DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Da li da se menja himna?
Goto page Previous  1, 2, 3
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  

Da li da se menja himna?
Da se menja himna!
43%
 43%  [ 34 ]
Nikako, stara himna je deo Zvezdine istorije!
56%
 56%  [ 44 ]
Total Votes : 78

Author Message
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 23 Dec 2003 06:42    Post subject: Reply with quote

U vezi himne

da li je istina ili ne ali evo raspitao sam se kod coveka koji je gledao izgradnju nase Marakane i seca se tih vremena.A da li je sve bas bilo tako ja ne mogu biti siguran u to ali evo prenosim vam sta on rece.kaze da je himna trebala da bude "zakletva" sa cd a.kazu da je Djole odradio tu pesmu a da se pojedinima mnogo svidela i da je prepevana u korist onog drugog.
O Rsumu i njegovim delima nemam pojma.Malo sam odrastao na njegovoj literaturi jebes ga kod mene u kraju se nesto drugo studiralo...
Da li je ovo istina ili ne ne mgu da tvrdim niti zelim.

O grbu

ni dan danas mi nije jasno sto smo ubacili onaj krug i onu plavu boju.jednom mi veterani,da bas oni rekose da je to kao asocijacija na beograd i grb naseg grada ali ni ovo ne mogu da tvrdim da je tacno.

O drugim klubovima

Che pa ne mislis da je kod njih sve u istoriji bilo ok i da nije bilo lopova.
Ali grb i himnu nesto nisam cuo da su menjali.

ps mojne da nam se ti naprezes toliko coooliraj trebaces ti jos ovde
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 23 Dec 2003 08:35    Post subject: Reply with quote

Danasnji izgledi grbova mnogih klubova su usavrsene verzije starih. Naravno da prvobitni grb npr. Reala, Milana, Mancestera je izgledao drugacije u proslosti. Nisam siguran, ali sam ubedjen i da su menjane i himne.
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
stefan87
Guest





PostPosted: 09 Jan 2004 21:55    Post subject: Nikako Reply with quote

Mislim da je zvezdina himna deo zvezdine istorije a da zbog toga ne bi trebalo da se promeni.




Zvezda je zivot sve ostalo su sitnice
Back to top
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 19 Jan 2004 11:33    Post subject: Reply with quote

Pa... kad se sve uzme u obzir, ja mislim da bi himnu trebalo promeniti.
Moj predlog je definitivno "DOBRO ZNAJ",jer ja mislim da ne postoji (pravi) DELIJA koji ne zna ovu pesmu.Kao sto neko rece,svi su je prihvatili,niko je za nas nije pisao(Bajaga,Corba...).Tako da je "DOBRO ZNAJ" pun pogodak.

POZDRAV!!!!!!! Razz
Back to top
View user's profile Send private message
nikolaBG
Guest





PostPosted: 19 Jan 2004 23:33    Post subject: Reply with quote

Mnogo glupa ideja to menjanje himne, razlozi za to su smesni. Glupe reci, zastarela melodija, ne svidja vam se kompozitor... To su nebitne stvari, himna predstavlja tradiciju i svetinja je. Pevao ju je moj otac i pevace je moj sin i nece svaka generacija navijaca da je menja jer im se iz nekog razloga ne dopada. Ako nekome ko se deklarise kao navijac Zvezde smeta jedan od simbola kluba za koji navija, onda neka se zapita na koji nacin i zasto voli Zvezdu. Sta je sledece, da promenimo boje, jer crvena nije u modi??? A sto se grba tice, on je modifikovan, nije promenjen, sve staro je zadrzano i licno mi se dopada NOVI IZGLED STAROG GRBA.
Slazem se da je "Dobro znaj" odlicna pesma, ali ako vam je vec do toga da je ozvanicimo na neki nacin, neka to bude himna Delija ili Severa (vec je to neko predlozio ranije)...
Back to top
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 20 Jan 2004 00:27    Post subject: Reply with quote

Meni licno je himna bez veze, reci i melodija sacuvaj Boze, mislim da je to dovoljan razlog da se promeni.
S druge strane kad se setim himne setim se i velikih zvezdinih tekmi... ali je gotovo nikad nismo pevali...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Godra Red United
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 274
Location: Uz Zvezdu do smrti, verni Pancevci

PostPosted: 20 Jan 2004 07:03    Post subject: Reply with quote

Ne mozete da pricate da je himna deo istorije pogotovo ako je napravljena 70. i neke. I ne moze neko da sad proverava koliko volim Zvezdu zato sto mi se generalno ne svidja himna, nacin na koji je nastala i ko ju je pisao. Mislim, sta ste koji djavo otvarali temu o kojoj smo toliko prezvakali odavno.
_________________
Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...

www.delije-caffe.co.yu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Branko Parac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Jan 2003
Posts: 662

PostPosted: 20 Jan 2004 07:23    Post subject: Reply with quote

neko rece da himna treba da bude DOBRO ZNAJ

neko rece secam se Bajerna i himne a ja se secam da se tada orilo gradom i Evropom PUNE TRIBINE

hoce li neka buduca generacija sa svojom pesmom da izadje i kaze e ovo treba da bude himna.

Realov grb je verovali ili ne isti kao i prvog dana.znaci krug i gore kruna.Man utd ga je modifikovao kao i gomila Engleskih klubova.ni za njih nisam cuo da su menjali himnu ni da su je prvog trenutka kad su nastali napisali i pevali.

ali zato je Bajern imao katastrofu da promeni imidz kluba u plavo crvene boje.i tek kad se vratio svojim pravim dresovima znaci skroz crveni zasijali su ponovo u Evropi.

Himna je takva kakva je ne zaboravite da je ona deo istorije i generacija i generacija igraca i navijaca koji su kroz klub prosli ili uz klub odrasli i ostarili su je pevali.
nasa je jebi ga
Back to top
View user's profile Send private message
Veciti DELIJA
Guest





PostPosted: 23 Jan 2004 17:11    Post subject: Reply with quote

Meni "Sve sto smo zeleli..." zvuci kao decija himna,a ne himna navijaca!U ovom trenutku najvecu konkurenciju za himnu na Severu predstavlja "Dobro znaj"! Mislim da je vreme za promenu!
Back to top
Bane Buldog
Guest





PostPosted: 23 Jan 2004 17:37    Post subject: Reply with quote

Ja predlazem da himna bude "Volim, volim, volim, volim zene" od Riblje Corbe. Ma dajte ljudi bre smesni ste. Ostavite himnu na miru, sta vam ona smeta.

Ako ste bas zapeli, neka neka grupa (Corba, Bajaga, 357, potpuno nebitno) ponovo snimi "Sve sto smo zeleli..." u modernijoj verziji, i eto. Kompromis.
Back to top
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop