DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Италија - 2013/2014
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 24 Feb 2014 11:56    Post subject: Reply with quote

"Кад летим, мислим на Торино"

Алудирање Јувентусових на авион који се срушио '60-тих са целом легендарном екипом и управом Торина у њему, са јучерашњег дербија:

http://www.torinogranata.it/notizie/quando-volo-penso-al-toro-la-mostra-heysel-superga-non-a-servita-a-niente-44220
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 24 Feb 2014 12:44    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
"Кад летим, мислим на Торино"

Алудирање Јувентусових на авион који се срушио '60-тих са целом легендарном екипом и управом Торина у њему, са јучерашњег дербија:

http://www.torinogranata.it/notizie/quando-volo-penso-al-toro-la-mostra-heysel-superga-non-a-servita-a-niente-44220


Ал' им је спрдња... Mad Овим алудирањем, јувентусови су показали најнижи могући ниво навијачке свести. Скроз ненавијачки потез, ма какви, још горе, тотално нељудски са њихове стране. Слична ситуација пре 14 год. са гробарима на рачун нашег Аце Радовића или на фирминог Лонца пре 5-6 'дина. Болесници,семе им се затрло! Evil or Very Mad
п.с. мала исправка што се тиче датума те авионске несреће Торинаца - догодила се 1949 год 4.Маја.
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 24 Feb 2014 14:10    Post subject: Reply with quote

Парола је стварно дегенска...али Србија нема права никоме да моралише о неким паролама сигурно...једно су пароле,друго су дела.Они се шатро мрзе и избацују овакве пароле...док код нас пуца "свест" на све стране...а дешава се све шта се дешава.Тако да...немамо ми нешто превише прва да моралишемо много,и ако смо далеко најнормалнија трибина у овој земљи!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Planna
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Jan 2011
Posts: 289

PostPosted: 24 Feb 2014 17:49    Post subject: Reply with quote

Bandini wrote:
"Кад летим, мислим на Торино"

Алудирање Јувентусових на авион који се срушио '60-тих са целом легендарном екипом и управом Торина у њему, са јучерашњег дербија:

http://www.torinogranata.it/notizie/quando-volo-penso-al-toro-la-mostra-heysel-superga-non-a-servita-a-niente-44220


Танка је граница између провоцирања и неукуса,ни једна страна овде није недужна,могу се видети слике још са краја 70их где се носе крстови у бојама ривала или још раније сахрањивање супротног клуба,све је дозвољено у провокацијама што је нама чудно али опет као што је речено ко смо ми да им судимо.

ево нпр. једне интересантне ситуације од пре неколико сезона која доказује количину бизарности или мржње како год.


Поставићу писмо на енглеском које су навијачи Јувентуса послали Ливерпуловим,ово је уједно био први "званични" контакт две групе после 24,25 година.
Ко не разуме превод укратко,Јувентусови се осврћу на покушај братимљења ултраса Фиорентине са Ливерпуловим верујући да то што је покушао тадашњи Ц.А.В. није искрено већ само провокацијa Јувентина,у овој поруци стоји да одбијање пријатељства буде први корак ка закопавању ратних секира,даље пише да су у Торину сваки пут скандирали Хејсел,носили дресове Ливерпула са бројем -39 (број страдалих на Хејселу) итд.
На утакмици те године навијачи Ливерпула су истакли поруку Ц.А.В. једнако полиција и одбили пријатељство.

нашао сам ову слику,ваљда прва утакмица.

добродошли црвени,ваша прича за нас је легендарна по мени и ово може да се схвати на више начина.


не знам да ли постоји слика одговора.

текст из писма.

Juve Ultras

" I'm writing to you on behalf of thousands of Juve fans; this is the first time we contact you after 24 years. Distance between us remains massive since we never talked after the Heysel tragedy despite more than 24 years have now gone by. Maybe without this perverse "twinning" we'd have not contacted you but in life nothing is still therefore we take the opportunity to let you know our opinion on this "twinning" and how the viola fans had used it against us during the match we played against fiorentina three weeks ago, and, above all, how they will always use it in the future. Of course you are free to befriend whoever you want, and we are definitely not asking you to give up this friendship, but we want you to be aware that since the first day that we aknowledged the intention of the viola ultras (because the idea came from them, not from shirters) to set up this "twinning" with you guys, it has been clear to us that the main reason, I'm not saying the only one - even if it's very likely, was the Heysel night. Since that awful night in 1985 every match we played against fiorentina was the time for chants and banners cheering that night. We are used to it and I personally don't even care, they do that as some of us do the same with the death of their former President or with the Arno flooding and the Superga tragedy. This is the way ultras behave and I'm not in the position to change some of my people's morality. However no juventus fan could ever deny the from our terraces these songs are sung, even if by a minority. Viola ultras are clearly lying to you, all fiorentina ultras sing those songs. It's not a minority, as some of you said before, it is a majority, the same that arrived three weeks ago in Torino wearing liverpool jerseys with MENO (MINUS) 39 on the back and singing the usual array of songs cheering the deaths of 39 innocent people. Those shirts were made and those songs were sung by the same ultras that now are saying that the reasons for this "twinning" are pure and sincere. It’s a fucking blatant lie. Now that the real reasons for this "twinning" are coming out of the shell here in Italy they are trying to deny what it's been so clear to all ultras in Italy, not only to us. For once, only once, the viola should be brave and admit what was really behind it. As I mentioned earlier it's obvious that there still is a huge distance between us mainly because your hools, the real responsible for what happened, never looked for forgiveness, if not few of them in private and only 20 years later (forgiveness that was by the way refused by Otello Lorentini - president of the association of the victims of Heysel - just before our encounter in 2005). Not only, the majority of them still say that they were attacked by Juve fans and that they only defended themselves. With these people there could not be any dialogue, only hate, forever and ever. At the same time it is also very true that younger Liverpool fans have always seen the Heysel tragedy as a huge soft spot, something to be really ashamed for and even feeling guilty for something they have not commited. And it's also very true that during recent years it was them who actually did more than anybody else to remember the victims and show them the due respect. Back in 2005 when you offered us friendship, many of us didn't accept it also because we felt it was one of those UEFA plans to make football look good... We just didn't believe it was genuine. For the above mentioned issues, of course there's still a lot of rage from our side and it's not even easy just to write to you, not to mention full forgiveness, at least without important gestures from your side. At least not before looking at each other's eyes after so many years. At least not after full awareness of the true story of what happened that night. It will be very difficult for you and us to come close until there are still people on your side that are happy for what happened. However this is the real chance to start this process. Should you make a historic gesture towards our victims I'm sure this would not go unnoticed by the majority of our supporters. After a tragedy like the one we suffered of course this process will take a long time but something has to be done sooner or later and this gesture may well be a beginning. It's obvious that viola fans are now coming out with silly excuses for those above mentioned jerseys, for the liverpool scarves shown and the songs "we love liverpool" sung at our faces during our last encounter. We know that a doubt has already appeared in some of you about the real nature of this "twinning". We advise you to test the viola fans before your match against them at Anfield. Ask them to join you in a display of respect towards the victims of Heysel, maybe with a banner held together by you and the viola ultras (the CAV, collettivo autonomo viola), not the shirters, they would have no problem in joining you, but the ultras, the real masterminds behind this "twinning" with you guys. Ask them to show respect and take distances from that horrible jersey they were wearing during our last encounter with them. Ask them to give you a strong signal that this "twinning" is sincere and not based on the Heysel tragedy. We are not loved by anyone in Italy, as it happens everywhere with winning clubs, however all italian ultras agree on the real reasons behind this friendship and condemned the hypocrisy shown by Italian media portraing it as a finally mature behaviour by some Italian ultras despite being well aware of the real reasons behind it. And they despise the viola ultras for denying the truth. Ultras may be bad in a lot of ways but they don't lie. They are honest and brave. They don't like cowards lying in order to let a wrong message come through. And this is clearly the case. In conclusion, we don't ask you to do anything, but if you really care to come closer to us test the viola ultras. If we are right they will never accept and you know that they only wanted to use you. If we are wrong at least you'll be sure about the reasons of this "twinning". We'll be watching and we'll draw our conclusions. But if you really want to come closer to us starting a pattern of dialogue this is THE chance. Ther won't be others so clear and easy to approach.
_________________
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/bb/61/7d/bb617d11609448c5d5d6bf867d54c046.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 01 Mar 2014 13:36    Post subject: Reply with quote

Протеклих дана је у Бергаму било прелиминарно суђење 6-ци вођа Аталантине Трибине за "организовани криминал са циљем насиља" због туче са навијачима Катаније. После тужиоца уместо одбране спонтано је узео реч Боћа, вођа Аталантиних. Пола сата је причао о социјалним активностима њихове Трибине и затражио је од суда да купи и погледа документарац о њиховој екипи "L'altra faccia della Curva" (Друго лице Трибине): https://www.youtube.com/watch?v=GlCxjb8UQL8

После паузе за одлуку која је трајала 45мин. дуже него што је требало, вероватно јер је судија-жена, погледала филм, донета је одлука да нема разлога да се настави суђење.

Биће друго суђење за 151-ог навијача због нереда и насиља, њих 90 и нешто Аталантиних и 50 и нешто Катанијиних.
Back to top
View user's profile Send private message
Стефан 1991
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2011
Posts: 53
Location: Нови Београд

PostPosted: 01 Mar 2014 19:31    Post subject: Reply with quote

Јел зна неко зашто су вечерас на олимпику навијачи роме све заставе окачили наопачке?
_________________
Нема дана, а да не мислим на тебеее !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 04 Mar 2014 14:11    Post subject: Reply with quote

Пре утакмице Верона-Болоња, два навијача гостију ухапшена

Слике од пре пар дана Верона - Болоња:



Извор: 04/03/2014 - di Bologna Repubblica; Fonte: bologna.repubblica.it

Два навијача Болоње, припадници навијачке групе ''Forever Ultras'' старости (44) и (37) година, јутрос су ухапшена у својим домовима и привидена у полицијску станицу од стране од стране специјалних снага ДИГОС-а. Како сазнајемо, два ултраса црвено-плавих приведена су у оквиру истраге у вези са ранијим инцидентом из јесењег дела сезоне, када је Болоња била домаћин.
Наиме 6. октобра, пре утакмице испред стадиона Ренато Дал Ара, избила је туча између две навијачке групе. Том приликом 3 навијача Вероне су задобила повреде у сукобу са противницима. Један је задобио убодну рану од ножа у раме, док су остала двојица имали повреде главе услед ударца пивским флашама.На лицу места је лишено слободе пар навијача, од којих је један Болоњин, а четворица Вероне.
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 19 Mar 2014 10:47    Post subject: Reply with quote

Пре недавно одигране утакмице између Ливорна и Вероне, домаћи навијачи зарадили још један комплет забрана. Иако се својски труде да до блиског контакта дође, чини се да им то никако не успева за руком бар када је ова група у питању.У неком ранијем периоду Ливорнези су добили преко 200 дифидатија (Болоња, Лацио, Пиза...итд) у већ сада легендарним уличним сукобима. Међутим овога пута у тој намери су их спречиле тзв. CCTV камере, иако су до детаља испланирали напад. Полиција је презентовала широј јавности снимке и наравно хапшења су уследила.

Ливорно- Верона



Домаћи



Гости



Милан - Парма

Тзв. ''Curva Sud Milano'' организовала је протест против управе. Ове сезоне Милан игра јако лоше, па је и незадовољство навијача превелико с обзиром да су ''rosso-neri'' клуб који је навикао на успехе и европска такмичења, којих у следећој сезони изгледа неће бити. У очи упада фотка деда Баронеа на шипци и проседог лика са шалом ''Fossa Dei Leoni'' (мислио сам да је цела група са гнушањем напустила ову сад причу коју води Бароне са Curvom Sud али изгледа да сам се преварио).





Интер - Каљари



Ђенова - Катанија



Бари - Авелино

Цео град се окупио на стадиону Свети Никола. Одавно није виђена оваква атмосфера и више него добра за другу лигу.



ВИДЕО:
http://www.youtube.com/watch?v=mpDnGklu848
Back to top
View user's profile Send private message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 22 Mar 2014 19:47    Post subject: Reply with quote

Наполи - Порто. Утакмица лиге европе.

„Кевинов лом! И даље уживамо у томе!“

Транспарент се односи на повреду Кевина Стротмана из ривалске Роме, који ће због тога пропустити Мундијал, и повредио се управо на мечу против Наполија.

Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 08 Apr 2014 12:36    Post subject: Reply with quote

Одржан турнир у борилачким вештинама у Ливорну (ММА и бокс), на коме су учествовале бивше вође ''Brigate Autonome Livornesi'' Игор Ненћиони и Лени Ботаи.











А када смо код Ленија Ботаија ево једног старог интервјуа са њим везан за навијачку групу, бокс итд:

Лени Ботаи - Интервју!

ТРЕЈЛЕР ДОКУМЕНТАРЦА 16 КОНОПАЦА:
http://www.youtube.com/watch?v=WNiEcxb05uY



Данас 19.05.2012 у Мадриду одржаће се пети турнир заредом под називом ''Покажи своје песнице''. Такмичење ће се састојати од дисциплина као што су бокс, кик-бокс и тајландски бокс на коме ће учествовати борци из домаће Шпаније, Француске и Италије. Специјални гост турнира биће власник тутуле IBO/IBF италијански боксерски шампион Лени Ботаи, антифашиста и ултрас Ливорна. Лени је био један од вођа чувене групе ''Brigate Autonome Livornesi'' тако да није нимало чудно што његове борбе редовно прате остали ултраси са трибине пружајући му другарску подршку. Треба додати да Лени ради са десетинама младића подучавајући их боксу и осталим искуствима борбе, па је и то један од разлога његове популарности међу младима.На овом месту презентоваћемо вам трејлер документарног филма о Лени Ботаију ''16 канопаца'' као и интервју који су урадиле колеге из sportlive.it из априла 2010, где он говори о свом животу, каријери,идеји и свему ономе што га заокупља.

Уколико сте склони стереотипима, онда сигурно не верујете да таленат спортисте и интелигенција тј. културни развој иду једно са другим. Говорећи о боксерима, још је лакше да подпаднете под стереотип замишљајући огромног момка који све што може да уради је да млатара песницама лево-десно. Међутим свако правило има и своје изузетке, а као пример за то је Лени Ботаи, момак рођен у Ливорну, који је победио Адријана Никија и постао шампион.

Ушао си у ринг веома млад. Можеш ли да нам кажеш како си почео да се бавиш боксом?

Имао сам триенаест година када сам ушао у спортску халу заједно са још једним другаром. Одлучили смо прво да се бавимо кик-боксом чисто због забаве тако да кажем. После неког времена, мој другар је напустио све то док сам ја почео озбиљније да се бавим борилачким вештинама. Касније сам схватио да ми бокс више одговара, јер ме је интересовала техника ударања. Од тада је овај борилачки спорт ушао у моју крв.

Након дебитанског наступа није те било у рингу неколико година.Шта је то што те је натерало да привремено напустиш спорт и како си нашао снагу да му се вратиш?

Био сам сасвим обичан момак као и сви други. Бунтован и непредвидив, осетљив на неуспехе који су ми стајали на путу. Мислим да сам одувек био компликован као особа: рецимо са 16 година сам освојио регионално такмичење за почетнике, носио сам дугу косу, па ми је једном приликом председник регионалног савеза рекао да ако желим да наставим да се бавим боксом, морао бих да се ошишам. Ја сам то наравно одбио и конфликт је отпочео са неким ''моћним људима'' у овом спорту. Са 21 годином сам дисквалификован и од тог момента нисам имао снаге да гледам борбе чак ни на ТВ-у. Али како су почеле Олимпијске игре у мени се поново јавила жеља да се посветим својој највећој љубави гледајући такмичење. Угојио сам се поприлично (имао сам 100 кг) вратио се тренинзима, иако су многи били скептични да ли ћу успети. Наравно, нисам желео да одустанем, тако да сам после неколико месеци вратио своју првобитну тежину. Такође сам увидео да сам напредовао што се тиче аматерског бокса, и онда је пала одлука да се посветим ономе што је био мој највећи сан, професионалном боксу. У почетку је било веома тешко, али сам исто тако био уверен у исправност изабраног пута.

Коме би желео да се захвалиш, а кога више никада не би волео да видиш у свом животу?

Многи људи су ми пружали подршку током целе моје каријере, тако да би било некоректно са моје стране било кога да издвајам. Ниједног од њих не би желео да заборавим.

Међу твојим фановима су и људи са којима си одрастао. Они вероватно очекују много од тебе. Да ли осећаш одговорност и притисак због тога?

У једну руку не плашим се одговорности, мада се из све снаге борим ризикујући да им дам онај емоционални набој и победу коју од мене траже. Добити поштовање од људи није нимало лако, али је зато још теже не закачити ''болест уображене звезде''. Фанови дођу и оду, али пријатељи са којима живиш и делиш све у животу остају заувек. Однос са пријатељима за мене је увек нешто посебно.

Твоје тетоваже су многима интересантне и изазвале су много полемике око твојих погледа на свет. Какву улогу политика игра у твом животу?

Када си млад, постоји нешто што хоћеш да сакријеш и нешто што са поносом истичеш. Што се тиче мојих тетоважа, оне су сигурно нешто што је вредно истицања и имају дубље значење. Лени увек улази у ринг као борац, а не као момак са тетоважама. Међутим, моји животни принципи су формирани још у детињству, тако да су ми они помогли да напредујем на спортском и професионалном плану. Дакле човек шта год да ради, чиме год да се бави, не сме престати да размишља. Човечантсво је данас жртва своје окрутности и неправде. Изгубила се вера у заједништво, а истиче се у први план живот заснован на индивидуализму и то је нешто што је данас тешко променити. Нисам толико заинтересован за политичку борбу колико сам преокупиран тиме да ли људи могу да раде и живе заједно. Пријатељско окружење, комуникација међу људима који живе у различитим улицама, заједништво у фабрикама, колективно мишљење ... то може донети добробит за све. Да би се одбацио индивидуалазам неопходна је велика храброст, дубоко размишљање, добро осмишљен план и наравно нова снага која ће доћи на место индивидуализма.

Дружиш се са Славаторе Карочом. Шта мислиш о његовим иницијативама?

Срео сам се са њим свега два пута и упознат сам са његовим акцијама и иницијативама. Његов програм ''Спорт за све'' и остале иницијативе требале би многе да заинтересују.

Добар део твојих фанова чине ултраси Ливорна, такође и ти сам се трудиш да не пропустиш ниједан меч свог тима. Шта мислиш, шта је то што шкрипи код бордо клуба данас?

Ако би анализирали са техничке стране, проблем је у улогама. Тренер је тај који гради тим око себе, тако је одувек било, али у исто време то није могуће ако нема свежине и ентузијазма уз наравно страст и тежњу ка заједничком циљу. Коначно, погледајте само како телевизија и модерни фудбал убијају фанатизам код навијача. То вам много говори зашто је овакво стање у Ливорну.

Вратимо се оним што се тиче тебе. Борба са Никијем не може бити уобичајен меч, јер ту постоји политичка димензија и градски ривалитет...

Бокс би требало да остане ван свих ових аспеката. Када уђем у ринг, а мој опонент је из другог града или има другачије ставове од мојих, ја могу само да искажем поштовање и према њему и према његовима напорима да своје идеје спроведе у дело. Јер ми смо спортисти, волимо га, а спорт значи поштовати свог опонента.

Каква је ситуација у италијанском боксу?

То је један ''зачаран круг'' коме нема краја. У Италији, многи професионалци и аматери су показали одличне резултате, гладни су успеха. Међутим сви менаџери се слажу у једном, а то је да сакупе што више новца од борби само за себе, док испијају кафицу у баштама својих велелепних кућа. Профит им је на првом месту. Узгред, желео бих да кажем да бити професионалац у боксу данас, не доноси у егзистенцијалном смислу скоро ништа. Морате да радите уз то да бисте преживели. Уколико имате породицу, нисте изложени мањем ризику у рингу, немате никакву протекцију, што значи да морате само да се изборите са тим.

Међу младим боксерима, по твом неком мишљењу, на кога би требало обратити пажњу?

Таленат у спорту је веома важан, али је исто тако важан континуирани тренинг и развој, јер таленат врло лако може да се уништи. Етикета ''младог талента'' убија мотивацију да радиш и напредујеш. Величина једног спортисте, а посебно боксера је у пожртвовању и патњи, болу и тешком раду. Виђао сам младе и талентоване момке који су изгорели већ за годину дана, и то у време када су новине почеле да пишу о њима. Не бих да помињем имена сами ће се препознати.

Имаш 33 године, у зениту си своје каријере као и физичке спреме. Реци нам за крај нешто о твојим будућим плановима?


Чека ме борба за титулу шампиона IBO, али постоје ту и неки тренутни проблеми око путовања у инистранство. Поред тога бранићу и титулу шампиона Италије. Што се тиче других аспеката, не правим неке планове на дужи рок, уживам у ономе што се тренутно дешава и желео бих да то што дуже потраје. Не говорим сада само о победама, већ и о незаборавним емоцијама које сам осетио. Иако бокс тече мојим венама, моја каријера мора бити подређена животној борби. Желео бих да научим своју децу свему ономе што ја знам и оспособим их за живот. Истина имам неке идеје за будућност, али неће оне нигде побећи, тако да ћу мало сачекати и видети како и шта даље.
Back to top
View user's profile Send private message
Локо Норте
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Aug 2011
Posts: 21

PostPosted: 19 Apr 2014 16:45    Post subject: Reply with quote

Аталанта - Верона



http://www.repubblica.it/sport/2014/04/19/foto/atalanta-verona_scontri_tra_tifosi-84010947/1/#1
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 03 May 2014 19:48    Post subject: Reply with quote

Финале купа Италије између Фиорентине и Наполија у Риму.

http://www.youtube.com/watch?v=JSqac4lwq18

http://www.youtube.com/watch?v=Nqasl5dSmek

Нека неко напише шта се тачно дешавало када се сазна.
За сада је познато да је један од Наполитанаца упуцан.
Из тих разлога било је нереда и на трибинама пре почетка утакмице.

Ево и неких слика сукоба:
http://www.lastampa.it/2014/05/03/multimedia/sport/calcio/roma-scontri-prima-della-finale-di-coppa-italia-h0GZDQdyTom1N2CIPbT2GM/pagina.html
Back to top
View user's profile Send private message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 04 May 2014 12:54    Post subject: Reply with quote

Laughing Laughing Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
shone87
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Nov 2012
Posts: 29
Location: Београд

PostPosted: 04 May 2014 15:47    Post subject: Reply with quote

Верујем да се сви навијачи света противе оваквим нездравим сукобима, са пиштољима и бомбама пуним ексерима.

Данијеле Де Сантис један од вођа навијача Роме пред утакмицу финала Купа Италије између Наполија и Фиорентине (која се играла у Риму) ранио је три особе пиштољем (3 навијача Наполија) од којих се једна и даље у критичном стању.
Ово је слика Данијела Де Сантиса


Ово је Ћиро Еспосито, навијач Наполија који је тешко рањен


Тренутно се и један и други налазе у истој болници једног чувају страже а другог може само Бог да сачува..
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 04 May 2014 21:10    Post subject: Reply with quote

Наполитанци су били навођени да по доласку паркирају на неком паркингу Тор Де Квинто. Ту близу је киоск са сендвичима и зезалицама који држи Даниеле Де Сантис. Наполитанци су то знали и преврнули су му киоск. Овај је, дал' одмах или кад су му јавили шта је било, вероватно одмах јер је дошао сам, кренуо на њих 20-30... чуло се девет хитаца, и виђен је како се под адреналином враћа убрзано назад. Наполитанци су га стигли и испеглали док није изгубио свест. Из филмског студија одмах поред је изашао један човек и унео га унутра да му помогне. Кад су наполитанци видели колико је озбиљно повређен, и да је погођен у груди један од њих, вратили су се, провалили су у студио и тамо су га пеглали још, набили су му неки метални контејнер или канту на главу, и увртали му ноге док му их нису поломили уз претње да ће га убити ако њихов човек умре.

Било је сукоба и између њих и фиренчана, и по граду, и на некој пумпи на ауто-путу на којој је било тројице повређених.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Next

View previous topic :: View next topic
Page 5 of 22

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop