DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Delije Valjevo
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Dec 2002
Posts: 142
Location: Valjevo,Ravna Gora

PostPosted: 31 May 2005 13:45    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
Evo da odgovorim i mom Bratu Pesnaji.Sve je to lepo sto ti kazez,ali kod mene je problem druge prirode.Ja semenke sa strane ne bih mogao da grickam nikada, ili sam sa vama ili nisam. Pod parolom svi za jednoga,jedan za sve.Najveci je problem u tome sto tesko da bih mogao a da se ne otrgnem nasilju sa mojom Bracom Delije...Opet bi to za sobom vuklo velike zakonske probleme,a sta da radim kada mi je takva krv...


Pokusao sam i ja de sedim pored kopa i da grickam semenke, ali nisam mogao ( zbog zuba Very Happy ). Salim se, i ja sam svojevremeno pokusao da odustanem, ali kada sam u par navrata video napade na ove klince koji sada pale i zare navijackom scenom, a posebno zbog mojih sinova iz Delije Valjevo, ponovo sam krenuo, sada doduse kao vozac, ali, ako zatreba, tu sam...
Pozdrav za Ciru iz Valjeva od stare garde.
_________________
Valjevsko pivo - NEMA BOLJEG!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 31 May 2005 15:39    Post subject: Reply with quote

Prisustvo veterana mnogo znači svima nama mlađima.

odrasli smo slušajući priče o njima, i sada, kada na tribini stojimo blizu svojih idola, osećamo se kao ni jedna druga grupa u Evropi.
tačno je da grobari ne napuštaju stadion kao naše starije generacije, ali, opet, najboji ostaju zauvek, bilo na tribini, ili u pričama drugih koji su ih nasledili.

pitanje za sve veterane: kada je nastala ''grupa'' veterani, jer je zastava VETERANI bila i u Bariju?

pitanje za brata Ćiru: možeš li da opišeš neko gostovanje u Osijeku, i da pojasniš nama mlađima kako je poginuo Stefke?

pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 31 May 2005 16:14    Post subject: Reply with quote

Da ispravim sam sebe, da ne bi došlo do zabune:

1.gostovanja u Osijeku
2.derbi maja meseca 1992. kada je poginuo Stefke

pozz
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 01 Jun 2005 11:26    Post subject: Reply with quote

Puno pozdrava za Bracu Delije Valjevo kako starije tako i mladje, od vaseg Brata Cire!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 01 Jun 2005 11:32    Post subject: Reply with quote

Puno pozdrava i za Brata Sergio Orsi od Brata Cire.Brate Orsi.Jedan zanimljiv deo sa naseg gostovanja u Osijeku mozes procitati u jednom od mojih tekstova na topiku Maksimir 1990,dok je meni se cini zastava veterani nastala mozda godinu,dve pre Barija.
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 01 Jun 2005 11:35    Post subject: Reply with quote

D e l I j e ! ! !

22.3.1992.god na dan odigravanja vecutog derbija u
13h skup svih “Delija” u parku izmedju dva stadiona,
Da grobarima polomimo kicmu za sva vremena.Ko je
Pravi “Delija” nek se pojavi I pokaze na pravom mestu
I u pravo vreme.Svi u park! ! ! Smrt Grobarima! ! !
Mrzim Partizan! ! !

“H L I G A N I S A S E V E R A”

Ovo je pisalo na jednoj strani papirica dimenzija kao karta za utakmicu,dok je na poledjini pisalo sledece:


H I t za d e r b I ! ! !

“Tuzno je biti navijac Partizana,
Sto sredom sedi kraj malog ekrana
I gleda Zvezdu Svetskog Sampiona,
kako ide pravo do Londona,
ale,ale,ale,ale. . .”


Ovih letaka je podeljeno u Sofiji meni se cini protiv Panatinaikosa ravno 2000 komada.


Utakmica C.Zvezda-Partizan je igrana na Marakani I meni se cini da je zavrsena 0-0.Promenjeno je na dan utakmice mesto okupljanja,pa je to bio park ispod Istoka Marakane.Murija,inspektori I drugi organi su bili vec poduze vreme obavesteni o svemu tome,pa su onaj park blokirali I dobro ga ojacali sa svih strana.Dole ispod Istoka je neprestano pristizala kolona ratobornih Delija koji su sacekivani sa pozdravima,zagrljajima ostalih Delija u parku.Svi koji su dolazili u park su bili do zuba naoruzani,ali I pored toga masovno su se krsile grane sa drveca I pravile su se toljage.Evo sta je jedan nas Delija koji je vec 7-8 godina u invalidskim kolicima zbog ulicnog obracuna (kriminal) tada doneo kao naoruzanje.Bila je to debela koska od kakvog Bika iz klanice dugacka preko pola metara I jos je na velikim zglobovima bilo krvi.Ovi Grobari sa strane koji nisu znali za nase okupljanje su vec bili iza juga I bilo ih je oko 200-250-set.Do tada su Grobari dolazili neorganizovano izuzev ponekad kada su se skupljali kod cesme na Terazijama,I obicno su dolazili na Marakanu u manjim grupama bez ikakvih obelezja.Obavesteni su I oni odavno o nasem skupu pa su I oni (vuna kico) organizovali skup kod blagajni ispod Juga da bi u velikoj masi mogli bezbednije da odu do Juga Marakane.Bilo kako bilo masa iz parka krece gore ka Severu gde se prikljucuje gomila Delija sa travnjaka I krecemo ka Jugu,pri tome sklanjamo sva zvezdina obelezja da nam Grobari ne pobegnu.Bilo nas je sigurno oko 1.500 do zuba naoruzanih.Krenuli smo sa Partizanovim pesmama Partizan,Partizan,napred Partizan itd…Skacu svi grobari koji su bili gore na travnjaku do zice I pesmom otpozdravljaju sve to sa odusevljenjem.Stizemo blizu njih I samo je bilo opkoljavaj.Neki su primetili o cemu se radi ali kasno.Nisu odmah peglani (iza ledja im je bila ona velika zica a sa sve tri strane mi, tako da su bili u okruzenju) nego je prvo fino bilo ono dobar dan,odakle ste,kako ste,koga ste pitali da dodjete itd…Psihicko ubijanje do maksimuma pa isto tako I peglanje ubrzo.Ostadose Grobari da leze na travi bez patika,pantalona,jakni (naravno ne svi) jer je ta moda pocela po Beogradu zbog sankcija,inflacije I sve ukupno teskog zivota.Masa krece ka Zapadu I sve pegla sto se provuklo I sto je mozda dolazilo. Kakvo je to makljanje I hapsenje bilo.Totalno smo se razbili okolo stadiona I njegovoj blizini.Nas 55 krece samo na tu gomilu Grobara ispred njihovih blagajni ispod Juga.Vise nije bilo sanse da se tolika masa sakupi,jer je murija dosta pohapsila ljudi a ostali su se razbili u manje grupe.Posto se murija sva povukla ispred Marakane ulazimo u park izmedju dva stadiona.Odvaljujemo one velike toljage od klupa I krecemo ka Grobarima.Vec kada smo usli u park culi smo njihov jak huk tako da smo znali da su se tu svi skupili I da ih ima koja hiljada.Dolazomo blizu njih I kod prve zgrade vise onog bedema preko puta blagajni kupimo neke blokove jer se tu nesto renoviralo I odjedanput se pojavljujemo na bedemu vise ogromnog broja iznenadjenih Grobara.Sa onim blokovima ih sa male razdaljine odozgo gadjamo,a ono teze promasiti nego pogoditi,jer ih je bilo puno.Utom ti se oni dadose u veliki beg.Cegi I jedan deo sa njim ulicom prema autu komandi,jedan deo u ulicu izmedju blagajni a velika masa sa ovima iz Padinjaka gore ka Partizanovom Jugu.Onako malobrojni (55) silazimo sa bedema I jurimo Grobare koji u panici nisu znali koliko nas je (predpostavljali su da nas ima sacuvaj Boze a murija sa maricinog ozvucenja uz veliku buku sirena koje zavijaju vice Delije molimo vas povucite se,Delije molimo vas povucite se) .Jedna grupa trci prema Cegiju I ovima ka ulici naspram blagajni,a druga grupa juri ove sto beze ka Partizanovom Jugu.Dok smo pristizali Grobare jedan iz grupe naglo izvadi ispod jakne limenu bejzbol palicu isto se tako neocekivano I naglo u punom trku okrenu I udari Stefketa u glavu po sred lica.Stefke je pao dva tri metara unazad.Grobari su se zaglavili izmedju one kladionice I jednog nakoso parkiranom kombiju zeleci svi tuda da pobegnu.Otkivali smo im glave I ledja tu sa onim toljagama izvaljenim od onih klupa.Dosli su tacno u njihovom begu do Juga njihovog stadiona.Bili su iznenadjeni sa cinjenicom da je nas tako malo krenulo na toliku masu.Neki su nam pokazivali rukama da dodjemo kod nji ili na njih.Uvidevsi koliko nas je malo krecu sa svih strana na nas dok se mi brzo grupisemo I penjemo na bedem gde smo stali da ih odbijamo nogama,toljagama…Utom ti na nas sa ledja udari I murija tako da Grobari staju I gledaju nas okrsaj sa murijom.Nekako se probismo I u trku kroz park nastavismo ka Marakani.Kada smo izasli na ulicu preko puta kapija gde ulaze autobusi I kola na pomocni sljakani teren izbi tuca sa inspektorima u civilu.Inspektori su oko vrata nosili Partizanove salove,a mi to ne bi ni znali da jednom od njih nije slucajno ispala motorola iz unutrasnjeg dzepa jakne,tako da je odmah zgrabio I u nju vikao kolege pomozite,kolege pomozite…Jedan navijac Partizana je tu odmah posto smo izasli na ulicu zbog dresa koji mu je virio ispod fajerke za cas posla ostao u gacama I bio je tamo u bubregarama pored murije drhtuci na kisici koja je pocela da pada.Zbog toga je I bio okrsaj sa inspektorima u civilu.Neki su ljudi tu pohapseni a dosta ljudi je bilo pohapseno na samom ulazu jer nisu bili obazrivi.Naime murija je skoro na svakom ulazu na Sever drzala pored sebe po jednog ili dvojicu Grobara koji su bili peglani I ocerupani na pocetku ovih desavanja na Jugu Marakane, da im prepoznavanjem pokazu lica kojih se secaju da su u svemu tome ucestvovali.Masa obazrivih (namazanih) ljudi je usla tek na drugo poluvreme posto su ovi Grobari otisli sa murijom.Sto se naseg neustrasivog pokojnog Brata Stefketa tice bio je zrtva filmskog desavanja prilikom svega toga.Posle toga je bio 30-setak dana u teskoj komi iz koje se nije budio,tako da je na nasu veliku zalost umro.Vanja iz Padinjaka je za to bio jedini okrivljeni I bio je uhapsen.Lezao je neko vreme u CZ-u I meni se cini posle toga je bio pusten zbog nedostatka dokaza.Jednom nasem Deliji je prilikom obracuna ispred JNA bila polomljena ruka.Sto se Grobara tice hitna je imala pune ruke posla jer ih je bilo dosta sto teze sto lakse povredjenih (kada su posle u koloni u pratnji murije isli ka Marakani videlo se da ih ima dosta sa uvijenim glavama) dok su neki zavrsili I u bolnici.Eto Brate Sergio Orsi to bi mu bilo to sto se Stefketa tice.Bog da mu dusu prosti…
Back to top
View user's profile Send private message
паја&јаре
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Sep 2004
Posts: 155
Location: ...где год био...

PostPosted: 02 Jun 2005 08:10    Post subject: Reply with quote

@quote=cira :
Na celo kolone smo stali Ilke,Tima,Ja,Pavjan,Vucic Radikal...

Koja ekipa... Exclamation Wink
_________________
...ЈОШ РАЂАЈУ МАЈКЕ ОБИЛИЋЕ...
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 02 Jun 2005 11:44    Post subject: Reply with quote

Pozdrav za Brata paja&jare, to jest Kocu od stotinu ljeta.Ekipa je bila Delije Sever,jer se tako onda jos islo.Dolazile su razne ekipe iz gradova I kvartova ali u principu odavde smo,odande smo ali smo svi Delije Sever.Ubrzo zatim posle godinu-dve Beogradske ekipe su pocele ponovo kao I ranije da prave razne grupe,sto ne mislim da je lose nego cak sta vise mozda je tako I najbolje.Na taj nacin ce Beogradske ekipe napraviti veliku konkurenciju medju sobom,tako da ce svaka juriti sto vecu brojnost za svoju afirmaciju I postovanje ostalih grupa I navijaca.Na taj nacin ce se osvojiti skoro ceo Beograd,sto je sada I slucaj.Svim grupama iz Beograda svaka cast na savrsenoj organizaciji kao I velikim naporima da se stvori ovolika brojnost na Severu I gostovanjima, I pored Zvezdinih katastrofalnih rezultata.Nadajmo se dobrim Zvezdinim rezultatima,tako da ce se taj veliki trud I entuzijazam visestruko isplatiti sto se tice Severne tribine.
Back to top
View user's profile Send private message
6. Zvezdina zvezda
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 87
Location: Београд

PostPosted: 02 Jun 2005 14:55    Post subject: Reply with quote

ciricdejancira wrote:
Nisu odmah peglani nego je prvo fino bilo ono dobar dan,odakle ste,kako ste,koga ste pitali da dodjete itd…


Smile

Opisani derbi se zaista zavrsio 0-0, a posle je Zvezda dobila na penale koji su se tada izvodili nakon neresenog ishoda. Bio sam na toj utakmici ali ono sa caletom na zapadu, bas kao klinac i nisam pojma imao koliko je derbi bio 'interesantan' van stadiona. Secam se da se u prvom redu Severa nalazila Arkanova garda u svojim uniformama i sa tablama oslobodjenih mesta u Krajini. U kakvim ste odnosima bili sa njim u tom periodu?

Poz brate Ciro!
_________________
Ћићми, Ћићми, Ћићми ...
Back to top
View user's profile Send private message
Серђо Орси
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Apr 2004
Posts: 198

PostPosted: 02 Jun 2005 19:09    Post subject: Reply with quote

Mnogo hvala bratu Ćiri za ovu priču, uživao sam čitajući je.

Pokojni Stefke stvarno je bio legenda, o njemu sam čuo milion priča.

Živeo je kao Delija, i poginuo kao Delija.

žalosno je to što niko nije krivično gonjen i osuđen zbog celog tog događaja.

pozz
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пибе
ДЕЛИЈА


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 160
Location: Бри село

PostPosted: 02 Jun 2005 19:42    Post subject: Reply with quote

Pozdrav Brate Ciro!

I mene nesto interesuje. Bez ikakve namere da podjebavam, cisto iz znatizelje bih zeleo da mi nesto odgovoris iskreno. Da li smo ikada, dok si ti prisustvovao dogadjajima, popili batine ili izvukli deblji kraj protiv neke ekipe (malo mi je nepojmivo da smo uvek mlatili sve redom). Ili bar da je bilo "nereseno"...

Takodje, ko je po tebi, bio najzajebaniji protivnik u ex-ju, a takodje u evropi?

Jos jedan iskren veliki pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
Zoran RS
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 May 2005
Posts: 6

PostPosted: 02 Jun 2005 20:33    Post subject: Reply with quote

Ja mislim ali neznam iz svog licnog iskustva da je Ciro pravo opiso tadasnju situatiu na Tifo scene u Evropi.
Tesko da su nasi mogli dobiti od druge ekipe. Ja se secam samo atmosfera nad nasim stadionama (TV iz zapada) bilo je extra. Zvezda-Milan kad su nasi drugu utakmici preko dana ja mislim prije penale zapalil one novine ili sta su bili a stadion pun ko sibica!!! Sad se jos najezem. U holandiu je bilo hooligana i bio sam na Feynord Ajax PSV Twente i cak Haag kad je doso u nas grad ali kod nas atmosfera je bila neopisljiva!!!! Tada se ja secam da su zabare sledeci dan u skoli skakali oko mene i mlatili rukama kakva atmosfera na Marakanu!! Cak jedan dan danas prica da mu je rodcak bio u kavezu na Marakanu i da su u sredini stali i usrali pune gace i da nasi cupali njihove transparanti i probali skidati jakne prije utakmice. Ciro brate ti znas to najbolje! Koliko je bilo ljudi nad Marakanu za vreme Koln i Milan , kad gledam meni se cini cak i vise nego na Bayern.

Ciro brate pisi nama! Stvarno super tema !!! (Izvini za moj Srpski pravo za popravni)

Zvezda je zivot...
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 02 Jun 2005 20:54    Post subject: Reply with quote

Puno pozdrava za Brata 6 Zvezdina Zvezda.Sto se tice odnosa sa Arkanom iz toga vremena mogu ti reci sledece.Dosta vidjenijih Delija je od samog pocetka rata bilo u njegovim formacijama.Neko je od njih poginuo,neko ostao tezak invalid a bilo je I onih koji su imali srece da se iz svega toga vrate bez ikakvih posledica.Svako od tih Delija sto je bio u tim formacijama a ostao ziv ima sada u svojoj glavi sve iskristalisano po tom pitanju, posto je proslo dosta vremena,a I prasina se slegla.Ja o gardi I svemu tome naravno imam svoje misljenje,ali posto u njoj nisam bio necu o njoj ni pisati. Na toj utakmici jesu bili Arkanovi tigrovi,uzelevsi se civilizacije,dosta njih Severa I svojih prijatelja na njemu.Uzelelo se njih dosta I Zvezde,hteli su malo I da se pokazu (sto da ne),a gde bi drugde nego na derbiju pred toliko ljudi I medija. Posle toga odmah na ratiste gde ti je glava u torbi 24 casa.Arkan je 2-3 godine bio sa Delijama I Zvezdom dokle nisu poceli prvi ratovi,tako da je meni se cini tada sa Zvezdom i zavrsio.Imao je obaveze sa gardom,a posle rata je uzeo Obilic I njemu se posvetio do samoga kraja.Od kada se pojavio I bio do samoga rata sa Zvezdom I Delijama dosta se toga I ucinilo.Otvoren je na Istoku butik Delije,uradjeno je dosta na sve ukupnoj organizaciji Severa, prekinuta je podela navijaca Zvezde sa Severa na politicke stranke,osnovane su Delije,odrzavani su mnogi sastanci, napravljen je veliki spektakl u Bariju I jos dosta toga.Bilo je naravno I misljenja da nije dobro sto je on tu,ali to ti je ono sto ljudi sto cudi.Jedno misle a drugo rade.Da se Arkan posle rata posvetio Zvezdi a ne Obilicu cisto sumnjam da bi se sve ove lose stvari desavale za ovo vreme od Barija do sada,ali bi Zvezda imala velike probleme da uopste izadje u Evropu I kada bi Arkan bio minimalno prisutan u klubu.Uefa je super dobro obavestena o desavanjima u svim klubovima Evrope I sve sto je vezano za njih do naj sitnijih detalja.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 02 Jun 2005 22:07    Post subject: Reply with quote

Postovani Cika Ciro , teca mi je puno pricao o vama i o vasoj ekipi "SVE LUDACI" iz Lazarevca. Kaze da vas je uvek bilo 100tinak. Sta je sa cika Zujom vasim dobrim drugom iz tih vremena ? Sta je sa "malim" Markom ? Teca mi je pricao da ste imali najludje frizure u Bariju .
Napisi nam sta je bilo u Bariju . Takodje nam napisi kakve su bile utakmice sa Panatinaikosom i Sampdorijom u Sofiji . Puno pozdrava od brata juniora.
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 03 Jun 2005 00:36    Post subject: Reply with quote

Evo Brate Zorane RS puno pozdrava od Brata Cire I odgovor.Ovde u tvom pisanju treba samo razdvojiti huligane I atmosveru na utakmici I sve je u redu.Eto na primer taj Den Hag.Normalno da oni na svom stadionu ne mogu napraviti ni 5% atmosvere sto mogu Delije na velikim utakmica,ali sto se tice huligana tu je sasvim druga prica.U toj situaciji kada se sa njima gledas pred okrsaj oko u oko na ulici,parku ili ispred stadiona tada te niko ne pita da li je Sent Pauli,Den Hag I drugi prva,druga ili treca liga u fudbalu I kakvu atmosveru prave na svojim utakmicama.Tada sve prsti. Dolazi do velikih okrsaja I ludosti. E sada I tu ima dosta caka kao na primer.Koliko ima jednih a koliko drugih,ko je kako naoruzan,ko je domacin a ko gost I mnogo toga jos.U principu od situacije do situacije.Na utakmici C.zvezda-Bajern je bilo prisutno oko 65.000 gledalaca I pored toga sto su sve karte prodate.Pukli su tapkarosi,jer je uprava odmah po prodaji karata sutradan objavila da ce biti I direktan TV prenos.Nedelju dana su po medijima pricali da su sve karte rasprodate za pola sata I da ljudi bez karata ne dolaze na dan utakmice jer karata vise nema,tako da im je bolje da kod kuca gledaju direktan prenos.Sat dva pre pocetka utakmice tapkarosi su davali karte za pivo,pljeskavicu ili za dzabe.Ni to nisu imali kome da daju posto nije bilo ljudi koji bi dolazili bez karata,jer su mediji uradili svoje za tih nedelju dana.Sto se tice utakmica Zvezda-Milano I prve I ponovljene, kao I one tvoje spomenute sa Kelnom bile su fantasticne.I po igi,I po atmosveri I po krcatoj Marakani.Malo je navijaca u Evropi sto mogu takvu atmosveru napraviti kao Delije,to jos moze samo naci u Argentini,Brazilu,Meksiku…
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop