DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 14 Jul 2013 15:27    Post subject: Reply with quote

Ни ти рођен1972 ниси требао да се нађеш прозван причом о девојкама, па шта сад? Овде се прича води о клинкама које долазе из фазона, о позерима и девојкама који они доводе! 95 посто девојака које долази на трибину не би требало да се налази на северу, а оних 5 посто које капирају фазон, воле Звезду и трибину по мени не би требало да стоји у самом копу! Ако је твоја черка у тих пет посто, онда ће разумети!
Проблем је у томе што све оне мисле да су у тих пет посто, а како се томе није стало на пут на почетку мобилизације, сада се плаћа цех!
Биће тешко изгурати ову причу, али ако се група сложно заузме онда резултат неће изостати!
Ако си рођени72, као што кажеш, део севера толико дуго.. онда треба да знаш како тај север фукционише и зашто је најбоља трибина у Европи! Једноставно, став групе се ставља испред личног и то је крај приче! Север је армија, а у армији не може сваки војник да вуче на своју страну! Никада се неће сви сложити око свега,увек ће неко бити незадовољан...ево ја сад до сутра могу да ти набрајам одлуке трибине против којих сам био, али ако је тако одлучила група, и ако себе сматраш делом групе, онда поштуј одлуке те исте групе! А став је већ дуже време да девојкама апсолутно није место у централна два сектора...
Back to top
View user's profile Send private message
rodjen1972
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2012
Posts: 25

PostPosted: 14 Jul 2013 15:38    Post subject: Reply with quote

Знао сам,брате,да ћеш да поменеш како ја имам само 5 коментара.Немам ја намеру да убеђујем ни тебе ни било кога овде колико сам дуго на северу,а кунем ти се да сам дуго онолико колико сам рекао да јесам...а, и нас форум пратим од како постоји и не прође дан да не уђем најмање пет пута дневно на њега...То због чега нисам писао сад није битно...Можда ниси лепо прочитао,моја ћерка није мало дете има 20 година...Незнам одакле ти сад закључак да ја хоћу да направим неку пометњу...?Па,баш зато што разумем каква прича треба да се направи на северу ја сам и реаговао,јер мислим да је мени и мојој ћерки(још једном:која има 20 година и није дете)место на таквом северу...
Back to top
View user's profile Send private message
OffenbachDS1989
ДЕЛИЈА


Joined: 12 Apr 2012
Posts: 235

PostPosted: 14 Jul 2013 16:00    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:

Проблем је у томе што све оне мисле да су у тих пет посто


апсолутно тачно ! и свака има своје разлоге због којих она заслужује да буде на Северу.кажу воле Звезду . па воли је али са истока ,запада југа, Север је место за навијаче ! НиколаБГ лепо си рекао томе је требало стати на пут на почетку мобилизације али онда можда неби имали оволики број људи јер није само у рибама проблем ту је и доста мушкараца који су по понашању слични тим рибама,по одевању,начину размишљања ,еуфоријом док је кореографуја или бакљада не за јачом песмом него за бољим снимком на свом ајфону итд...а да се прича неби вртела у круг нећу споменути блејаче... ко иде на стадион,на било коју трибину зна (то не знају само они који пишу коментаре по разним спорталима како не могу децу да воде на стадион ) да прави навијачи распознају једни друге и да неће дирати обичне симпатизере ! већ сам једанпут писао да сам на једном баскету видео и кинезе у у нашим дресовима..морамо свим силама уједињени у једном ставу да тежимо ка томе да наша трибина никад не постане модерна,јел ово је за многе начин живота а са таквим стварима се губи смисао свега ! навијачи морају да прилазе и улазе на Север у еуфорији,наелектрисани,да буду спремни на све,и да уживају у том осећају,док они који хоће растерећено да воле клуб,да га гледају ,коментаришу грешке и потезе,морају да схвате да се то не може на Северу да се на њему у томе осећају нелагодно,да за то постоје исток,запад !
Back to top
View user's profile Send private message
Земо
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Sep 2012
Posts: 94

PostPosted: 14 Jul 2013 16:03    Post subject: Reply with quote

Акценат je био на другарицама и девоjкама и како њима ниje место у jeзгру трибине, тj у о ова два сектора о коjима причамо. За ћерке и жене не желим да коментаришем, jeр немам ни jeдно ни друго, па нисам компетентан, имам своj неки став шта бих ja радио да имам ћерку и како бих je васпитао, али као што рекох, немам je, тако да ниje ни битно, да сад не филозофирам. Ако ти на основу свог стажа на трибини и ако као што кажеш, капираш ову причу, мислиш да си у праву, можда и jeси, то већ не знам, али и ако jeси, онда je то само што се тебе и твоje ћeрке тиче, али не и осталих девоjaка и девоjчица.
А и не причамо о томе, проблем je када неко доведе другарицу или девоjку да би je импресионирао, да би joj показао како je све то "кул", како je и он кул, да би се дружили, путовали заjeдно и не знам ти ни ja шта већ... А то махом раде млађи навиjaчи, са коjима на основу тога, можемо донети закључак да треба joш да се ради, али већи je проблем кад то уради неко ко je годинама на трибини, онда вероватно ни њему ниje место у копу. Jeр онда та девоjка/другарица следећи пут поведе своjу другарицу и оне наставе да долазе у коп, а долазе углавном из погрешних разлога, да би нашле каквког момчића, зарад неке jeфтине популарности и осталих небулоза, онда je тек то проблем. Зато je и отворена ова тема и дискусиja je кренула у том смеру, да видимо како таj проблем да решимо, па ако нека од њих прочита ово што се пише и склони се са трибине, то je већ корак напред за нас.
Back to top
View user's profile Send private message
Alek
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Jun 2013
Posts: 28

PostPosted: 14 Jul 2013 16:21    Post subject: Reply with quote

Помиње се коп, односно средишна два сектора, и капацитет од 4000 места, и како њега треба прво "очистити" и попунити са правим људима . Јa сам мишљења да ми прво онај доњи део, део од 2000 људи треба да "очистимо" и попунимо јер моје је мишљење да ћемо и то тешко урадити. А морамо кренути од 0, јер кућа се гради од темеља, а темељ би баш требао да буде тај део од 2000 људи. Да,тачно је да има доста навијача који стоје изнад средине(водоравно), и да је доста великих група изнад средине, али мислим да би ти исти људи могли да се преместе доле.Ту наравно настају "проблеми" позиције група које се на тим горњим местима већ дуго година налазе, али мислим да ако би ставили циљ комплетне трибине на прво место да би се тај исти циљ трибине много лакше остварио.

Навијање на нашој трибини није ни изблиза какво би требало да буде са оволиким бројем људи, али и на томе треба радити, и сада је прилика да то и кренемо.
Након правог позиционирања на трибини,и заузимања места, и то не само на првој следећој утакмици, већ заузимања места за наредних пар година већ чиниш први корак.
Правим навијачима, ни у једном једином случају позер,девојка,залутали човек не би смели да заузму место у копу. Ниједан навијач то не сме себи да дозволи.
Нико од нас на трибини, не мрзи девојке, баш напротив. Али ми имамо жељу да те исте девојке не долазе у коп јер им реално ту није место.
Певање и како натерати масу да пева је велика ставка, и веома захтевна ставка. Зато је потребно урадити оно право позиционирање.
2000 људи из тог доњег дела морају да буду темељ, и мотор који покреће прво себе па онда оних других 2000 људи, а онда и остатак трибине. А тај остатак је заиста велики. Констатно током утакмице треба цимати људе да дају максимум и да не посустају.
Резултат и игра су ставке које веома утичу на навијање, што је и логично јер пре свега навија се за клуб који игра на терену,а не зато што је неком пало на памет да се скупимо и певамо, АЛИ ми као група морамо ићи у супротну страну од те логике, и да не зависно од резултата и игре имамо врхунско навијање. Истина веома тешко за извести,али је очигледно могуће. Јер имали смо доста таквих издања, значи можемо кад хоћемо и када су прави људи ту.
--------------
(овде бих вероватно имао још нешто да допишем али стао ми је мозак сад)
--------------
Што се тиче тих девојака, које се помињу како су гласније од "навијача", то реално није истина.Тај дечко од кога је девојка гласнија је позер, значи није прави навијач.
Нико не може да ме убеди да девојка може да буде гласнија од мушкарца, а да притом то није класично вриштање.
Још један од проблема када су у копу деца и девојке је тај што сви који су ти онда морају да пазе шта раде у њиховој околини. Свесно или несвесно али пазе, јер нисмо дивљаци. У том истом копу би требало да буде гурања на све стране, и то гурање не могу деца и девојке да издрже, а то исто гурање подиже маси адреналин и то баш онај који је нама потребан.(Мислим на сцене као што су "евригол").
Back to top
View user's profile Send private message
Добровољац
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2011
Posts: 151
Location: Сингидунум

PostPosted: 14 Jul 2013 16:43    Post subject: Reply with quote


_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Боскез
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Aug 2012
Posts: 207

PostPosted: 14 Jul 2013 16:45    Post subject: Reply with quote

слика која вреди 1000 речи..
_________________
...Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 14 Jul 2013 17:08    Post subject: Reply with quote

Лагано и ништа на силу...имамо толико бар и способности и могућности...да овакве ствари спроводимо на најздравије могуће начине!отуда баш и писање овде,јер то може свим нормалнима који желе северу добро...да укаже како би требало да се понашају у наредном периоду.Испада има,биће их увек...али ово да нам буде правац,па полако...Понављам још једном ништа не треба силити,већ отварати људима очи и објашњавати им коме је где место.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 14 Jul 2013 17:12    Post subject: Reply with quote

И немој да се само на једној ствари задржавамо...реално,подједнако је лоше када видиш 5 риба на гомили у сред копа,исто као што је и лоше када видиш људе око шипке и на њој да не навијају!Има много шупљина...тачније места за напредак...само да нико ништа не схвати комплексашки већ као нешто што ће нам побољшати трибину и учинити је још бољом!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 14 Jul 2013 17:38    Post subject: Reply with quote

Видим да се тема захуктала па да се и ја укључим.Знам да је овај наш друг погођен што хоће да се стане на пут томе да се доводе девојке на Север ево и ја имам ћерку 11год и убеђујем је да у цетвртак иде на запад али не она хоће на Север и водио сам је већ пуно пута али ако би став групе био да се уопште не доводе девојке деца итд.ја би то први поштовао али не треба ни од Севера направити "Свету Гору"где женска нога не сме крочити јер лично познајем бар20 девојака које су редовне на Северу годинама и може се рећи да су боље од пола ликова који долазе због фејса ,дувке итд.И запамтите ово деведесетих када нас је на гостовањима било 100 исто нас није било свих сто правих и тада је било и оваквих и онаквих и правих само сада када на северу има 10000 нормално је да има мнооого више ''залуталих''. И гле сад ситуације имам троје деце иако уопште нисам матор и хоће деца да гледају Зведу јер је стварно воле,тако су васпитана али јебем му ја баш све на Северу су ми сви другови доћи ћу са њима на Север према истоку јер нисам навико да на Маракану уђем на другу трибину једноставно није то та енергија и тај осећај.Дакле и једни и други сте у праву али спустите тензије јер сви смо ми Делије ту због Звезде и не може се та Љубав мерити ни по броју коментара ни по броју гостовања ни по броју година проведених на Северу ни по броју туча ни по не проспаваним ноћима наших најмилијих због наших лудих глава једноставно то је нешто не процењиво. И могу само за крај додати да ми је драго што имам привилегију као и сви ми који навијамо за Звезду јер припадамо најбољој навијачкој групи у овом делу Европе ако не и шире и зато чувајмо то јер то што смо годинама стварали се нама деведесетих чинило као немогуће, и као сан, и жао ми је што већина није присуствовала када нас је на Бањицу ишло 60 у Подгорици 150 у Пожаревц 90 у Кг 120 у Никшић 100 у Кулу 80 еее онда би сте можда видели колико је ово сад и поред неких критика ипак мнооооого добро...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 14 Jul 2013 17:58    Post subject: Reply with quote

Трибина је место које не мора да прати "трендове",и ако рецимо постоји женски фудбалски клуб,уопште не мора да значи да ће на северу зато бити више женских особа!Једноставно ми знамо шта нас испуњава а шта не и тако се водимо...то је једини пут.
Ако су свуда гурнули жене и почели да их мешају са мушкарцима(војска,полиција...),некад се и не зна ко је ко...то не значи да ће и на северу тако бити!Дал смо конзервативни,затуцани...ко ће га знати,али велика већина правих...сматра да је фудбал мушки спорт,а трибина предвиђена за мушки свет.
Што неко рече,да не помисли неко да имамо нешто против девојака,напротив...али све има своје место и не треба мешати бабе и жабе.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 14 Jul 2013 18:06    Post subject: Reply with quote

Иста ствар и за облачење!Ако су сви светски креатори педер до педера...ако више не знаш дал су фармерке за мушко или женско,ако је "у граду" постао фазон да носиш боје које су само девојке носиле до скора...то уопште не значи да на месту као што је трибина исто тако треба да буде!Ваљда је трибина место где се налазе људи који искачу из шаблона,који имају свој поглед на свет...и по неком схватању,на живот гледају мало милитантније од других,а ја би рекао и напредније!?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 14 Jul 2013 18:33    Post subject: Reply with quote

Не волим розе и и све друге метро боје, па не улазим у радње где у излозима стоје Very Happy А што се девојака тиче та прича је сморила све више зна се став групе и то је то. Лепо је волети Звезду и навијати из свег гласа али то није ни трећина речи УЛТРАС.
А да би се значење речи бар на пола испунило треба ипак бити мушко па макар и тај неко немао појма о навијачкој култури. Научиће.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
ΔΥΤΙΚΗ_ΣΕΡΒΙΑ
Ветеран


Joined: 11 Dec 2006
Posts: 1798

PostPosted: 14 Jul 2013 19:07    Post subject: Reply with quote

rodjen1972 wrote:
Од 1986.године сам на северу!Цео живот сам посветио Звезди и породици,ишао сам сигурно на 80% Звездиних утакмица...У последњих 5,6 година долазим на утакмице са својом ћерком која сада има 20 година и нисмо пропустили ниједну утакмицу на Маракани,а нисмо били само на неколико гостовања...И,шта сад,дали ЈА И МОЈА ЋЕРКА нисмо пожељни на нашем северу???Немој само да ми кажете да треба да одем до запада или истока!А,иначе,био сам ја и на северу до истока,онда када нам је коп прво био ту,и када се већина од вас није ни родила...А,знате шта је суштина?Суштина је да је моја ћерка бољи навијач од многих мушкарчина који дођу на север а да нису сигурни дали су дошли или су пошли!!!Док сам жив ићи ћу са мојом ћерком на све утакмице наше Звезде и стајаћу на истом месту где увек стојим.И,да,најважније,навијаћемо и ја и моја ћерка као и увек боље него било који набеђени навијач.И да се разумемо на крају,наравно да сам против тога да на север долазе девојке које се облаче као да су пошле у излазак...


Брате пре свега теби свака част што си тако васпитао ћерку и што долазиш са њом на север.
До сада где сте стајали на трибини ? Да ли сте имали своје стално место или сте га мењали ?
По мени, прича се води око централна два сектора, а не око читавог севера. Не видим неки већи проблем да се стане негде поред централна два сектора, јер и тамо се навија. Ипак је женско - женско и жене се слабије од мушкараца сналазе у гужвама, а знаш да се гужве различите врсте (евриго, пиротехника, качење,...) понекада дешавају на трибини. По мени, зато је боље и због тебе, и због ње, и због става групе да стојите мало по страни (нисам рекао ни запад, ни исток).
Мало су сви уписи нејасни. Треба конкретно изнети став трибине зашто девојке нису пожељне у централна два сектора. Централна два сектора би требала да буду резервисана само за ултрасе. Малобројне девојке које су прави ултраси и део групе, одлично разумеју ову причу и баш оне немају никакву примедбу око тог стајања. Примедбе имају они који нису активни део групе, па зато ни не разумеју овакав став трибине, зато што нису у навијачкој причи у каквој би требали да буду.

И немој само да се прича о девојкама у копу.
Шта ћемо са екипама које стоје ван копа ? Да ли је горе да стоје ван копа или да стоје у копу и ћуте, што није редак случај ?
_________________
Обновимо цркву у Љевоши:
https://www.youtube.com/watch?v=kbac0MAsnww&feature=youtu.be
Back to top
View user's profile Send private message
DRAGAN 1389
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Apr 2010
Posts: 489

PostPosted: 14 Jul 2013 19:12    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Иста ствар и за облачење!Ако су сви светски креатори педер до педера...ако више не знаш дал су фармерке за мушко или женско,ако је "у граду" постао фазон да носиш боје које су само девојке носиле до скора...то уопште не значи да на месту као што је трибина исто тако треба да буде!Ваљда је трибина место где се налазе људи који искачу из шаблона,који имају свој поглед на свет...и по неком схватању,на живот гледају мало милитантније од других,а ја би рекао и напредније!?

Макар док су ови летњи дани можемо исфорсирати причу да што више људи носи ЦРВЕНЕ и БЕЛЕ мајице.Ништа лепше него кад на сликама видим црвено белу трибину.Тамније ствари како год окренеш фурају се у јесењем делу,тако да што се тиче облачења ту имамо највећи проблем кад је лепо време па из ормана извуку дречаве варијанте разних тренерки и мајица...
_________________
Победа,жеља наша ТИТУЛА!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop