DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Трагедија Украјине
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 09 Jul 2014 15:41    Post subject: Reply with quote

ult ze wrote:
стабило wrote:
ult ze , како људи тамо објашњавану да заједно стоје Христ и срп и чекић ?

а где си виђох срп и чекић? у српском језику постоје једна реченица која објашњава, ал не постоје у богатом руском језику и каже се - ј*** луд збуњеног...у ствари ја би реко да овде то и није толико битно, шта стоје на застави под којом одређен број људе иде на одбрану, мислим да овде је битније кад мушкарци са различитим погледом слаже се против једног врага, којег осечају на исти начин..али стварно не сетим да би сам икога видео са српом и чекићом..доста људе у овом случају ложе се на СССР и мислим у првом реду због тога да би Руси, Украјинци и Беларуси били заједно..на снимку доле осветили нову заставу Руске Православне Армије..до 1917 у царској Русије код војника била девиза - За Веру, Царя и Отечество..овде на хоругви са ликом Христа пише "За Веру, Цара и Свету Триједину Русију", т.ј. идеја заједности три братских народа (а ако погледати дублије- у ствари једног)

http://www.youtube.com/watch?v=m9D_UIBKZxU

тешка ситуација тамо на истоку, како је познато ово је место највечих интереса највечих украјинских тајкуна који зна пецати рибу и у мутној воде, због тога има доста околносте који сметају војницима у рату против проукрајинске стране

више пута сам сетио паролу на Северу, којом волели припазити Украјинаца..и сада после више од пола године дешавања све више се виде колико овим речима погодили у срж, а поента свега су речи канцелара Бизмарка који цитирао мало горе НПЛ


стабило wrote:
Ополченци у Славјанску се боре под барјаком који представља Православно Словенско Братство

http://www.youtube.com/watch?v=TBiocaCT6Xc

ult ze , како људи тамо објашњавану да заједно стоје Христ и срп и чекић ?



На видеу који сам поставио горе, од 01:56 види се барјак са "српом и чекићем".

Разуем шта хоћеш да кажеш, слично је било и медју Србима у Крајини 1991 године. Неки су ишли под звездом петокраком, симболом Југословенске Народне Армије - они који су били за очување СФРЈ , док су други ишли под "кокардом" - они који су били за Велику Србију.
Тешко је борити се за овако важне ствари без јасне, јаке и јединствене идеологије !
Мени то само говори колико је све Русе и са једне и са друге стране границе ова ситуација изненадила. Зато сам мало разочаран и народом, и влашћу и навијачима у Русији.
Прво, овај "срп и чекић" (симбол комунизма) је толико јебао мајку руском народу, да сте ви у неупоредиво горој ситуацији него што су Срби били до 5. Октобра (данас је код нас катастрофа !). Имам пуно примера зашто тако мислим. Ето само за почетак Крим, да је Русија дошла у ситуацију да мора да отима силом оно што је њено и што јој је одузето једним потписом на папиру. Зато данас на западу имају аргумент да је представљају као агресора.
Даље, чини ми се да је мало остало од патриотизма, да су и Руси масовно потпали под најважније тековине Запада - новац !
Шта је тек са Вером ??? У Украјини се више од пола народа изјашњава као да су незаинтересовани за цркву. Ко је ту највише изгубио ?
Да ти објасним моје разочарање:
- Не могу да ти објасним колико је моје разочарање да су млади у Харкову, Дњепропетровску, итд... већином против Русије, и у томе предњаче навијачи ! Еј бре, па уместо да су они најжешћи русофили, они су на првим линијама украјинског национализма.
Мозда ниси знао, али 1989 године, Делије су имале пријатељство са Варварима, навијачима Будућности из Подгорице. Многи и у редовима Делија нису схватали логику тог пријатељства. Ко су били Варвари, ко је била Будућност да се тог тренутка братими са Звездом ? Погледај из данашње перспективе колико је то био зрео потез. То је било две године пред почетак рата у Југославији. Делије су ишле заједно са Варварима у Загреб, Варвари су долазили на дерби, медјународне утакмице,... Вероватно знаш да је ситуација у Црној Гори доста слична оној која је владала у Украјини до почетка Мајдана.
Па зар нисте ви Зенит могли да се братимите са Дњепропетровском, зар ЦСКА нису могли са Харковом ? Зар то није био добар пут у боље медјусобне односе ?
И поред страшне индоктринације у Црној Гори, многи медју Варварима се данас осећају као Срби, неки чак прате и српску репрезентацију, побратимљени су са Мераклијама и сигуран сам да никада не би помислили да узму оружје и крену у рат против Србије.
Ово су сигурно навијачи Динамо Кијева, напад на уредништво неких новина у Кијеву

http://www.youtube.com/watch?v=A_-KrKh35Ao

Да ли се зна како размишљају навијачи Арсенала из Кијева ?
Сада вам полако долази главе та идиотска мода у Русији медју навијачима, да су многи у наци-фазону !

- у Руски народ сам разочаран и са једне и са друге стране границе, јер ми је невероватно колико су слабо били посећени митинзи у Одеси, Доњецку, Харкову, итд... у ова судбоносна времена. Увек само по неколико хиљада људи, а замисли да су изашле стотине хиљада, никоме не би пало на памет да се упусти у ову авантуру рата.
Такодје и у Русији. Па зар у оноликој Москви не може да изадје милион људи и да макар моралну подршку својој браћи са друге стране границе ? Никоме не би било све једно да види колика маса људи стоји иза такве идеје, овако испада да је све Путинов ћеф (ако разумеш шта значи та реч).
- Што се тиче власти, они су ме разочарали да су их ствари изненадиле пред њиховим прагом, у комшилуку. Па где ће бити јаки (и обавештени) , ако не ту ?
Тотално су били неприпремљени.
Свенационално руско јединство и добросуседски односи са Украјинцима (не мислим на Бандеровце) су морали боље да се граде, а не све само да се своди на новац ,кредити и повољнија цена за гас. Људи имају осећања !
Можда нико не разуме добро ситуацију у Украјини као ми Срби после свега шта смо претурили преко главе.
Жао ми је Праволсваних Украјинаца, јер су они највеће жртве у свему овоме. Уопште им није јасно за чије интересе се залажу и коме служе. Осиромашиће и живеће тешко, гинуће и касно ће схватити да су испали изманипулисане будале.
И ти, немој да се не јављаш на овој теми. Јављао си се за свакакве глупости, а сада те нема.
У Србији јако мало има информација из Украјине, али је добро да постоји интернет, па се помало информишемо... Laughing
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 09 Jul 2014 17:28    Post subject: Reply with quote

ult ze wrote:
ма јел си некад чуо за КГБ? нико није луд да ће јавно одговорати Laughing


мислио сам да можда постоји неко рационално објашњење, КГБ би нпр. поистоветио као код нас БИА, из наших примера навијачи су увек били уз народ и опозиција (против сваке власти), а никад се нисмо устручавали да упереимо прстом у некога и да га прозивамо са разлогом

ult ze wrote:
Жао ми је Праволсваних Украјинаца, јер су они највеће жртве у свему овоме. Уопште им није јасно за чије интересе се залажу и коме служе. Осиромашиће и живеће тешко, гинуће и касно ће схватити да су испали изманипулисане будале.


да ли тамо у опште постоји нека подељеност по верској основи? колко знам, а као и што си рекао тамо је 50% незаинтересовано, осталих 50 подељено на неколико цркава, мислим да има 3 православне, она призната московска којих има и највише укупно чини ми се мање од 10% укупне популације
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 09 Jul 2014 17:31    Post subject: Reply with quote

извињавам се на дуплом посту Smile
овај други цитат је од стабила, погрешно сам ставио Smile [/b]
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 15 Jul 2014 21:14    Post subject: Reply with quote

Многи се питају зашто Русија не реагује у Украјини.
Ево једног конкретног одговора

http://www.youtube.com/watch?v=kLph8dKQBdY

превод

Путине, пошаљи војску“! Користите ли често ову тарабу?
Ако желите да Русија крене у рат, упитајте се: јесте ли спремни да ратујете у рову, уместо испред екрана рачунара?
Мислите ли да до тога неће доћи? Грешите. САД и желе да испровоцирају Русију да пошаље војску.
Један од планова САД је да Русију окриви за слом украјинске привреде.
Будимо реални: Украјина неће ући у ЕУ, а кредити ММФ неће васкрснути украјинску привреду.
Али кад наша војска уђе у Украјину, Русију ће окривити за све тегобе украјинског народа.
Биће да нема пензија због Русије; да је Русија уништила сву индустрију. Да им је Русија отела европски сан.
Можемо слушати генерале из фотеља и послати војску, али шта ће рећи међународна заједница?
Да је Русија ушла у независну Украјину без резолуције УН. Украјинске власти то нису тражиле, а власт која је тражила помоћ нико још није признао. Међународна заједница ће то звати једном речју: агресија.
Запад ће онда цео свет да дигне против „агресора“. Хоће ли Русију тада подржати њени савезници?
Чак и да наметнемо зону забране летења на југоистоку Украјине, САД и НАТО ће прогласити забрану за наше авионе и ракете.
Шта ако нам оборе авион? Како да реагујемо? Да шаљемо тенкове до Ламанша?
Да заратимо са Европом, САД, Канадом и Аустралијом? То САД и желе.
САД грцају под тежином државног дуга, од преко 17 трилиона долара. Очајнички им је потребан велики рат.
Он би довео до масовног банкрота, колапса берзе и нестанка трилиона виртуелних долара.
Државни дуг био би поништен, а америчка војна индустрија и привреда добиле наруџбе из целог света.
Овај рат је за њих прилика да избегну неизбежни банкрот.
Русији рат није потребан. Одлагањем сукоба постајемо јачи.
Али народ Донбаса гине, и Русија се налази пред избором: између лошег и још горег.
Да ли да страдају стотине и хиљаде, или милиони? Избор је стравичан, али то је геополитичка реалност.
Значи, следећи пут кад кажеш да је Путин издао југоисток Украјине, помисли шта захтеваш од своје земље. Ако ниси спреман да је браниш оружјем, престани да шириш хистерију.
У ГЕОПОЛИТИЦИ НЕМА МЕСТА ЕМОЦИЈАМА.
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 15 Jul 2014 21:23    Post subject: Reply with quote

Игор Стрелков у својим свакодневним извештајима данас помиње добровољце Четнике из Србије који су медју ополченцима у Домбасу


http://vk.com/strelkov_info


15.07.14. Сообщение от Братислава Живковича, командира сербских четников.

"Сербы успешно ведут бои против "Национальной гвардии" и карателей из "Правого сектора", потерь у сербских бойцов нет. Недавно прибыла новая группа добровольцев из Сербии. Отряд "Йован Шевич" вырос до 35 добровольцев. Сейчас его называют Славянский четнический отряд, так как кроме сербов в отряде есть и добровольцы из других славянских стран. Четники координируют действия с командованием армии Новороссии и являются одним из наиболее боеспособных подразделений ополчения."


занимљива прича једног Авганистанца који је такодје добровољац медју ополченцима

http://www.youtube.com/watch?v=Xc2KeSkl5H0
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Astrum Argentum
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 09 Oct 2012
Posts: 402

PostPosted: 16 Jul 2014 08:18    Post subject: Reply with quote

http://vineyardsaker.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
стабило
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2006
Posts: 93
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 16 Jul 2014 21:13    Post subject: Reply with quote

Перфектно објашњење Украјине као државе и онога што се дешава у њој

http://www.youtube.com/watch?v=V9ube0p-d7k&feature=youtu.be
_________________
..........................................................................
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 18 Jul 2014 20:04    Post subject: Reply with quote

Јеботе... која будалаштина са овим авионом. Изјаве једна за другом, и само товари... да би на крају обичном човеку то и било некако нормално. У налетима стижу "информације" које све воде ка једноме... и тачно се види да је све организована кампања, плански смишљена и остварена.
Quote:
„Ми не желимо да погоршавамо ситуацију, али сада можемо готово са сигурношћу рећи да је авион срушен противавионском ракетом која потиче из Русије“, рекао је премијер.
ееееј, али премијер јебене Аустралије готово са сигурношћу тврди ракетом која потиче из Русије... Јао јебем ти живот овакав...
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 18 Jul 2014 20:20    Post subject: Reply with quote

Velika Britanija zatražila je hitan sastanak Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija da bi se razmotrila krizu u Ukrajini posle obaranja malezijskog aviona na istoku zemlje pod kontrolom proruskih snaga, saopštio je danas diplomata. Sastanak će verovatno biti održan sutra, međutim iz britanske misije pri UN-u su naveli da vreme održavanja sastanka još nije utvrđeno.


KRIVAC ZA RUŠENJE AVIONA: Borio se u BiH i to na srpskoj strani? U svojoj službenoj biografiji, vođa separatista Igor Girkin, poznatiji kao Igor Ivanovič Strelkov napisao je kako se borio u ratu u BiH
Ukupno komentara14
Foto: AP/TanjugKRIVAC ZA RUŠENJE AVIONA: Borio se u BiH i to na srpskoj strani?
Vođa proruskih aktivista Igor Girkin Strelkov, koji je preuzeo odgovornost za rušenje malezijskog aviona, borio se na srpskoj strani za vreme rata u BiH, piše novinska agencija Patria.


U svojoj službenoj biografiji, vođa separatista Igor Girkin, napisao je kako se borio u ratu u BiH, na strani Vojske Republike Srpske. Veteran ruskih ratova na Kavkazu poznat je po imenu Igor Ivanovič Strelkov.
Nakon obaranja Boinga 777 u kome je bilo 298 ljudi, na Fejsbuk stranici “Ukrainian Сrisis Media Center” pohvalio se kako su “izveli još jednu uspešnu operaciju”. Takođe, na svom profilu na ukrajinskoj društvenoj mreži VKontakte je napisao da su “upozorili da se ne sme leteti kroz njihov vazdušni prostor”, prenosi portal 24sata.hr. Kada je objavljeno da nije oboren ukrajinski transportni, nego putnički avion, svoje poruke Strelkov je odmah obrisao.


Generalni sekretar NATO Anders Fog Rasmusen kaže da šokiran izveštajima o padu malezijskog putničkog aviona u istočnoj Ukrajini i zatražio međunarodnu istragu.


Канцеларка Немачке Ангела Меркел је изјавила да су добровољци добро наоружани и да је део наоружања допремљен из Русије, преносе руски медији, позивајући се на агенцију „Ројтерс“.
„То је заиста тако. Добровољци су добро наоружани и има много знакова који указују да је део тог наоружања допремљен из Русије. Зато је режим контроле граница за нас од прворазредног значаја“, изјавила је Меркел.

Један вест другу стиже...

СЛУЧАЈНО?
...можда...

ПС-Браћа Руси јесу, па ај да кажемо намазани, и нису цвећке наравно...али...
Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 18 Jul 2014 21:01    Post subject: Reply with quote

ма ту ништа није јасно..док неће бити званичног извештаја може причати свашта..већ два дана само причају о томе и свака информација противорече једна другој..Руски медији преносе доказе како то немогуче са руске стране, да то не може са стране опозиције јер нису имају онакве ракетне комплексе...Украјина је наопако тек се сазнало да је испао из виђења радара тај авион рекли да су рокнули га сепаратисти..крајем јуна украјински чинови званично објавили да у касарни коју преузела опозиција није остало оних ракетних комплекса БУК, да је све армија успела повучи..сада су кажу да имају и дају на интернет неку телефонску причу као ривали причају о том авиону, руски медији разбијају ту верзију да је направлена чак даном пре катастрофе и дају тому доказе...онда украјинци показују неко видео где возе тај комплекс и кажу као то је опозиција возе ка руској границе да би сакрити, а не виде ни ко, ни где, нити шта...онда руска Противо-ваздушна одбрана каже да су видели по радарима како близу тог дела где ја пао авион активно радили украјински радаре (а тај комплекс не може радити без тога)..у ствари тај комплекс состоје од три дела и мора да сва три раде заједно, то мора бити прави професионалци и сумњиво да код војска ДНР одма има таквих за модернин комплекси..онда Украјинци кажу да ухватили неких два Руса који су везани за ту акцију, један од којих чак имао војскову карту где се пише да је он баш за коректирање ракете да би ударила где треба...Руси кажу да немој лупати јер не постоје такве специјалности у руском војску, да је глупи Украјинци чак није проверили да ли постоје или није...а није...и тако без краја једни/други...шта се тиче оног ВКонтакте, то већ питање како у модерном свету већ крену да верују оном шта пишу по интернету, тј често доказ је писање у соц.мреже на интернету..тачније изгледа да Украјинци траже длаку у познатом месту да би бацити у медије бар шта..иначе све личи на то да је Украјинци случајно или није ударили по том авиону, а најбоља одбрана је напад...још индеректна ствар да је задњи дани украјинска армија много повукла, војско ДНР и ЛНР има велики успех ових дана, у пар места украјинска армија опколена и мало шансе да се издрже...онда да би сманити тензију, добити паузу, скренути пажњу пада авион и то баш у крају који контролише опозиција....нема никакве жеље веровати да неко може бити спреман платити такву цену али ко зна...запад прича своју причу, Русија ваде контрдоказе, али онако како поношају Руси изгледа да су сигурни
Back to top
View user's profile Send private message
ult ze
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Dec 2005
Posts: 400

PostPosted: 18 Jul 2014 21:13    Post subject: Reply with quote

заборавих...ево вам где иде тај народ
http://www.youtube.com/watch?v=-8_0eAME3Xw#t=19

п.с. стабило и сеси, волим и вам одговорити чим ухватим мало времена
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 19 Jul 2014 07:36    Post subject: Reply with quote

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА



"Косовский фронт" - Новороссии
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 19 Jul 2014 09:55    Post subject: Reply with quote

све "бај д бук" тј школски... Мало потресне слике, мало фантомке, мало играчке недужне деце, мало црква, мало Хитлери, мало револти, мало слике погинулих... цццц...
Познато?
Случајно?
...можда...
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2697538/Shocking-new-accounts-carnage-MH17-crash-site-emerged-today.html
Back to top
View user's profile Send private message
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 19 Jul 2014 22:30    Post subject: Reply with quote


Question Arrow Idea
Back to top
View user's profile Send private message
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 19 Jul 2014 23:51    Post subject: Reply with quote

полако се захуктава добро позната пропагандна машинерија.
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 11

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop