DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Licna iskustva sa drugih stadiona
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Pover
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jul 2009
Posts: 4

PostPosted: 20 Jul 2009 22:39    Post subject: Reply with quote

е људи баш сам пре неки дан био на стадиону Затона...страшан стадион...није му неки капацитет око 5000 места,ал навијанје је било лудачко!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 21 Jul 2009 08:17    Post subject: Reply with quote

Дај мало опшириније то. Не тако дивљачки.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1969
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 25 Feb 2010
Posts: 256
Location: oko sanka

PostPosted: 03 Apr 2010 22:06    Post subject: Reply with quote

1994-те,био сам у Атини на меденом месецу,за викенд је било пар добрих текми,сви атински клубови играли су у свом граду.Избор је пао на утакмицу Олимпијакос-Ираклис,ем због пријатељства, ем због тога што долазе Солуњани(не могу да кажем Солунци јер сви знамо добро ко су били Солунци!!).На Омонији смо ушли у метро и ето случајности баш у вагон са зеленбаћима(пао-ви),враћали су се са своје утакмице,били су много гласни и кур....ти.Све до следеће станице када је почело међу истима комешање,нисам имао појма о чему се ради,један од њих се попео на седиште, хајде да га назовем вођа или главни у групацији,и много је узнемирено причао и кажипрстом је махао.Све је било разјашњено на сл.станици!!!уочио сам пар момака са кајишевима у рукама како патролирају по перону,мађутим ништа,али већ на 3-ој станици од Омоније када је стао воз дошло је до жестоког напада по зеленима и игром случаја и по нама,браћа су тукла као за опкладу,пуцала су стакла,а и главе,у тренутку сам се окренуо да заштитим жену,кад исти главни из групације брже боље се сакрио иза ње,(ево цитираћу њене речи,ма као да је данас било:шта овај глуми нешто,па се после крије иза жене!!!) скупљен, и по глави рукама покривен,али ништа му није помогло,одрали су и га и их као зечеве,ми смо се спасли нашим офанзивним Енгленским узвикујући:we are tourists.У вагону није било ни остало ништа,као да је тајфун прошао,мени је било довољно,утакмица ме више није ни занимала толико.Уласком на стадион потражио сам очима Ираклисове,али драги гости се нису појавили.Само да напоменем да тада није постојала забрана одласка на гостовања!!!
Back to top
View user's profile Send private message
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 11 May 2010 17:44    Post subject: ... Reply with quote

ливорно - мессина

Чини ми се да је била 2003 или 2002 , давно беше да би се сетио свих детаља.. у сваком случају био је почетак сезоне , можда 2,3.. коло.
Иако сам себе сматрао солидним познаваоцем ултра' дешавања , морам да признам да ТАД нисам знао за та 2 клуба , и наравно ништа о њиховим навијачима. У то време клубови и њихови навијачи из серије Б и Ц који су се помињали су били геноа , верона , наполи...

Као прво да опишем Ливорно као град јер се тотално разликује од остатке италије и зато што је СВЕ у њему у неком анархо-комуњарском фазону, а не само навијачи (што сам тек касније на утакмици провалио) Иако сам до тад био само у северном делу Италије , нисам очекивао да град тако близу северном делу , може да буде таква рупа , горе него на сицилији. Једна од највећих лука у Италији а најдосаднији град , стварно је деловао као најсиромашнији град у Италији,буквално мртав.
Што се тиче графита по граду , углавном су увредљиве поруке најљућем ривалу, комшијама из Писе. Касније сам сазнао да су Писани фантастични навијачи и криво ми је што нисам отишао на неку њихову утакмицу.
По граду постоји много "клубова" слично као у Грчкој, само што су ови изгледали као навијачки,политички,рок панк кафићи.. све у једном. Све у бордо и црвеним бојама,грб клуба , че , заставе кубе..

На утакмицу сам ишао са пар другара из кк ливорно, узимамо карте са благајне која игледа као тамница , зид само једна мала рупа где се узимају карте Shocked невероватно. На улазу велика гужва , редари (који не носе обележја) препознају играче кк и пуштају нас преко реда. Помислио сам супер спровешће нас диретк на трибину , кад прво претрес гори него код нас на дербију у то време.
Улази се на дно трибине, одма бацам поглед на горе, трибина већ пуна, као и цео стадион који можда има једва 20хиљада. На плексигласу је била једна велика бордо застава и пар мањих. И ту су фурали неки свој фазон , пошто су биле много ружне, нешто као у Грчкој. Централни коп је на монтажној трибини , и пролазећи доњим делом трибине према истоку, видим да сваки други држи бакљу у руци, одма помислих до јаја биће бакљада. Пењемо се на горњи део код истока и већ видим да је коп само у централном делу , а овде већ понека жена ,баба,деда. и сви седе.
Прво сам приметио да људи скоро сви исто обучени у сличним бојама и ретко ко да је био у навијачком фазону. А и ти су имали неке дуксеве са комунистичким ознакама и маскирне панталоне што је мени тад било чудно. Остали су били као они анархисти на демонстрацијама, косијанери..
Један велики бордо барјак са њиховим БАЛ грбом и много малих застава.. углавном СССР па Куба , ЧЕ , и онај Лењин или Стаљин немам појма.. ал кад сам видео СФРЈ заставу нисам могао да верујем.
На почетку утакмице огромна бакљада за тако малу утакмицу. У линији , све црвене бакље- одличне!
Што се тиче навијања , у првом тренутку ми је било смешно , помислих па ми би ове одували, звучи као да деца певају.. онда после пар песама приметим много битну ствар, буквално сваку песму певају перфектно,сви у један глас без грешке као хор!
Алеее форза Ливорне ле Форза Ливорно ле (триумфални марш) , нешто Е Е Е состјенамо конто ливорно сјамо.. цхи нон салта е ун писано те 3 песме буквално устају сви и цео стадион пева.
А највише грми берлусцони пеззо ди мерда! Он је дефинитивно најомразенији лик у Ливорну.
Навијање води само један лик са мегафоном.

На северу празна трибина , само један део ограђен за гостујуће навијаче. Ових из Мессине једва да је било 300.. пар застава и понеки мали барјак, нису се чули.


На полувремену се сам спуштам до централног дела , где испод трибине постоје киосци за клопу,пиће. Пролази клинац поред мене (10год) и носи плаву јакну ултрас марсеилле, и одушевим се јер сам их тад баш готивио. После сам сазнао да су у пријатељским односима са Ливорном и Аеком.
Стојим испод трибине једем сендвич и гледам испред себе по свему судећи прву екипу БАЛ. Запали су ми за око јер за разлику од већине били су навијачки обучени и много већи од осталих на трибини. Један огроман ћелави док прича са осталима провали да их посматрам , и зачуђено ми погледа дукс (сиви ултрас ред стар) у фазону ништа му није јасно , нешто је рекао осталима и крене према мени сам. Уопште нисам знао шта да очекујем , и у том тренутку ми није било свеједно. Нешто ме је питао не италијанском , ја одма на енглески.. једва да је нешто разумео. Само је рекао" Стелла Росса греат.. фигхт ин словениа" ( вероватно је мислио на фајнл фор јадранске у љубљани) каже "оне ултрас стелла росса лике оне хундред ин италиа" ја се намсејао и то је било једино сто смо причали. Било ми је драго што знају за нас.



Баскет Ливорно-Реггио Цалабриа.

Хала је одма поред фудбалског стадиона. Тад се градила нова хала од 10 15 хиљада.
Ову утакмицу помињем јер је хала била пуна и навијање је било невероватно. Примећујем заставе које нису биле на фудбалу , неке друге групе , орао на застави не сећам се шта је писало. И опет цела хала навија , сви у један глас,, само што је сад још више било симпатизера а не ултра навијача.


Баскет пријатељски турнир пред сезону у неком селу близу Фирензе
Ливорно,Цанту,Олимпиа Милано и Сиена.

Милано-Сиена
Мала хала можда 2 хиљаде људи. 99% хале навија за Сијену. Од тога сигурно половина ултра навијачи. Заставе су им биле одличне , највећа цоммандо тигре (или нешто слично не могу да се сетим сад) маскирна позадина и црно зелена слова..много малих заставица , зелених и у бојама италије. Пар димова зелених и белих. Ово сам гледао са места одма поред терена и нисам могао да верујем каква атмосфера и навијање и колика бројност на пријатељској утакмици Shocked
Кад је судија требао да подбацује лопту, ЦЕЛА хала аутоматски устаје, шире се шалови (август!!!) и крећу да певају химну Сијене. Што и није нешто чудно , да нису сви (судија , играчи, противнички играчи) стали мирно и сачекали да заврше са песмом Shocked и тек онда креће утакмица. После су ми рекли да је то обичај и да то увек раде у Сијени. Само ћу да кажем да је грмело.
Скандирање Наумовском играчу Милана који је ваљда пре играо за Сијену.. он их одпоздравља и тад креће делиријум, сви скачу уз песму са екстра мелодијом посвећена Наумовском.



Мессина -??? пријатељска.



сморио сам се више са писањем.. ово ми је први пост на форуму и не знам дал је добар начин писања.. ако је бзв обришите.

само ћу да напоменем да је стадион у мессини најлуђи који сам видео.. тад је био тек саграђен ваљда. Доста изван града је , и ако га гледаш споља један део је ултра модеран а једна трибина буквално из брда излази. Не знам како сад изгледа..
стадион је био полу празан.. сећам се само да су имали лепе заставе, све су биле црвено жуте црне са лудим фонтовима.
и да.. рибе су много боље него у ливорну.

Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
NemanjaDS
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Aug 2009
Posts: 108

PostPosted: 11 May 2010 18:18    Post subject: Re: ... Reply with quote

Лепа прича. Било би добро кад би ова тема мало живнула, сигурно вас има још са неким искуствима са других стадиона. Wink

jerrydrake09 wrote:
само ћу да напоменем да је стадион у мессини најлуђи који сам видео.. тад је био тек саграђен ваљда. Доста изван града је , и ако га гледаш споља један део је ултра модеран а једна трибина буквално из брда излази. Не знам како сад изгледа..
стадион је био полу празан.. сећам се само да су имали лепе заставе, све су биле црвено жуте црне са лудим фонтовима.

Very Happy
Wink

Ово је садашњи изглед:

Back to top
View user's profile Send private message
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 11 May 2010 18:54    Post subject: Reply with quote

да да ево и ја сам нашао.. само мени је тад изгледао много чудније , изгледа да су срушили делове брда. [img]http://img31.imageshack.us/img31/9459/31556723.jpg

писао би ја , ал баш смори писање[/img][/url]
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 12 May 2010 08:15    Post subject: Reply with quote

Ти си царе ишао у нашем Ултрас дуксу на трибину Ливорна? Shocked
Сезоне 02-03 играли смо у Верони.


Да ли је могуће да ниси провалио да се наша и њихова трибина фундаментално разликују?
Не због тога што је опасно, него глупо.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 12 May 2010 10:17    Post subject: Reply with quote

Написао сам лепо да тад ништа нисам знао ни о клубу ни о њиховим навијачима. По граду сам провалио да се разликују а тек на трибини ми је постало јасно да су тешке комуњаре. Нисам ишао сам намером да видим какви су навијчи него сам случајно био у Ливорну па сам ишао на утакмице.
Где год сам ишао носио сам наша обележја са поносом и никад нисам имао никаквих проблема. Тад сам био клинац и мислио сам да смо најбољи, најјачи и да сви знају за нас и да нас поштују. И у свакој сличној ситуацији (као са ликом из ливорна) исто је било, сви се одушеве кад кажем одакле сам и за кога навијам.
а да..тад сам мислио да су сви пичке , што и сад мислим.. тако да нисам размишљао о последицама.


Нисам знао да смо ми десничарска трибина, ако је тако супер..што више оних застава нам треба. Можда грешим ал ми ту заставу смо имали можда само 2-3пута на трибини,баш тих година (слика коју си поставио-тад су и глодари носили) и вајт повер грб се појављивао само још на ред девилс новијој застави и старој фонтана. Question
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 12 May 2010 13:32    Post subject: Reply with quote

jerrydrake09 wrote:


Нисам знао да смо ми десничарска трибина, ако је тако супер


Само да скренем пажњу,да нисмо она десница каква постоји на стадионима по Италији.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 12 May 2010 13:54    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:


Само да скренем пажњу,да нисмо она десница каква постоји на стадионима по Италији.


http://www.youtube.com/watch?v=0XGdjgmL7jE Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 12 May 2010 15:59    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
jerrydrake09 wrote:


Нисам знао да смо ми десничарска трибина, ако је тако супер


Само да скренем пажњу,да нисмо она десница каква постоји на стадионима по Италији.




Па знам да нисмо , зато сам и написао иронично.. Јесмо Националисти патриоте.. што некоме може да буде слично са десницом..фашизмом. Ваљда је на то мислио лондон.. а можда и не!?
Кад смо већ код деснице као што је у Италији, штета што нисмо такви.
Ја признајем да сам расиста и мрзим све те црнце,шиптаре,арапе,муслимане,кинезе.. и сигурно већини Делија нису симпатични.
Ако је неком у реду да му црнац игра у вољеном клубу ок.. мени никако није у реду да видим истог тог црнца на сплаву или клубу са нашим девојкама, и понаша се као да је освојио Београд.
Иако не треба генерализовати , довољно сам упознао црнце да могу да кажем да су они већи расисти него ми , још горе највећи су љигавци и пичке као људи.. поготови Амерички црнци.

Не треба викати "у,у,у" јер имамо и у нашем тиму црнца!? а шта је са оним ултра "НИКАД НЕМОЈ ИГРАЧА ДА ВОЛИШ НЕГО САМО ДРЕС"!? играчи су небитни и уосталом никад нисам гледао дешавања на терену.. навијачу је битна само трибина и што боље навијање. А кад ми се гледа фудбал упалим тв и гледам барцу,арсенал.. а не ове лекиће,ораховце,богавце јер су милион светлосних година далеко од талента, умећа и професионализма.

за све је крив Платини и са проблемима у њиховој француској невезано за спорт. Па је направио да је расизам главни проблем у спорту. Баш ме занима да је неко из клуба рекао Ето'у кад је хтео да напусти терен "шта је можеш да узимаш паре а не можеш да трпиш увреде са трибина!? ок,раскид уговора и можеш назад у африку да се јуриш са лавовима" хах па вратио би се одма на терен и кидао.
Ваљда је нормално да навијањем декоцентришеш и вређаш противничке играче и навијаче. "у,у,у" је исто као кад би певали неком да је свиња дебела или да има ружан нос и тако га деконцентрисали. Да се пева роналду и сличнима да су гејеви дал би после неког времена се јавио платини и увео казне и за то скандирање!?


да се вратим на нас.. најјачи су симпатизери што се увек јављају кад нам лупе неку казну на стадион. Са таквом мржњом причају о нама као да причају о навијачима највећег ривала. Сетите се после Прага , на све стране су нас пљували а нису ни знали шта се десило тамо. Не знам само што њих погађају казне кад ионако се 1% њих појављује на стадиону. правиш штету клубу ако плаћа казне за наше "испаде"!? па и треба да плаћа и да нас увек подржава као што и ми подржавамо клуб. Јер колико ми доприносимо клубу бодрењем на свакој утакмици не може да се мери уопште. уосталом ми смо ЗВЕЗДА!


ау сјебо сам тему .. ово је само моје мишљење које је наравно небитно за нашу трибину.. ако сам превише кењао избришите.
Back to top
View user's profile Send private message
Фабрицио
Ветеран


Joined: 04 Jun 2006
Posts: 1379
Location: Трибина "Бранислав Зељковић Зеља"

PostPosted: 12 May 2010 16:02    Post subject: Reply with quote

Ух,ух,ух...Боље да ти се избрише пост него да се тема сад распламса и оде у погрешном смеру.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 12 May 2010 16:07    Post subject: Reply with quote

НПЛ wrote:
Фабрицио wrote:


Само да скренем пажњу,да нисмо она десница каква постоји на стадионима по Италији.


http://www.youtube.com/watch?v=0XGdjgmL7jE Very Happy Very Happy Very Happy




klip je do jaja , samo ne razumem kakvo to ima veze sa desnicom ???


crnogorac psuje nekog BBB koji su ustaše i nacisti
Back to top
View user's profile Send private message
jerrydrake09
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 May 2010
Posts: 30

PostPosted: 12 May 2010 16:08    Post subject: Reply with quote

Фабрицио wrote:
Ух,ух,ух...Боље да ти се избрише пост него да се тема сад распламса и оде у погрешном смеру.


ma da.. moja greška. ponelo me Smile
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 12 May 2010 19:29    Post subject: Reply with quote

jerrydrake09 wrote:

klip je do jaja , samo ne razumem kakvo to ima veze sa desnicom ???
crnogorac psuje nekog BBB koji su ustaše i nacisti


Нема везе са десницом, али када сам видео да је Фабрицио написао она у сличном контексту,нисам могао да одолим а да не поставим... Very Happy Very Happy Very Happy
Иначе јеси мало претерао са претходном поруком и то што си написао нема никакве везе са Српским национализмом, него са нацизмом,фашизмом и расизмом. Могао бих доста о томе да напишем, али не бих на овој теми. Ако те занима наше мишљење о томе имаш подфорум Срби и Србија па мало прелистај,писало се и томе.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop