је изашла и пендречила те људе.

Ово је такође дно дна


_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 23 May 2014 07:11    Post subject: Reply with quote

И да не треба заборавити да по почетку ванредног стања из града долазе информације да се паркинг неће наплаћивати па се онда на муфте наплаћује , не треба заборавити избацивање из градских аутобуса људи који са неколико кеса нашли у њима да би однели помоћ евакуисаним људима, не треба заборавити речи Обреновчана да јуче многа помоћ која им је упућена од стране обичних и нормалних људи није дошла до њих,већ је нестала,а да су они добијали на кашичицу,од тога многи који су се вратили нису добили ни флашу воде.


_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop