DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Moja prva tekma...
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

U kom sportu ste prvi put gledali Zvezdu ?
Fudbal
86%
 86%  [ 95 ]
Kosarka
7%
 7%  [ 8 ]
Rukomet
3%
 3%  [ 4 ]
Odbojka
1%
 1%  [ 2 ]
Neki drugi sport
0%
 0%  [ 1 ]
Total Votes : 110

Author Message
Ћира.Петровгр
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Dec 2002
Posts: 75
Location: ЗРЕЊАНИН

PostPosted: 27 Nov 2004 08:32    Post subject: Reply with quote

Prva utakmica .... hmmmm , ovde u Zr , davne 90 godine , u vreme onog strasnog tima , dobili smo Proleter , bio sam na istoku . Znam da je bilo uzasno hladno , zima , sneg .... na jugu je bila dosta velika grupa delija ... ali tada , sa 10 godina nisam mogao da budem deo te celine ali sam kasnije nadoknadio Smile
_________________
Jа сам године , провео са тобом
Теби дао све , за Tебе живео !
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 27 Nov 2004 09:58    Post subject: Reply with quote

Прва утакмица на коју сам отишао је била у сезони 1991/92, играли су на Маракани Звезда-Борац Бања лука (2:0). Ћале ме је водио на Запад. Север је био доста добро попуњен и лепо се навијало, али није било ништа спектакуларно, јер је била обична првенствена утакмица.

На Север сам први пут отишао 1994. године са другом из одељења. Био је реванш 1/8 финала купа против Радничког из Ниша. Како је у Нишу било 2:0 за Раднички, утакмица на Мари је била јако битна, те је Север био скоро пун иако је била среда. Карта је била 1 динар, а ортак и ја смо дошли 3 сата раније. Ни благајне још нису биле отворене, тако да смо у једном тренутку помислили да се утакмица ни не игра и хтели смо да се вратимо кући. Ипак смо остали и нисмо се покајали. На Северу је било лудило. Било је бакљи и петарди, а Звезда је победила са 4:0. После те утакмице сам интензивније почео да идем на Север.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 27 Nov 2004 12:52    Post subject: Reply with quote

UH kako mnogi rekose ranije bilo je to davno. Tada sam zivio u Sarajevu pa sam imao prilike da gledam dosta utakmica sa dedom. On je pokusao da u meni raspiri grobarsku vatru ali ... Sad ipak "zdrav razum" je prevladao Laughing
S obzirom na to da smo zivjeli na 200m od stadiona Zeljeznicara na utakmice sam isao od malih nogu ali Zvezda prvi put je bila na Kosevu, sezona *ebi ga ne znam, bio sam treci razred dakle 86' ili 87'.
Ostatak se vec sjecam jasnije.
POZ
Back to top
Anonymous
Guest





PostPosted: 27 Nov 2004 13:19    Post subject: Reply with quote

Grbavica '86 ili '87..... imao sam 10 godina..... pobjegao sam iz kuce (i ja sam zivio blizu stadiona)...... uvukao sam se s nekim na stadion..... batine kuci nisam dobijao (ipak svi u kuci navijaju za zvezdu)...... Poslije toga su me vodili na sva gostovanja blizu sarajeva....

Bjeshe davno, ali jos uvijek se sjecam osjecaja (prva samostalna tekma)
Back to top
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 27 Nov 2004 14:24    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:
Prva tekma,prvo gostovanje Maksimir 90.

Prvo pa musko... Exclamation
Ja se ni ne secam kada sam prvi put otishao na tekmu, a ni sa kime smo igrali...Otishao sam na sever, po inerciji....Wink
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Spartakus
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Mar 2004
Posts: 35
Location: NBG-NBG

PostPosted: 27 Nov 2004 15:48    Post subject: Reply with quote

Mene je matori vodio prvi put i to na derbi 87/88 mislim da je bilo.
To je bio onaj derbi kad su ZULU W. ispalili one rakete ---KOJ OSECAJ---
Imao sam mozda 11-12 Godina i od tada opsesija.
A prva evropska je bilo u Drezdenu. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Naravno sa matorim ( Lik do jaja)
_________________
NAJLEPSI DEBELI COVEK U GRADU
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 27 Nov 2004 19:29    Post subject: Reply with quote

Ja ne kontam sto si se ti okomio na momka. Tema je prva tekma i on je napisao kako je bilo. Nije ni rekao da je huligan niti se to moze ocekivati od nekoga ko je imao 10 godina tada. Jel ako place nije navijac.Pa ja sam jecao kad smo izgubili od Kelna,al bio sam dijete to je normalno,iako sam se poslije x puta sibao za Zvezdu,bio privodjen i sl. Sad on ne vrijedi ili neko drugi sto samo navija a ne lema se a ja ili neko drugi ko se tukao smo baje. Jesmo kurac. nemoj ovo shvatiti kao neki atak na tebe vec se prikljuci temi i napisi nesto vezano za temu. Pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 27 Nov 2004 20:13    Post subject: Reply with quote

plasticman wrote:
bl_regency wrote:
Prva tekma,prvo gostovanje Maksimir 90.

Prvo pa musko... Exclamation
Ja se ni ne secam kada sam prvi put otishao na tekmu, a ni sa kime smo igrali...Otishao sam na sever, po inerciji....Wink
Obrati se pashi,covjek je ziva enciklopedija,svaka mu cast. Daj mu neki banalan podatak i on ce ti reci koja ti je prva tekma Laughing Sta da ti kazem,kao sto sam rekao nije bilo namjere. Bio sam na ekskurziji u Zg. i cuo da je tekma bas taj dan. Sa drugom iz razreda bjezim na tekmu,naravno na zapad. Najvise sam se najezio kad sam vidio da se u tuci koriste i tramvajske sine. Dobili smo kaznu od 2 godine zabrane odlaska na ekskurziju,ali svejedno se zaratilo pa niko nije ni isao. Na Mari nisam nikad ni bio osim na sjeveru,do ove godine i zenita kad mi se sve skupilo i tako sam odreagovao. Al vratio sam se Laughing. Za ovu tekmu protiv Radnickog,sto je Pijanac spomenuo mogu samo da kazem da je nikad necu zaboraviti. Sa navijanjem se nije prestajalo ni u poluvremenu
Back to top
View user's profile Send private message
Che
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 314

PostPosted: 27 Nov 2004 20:47    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:
Za ovu tekmu protiv Radnickog,sto je Pijanac spomenuo mogu samo da kazem da je nikad necu zaboraviti. Sa navijanjem se nije prestajalo ni u poluvremenu


Nije se, svojevremeno, prestajalo sa navijanjem ni na poluvremenu utakmice u kojoj je Zvezda ugostila Sarajevo, kome je to bila poslednja tekma u zajednickoj ligi jer je rat poceo..

Secam se samo ludnice, pesme (ako se ne varam ".. u dimu sve, i zastave se vijore..") koja je trajala 45+15+45+10 minuta (dakle za vreme predaha i posle kraja), dimova koji su paljeni cak i na poluvremenu, potom tri gola Panceva (bese li 4:0 ili 4:1?) i moje dobre klinacke prognoze kada sam pitao "A ko je onaj ofanzivni bek Saraj'va?" i to nekog starijeg lika (pijanog, naravno, nije znao ni ko igra, a kamoli ko je taj), a ispostavilo se da je Risto Vidakovic tad ostavio utisak i na nase voljene celnike, koji ga dovedose u Zvezdu gde je potom "ostavio trag".

Prva tekma? Secam se da me je komsija, Jermen po poreklu, odveo na Zvezda - Vosa. Pojma nemam koja je sezona u pitanju, znam samo da sam hteo da se ugusim u "uskom grlu" koje se stvorilo prilikom ulaska na Sever. U novinama je, dan kasnije, pisalo da je tuzno sto je na Marakani bilo samo 30.000 ljudi da vidi dobar mec (pa sad vi vidite koliko se srozao termin "slaba poseta").

Prvo gostovanje - Vinkovci.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 27 Nov 2004 22:08    Post subject: Reply with quote

Che wrote:
U novinama je, dan kasnije, pisalo da je tuzno sto je na Marakani bilo samo 30.000 ljudi da vidi dobar mec

Crying or Very sad icon_zid
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
pasha
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Sep 2004
Posts: 64
Location: toronto-cp.capajebo

PostPosted: 28 Nov 2004 03:29    Post subject: Reply with quote

bl_regency wrote:
Obrati se pashi,covjek je ziva enciklopedija,svaka mu cast. Daj mu neki banalan podatak i on ce ti reci koja ti je prva tekma


jebi ga jarane,svak ima neki hobi u zivotu,a moj je statistika voljenog nam FK-a
p.s.hvala na komplimentu
_________________
jer taaad',tad' sam bio mlaaaad...
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 28 Nov 2004 08:46    Post subject: Reply with quote

posto nije bilo nikog da me vodi na tekme, sticajem okolnosti, morao sam da cekam do odredjenog vremena kako bi mogao sam sebe da odvedem, bio je to 102. derbi, na jna, mislim da je u pitanju sezona '95-'96. prva tekma prvo gostovanje Laughing , prvo gostovanje izvan bgd, pogadjate ns.
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Пијанац
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2003
Posts: 456
Location: Сењак, Београд

PostPosted: 28 Nov 2004 10:28    Post subject: Reply with quote

Pijanac wrote:
На Север сам први пут отишао 1994. године са другом из одељења. Био је реванш 1/8 финала купа против Радничког из Ниша.

Мораћу сам себе да исправим, јер сам јуче журио на Обилић па сам побркао лончиће, а прошло је и 10 година. Већ поменута утакмица са Радничким ми је остала у сећању зато што је била прва на коју сам отишао са другом без неког старијег. Касније сам се сетио да сам био на Северу и пре тога. Почетком сезоне 1994/95 се играо 97. дерби на кокошињцу (1:1) и ћале ме је одвео на Север зато што је Запад био распродат. Embarassed Сећам се да смо повели са 1:0 и да је ћале морао, не баш тако малог (било ми је 11 година), да ме подигне на рамена да би видео кроз бакље и димове како се наши фудбалери радују.
_________________
Зора свиће, ја испијам пиће... icon_beer

Ћале ти у ђубретарима...
Back to top
View user's profile Send private message
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 28 Nov 2004 13:00    Post subject: Reply with quote

1980. god. imao sam tada 10 godina a na Marakani u revans utakmici kupa UEFA gostovao Bajern. U prvoj tekmi bilo 2:0 za nemce (Dika odbranio penal mislim Brajtneru). U revansu Zvezda povede sa 3:0, ludnica na Severu (ja sam bio do Zapada, gde sam i danas), a onda celavi Henes da dva komada i cao. Ali, ono sto se posle toga desilo, zauvek me je ostavilo na Severu, a to je frenetican aplauz i skandiranje na kraju, i pored cinjenice das smo ispali iz takmicenja.
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Boba
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 299
Location: ..цирка испред драгстора..

PostPosted: 28 Nov 2004 13:30    Post subject: Reply with quote

Prva utakmica koju sam uzivo gledao bila je Zvezdina i igrali su- pioniri..
Plavi dresovi, Zvezda protiv Voshe u ns i 2:0 za nas...Bila je to sredina 80-tih..i tad jos nisam bio ni pionir...Prva seniorska je bila je tek nesto malo kasnije... bio sam tad jos sasma mali...secam se da me cale digao na ramena da bih video Pixija kako izvodi korner..ceo stadion je stajao i osim toga sam malo sta video..Prva na Marakani- '94, kup derbi i 2:0 za nas..Krupnikovic- onaj cuveni 'ofsajd' i penal..Krupni je bas imao pik na te travojede iz humske...

P.S. jel neko ima nekakvu evidenciju o Zvezdinim utakmicama iz 80. godine? Datumi, protivnici, rezultati.. Ako ima nek se javi!
_________________
...а онда је кудрави гаучос кренуо кривудавим стазама кокаинских ноћи...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop