DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

E moje Delije ...
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 17 Dec 2004 17:54    Post subject: Reply with quote

Види Туфи, ја сам стајао у реду за Север када је Милан погођен, чуо сам пуцање, видео сам безразложно пендречење (био сам на пола метра од пендрека), и после тога сам видео како жандари неког носе ка западу. Јебига, нисам видео само упуцавање. Ако је то нешто што је довољно за сведочење ја ћу да сведочим увек и свуда. Суда се не плашим, пандури могу да ме пољубе у дупе јер сам чист као суза, а да ме нешто застрашују... Shocked . Нека само пробају. Имам ја своје везе у правосуђу. Имашмаој маил, пм.. Ако требам слободно ме контактирај.
Back to top
View user's profile Send private message
NYC
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 208
Location: NYC, USA

PostPosted: 17 Dec 2004 19:28    Post subject: Reply with quote

Unapred veliko izvinjenje zbog duzine ovog posta. Smatram, medjutim, da je tema od izuzetnog znacaja za sve nas - najozbiljniji topic citave ove godine! Koga mrzi da cita - zna se, preskoci, brate!

Ja, odavde gde sam, tesko da sam mogao bilo sta da vidim, ili cujem!
Ali, to me ne sprecava da se iskreno i potpuno ne-anonimno zgrozim nad samom idejom da bi neko mogao da ima problema zbog -svedocenja!!! Pa, zar je moguce da je nase pravosudje u takvom bedaku...?! Ja mogu da shvatim da je to nekada bila realna mogucnost - ali, to je bilo u vreme komunistickog svevlasca, kada su crveni mafijasi kontrolisali sve, pa i sudstvo. Danas, medjutim, mislim da bi svaki ker koji uopste POMISLI na to da bi, mozda, mogao da izvrsi nekakav "pritisak" na potencijalne svedoke morao i te kako da se OZBILJNO ZAMISLI nad SVOJOM sudbinom! Mislim da bi takav kreten pretrpeo daleko vise posledica - u profesionalnom smislu, naravno - nego bilo ko ko se bude javio da posteno, objektivno, svedoci.
Zato - NAPRED! U pitanju je borba za PRAVDU! I to - borba od potencijalno istorijskog znacaja. Uopste se ne zezam, niti se tek tako razbacujem velikim recima. Igrom slucaja, stekli su se uslovi da se uspostavi pravni presedan koji ce onda, u buducnosti, posluziti kao referenca za sve druge slucajeve bespotrebne i neopravdane primene sile nad navijacima! Ej, narode...!!!

Drugari, svedoci, razmislite malo o ovome! Naravno, vasa prva obaveza je - pomoci nasem drugaru koji je stvarno gadno nastradao (stavite se, malcice, u njegovu kozu! ... Sta kazete? Ne cujem...! "Nije prijatno"! Ma, nije moguce!?) Ali, ako posmatramo stvar kroz malo siru dioptriju i na malo duze staze, onda je ovo fantasticna prilika da se bezumnoj, idiotskoj, sili stane na put. Makar koliko. Sa pravne strane svi su aduti u vasim, tj. nasim rukama! To vam je kao finale KES u kojem, posle produzetaka, kod 5. penala, mi vodimo 4:3 i sada treba neko od nasih da okine poslednji metak! Velika je to odgovornost, nema sta, ali jos je veca dobit. Prakticno, nemerljiva! Da je u pitanju nekakav zamrsen slucaj (u pravnom smislu), onda bih se ja prvi ozbiljno zamislio. Ali, stvar je vise nego jasna. Jedino pitanje je: kako kazniti stranu koja je svojom profesionalnom neodgovornoscu ugrozila jedan mladi zivot!? Eto, to je smisao onog prethodnog , "mi VODIMO".

Razmislite i o ovome: sta postizete svojim odustajanjem? Reci cu vam odmah: Vi se sakrijete u misju rupu (ne mislim na grobarski stadion Laughing ), i tako Milanovim roditeljima izbijete iz ruke kljucni pravni adut. Mada, verovatno ce se oni dogovoriti sa milicijom, iza kulisa, i dobiti kakvu-takvu odstetu, ali...ALI.... svojim kukaviclukom ste dali do znanja pendrek-momcima da za njih, ocito je, zakon ne vazi. Ili: vazi, ali ga niko nikada nece primeniti jer su navijaci - kukavice! Svi ti "opasni momci" koji stalno nesto trabunjaju o "izlazenju na crtu", ili se, toboze, zale kako su njihovi suparnici "pobegli ko poslednje ckepi", ili kako su se oni stvarno "sibali sa kornjacama" - svi ti silni momci su samo jedna - saka jada! Pendrek i dalje za sve njih ostaje - jedini konza! Znaci, izbegavanjem svedocenja svaki od vas je nama ostalima - i pandurima - porucio ovo: "Znam, mogao sam licno da preokrenem stvar u nasu korist - u korist ZAKONA i PRAVDE, zapravo - ali me to ne zanima. Lepse se, bre, osecam kad znam da panduri mogu da nas lese kako hoce, bez ikakvih posledica po njih!"

Administratorima, za razliku, SVAKA CAST! Cestitam vam na hrabrosti, inicijativi i rukovodjenju. Ovo je pravi potez! Otvaranjem topic-a ste sve odmah postavili u javni domen i na taj nacin potencijalnim svedocima stavili do znanja da nece biti usamljeni! Uz njih su, pre svega - drugi svedoci, a odmah zatim, citava armija nasih navijaca koji ce im pruziti odgovarajucu podrsku, kad i gde god to bude potrebno.

Zato, jos jednom - poslednji put, zaista - KRENITE SLOBODNO NAPRED! Ne zaboravite: mi VODIMO 4:3, poslednji je penal...!


P.S. Naravno, sad ce se neko javiti da mi poruci: "lako je tebi da seres kad si tamo".
Moj odgovor: "Jeste".
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 17 Dec 2004 19:54    Post subject: Reply with quote

Quote:
sad ce se neko javiti da mi poruci: "lako je tebi da seres kad si tamo".
Moj odgovor: "Jeste".


Пази кад то нисам ни имао намеру да ти кажем

Quote:
Ali, to me ne sprecava da se iskreno i potpuno ne-anonimno zgrozim nad samom idejom da bi neko mogao da ima problema zbog -svedocenja!!! Pa, zar je moguce da je nase pravosudje u takvom bedaku...?!


Што се тиче правосуђа... О њему би могли да се напишу есеји. Онако укратко... Ствар је у томе што сва изабрана лица (судије, тужиоци) бира скупштина реп. Србије. Значи, Пера Перић је завршио факс, положио правосудни испит, одрадио обавезан стаж стручног сарадника и сад би хтео да буде изабран, јел`те. Види сад, у 99% случајева буду изабрани они који имају ДЕБЕЛУ везу у странкама (углавном тренутно владајућим). Или комбинација опозициона странка ће да гласа за кандидата позиције, али ако се пусти тај и тај њихов кандидат. И онда имамо ситуацију да правосудни органи заиста нису чланови странке, али имају јаку обавезу да у погодном моменту врате услугу. Шта мислите како?
А што се тиче притиска на сведоке... Па то не ради суд. Те ствари одрађују керови (ако ово читате, *ебем ли вам жене свима! И то док сте на послу), они су стручно оспособљени за такве прљавштине.
Посебна прича је јавно тужилаштво које једноставно не сме да покрене било какву (шкакљиву) истрагу ако за то претходно нису добили одобрење са врха.

И поред свега тога ЉУДИ, БРАЋО, СРБИ ЈАВИТЕ СЕ ДА СВЕДОЧИТЕ они баш и рачунају на то да већина сведока неће смети да се јави у страху од одмазде. Као што рекох горе, ја нисам видео сам почетак крвавог инцидента, али сам спреман да јавно сведочим о ономе што сам видео и нека ми објаве и податке и адресу шта год хоће, али њих се једноставно не плашим. Па није један усрани жандар паметнији од мене! Претње и застрашивања?!? Јака ствар, све сам то прошао за време милошевића. Батине?!? Пфф! Мало ли смо се пута тукли? Због чега се још плашите? ЈАВИТЕ СЕ И ПОМОЗИТЕ НЕ САМО МИЛАНУ ВЕЋ СВИМ НАВИЈАЧИМА!
Back to top
View user's profile Send private message
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 18 Dec 2004 03:37    Post subject: Reply with quote

petar-DELIJE024 wrote:


A ovo sam pronashao na tribini , da li neko zna vishe o tome ?

Inače za sada se javilo 28 svedoka koji su spremni da svedoče da je maloletni Milan pogodjen iz puke sa razdaljine od 2m direktno u glavu dok je na platou ispred severne tribine (gde nema nijednog zida u krugu od 40m ), čekao da uđe na stadion.


To je poptuna laz, kontaktirana je tribina i dali su nam samo mail jedne osobe koja je videla ali je odbila da svedoci !!!
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plasticman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Jan 2003
Posts: 408
Location: Blizu Marakane

PostPosted: 18 Dec 2004 22:10    Post subject: Reply with quote

Da sam video svojim ocima ceo dogadjaj, ( stigao sam minut kasnije, cuo od drugih, video krv---to sam i napisao u izvestaju sa tog derbija) bez i trunke ustrucavanja, straha ili neznamnijacega bih se javio da svedocim...
Stvarno su ljudi po netu svasta pisali---i "caure", i ovo i ono..Sad tih ljudi nigde nema...Neka im je na cast....A verujem da dosta ljudi(svedoka) uopste ne znaju da se traze svedoci jer ne koristte net/ nisu po ekipama te nemaju predstavu da su potrebni....Javni poziv putem novina ili TV ( skuplja varijanta i teze izvodljivo ) mislim da bi imao efekta....
_________________
Делије Ваљево :
Јебем ти Yugo и ко га је направио мајку му јебем када га је направио поквареног
Back to top
View user's profile Send private message
Anonymous
Guest





PostPosted: 20 Dec 2004 05:53    Post subject: Reply with quote

Kiza Lion
Primeceno je manje guranje sa zandarima, i nakon toga zandari reaguju sasvim ishitreno, prvi koji su cekali u redu i oni koji su stajali pored zandarskih stitova dobijaju maximalno 4-5 puta pendrekom, i zatim toga bez ikakve potrebe 3 zandara sa puskom pocinju da pucaju. Prvo su se cula 2 a zatim jos jedan hitac. (ukupno je bilo 5 zandara sa puskom ali su pucala samo trojica). Odjednom jedan broj pocinje da bezi gore ka onom parkicu, a ostatak se malo pomerio juzno. Video sam klinca koji nema vise od 13-14 godina kako lezi na zemlji osamucen. Mislio sam da mu je glava razbijena ili nesto slicno pa krvari. Ali ne, dolaze dva pandura (kao neki oficiri) i dizu ga, jedva hoda, prosao je 2 metra pored mene. Sta sam video. Gumeni metak mu je otvorio lobanju. Ustvari panduri su pucali sa 3-4 metra razdaljine (Kuda ide ovaj brod ili ti EEEE Srbijo ??) i bukvalno levi deo face, mu je bio pukao. Koza mu se otvorila i krv je liptala na sve strane. Uzas.


sredina
Prvo okrenite se jednoj jako ozbiljnoj stvari koja se desila i koju sam video a desila se ispred severa. Nastala je guva čula su se tri pucnja i dečak po mojoj proceni ima oko 14 godina je teko povređen!

Njemu je deo lica bio potpuno uniten!
Uredno sam stajao i čekao da uđem na tribinu!
Guva je bila i u jednom trenutku je andarmerija krenula bez ikakvog meni vidljivog povoda da gura navijače od zapada ka hramu dakle ka ogradi i onom malom parkići ili ta je ono već.
U trenutku iza mene su se čula tačno tri picnja i gomila je počela da bei.
Zanimljivo je da je i andarmerija počela da se povlači a neki i da bee.

Zatim sam se okrenuo na svega 5 metara od mene teturalo se nesrećno dete koje je bilo obliveno krvlju a dobar deo levog obraza je bukvalno bio skinut sa lica povučen do uveta.

STRAVIČNA SCENA!

Nekoliko momaka je krenulo ka njemu ali su i andari krenuli ka njima!
Čini mi se da je jedan stariji čovek priao i pridrao dete i poveo ga ka andarima koji su ga hitno preveli do kola hitne pomoći!

U tom trenutku neki su krenuli kućama zgroeni onim to su videli.

Zanimljivo je da je do tog mesta doao i samo jedan andarm i kao pogledao neto i otiao kao da se nita nije ni desilo!

A na podu je ostalo krvi i krvi!




Ovo je sve sto je bilo na tribini u vezi tog dogadjaja.Znaci samo dvojica su rekli da su vidili dogadjaj.
Odaziv jeste sraman,ljudi se vjerovatno boje ali ja imam pitanje,sta ce vam svjedoci.Imate sve cinjenice koje idu u korist Milana.Ispaljen je gumeni metak,koji jedino moze ispalit pandur u slucaju ugrozenosti i bojazni za vlastiti zivot sto nije bio slucaj.Ako panduri budu isli sa tvrdnjom kako je metak rikosetirao,to se vrlo brzo pobije vestacenjem.Dakle,oni trebaju dokazat da je ispaljeni metak rikosetirao o zgradu udaljenu 30-ak metara i odbio se nazad pri tom ne gubeci na silini tako da je bez problema slomljena kost na licu Milana Vasica.Normalno to je apsolutno nemoguce.Znaci niko ne moze osporit cinjenicu da su pubovi upucali klinca,tako da vam za to ne trebaju svedoci.Medjutim trebaju ljudi koji ce posvjedocit da mali Milan nije bio naoruzan do zuba da predstavlja opasnost po zandare.Dakle,treba se dokazati da nije bilo potrebe za upotrebu gumenih metaka,tj. da je izvrsena prekomerna upotreba sile.
Iz razgovora sa jenim poznanikom,koji je zavrsio policijsku akademiju i trenutno je komandir stanice milicije u svom gradu,doznao sam da je potrebno podneti krivicnu prijavu protiv odgovornih.Ukoliko se ne zna ime odgovornih podnosi se prijava protiv NN lica.Ovaj sluca je lako rijesiv jer se tacno zna koja je jedinica bila u tom momentu ispred severa JNA,te ko je u toj jedinici duzio puske sa gumenim metcima.Dakle tu vec broj osumnjicenih pada na 3.Kada se pronadje pocinioc automatski biva suspendovan te osudjen na kaznu od 5 meseci do 3 godine.To nije sve,njegov komandir prima izvjestaj i ako se slaze sa tim,potpisuje i koristi recenicu "nije bilo prekomerne upotrebe sile..." ili "upotreba palice/oruzja/sile bila je opravdana".Kada se dokaze suprotno i taj komandir leti sa posla.Potrebno je samo podneti prijavu,ali ljudi imaju taj strah i vjerovatno zbog toga nece da se petljaju.
Negativna stvar u vezi svega ovoga je nas pravosudni sistem.Sa iole boljim advokatom slucaj se moze razvuci na citavih 5 godina.A onda vec svedoci bivaju izgubljeni,dolazi do zastarevanja,dokazi nestaju...Ovaj slucaj se moze iskoristit jer je bio u medijima,tako da su oci javnosti uprte u vas.Treba istrajati.
Back to top
Kas
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Nov 2003
Posts: 233
Location: ultra la linea de la sniff - ultra solo movement

PostPosted: 20 Dec 2004 07:38    Post subject: Reply with quote

Maj 25 wrote:
Jeste da to ne pomaze Milanu, ali treba proveriti ko se sve kurchio na forumu da je svedochio dogadjaju, i banovati ih.


Decko pa ti si najjaci Smile hehe ja odavno vecu glupost nisam procitao ...
_________________
"Љуби непријатеље своје, непријатеља Божјих се гнушај, а непријатеље Отачанства сатири"
Свети Филарет Московски
Back to top
View user's profile Send private message
Maj 25
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2004
Posts: 135
Location: DORCOL MENHETN

PostPosted: 20 Dec 2004 11:11    Post subject: Reply with quote

Ako ti sam ne vidish zbog chega sam to napisao onda nemam shta da ti kazem osim da piglu...
Bilo je 20 njih koji su se kleli da su prisustvovali a gde su sad oni?
_________________
ALEEEE ZVEZDA JE DANAS POBEDILA
NEK PEVA MARAKANA, NASHA JE TITULA!
Back to top
View user's profile Send private message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 507
Location: Црна Гора

PostPosted: 20 Dec 2004 13:27    Post subject: Reply with quote

Vidim posto se moje ime dosta spominje... svedocicu ako to bude bilo neophodno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ana
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 579
Location: Red&White Caffe

PostPosted: 20 Dec 2004 13:31    Post subject: Reply with quote

@Maj 25
Tebe treba banovati zato sto lupetas. Samo su dva (bez nule pored dvojke!) redovna usera na ovom forumu u svojim izvestajima izjavila da su nesto videla. Da nije bilo njihovih izvestaja citava stvar mozda ne bi ni izasla u javnost.
Ostali useri su samo davali podrsku da se istina iznese u javnost i osudi nepravda!
Zasto admini tolerisu beskorisne komentare na ovako ozbiljnoj temi?
_________________

Свануло је изнад цркве Св. Марка...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Podgorica FxCxRxSx
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jun 2004
Posts: 527
Location: Црна Гора

PostPosted: 25 Dec 2004 10:29    Post subject: Reply with quote

Uzgred kako je Milan
_________________
http://www.crnagorazakosmet.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
D13
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Apr 2004
Posts: 47
Location: downtown

PostPosted: 25 Dec 2004 21:12    Post subject: Reply with quote

Podgorica FxCxRxSx wrote:
Uzgred kako je Milan



Kao na slici sa naslovne delije.net-a. Sreo sam ga nedavno na VMA..
_________________
www.northforces.official.ws
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop