DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Навијачка свест 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 37, 38, 39  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 16 Oct 2021 14:51    Post subject: Reply with quote

форум је замрео мало са писањем неких старијих чланова и неких квалитетних тема и дискусија...па се све своди на писање једног, два...човека
штета што се људи мало више не укључе па чак и у ове теме репрезентација која никад није ни постојала код нас, онда ти "млађи" не би можда писали неке глупости него се укључивали у теме
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 16 Oct 2021 15:00    Post subject: Reply with quote

То што су људи одустали од овог места не значи да и онај који пише не треба да пише. На жалост, људи су истриповали не знам шта, и да ће ваљда истина и онај правац који ми гурамо да се прикажу већем броју људи не знам само на који начин. Јеби га, има нас који нећемо у ријалити и задруге, па пишемо овде ко диносауруси...остали...џабе их призиваш тако, нећеш их дозвати...док сами не схвате да мора да се ради од почетка, па и одавде, џабе их зовеш. Остали су заглављени између онога што знају и света који дођу да пропагирају ова двојица рецимо и немају решење а неће да пишу овде мислећи да нико ово не чита.
А полако...схватиће људи временом како мора, па ће се онда одазвати сами.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 18 Oct 2021 07:26    Post subject: Reply with quote

Видим да су ови што су покушали да унесу транспаренте на стадион на утакмици репрезентације покушали и протест испред амбасаде САД били поново спречени. Замислите, нису им дали да протестују испред амбасаде САД, за коју сви знамо где и како је смештена. Исто тако им забране и приступ оном скарадном скупу дегенерика под називом мирдита.
Покушавају, покушавају, ал им не иде. Свака част за труд, цимање, поруке, идеје… али не може таква скупина да прозива Делије “где су и шта раде”.
Делије мало боље умеју да патролирају овим градом они. Немој да се брину за нас. Ево како се долази до амбасаде САД тачно у минут на 20 годишњицу агресије;
https://youtu.be/qCV9vA5KjFA

Да не постављам сад и наше снимке са мирдити и разноразних “спорних” стадионских парола.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
В. Зайцев
Ветеран


Joined: 09 Dec 2003
Posts: 1406
Location: Борча-СРБИЈА

PostPosted: 18 Oct 2021 16:31    Post subject: Reply with quote

Прозивају, јер мисле да ће тако изазвати реакцију и да се Група појави.
Прозивају, јер су свесни да Група може да уради ствари о којима они могу само да маштају.
Прозивају, јер би волели да Група дође и уместо њих све одради, а они да се пришљамче и поберу ловорике.
Прозивају, јер другачије не умеју.
Наш начин је исправан, а они нека прозивају.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 19 Oct 2021 07:16    Post subject: Reply with quote

Наслов на једном порталу:

"Mandarić: Nije realno da ulažem u Zvezdu, jer se tamo pitaju navijači! Hteo sam Prosinečkog, rekli mi da Savo vadi tim iz problema"

Је л' има неко да мисли да је ово све случајно? Људи који пуше у негативном контексту овакве наслове, да ли знају да у Црвеној звезди постоје заиста избори за скупштину клуба? Да ли схватају људи да је Црвена звезда једна од ретхих великих и битних организација у друштву која демократски функционише и даље, бирањем од стране сопствених чланова? Шта људи мисле, зашто се Делије и Звезда нападају поред свег ругла у овој трулој земљи? Зато што је нормалац у лудници увек проглашаван лудаком. Ето зато.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 19 Oct 2021 08:25    Post subject: Reply with quote

Најтеже је сачувати Црвену Звезду у овим тренуцима. Ово се не ради случајно наравно и ајде што се нама каче на кичму, није проблем, свакав олош је то радио па смо изашли из тога како смо изашли, него што ово буквално покушава да каже где ћете тамо у тај клуб да навијате, нисте ваљда луди? То је највећи проблем. Само њихов проблем је што не могу ни једну ствар да наведу где то навијачи воде клуб. И још 30 година ће писати овако и неће моћи да наведу једну ствар...дотле могу да добаце са тим мантрама устаљеним, али даље од тога тешко...пошто на њихову жалост навијачи не воде клуб, а они никада неће моћи у клубу да раде шта хоће, ако то није у интересу Црвене Звезде и њене идеологије! Па нека причају до бесвести да навијачи воде клуб. Ево чекамо један пример, не треба два, пет...један једини!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ljubazni Vodoinstalater
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 664

PostPosted: 19 Oct 2021 12:07    Post subject: Reply with quote

Наравно да тајкуну не одговара што се навијачи питају... Није одговарало ни Топлици, ни Ден Тани. Није одговарало ни Мишковићу са његовим сателитима. Ето чисто да сврстамо све доброчинитеље на једно место, да не помисли неко да је овај "светитељ" хтео да спасе Црвену Звезду, а зли навијачи му то онемогућили...
Да не улазим сад у његове намере, али је у том интервјуу причао како куповину клубова доживљава као инвестицију, буквално их купује да их после препрода, а успут их "мало" и задужи.
Свакоме ко и мало укључи мозак док чита је ваљда јасно шта овај ради и шта је хтео са Звездом, али ми је у оваквим неким ситуацијама криво што се не чује глас тих злих навијача, чисто да се мало и овима са испраним мозговима отворе очи.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 19 Oct 2021 12:52    Post subject: Reply with quote

Кога реално занима шта он мисли? Није ово џабе изаашло сад и то пренели сви! Прво мора ту мозак да се укључи. Ево пишемо овде, ко хоће може лако да нађе одговоре. Он је само искоришћен да се јавности скрене пажња на нешто, а то нешто је да клубом, замислите, руководе навијачи! а опет ево свако од њих има слободан папир у било којим новинама нека напише ко је то водио где и шта? Тврдим да нема здравије групе што ја познајем трибине, а да није подељена, да је једно, а да опет има своје идеале и принципе и држи се њих! Некоме то очигледно смета, па хоће да покуша на овај начин то да објасни јавности.
Нема код нас менаџера, нема да мора овај да игра а не онај, нема да нам се плаћа нешто...ми плаћамо клубу и пропуснице и чланарине и све што иде уз нас и клуб, ми не идемо на готовања о трошку клуба, 100 пута смо залегли када су сви побегли, ми не користимо ни једну једуну погодност што север има неки утицај на клуб. То су можда мало побркали неке ствари, али ето...опет кажем...имају папира колико желе они штанцују новине...дајте нешто да чујемо како то навијачи воде клуб!?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 520
Location: kosutnjak

PostPosted: 20 Oct 2021 14:42    Post subject: Reply with quote

Пси лају каравани пролазе! Могли бисмо негде у околини стадиона да монтирамо прозор и напишемо на њему наше име па да дођу сви да се сагну и да нам пљуну под прозор. А кад им нестане пљуце могу само да се сагну да им разрадимо пљувачне жлезде! Very Happy
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
strasnisocz
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Apr 2014
Posts: 22

PostPosted: 21 Oct 2021 07:08    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:
форум је замрео мало са писањем неких старијих чланова и неких квалитетних тема и дискусија...па се све своди на писање једног, два...човека
штета што се људи мало више не укључе па чак и у ове теме репрезентација која никад није ни постојала код нас, онда ти "млађи" не би можда писали неке глупости него се укључивали у теме


Није форум замрео због тога свакако.. хвала Богу и добро је да појединци и даље имају ентузијазма и жељу за писањем, поготову старији део.. има шта да се прочита за оног који хоће да чује нешто корисно и размисли својом главом.. онај који неће и даље ће отварати разноразне портале и информисати се на овај или онај начин..који свакако не води ничему... верујем да већина млађе популације која долази на утакмице или тек крећу ни не знају за форум, или их пак 'мрзи' да читају?
Мислим да се овде налази све што би једног навијача требало да интересује, осим Звезде, и још доста других ствари...
_________________
И у срећи и у тузи Север ће с'тобом бити!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Oct 2021 08:50    Post subject: Reply with quote

Не могу да се отмем утиску, гледам нека окупљања где је рецимо пре годину дана се линчовало када неко стави фантомку на главу или је у "црном" обучен. Данас, гледам како камера иде по тим протестима(где је исти тај камерман пајац тражио прошле године људима да се прикажу без маскирања ко су и шта су), и када наиђу на неку групу само им је истакнути члан без маске, док други сви у црном, капуљаче, фантомке, склањају се одкамере...а зашто то од једном? Зар нису то људи који немају шта да крију и од кога да се крију?
Или су за годину дана на улици доживели просветљење неко? Искуство је чудо! То би требали да знају сви који су добро намерни а негде се тамо боре за нешто своје или наше...само мало да разумеју људи где је ко и на ком нивоу. Ово мора да се пише да би млађи који су овде не би случајно помислили да су ствари контра од оног какве јесу. И како кад слушаш нешто са једне стране а са друге нема одговора...ти аутоматски мислиш да је оно у ствари истина.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 21 Oct 2021 09:48    Post subject: Reply with quote

Једна напомена само кад се овако нешто пише,бар је то моје мишљење а не мора да значи да сам у праву,и наравно да је "пипаво" али уколико желимо да млађи разумеју шта је био циљ уписа,мора мало конкретније ,да би они то разумели како треба,т.ј да се мало више црта и са више конкретних детаља јбг,али пажљиво пробраних..типа новинар Н1 или Ртс небитно је прошле год на том и том скупу тражио то и то,јуче на скупу одржаном поводом бла бла итд..јер верујем да већина млађих није сконтала,а причамо да ако хоће да се информишу могу овде да нађу инфо о свему,треба им ипак мало помоћи.Да,они који су били прошле год знају о чему је реч,али они који нису били мислим да неће схватити..
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Oct 2021 10:11    Post subject: Reply with quote

На жалост, ово није обданиште, већ факултет, некада можда и јесте било обданиште, и циљна група нису деца, него момци који су мало отишли на неки други колосек а ми то видимо. Не постоји начин како би ово другачије рекли или рекао а да не узмем неког у уста што не би свакако нити су битни, нити је ово инстаграм дриловање. Нека доза прибраноисти и кодекса мора да постоји. Ко препозна тај и треба да буде део нас, ко не...нека сачека мало па ће му се само казати. Ми овде имамо проблем са људима који нису деца.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 21 Oct 2021 11:20    Post subject: Reply with quote

И у претходним уписима сам писао да сам пре за квалитет него квантитет који увек буде тренутан,и није постављен на здравим темељима.Све навијачко се учи на трибини и на улици.Е сад,треба наћи и праву формулу како да група опстане и остане јака и бројна,јер се мало плашим како ће то изгледати за 10 год са свим овим срањима где очи у очи,реч,кодекс и слично губе на значају...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 21 Oct 2021 14:50    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=XY4o_oOCch0
Док још нису постојале неке организације, или можда и јесу али у оквиру нечије дневне собе, ми смо вероватно једини или ретки који смо ишли самостално на неке ствари. Није нам требао нико од ових што навлаче фоторепортер нити камере, овај што је ово снимио је сам наишао случајно, и тада смо му били добри јер није ни знао да постоје други. Е како су други се родили а ми нисмо неко ко ради на дугме него онда када мислимо да треба да се нешто ради, е онда је настао проблем. Ако они, који су постојали по својим дневним собама и ћошковима догађаја на којима смо ми били главни актери да тако кажемо, кажу да данас мора да се изађе на улицу, а ти не изађеш...ти си одмах плаћеник, одмах си "подгузна мува власти", а није ни свестан о коме прича и шта прича. Зато мало мање упирања прстију у правцима у којима се то не ради, и биће више слоге. Видим да су извалили масовно 10908, има по граду да се прочита, не знам дал су свесни да ми мајице са том километражом имамо већ две године? Да смо радили кореографију са тим бројем итд. Нису само они ставили тапију на Српство, не ради се то тако, једноставно неки имају своје рачунице и глупо би било да ми сад кренемо да причамо ко се чему нада ако успеју да ураде оно што хоће. Делије су увек знале да одреагују када треба, али да воде дневно политичке теме...то заборавите и џаба вам све шта причате. Ето вам наше песме, слогани, идеје...радите ви своје ако буде некада требало укрстиће нам се путеви...дотле, мање машите прстом у погрешном правцу а више трошите енергије за своје идеје. Пре ће то да вам успе него да извучете Делије да се ваљају по блату политичком ове земље.
https://www.youtube.com/watch?v=Ew7tkWBmhV0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 37, 38, 39  Next

View previous topic :: View next topic
Page 14 of 39

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop