DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Вирус, Политика и метафизика
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 21 May 2021 16:35    Post subject: Reply with quote

Два линка са фоткама са финала купа у Бугарској одиграног пред 25 000 људи пре два дана, на којем је Сектор Г подигао 3 заставе са поруком око вируса и ситуацијом око њега.

https://twitter.com/angelovalidiya/status/1395334237302235136

https://www.google.com/search?q=lidiya+angelova+photos+cska+fans&sxsrf=ALeKk00tJWZpLqG2EhxoAMbu7SLBbmiQZg:1621617770412&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=sVuKF1ZjzIigpM%252CEBAsfML9TQmymM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kRdcERCJ-mJP3mexP2l-ye3EBtPVQ&sa=X&ved=2ahUKEwj3tKr5pNvwAhWkyoUKHWpvCMkQ9QF6BAgPEAE#imgrc=sVuKF1ZjzIigpM
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 25 May 2021 14:57    Post subject: Reply with quote

Како пролази време све више информација излази на видело. Ако неко прелиста шта је све овде писано, као пренос информација и као осећај и лично мишљење, може сада полако да види како се је о томе почело да се прича, не само на друштвеним мрежама, него на озбиљнијим и независнијим медијским кућама, америчком Конгресу, руској Думи итд..

Један начин да се провали шта је истина или не је да човек дође на ниво духовног развоја  у коме једноставно осети одмах шта је истина а шта не, у већини случајева. Може да погреши разлог или повод, понекад и потпуно, али у суштини осети да нешто није истина и онда истражи о томе мало више. Друга је осећај који имају људи који природно живе као што су сељаци којима је довољно да се рукују са човеком и да га погледају  у очи да би знали са киме имају посла, није им потребно два сата приче. Тако некако би требало и да је са намазаним градским људима, али у оваквим ситуацијама као што су болести, пандемије, светска политика то је њима теже. Трећа ствар је да човек зна како би требало да функционише друштво, а како функционише, и онда примети грешке, нелогичности, устаљене шеме и сл. и по томе схвати да је манипулација у питању. Ту мислим као на једну од ствари на медије нпр., ако се већ годинама зна да на глобалном нивоу они јесу контролисани, онда се у случају велики медијске кампање коју они воде око било чега, рецимо око врсте третмана против једне болести, онда је једноставно као сабрати 1 плус 1 и укапирати да је њихова жеља да се тај третман спроведе, и ничији други. А ако је њигова онда је и великог капитала, ако је великог капитала онда није добро по обичног човека. Четврти начин је да човек тражи информације на све стране и да разлучи по њима, али је тај начин најнепоузданији, јер ако човек нема осећај онда је лако погубити се у мору информација које свакаве приче поткрепљују ''потпуно''. 

У Америци је почело све више да се прича о томе како је настао вирус јер је процурело све више информација. Ево саслушања др. Фаућија са републиканцima Џимом Џорданом и Ренд Полом. Многима ово можда не значи ништа, али ако постоји велика могућност да је тако, као што се сада зна да постоји (а одувек се и знало, било је логично), најнормалнија ствар би била да се спроведе екстремно велика и озбиљна анализа у Кини како је све настало. Ако Кина не дозволи, као што не дозвољава и све је заташкала на брзину, најлогичније је да буде ''кажњена'' великим санкцијама а и претњом рата. То би била најнормалнија политика Да ствар буде још чуднија американци су финансирали истраживања у Вухан институту у Кини на којима се радило на вирусима. Они су тамо радили гаин а функшон (gain-a-function) истраживања која су у ствари ојачавање вируса који постоје не би ли они постали јачи, опаснији и заразнији по људе, не би ли их тако боље разумели и спремили се за евентуалну пандемију (!?!?). Овде рибају Фаућија за та истраживања која могу да се обаве само под специјалним одобрењем када је опасност по државну безбедност Америке у питању. Фаући се позвао на тај амандман тог закона, да би се та истраживања почела 2017. и то се радило последњих 4 год. 200 научника је потписало потврду да се та истраживања раде, као и 11 лабораторија у Америци. Рекли су му да се играју са природом правећи те јаке вирусе и да је овоме смтрност 1%, док они раде и на онима од 15%.  

https://www.youtube.com/watch?v=av4bfYSH1e0

https://www.youtube.com/watch?v=2MndwrOzDvo

Да све буде још много чудније, или можда јасније, ево Фаућијевог предвиђања да ће Трампова администрација сигурно имати изазове са респираторним болестима, као и ''изненадно избијање'' нове болести:

https://www.youtube.com/watch?v=YO9w1qeIoxk

Овде бивши Секретар Одбране Стејт Департмента, под Трампом, Помпео, о истој теми. Исто је рекао и председник ЦДЦ-а. 

https://www.youtube.com/watch?v=skwc8kIS118&t=3s (првих неколико мин.)

О свему томе заокружује Такер Карлсон синоћ у првих 10 мин. 

https://www.youtube.com/watch?v=D8WfoJsV7k0


У међувремену многе слободе су изгубљене у последњих год. дана за које је велико питање хоће ли се икада вратити. Да ли се неко сећа каква су била правила око путовања, прелазака граница, отварања рачуна и контроле протока новца пре обарања Твин Тауерса 2001.? Од јуна улази у употребу Ковид Цертификат, који није ковид пасош који је планиран, али је исти курац. Биће обавезан за путовања. Покушава се да се уведе незамисливо велика контрола појединца и друштва, која ће ићи дотле да више не буде приватне својине, него нешто што се зове приватно-друштвена својина. То је она прича о 4. Индистријској револуцији која се предлаже и планира већ увелико. Ево кратког снимка у коме Клаус Шваб прича о томе, као и о дигиталној, физичкој и биолошкој револуцији. 

https://www.youtube.com/watch?v=7xUk1F7dyvI

Ево и још једног из 2016. у коме прича о увођењу и уграђивању чипова људима, прво на одела а онде и у мозак и друге делове тела, како би били директно повезани са технологијом. 

https://www.youtube.com/watch?v=ssTk26BqJoU

У руској Думи је пре неки дан Црква, преко Патријарха, хтела да скрене пажњу на послнике да обрате пажњу на нове законе који уводе технолошке новости који се косе са људским слободама. 

https://www.youtube.com/watch?v=2SQKlJVoa04

Клаус Шваб је у првом снимку поменуо и нанотехнологију, то могу да буду и честице које се бацају из ваздуха путем кемитрејлса које удисањем улазе у организам и онда се путем вибрација преко система уграђеним у мостове и торњеве контролишу људска осећања и емоције. У вакцине је поред генских промена убачена и нанотехнологија за исте сврхе. Човечанство је пред великом раскрсницом хоће ли се претворити у био-роботизовано биће или обоженог човека. Наредни месеци су посебно важни како ће се све одвити. Има ко и ради свакодневно на духовном нивоу да се људском роду врати барем мало достојанства. Зато ове информације, за које се није знало, и излазе на видело. Ко хоће може да помогне молитвама и позитивном енергијом, позитивном визијом. Може да се моли и замишља себе, своје ближње, околину, град, Србију, Европу и цео свет као нови свет са новим уређењем у којем нема контроле него су људи слободни, нема Дип Стејта и негативних сила које покушавају да контролишу људе, него сви људи изражавају своју веру и побожност како мисле да је најбоље у слози и миру,  у складу са природом и по божјим законима. Индијанци из Перуа надолазећег човека зову хомо-луминос - светлосни човек као еволуција хомо-сапиенса, Хришћанство говори о вечном рају. 

Христ је рекао да је Царство Небеско у нама, и ако је тако онда је и пакао у свакоме од нас. Свако од нас бира, сада, којим ће путем кренути. Хоће ли за 2, 5, 10 или 20 год. наћи себе ''одједном'' у тоталитарном друштву у коме је све дигитализовано, нема слободе кретања, мединска контрола је над људима који су бездушни, болесни и кљукани лековима, или ће се наћи у друштву описнаом две реченице горе. За све негативне ствари које се дешавају постоје и решења у позитнивном смислу. За сву контролу постоје начини на који може да се неутрализују вибрације из ваздуха, нанотехнологија и све друго, негативни ефекат вакцина итд. ,само та решења можда нису баш онаква каква смо очекивали. Могу да буду довољне човеку за излаз из ове ситуације и челично јака вера, молитва и пост, као и редовна причест и сл. Ко није верник само позитивним мислима, осећањима и делима себе да види и лансира у позитивну будућност. Али мора човек да провали шта се дешава да не би било да је у време највеће акције епохе био на тотално другом месту, и што је најгоре, није ни знао да је акције уопште било.

О неким овим стварима сам писао пре 7 година, више несвесно тада, баш да би сада што више нас било спремно за ову ситуацију која је била неминовна, очигледна и у најави, могла је да се осети, а и најављивана светим књигама, пророчанствима и предањима многих народа. Када сте ме звали оно да дођем након тих писања, ја сам по првом доласку у Србију контактирао брата Грка и ми се испричасмо много лепо 3 и по сата тада. Нити је он помињао моје даље писање у нашем разговору, нити сам ја. Деловало ми је некако нормално да престанем да пишем, иако нико више није подстицао никакве духовне теме.

 Духовни човек не престаје да напредује, и сваких 2-3 год. он буквално ''отвара очи'' себи поново и поново, оно што је за њега раније било истина сада више није, схвати да неке ствари могу да се сагледају са другачијег становишта, нпр. за столицу један човек може да каже да је објекат на којем се седи, други да је обрађено храстово дрво а трећи да је скуп електрона и наутрона који се врте око себе, и сва тројица су у праву. Божје знање и свесност немају краја, замислите да је свака звезда на небу иконица пуна диховних мудрости као александријска библиотека, а то је само малецни део наше галаксије, има стотина милијарди галаксија. Свесност о божјој неограниченој моћи и знању у њему је оно што даје скромност човеку и знање да сваки други човек има потенцијал исти као и он. Скромност није правити се да си просечан као већина других који су, свесно или несвесно, тако изабрали да буду, Највећа грешка многим људима и оно што је мене највише успорило у мом духовном развоју је то што сам мислио да доста знам, или што сам мислио да ми мало фали да сазнам.
 
Кад сам ја био мали причало се да свет постоји 7000 год. Скро су нашли код Голубца статуу стару 8000. Постоји књига Чироки Индијанаца коју имам у пдф формату која садржи историју њиховог племена усмено преношену 59000 год. као и њихова духовна знања, Бон традиција на Тибету званично постоји 15000 год. а нађене су статуе богиње старе 104000 год на Хималајима. Колко ми ствари знамо, колко не знамо? Колко постоји ова контрола над људским родом, кад је почела? Јел' то 100-200 год. или неколико хиљада год.? Јел могуће да су се они мешали и покушавали да манипулишу свим духовним знањима како би лакше контролисали људе? Ово је време у коме све истине изалазе на видело. Ове ствари је битно да човек зна јер тако може лакше да прихвати како су ствари сада толико у њиховој контроли (иако та контрола није ни приближно велика колико изгледа). Најтеже је провалити полуистине, оно што је пуштено или се пушта у проток и садржи у себи истину али је представљено на другачији начин. Сећам се кад сам 2007. отишао у Париз код ортака да живим и након што сам неколико год. живео без тв-а, са њим сам почео да гледам сваки дан, и видео да има безброј серија са неким вештицама, девојчицама са неким моћима, која раде свакаква чуда, свакакве серије. Помислио сам каква ђавоља работа, шта нам сервирају да би нас отровали као божје људе. Тад сам био као Мирољуб Петровић (иако нисам успео да га гледам никад више од 5 мин.) који види ђавола свуда, па ваљда и у пасуљу са сувим ребарцима.  Много година касније сам схватио да је ово време у коме се пали човек враћа ка својем првобитном стању и да је природно да се многа чула која су нам до сада била затворена отварају и враћају у употребу, то је оно што је Христ у Јеванђељу по Јовану у 14. глави причао људима да ће они радити дела као и он што ради, и још већа. Значи ови негативци истином крију истину. Много уврнутија ствар него да само пропагирају негативне ствари, као што сам ја прво мислио. 

Они тако знају сада да је време за ове промене на планетарном и козмичком нивоу, и да је природно људима да желе да брину о планети, да се осећају једнаким, да се обоже и да поврате та своја чула која су имала још пре библијском Пада, и сада промовишу расну једнакост, права свих, грин дил и пажњу око планете, као и високу технологију у којој умом комуницирамо са роботима (као што Шваб каже у видеу горе) као первезну замену за све нормално и природно што би требало да се деси. Њихове промене су много сличне на први поглед, а суштински различите и иду уз природну људску тежњу у овом времену за промене. Они користе тај козмички талас који је у складу са божјом вољом (нешто као годишња доба на галактичком и универзалном нивоу) не би ли га искористили у њихове первезне сврхе. Година 2021. је спој неких планета који се није десио 800 год, као и 4000 год. кад су биле неке велике промене и сада омогућују велике промене поново, и када је то време за промене оне могу бити позитивне или негативне. Постоје и неки краћи циклуси по којима се тачно завршава ове год. време од настајања САД, и сада се дефинише нови циклус ове земље, што они покушавају да искористе не би ли суштински променили земљу која је дуго била лидер слободног света. Све се то ради плановима који су дугорочни са знањима која су сакривена и временом уклоњена од људи, док су они држани у незнању и са окупираном пажњом небитним стварима.  

Замислите само да су једну духовну истину променили, да нпр. од тога да након смрти душа иде у пакао или рај заувек, није тако него да свака душа има период у коме сагледава све што је учинила у свом животу и то потпуно осећа на себи, и добре и лоше ствари, са дужином тих осећаја сразмерном количином добрих или лоших дела које је чинила, и онда се када све то искуси спаја са Богом. Да је промењено само то да душа не завршава вечно у рају или паклу, него да иде неко време, дуже или краће у та стања, и онда се споји са Богом након апсолвирања стања и ствари које је чинила. Колико би то променило перцепцију и начин живота свакоме човеку? Могло би о овим стварима још доста да се каже и ја се питам да ли због поштовања сензибилитета свих овде који читају о томе не бих требало да пишем. Неки осећај ми каже да пишем јер има кога то интересује и ко то чита, али у исто време знам да се нађе увек неко ко се осети резигнираним, или не схвати о чему се прича. Зато су се ове ствари раније и држале тајним, јер неки не могу да их скапирају, а неки могу да их скапирају погрешно и можда злоупотребе, а и зато да не би изгубили главе они који их знају.  

Нек буду овде ствари само политичке иако мислим и са њима да повучем ручну, а ако неког интересују ове духовне теме нека ми пише на мејл delijebandini@gmail.com па ако нас буде више можемо тамо да продубимо неке ствари и понекад ћу преко мејла да напишем нешто. Постоје неке духовне струје које имају своје токове кроз еоне и трају хиљадама година, које мењају изражавање својих идеала кроз религије које постоје и на начин на који људски род у том тренутку види Бога, али не одступају од Слободе, Правде, Истине, Части, Љубави, Божјег закона и схватања да је све што постоји - Бог. Деспот Стефан Лазаревић нпр. је био део једне од њих. Кад је време великих промена и када се десе ствари као што је овај бруталан напад на људске слободе и злочин против човечанства, те струје постану, саме од себе, мало јаче.

Најједноставнији начин да се преброди овај изазов који је пред нама је да човек схвати да треба само да се препусти (божјој вољи). Ово што се дешава око нас је ствар контроле, а не може се контроом борити против контроле. Не можемо се контролисањем онога шта људи око нас раде и како људи мисле, решити проблем оних који желе нама да контролишу. Парадокс је тај да морамо да се препустимо и да пустимо друге да сами одлучују за себе и доносе одлуке за себе. Ми им само дамо као могућност оно што мислимо да је најбоље и будемо пример.

А за нас, ми сами изаберемо оно што желимо да доживимо у будућности. Као што сам писао пре неколико уписа, на једном нивоу креације, ближе Богу, постоје отворене све могућности. Као отворен шпил карата пред нама стоји све могуће варијанте и ми треба само да изаберемо ону коју хоћемо да доживимо. Изабирамо својим мислима, осећањима и делима, јер можемо да доживимо само ону будућност коју можемо да осетимо, ону коју већ ''имамо у себи''. Значи ко се плаши контроле и шта ће да се деси, тај ће доживети ствари којих се плаши јер њих осећа у себи, нема везе то што их не жели. Зато је битно бити увек у оптималном физичком, емотивном и менталном стању и имати визију себе у будућности у којој је све у реду са нама и са ближњима. Ово што се сада дешава на планетарном нивоу је као да се скида један вео који је крио оно што је одавно постојало, а то је да постоји и добро и зло, и да постоји контрола. Сада су те две стране спојене у једну тачку у којој су обе на истом месту, и сада ће се поново раздвојити у две реалности, једну позитивну и једну негативну. Сами бирамо у којој ћемо се наћи. То је челична вера или вера која помера планине. То није запињање или ментални напор, него свесност да имамо апсолутну моћ, дату нам од Бога, да бирамо шта хоћемо да доживимо (прва књига Мојсијева, гл. 1- 26,27,2Cool. То не занчи да ако ја изаберем позитивну варијанту будућности а сви око мене не знају шта се дешава, ја ћу да завршим у позитивној сам и без свих које знам, него су различите реалности реалности у којима сам ја комплетно са свим мојим ближњима. Ја сам на нивоу душе квантно поље свесности који се испољава кроз тело, ум и осећања, и ја бирам ''варијанту себе'' и ближњих у тоталној медицнско-хај-тек контроли, варијанту себе и ближњих у релативном хаосу, варијанту себе у свету у ком нема више контроле и све је океј, и све варијанте између ове три. Дате су ми све варијанте, ја само треба да се синтонизујем мислима, осећањима и акцијама са том варијантом будућности. И то је то. То би било објашњење ''вере која помера планине'' савременим речником. И то изабирање важи апсолутно за нас саме, и делимично за друге, јер нпр. ако ми бирамо варијанту будућности која је супер позитивна а имамо неког ближњег који је својим мислима, вером, осећањима и акцијама на супротној ''страни'', значи негативан, могуће је да он неће бити са нама у тој реалности. Али то је онај део који има везе са препуштањем животу и Божјој вољи, препуштањем избора другима да доживе шта желе, или могу, да доживе.


 
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 07 Jun 2021 08:42    Post subject: Reply with quote

У Америци је скоро све проваљено и јавно. Неке демоктратске институције тамо још функционишу и затражено је да се објаве сви Фаућијев мејлови. У њима се јасно види да је све време знао, а лагао у Конгресу под заклетвом, за експерименте у којима се обични вируси направе у екстремно заразне за људе, он их је и финансирао, а и одобрио поново 2017. У мејловима својим људима отворено пише и о маскама које не служе ничему, затварањима која немају ефекта, и многим другим стварима. Има и упозоравања других научника који му пишу како вирус делује направљен а не природан (као што су и многи други причали, најпознатији француски нобеловац Лук Монтањер), и како он ту причу заташкава и зато му се захваљују ликови који су, преко њега финансирали кинезе. У једном одговору на емајл новинара из ЦНБС-а, 'ладно му одговора о процентима и како се добија смртност 1%, а како је то у ствари 0,18%

Оно што нису још повезали је да је вирус намерно пуштен пре избора, али то и не може да се докаже доказима.

Све у једном линку у 15 мин.

https://www.youtube.com/watch?v=hahLewECW50

Разложена прича на детаље

https://www.youtube.com/watch?v=OBEECclSJ7s&feature=emb_title
https://www.youtube.com/watch?v=yp6btJhS66c
https://www.youtube.com/watch?v=NeW-Lf2AnmQ
https://mail.google.com/mail/u/2/#inbox/FMfcgzGkXdFkjVZzbcnQxfRbBnNhzdGW?projector=1
https://www.youtube.com/watch?v=ZRyOdJOLwRs

Пре неки дан у холандском парламенту човек чита извештај Рокфелер фондације из 2010. о коме пише све ово што се дешава у последњих годину дана, а помињу се и климатски локдаунови за људе, о којима се прича у неким медијима и ових дана.

https://www.youtube.com/watch?v=DFrU5sXS8f4
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 12 Jun 2021 10:55    Post subject: Reply with quote

У Америци настављају да стежу Фаућија због мејлова и свега информација које су добијене. Раскринкан је потпуно и постаје и објекат зајебанције, ако има ишта смешно у овој целој причи. Постаје све јаснија и његова веза са Биг Тек моћницима, било је преко сто мејлова са Бил Гејтсом и многи са Закенбергом.

https://www.youtube.com/watch?v=RpOB0TXmObs

https://www.youtube.com/watch?v=Kf_UrC9cyHo

https://www.youtube.com/watch?v=UdQhgrbo2j0

https://www.youtube.com/watch?v=2O062dciZsY

https://www.youtube.com/watch?v=l1vM1jdV-UE

https://www.youtube.com/watch?v=CCsZU_y2tM4

https://www.youtube.com/watch?v=O1TA6ISXBjI


На крају два можда најважнија линка од синоћ и прексиноћ од Такера Карлсона о вакцинама. Постоји све више доказа о великом броју тешких проблема са срцем које изазива вакцина код младих људи, нарочито мушкараца. Америчка СДС, званична државна организација за здравство која је под владом те земље увек, објавила је податке о проблемима и смртима које је изазвала вакцина (вероватно доста умањеним), али доктори са универзитета и свуда признати стручњаци не могу да објаве те податке на ју тјубу или твитеру. Све се то одма уклања. Влада Израела је објавила податке о томе пре неки дан такође. На форуму се овде о томе писало и пре пола године и више, и пре два месеца, и у више наврата
Ево два линка о томе.

https://video.foxnews.com/v/6258469779001?playlist_id=5198073478001#sp=show-clips

овде цела емисија у којој тај први прилог делије да није комплетан, а после се прича о томе како и зашто су медији све то скривали, да имају много велики бизнис у Кини сви, од медија до коорпорација и Биг Тек-а, и како то неки конгресмени покушавају да спрече новим законима.

https://www.youtube.com/watch?v=5Ku_4ecX0WI
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 03 Jul 2021 21:56    Post subject: Reply with quote

Цела прича иде даље иако је, што би рекли италијани ''пукли сви системи''. Свуда се помиње нова варијнта вируса, Делта, која је блажа него ранија варијанта-варијанте, али кажу званично да је много заразнија. Нема никакве логике где се и зашто појављује више заражених. У Енглеској и Израелу нпр. који су две од неколико земаља у којој се највише људи вакцинисали има пуно заражених, за Израел се каже чак и да је 40% заражених већ примило обе дозе вакцине.

https://www.repubblica.it/commenti/2021/06/27/news/israele_variante_delta_contagi_vaccino_pfizer_coronavirus-307956448/

Са друге стране, у неким земљама у којима нема много вакцнисаних, званично нема толико заражених. Нема никакве логике. У Мађарској пуни стадиони, у Русији скоро пуни, а у Енглеској где су били много строги и дуги локданунови, празни. Делује да свуда иде прича по политчком шаблону и свака влада кара свој народ колико може и, у неку руку, колико то народ дозвољава, али више је то колико су, и да ли су, владе вољне да то раде. Римски Месађеро пише да енглеска влада планира увођење маски на 5 год. и план за ванредно стање.

https://www.ilmessaggero.it/mondo/covid_mascherine_gran_bretagna_cinque_anni_governo-6057684.html

Ови наши несрећници изгледа нису баш превише жељни да малтретирају људе због туђих игара, али ко не воли да мало капне од озгоре, па ће ускоро и код нас делта варинта да постане главна прича. Кон је већ почео о томе. Наводи се све на то да што више људи мора да буде вакцинисано не би ли се створио групни имунитет, а уопште се у обзир не узимају број оних који су болест, са мањим, већим или врло малим симтомима прележали. У Француској је вакцинисано око 5000 деце мањих од 12 год. иако то још није дозвољено а Такер Карлсон је пре неки дан, у емисији у којој је показао нова истраживања научника о великој штетности ношења маски код деце, рекао и да у Америци многе школе планирају да имају вакинисане све ученике у семптембру, као што су већ увели многи универзитети, иако малој деци не прети практично никаква опасност од ковида. Тај линк не може да се нађе, има само на његовој страници на ФБ, на ју тјубу га је тешко наћи, а многи старији линкови његових емисија су скинути. Неколико оних које сам ја качио овде, више нису доступни.

Ево још два линка о варијанти делта и манипулисањем њоме. Један је од лика који је радио за Пфајзер и сад их пљује, линк је људи који су екстремно против целе приче. Други је мало другачији, доктори који су се уједнили и боре за слободу информација у САД.

https://americasfrontlinedoctors.org/frontlinenews/the-delta-lie/?fbclid=IwAR0LcaFFVIDz9L0o8fi59v5cUpTDa01Re2pTNr_3QUjsBf3kBky9V-9gZoI

https://www.brighteon.com/9836ab4f-e81c-48c8-86a1-7ac5d1db75d2

Делује да је све далеко од краја и о враћању у нормалност нема наговештаја. Разлике у условима живота варирају од земље до земље. Ковид цертификат је уведен званично пре неки дан у ЕУ. У Португалу су и грин пас тражили људима који су прошлог викенда изалазили из Лисабона, јер је само тако било могуће званично, иако нису људе стварно цимали за то. Такав је њихов начин, много цивилизован и ретко кад су пандури агресивни или смарају, али се уводи нови ред и нови начин живота лагано. У многим земљама да би се изашло из града или регије, биће потребно показати да сте вакцинисани, прележали вирус у поседњих 6 мес. или да сте негативни од дан два раније.
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 13 Sep 2021 07:38    Post subject: Reply with quote

Монах Арсеније, интервју из фебруара. На почетку прича о темама које су овде обрађиване.

https://www.youtube.com/watch?v=S2R1Ht6VOL8
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 13 Sep 2021 19:41    Post subject: Reply with quote

јел се зна шта дал уводе ковид аусвајсе за утакмице?
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 14 Sep 2021 12:47    Post subject: Reply with quote

Стадион као отворен простор нису помињали. Можда ће бити потребни за халу. Спремају их за ''сва места где људи не морају да бораве, а заражава се много''.

У неким другим земљама су већ уведени за стадионе, али су код нас доста били умеренији у свему... Знаће се за неки дан.

https://www.rtv.rs/sr_lat/koronavirus/brnabic-kovid-propusnice-za-kafice-nocne-klubove%E2%80%A6_1271251.html
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 05 Oct 2021 07:59    Post subject: Reply with quote

Навијачке приче- друге трибине - Јужна Африка

Кортео и нова песма Laughing

https://www.youtube.com/watch?v=Ru1mL183cpo
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 05 Oct 2021 10:05    Post subject: Reply with quote

Англосансконске земље су највише пукле. Скоро је била анкета у Енглеској у којој је 40% људи било за даља затварања и против враћања на стари начин живота.

У Аустралији се живот претворио у ово:

https://www.youtube.com/watch?v=SmCjRo9W9OA

У Канади је слично.

Америка је подељена, ово је политчка реклама против гувернера Флориде, који је одавно живот у својој држави вратио у нормалу. Лече ковид у раном појављивању лековима који функционишу и има их одвавно у употреби.

https://www.youtube.com/watch?v=OhqPrEO9xFU

Као да се раздваја се свет у две реалности.
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 09 Oct 2021 14:00    Post subject: Reply with quote

Ево мало шта се дешава у Америци, јер то све после закачи и друге земље. Иста екипа која спроводи целу ову причу око вируса, а то се може видети врло лако по томе који медији и који људи то спроводе, су они који пуштају већ годинама причу о лгтб правима, транс правима, промени пола за децу у раниим годинама, сексуално образовање у првим разредима и сл.

Неко може да помсили да то није толко битно, али све што се у Америци дешавало пре деценију или две, сад је и код нас.

Код њих се одавно у шсколама спроводи индоктринација деце против Америке, против традиционалних вредности, против породице итд а пуне се главе деци разноразним модерним вредностима. Пре неки дан је градоначелник мањег града у држави Охајо запретио тужбом свим члановима школског одбора једне због дела дечје порнографије, када је дошао до једне књиге из те школе.

. https://www.youtube.com/watch?v=OGafQC2A5pY

Многи родитељи се већ месецима буне због мера против вируса, маски, образовања, мењања америчке историје итд. Ти протести су све већи па је Бајденова администриција опуномоћила ФБИ да третира родитеље који се буне на школским одборима као домаћи тероризам.

https://www.youtube.com/watch?v=ys-UqYyOviQ
https://www.youtube.com/watch?v=MuEiecmBmFg
https://www.youtube.com/watch?v=HDSygQM6b9o
https://www.youtube.com/watch?v=mfk10BZDaV0

Цела прича у једном линку
https://www.youtube.com/watch?v=XfeNCH9v-gk

То је у ствари кршење устава и слободе говора које су биле камен темељац Америке и свега што је слободнији део планете, Запад, одвајало од неких других земаља, а и било водич другима. Мењањем правила, начина говора, убацивање тема о којима је дозвољено или није да се разоговара, уводи се полако модерна хај-тек диктатура које нису многи свесни.

Колко је та њихова игра увек болесна и уврнута показује и случај од пре неки дан у коме вистлбловер, што је назив за човека који жели да открије тајне из своје фирме/система, или ствари за које се није знало, То је нека жена која је објавила открића Фејсбука о томе ФБ или Инстаграм лоше утичу на ментално здравље младих девојака. Збот тога што су жене представљене као секс симболи са прелепим телима, многе од њих пчостају депресивне и чак помишљају на самоубиство. Збот тога је позвала и на већи утицај државе на друштвене мреже и већу цензуру. То је она чувена замена теза у којима се добра ствар користи не би ли на крају држава забранила било какву слободу говора о темама које им не одговарају.

Линк са те левичарско-либерарне стране који ствар представља као страшну и велико откровење.
https://www.youtube.com/watch?v=StGqkC9MAUA

Лик са краја линка је исти који је средином прошле године, у сред избора, позивао на много већу цензуру друштвених мрежа. Сад као најављује одрубљивање главе Зукенбергу.

За крај извештај у коме америчка државна тв, Фокс са Такер Карлсоном, се пита ко води владу Америке ако је садашњи председник слаб и сенилан, а претходни био поткопаван и онемогућаван да слободно ради. Закључио је са генералом Флином, да постоји нешто што се пре неколко година називало у најљуђим теоријама завере Дубока Држава.

https://www.youtube.com/watch?v=7JzvnWGY5dA
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 20 Oct 2021 12:48    Post subject: Reply with quote

У многим земљама су протести, најјачи у Италији, првој земљи која је увела зелену пропзсницу и за посао. Не може да ради више нико ко није вакцинисан или тестиран, а тестови се плаћају. Подигли су се људи од Трста, у коме су радници блокирали луку, до Југа. Ево снимака ако некога интересује.

https://www.youtube.com/c/LocalTeam/videos

Најоптимистичнији су очекивали овакве протесте на самом почетку ове ситуације, али ево, тек после скоро две године људи су укапирали шта се дешава, то само неки. Оно што је на почетку било најцрња прептоставка, увођење ове пропуснице, сада се полако уводи у све земље. Италија је предводник целе приче, код њих су и биле оне прве сцене војних камиона који преносе сандуке, код њих је у Ломбардији и било највише преминулих због вируса, или због погрешног лечења, како ко види ситуацију.

Ако ова пропусница прође у већини земаља, полако ће се уводити и да пропусница може да изгуби валидност ако није плаћен порез, ако није плаћена казна за паркирање и сл. Кинески начин руковођења се полако уводи. Или тоталитарни. Биће потребна и за све врсте превоаза и било какво окупљање на јавним местима где има гужве.

https://www.youtube.com/watch?v=Xzkipg2sbZY

Мирни и ненасилни протести радника који бране своја основна уставна права на рад били су у неколико случајева растерани воденим топовима и гасом.

https://www.youtube.com/watch?v=pGaP1FYKSd0
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 29 Oct 2021 14:17    Post subject: Reply with quote

Путин пре неки дан о реструктурацији друштва и моралних вредности са којима се дао гас у последње време на Западу, и о којима је писано овде и скоро и пре доста времена: назвао га је на граници злочина против човечанства и да се ракетном брзином раѕвија потреба за здравим кнозерватизмом.

https://www.youtube.com/watch?v=wHpt4gB0-Mw

Ево како неки конзервативци у Америци виде последње луде ствари које се дешавају код њих.

https://www.youtube.com/watch?v=oQv_h5JQJHY
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 19 Nov 2021 16:25    Post subject: Reply with quote

Ево после дуго времена један дужи упис пошто се полако дешава оно што се слутило на почетку целе ове прича са вирусом. Поставићу и неке линкове па може да се гледа из више пута, лагано, ако је превише одједном а и за оне који немају времена. У другом делу уписа ћу да уђем мало више у суштину манипулације људима на планети и то су приче за оне који имају мало већу километражу у духовном животу, није за оне са лаким живцима или за некога ко није у тим причама већ мало од раније. Али ситуација око нас је још луђа.


Протести се настављају у многим земљама, од Аустралије до Француске, Италије у којој су најозбиљнији и у многим градовима, до Данске и даље. Полако људи почињу да схватају да ова прича нема краја и да није било само дај да оборимо линију зарашавања, да се вакцинишемо и мало сачекамо па ћемо све по старом. Чувене прве две недеље које су кључне су се претвориле у две године у којима ништа није готово већ су се многе ствари десиле али краја кризе нема на видику. Две године су неко време које је потребно да се просечан човек навикне на велику промену. Сад је већ свима нама вирус у подсвести и маска је већ постала асесоар као капа, каиш или шал, или кључеви од аута.

Спроводи се полако у неким земљама, а циљ је да то буде свуда, зелена пропусница која би онда постала стални документ за свакога. Није циљ само редовна годишња вакцинација, тровање људи и зарада на вакцинама него и већа контрола. Италија је једна од најкорумпиранијих земаља, од ових мало напреднијих, и она је главни полигон за испитивање докле може да се иде. Код њих је и почело све око вируса са оним војним камионима који су одвозили преминуле као и она зараза у Бергаму и околини. Италија је прва земља која је увела обавезну зелену пропусницу да би се ишло на посао. Због тога су људи пукли и изашли на улице, зато што да би радио било шта мора да си вакцинисан или да сам плаћаш тестове на свака два дана. Не само да се тиме крши устав те земље него и многи други закони. Овај текста из Вашингтон Поста говори о томе како је Италија експеримент. Они себи могу да дозволе да пишу такве текстове и да тиме на неки начин испитују а и припремају људе за оно што ће бити. Напише текст новина која је тотално про-државна и подржава све мере, али га пише као види тамо шта се дешава, мало нису нормални,али можда тако и мора.

https://www.washingtonpost.com/world/europe/italy-vaccination-mandate-workers/2021/10/15/d1b045e2-2d99-11ec-b17d-985c186de338_story.html

У Енглеској су почели да спремају те зелене пропуснице, још увек не за све и за посао, које имају могућност плаћања пореза преко њих и још нешто. То је у ствари припрема да се у будућности уведу те пропуснице на којима ће бити све и преко којих би могла да се контролише читава популација, па нпр. да у превоз, на посао и у халу или на стадион и концерт може да уђе само ко је вакцинисан али и само онај ко је редовно платио порез, све казне са паркирање и првз рату за фрижидер.

То је и био проблем са целом овом причом, јер кад се мало попусти, они не стају. Буде више и више правила, више и више контроле. Миц по миц - Аушвиц. У Португалу је вакцинисано 85% људи и од 1. окт је било ''слободно све'', маске само у превозу и тржним цетнрима обавезне, и пропусница или тест за утакциме, концерте и велике догађаје. У Италији такође 85% вакцинисаних али пропусница свуда па и за посао, хистерија и хајка на невакцинисане, док је у Аустрији већ уведена пропусница за сваку затворену просторију и сл. У Данској су протести око тога, у Немачкој се прича да ће их увести итд. Свако кува жабу у својој држави на свој начин, али прича делује иста.
Ево у комшилуку шта се ради у судовима. Ако почне само у државним установама, биће ускоро и свуда. Све то иде корак по корак.
https://www.youtube.com/watch?v=sOsvcHfUqHw

Све ово се дешава након што се огромни број људи вакцинисао у већини земаља, а на почетку се причало како је то довољно, након чувене ''прве две недеље су кључне'', да се ствари врате у нормалу. Прича на почетку за вакцинацију, барем овде у Португалу а и Америци, је била да је морално вакцинисати се јер тако нећемо заразити другог, јер иако смо ми можда асимптоматични (што занчи здрав човек) можемо заразити неког другог, старог и сл. Али сада делује да су то сви заборавили и вакцина не само да не омогућава да се човек зарази (што би требало да буде највећа и прва поента вакцине, а и била је), не омогугаћава ни да човек не пренесе другима вирус, па чак ни да не оболи?!?! Вакцина само помаже да се не оде на интензивну негу, и то од вируса који званично има смтрност мању од 1%, и Бог да прости душу свим преминулима, смртно погађа највише оне који већ имао слаб имуни систем. Али поред свега тога у Америци као и у Италији најављују дозволе за вакцинисање деце од 5 год. као и трећу дозу за све. И поред свега тога се већ у многим земљама најављују нове мере на зиму и поред екстемно великог процента вакцинисаних и не великог броја људи у болницама. Који су бројеви који доводе до затварања и мера, колко људи треба да буде оболело, колко заражено, колко већ по болницама? Ма то више нико не зна нити ико пита, радимо већ све аутоматски јер смо се навикли. Ево овде у Португалу најављују нове мере .

Ево беседа Владике Наума на Митровдан, који је доста рекао. Ко год вам ово не каже браћо, тај или није на нивоу да схвати ствари или је корумпиран или намазан-

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=BMMRL-8-1yc&fbclid=IwAR04blgedHQgKjFICoJ8luonI0-qWrD9lNcI8s0A5r9h8lAQ4hNWjwFu_og (од 11' 35'')

Овде руски академик и доктор медицинских наука прича како је и у Русији иста прича, а што је најважније прича све оно како прави доктор и требало да прича, како је све фарса. Много добар видео. Са преводом је само на Фејсбуку, без превода и цео снимак на руском.

https://www.facebook.com/zvonimir.grubisic/videos/430247675130594

https://www.youtube.com/watch?v=CLcUrHfqiNQ

(Пре десетак дана је било велико окупљање водећих земаља (без Русије и Кине) о глобалном загревању и климатским променама. Овде у Португалу се у сваким вестима велики простор даје свакој непогоди у свету. Ако се бара мало већа излије у Индију или падне цигла од ветра на Цејлону, диже су узбуна. То све говори да ће нова велика криза и велики промене ''које морамо да урадимо'' бити због глобалног загревања које је још једна фора да се спроведу промене и Грејт Ресет. Не због тога што глобално загревање не постоји уопште, него због тога што га као и све полу-истине желе искористити да ураде жта желе. Ево Џордан Питерсен, канадски познати психолог, један од оних који слободно мисли и говори о свим темама, од џендера преко вируса до климе, о овом проблему и колико је лако, или тешко, средити га.

https://www.youtube.com/watch?v=gnSi-85Lzls)


Постоје сад и људи који причају о вакцинама као нешто још много опасније које мења човеков днк и доводи до трајног оштећења, од доктора до неких мистика и езотериста које ја знам лично. Они кажу да су у вакцинама поред спајк протеина који мења имунитет заувек човеку и нано честитце преко којих се може контролисати људско расположење после зрачењем у ваздуху. Ко су ти болесници који би овако нешто радили људима? Чуо сам од једног шамана да нацисти у ствари нису изгубили рат него су се сакрили на Јужном полу, у некој великој борби су победили Амере '47. и онда су са свима направили дил у којем су њихови људи после постали и међу главнима и у америчким и руским војним службама. Онда сам након неког времена налетео на овај видео који од 17'15'' до 22'30'' прича баш о томе, док се после и пре тога помињу нацисти и њихова технологија, како су после и са Русима и Америма сви играли скоро исту игру. То помаже да се схвати и прича руског академика са линка одозгоре који прича много лоше о свим досадашњим руским вакцинама јер по овој причи све стране имају исту позадину. Линк - https://www.youtube.com/watch?v=gme0sJLh5yI&t=2024s

Разне врсте контрола се спроводе над људима већ одавно, није овај вирус прва велика ствар. Људима који нису у овим причама делује превише кад чују те приче о вакцинама, али то је зато што не знају многе друге приче, а можда и зато што нису приметили све друге манипулације. Од непрестаног понављања црне хронике у медијима како би људи својим осећањима док их гледају стварали негативну атмосферу око себе која се претвара у негативне догађаје (какве су вам мисли, такав вам је живот - Отац Тадеј) до потпуне окупације образовног система, нарочито универзитета и модерне медицине и контроле квалитета хране, до негативних вибрација преко великих торњева и мостова у великим градовима, псионикс методама убацију се у реке из којих се узима пијаћа вода одређене вибрације https://en.wikipedia.org/wiki/Psionics, преко квасца и начина на који се припрема бели хлеб последњих деценију-две са глутеном, антибиотици који уништавају флору у цревима неопходну за имунитет и добро здравље, а и за стварање серотонина који је неопходан за добар рад мозга и осећај среће и задовољвства код људи. Кад би се још ишло у назад видело би се како су многи ратови били организовани по договору, како су многа историјска учења мењана, историја а и свете књиге понекад мењане само мало, онолко колко је довољно да мало промене значење или да га помуте мало. У неку руку човечанство је узгајано као стока и његова еволуција је усмеравана намерно у негативном смеру.од негативних сила, као што је помагано и вођено Божјом вољом, свецима и анђелима кроз неке просветљене људе. Зашто делује да су негативни јачи? Зато што су успели да изманипулишу већином која се одвојила од Бога и мисли на друге ствари, плус их трују негативним мислима, енергијама и сл. Ево линка са борбама са највише жртава из 1. Св. рата. Сећам се неких предавања од пре много година у Италији у којој је један човек помињао како је у једној битци између Француза и Немаца, која није имала никаквог војног нити геополитичког значаја, погинуло 800 000 људи. Делује да су људи били намештени да туку једни по другима. https://www.historyhit.com/biggest-battles-world-war-one/

Ево овде још један линк у коме Џордан Питерсен прича о томе како је Хитлер био много већи болесник него што се мисли, зато што да није, он би Јевреје користио као радну снагу а не би их убијао, и да се из његових поступака може закључити да је хтео да направи што већи хаос за што краће време. https://www.youtube.com/watch?v=jMqQBLZwRIE

Ипак, прави верник и Хришћанин нема чега да се боји, зато што ин увек прво гледа на своју душу и зна да је онај свет вечан, и њему и нема много разлике између овог и оног света. То не значи да га за овај није брига, јер Бог је, како у 1. књизи Мојсијевој пише, човеку дао да влада овим светом и да на неки начин заврши креацију са Богом и у Божје име. Владика Наум у својој беседи каже у једном треунтку, једну много битну ствар. Да се ово зло са вирусом десило јер је Бог тако допустио због наших грехова.(то што људи не мисле на Бога него се баве цео живот тривијалним стварима). ДОПУСТИО. Значи да противник не може да уради ништа ако Бог то не допусти. Ја ћу сад мало као Деретић, на мом малом бејби нивоу, пошто ме живот навео да живим напољу више од 20 год. и упознао сам и учио од свакојаких људи других нација и вера, да додам још нешто, јер је увек боље кад се ствари виде са неколико тачки гледишта као што је господин Владета то радио, мало и са ведске, мало нам објасни и путем психоанализе и психологије итд. Јевреји имају учење о Сатанаилу или Сотони у коме је он апсолутно под Божјом контролом, као и све у креацији. А Јудаизам је буквално стабло из кога је проистекло Хришћанство, без њега не би ни постојало, они су на крају пропустили да препознају Христа као Месију јер је био превише радикалан за оно време. Пропустили су главну ствар, Христова учења и васкрсење, али имају све друго много добро. У Старом Завету Сатанаил је један од Анђела, онај којем је намењено да тестира веру код људи. Са њим Господ прича и каже му ''види како мој Јов, воли ме, моли се итд итд. савршен верник, ах, шта кажеш''? Сатанаил му одговори ''то је зато што му је све до јаја. Да му се деси нешто лоше одма бих те се одреко''. Господ му онда каже ''ај добро, ај да видимо, можеш да му радиш шта 'оћеш само немој да га убијеш'', и онда крећу све оне чувене Јовове муке у којима је он увек веран Богу. http://www.spc.rs/sr/pravedni_jov_3

Зашто би Бог са Сатаном тако скоро ортачки ако они у ствари нису у талу? Тј Сатана ради за Бога прљав посао. У првим вековима Цркве Луцифер и Христ су представљали исти принцип, то показују и нека имена отаца из тог времена као што је Лућиферо ди Каљари. https://it.wikipedia.org/wiki/Lucifero_di_Cagliari Египћани су имали Сета или Сет-Ан који је био бог таме насупрот богу Ра који је био бог светла. Али они нису били супарници него су представљали природне принципе креације који постоје и који се смењују, без којих се не може. Сет-Ан или Сатан је престављао енергије које пролазе кроз констелацију Јарца и зато је представљан са роговима. И Мојсије је раније представљан са роговима. Сатана је често представљан са чудовишним фигурама зато што човеку открива његову моћ кроз његову Сенку, како ју је звао Јунг, кроз ''таму'', кроз сакривени и непознати део наше свести. Снагу која произилази из позања целокупног свога бића. Само човек који је свестан и који се суочио са својом тамном страном, са својим слабостима, са својим поривима које је трансформисао. само он може бити комплетан. Ко се окрене само светлу тај себи ствара још већег противника. Ако нпр. човек не савлада у себи бес, не суочи се са њиме или га потпуно негира правећи се (можда и несвесно) да је добар и да никада не би био насилан, он ће наилазити у свом животу на агресивне људе свуда око себе. Само онај који упозна свој бес (и тако и све друго из своје тамне стране) може да буде онај који ће користити бес само кад је то потребно. То је комплетан човек. Јер ко је сав у светлу може да гледа како му неко отима паре, девојку или шта год и да не реагује, ко је потпуно несвестан он може да полуди кад га преузме тамна страна у екстремним ситуацијама као што су ратови нпр. (и онда мучи, силује, убија цивиле, тотално животињски се понаша), док онај који је користи бес кад треба као извор снаге, а када му не треба он је миран и опуштен. Многи индијски богови су представљени како стоје над демонима, што значи принципи наше свести који су јачи од импулса и животињске природе, човек који је господар своје свести и свог понашања, господар-Господ. Али ни најпросветљенији човек није без тамне стране, он је само потпуно контролише. Користи бес кад треба, може да користи и мржњу против педофила, похлепу ка божјој вољи и мудрости. Па и Исус је у два наврата, барем био љут: у храму кад је растерао све јер су га претворили у тржницу и кад је на смокву, ни криву ни дужну, осудио да се осуши. То су све ситнице које много говоре. Сви ти принципи су на крају крајева у нама, и Христ и Сатана и анђели и демони. За анђеле и демоне каже Кабала да су поларитети једне исте ствари, као жица на гитари која ка врату даје високе тонове, ка трупу дубоке. Ако чоевк има један таленат нпр. да учи друге или да ради са децом а не искористи га, у том случају се енергије окрећу против њега, може да почне да се одаје неким пороцима. Ми сваким даном и сваким поступком доносимо одлуке, или се окрећемо Богу или од њега, али ништа није исконски у принципу против човека. Kao што постоје закони универзума као што је гравитација, и човек који скочи са 5. спрата ће вероватно и да погине кад се брзином летења кроз ваздух и силом своје килаже проспе по асфалту, и као што онај који једе само чоколадну торту 3 пута за сваки оброк има добити шећер за коју годину, тако постоје и духовна правила. И као што не значи да су асфалт и шећер зли и против њега, значи да нису живели поштујући правила креације, тако исто не значи да је Сатана(ил) зао. Он је онај који тера људе да буду бољи тестовима и невољама које им поставља, у складу са Божјом вољом и допуштењем. Он је нешто као зец у атлетици који тркаче на обичном митингу тера да дају све од себе а не само у последњих 100 метара. То не значи, на другу страну, да не постоје зли људи, перверзни и болесни људи, али њихов утицај на нас на личном и колективном плану је увек у односу на наш духовни развој и стечено знање. Али ђаво који ради против Бога и који је, не дај Боже моћнији од њега, каквим га ми знамо сад је тек у 10.-11- веку настао мешањем тих неколико митова на погрешан начин. Настао је од Сатане као оног што тестира људе или ''противник'' и ''супарник'', сафира или бога Пана, и Принца овог света који је по неким традицијама старим десетак хиљада година Старац из књиге пророка Данила (7:9) који је био учитељ и стваралац свих духовних традиција у временима још пре Атлантиде и за време Лемурије итд. Самим тим, кад се човек тотално принесе једном поларитету, светлу, прави се, или је учен да не сагледава ту своју тамну страну никада, да буде политички коректан, да клима главом, буде послушан и мисли о себи да је фин и добар, на њега од споља дође сенка или ''ђаво'', јер на један или други начин, мора да се са њом суочи. Многи људи ово не знају, а одвојили су се и од природе и нормалног живота и не успевају да осете ко њима манипулише, па се сами стављају главу на пањ мислећи да их спашавају они који су највећи тирани.

У сваком случају ово са вирусом и манипулацијом значи да било коме ко зна шта се дешава и ко се уз Божју вољу и благодат труди да уради све најбоље за себе и друге, не може ништа да буде. Свако би требало ову невољу да искористи за свој и колективни напредак. Ко гледа, чека и посматра да види шта ће да буде за њега је већ другачије, јер он се није определио дал иде ка Богу или од њега. У сваком случају Христов војник овакве моменте воли, ово су тренуци у којима је Божја светлост и милост најнеопходнија и сваки верник у Христа би требало да се труди да је шаље свима и у свакој ситуацији.
Back to top
View user's profile Send private message
Asterix
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Feb 2012
Posts: 83

PostPosted: 23 Nov 2021 10:51    Post subject: Reply with quote

Брате Бандини, хвала ти на исцрпном труду и жељи да људима помогнеш да лакше схвате ову ситуацију која нас је све задесила. Као и увек до сада имаш солидно сагледавање друштвених околности и тока њихове реализације. И вредно је да се људи са тим упознају и примене у свом животу.

Али као и пар пута до сада, кад дође до духовног сагледавања ствари, кренеш тотално да брљавиш. Брљвиш јер на неком тобож виском духовном нивоу покушаваш да извршиш синтезу више религиозних струја и учења. Прибегаваш синкретизму, правиш неки свој комбо религиозни микс, што је пројава опет као и пре прелести. Потруди се да схватиш да је то обмана, људи наши конкретни твоји и моји преци су гинули на турском коцу и угарском конопцу да очувају чистоту и ИСТИНИТОСТ православне вере. Е да би је ти сад, тумачио произвољно и искривљено.

Ја знам да ти све радиш из најбоље намере и да ти је срце на правом месту. Зато да кренемо редом.

1. Да, хришћанство јесте проистекло из јудаизма и ту ништа није спорно нити непознато. Хришћанство у своје учење уврштава ангелологију и демонологију по јуадистичкој шеми. Сатана или сатанил као један од најсветлијих ангела (арханђел, херувим или серфаим није сасвим познато а ни битно) је отпао од Бога пожелевши да буде бог. Био је сав у светлу и светла се одрекао, постао је ЗЛО као одсуство добра.

2. Сатана нема сарадњу са Богом, али му је наравно подређен као Божија творевина. Има власт у мери која му је допуштена од Бога. Ово није сарадња већ деловање ЗЛА у свету. ЗЛО има за циљ уништење човека и његово одвајање од Бога. И небројено много људи је управо сатана и одвојио од спасења, а по Божијем допуштењу. Зашто? Јер Бог не нарушава човеклову слободу као слику иконичности своје творевине никад је не нарушава.

3. ХРИСТОС и луцифер нису исти принцип. НИКАДА то нису били до ли у окултним сектама и никада то неће бити јер ИСТИНА нема ништа са лажју и на саме основе вере врати свој ум јер човек НЕ може служити и Богу и мамону.

4. Мораш мало да се позабавиш хришћанском антропологијом, јер ти имаш неки појам ствари где ђаво помаже човеку да буде бољи и ради за Бога прљав посао. Првостворени Адам је створен да буде у директном сазерцању Божије благодати, није постојао никакав зао принцип у њему који би потребовао побољшање. Ово што ми сад живимо није онако како је Бог наменио да изгледа његово створење, смртно, пропадљиво и подложно страстима. То је последица ИЗБОРА и СЛОБОДЕ човека да одступи од Бога а по наговору сатанином. Од тада па до Христа човечанство се мучи са разним извитопереним верзијама истине коју нуди лажљиви сатана кроз те што упорно спомињеш, египатске пантеизме, хиндуситичке, астрологије итд. То су све ДЕМОНСКА извитоперења истине која су довела до такве наказности човечанства да је Бог хтео да сатре цео свет али на крају спасио Ноја са синовима. Па се то наставило до мере да је морао да сиђе и помете језике људима да се не би договарали око зла. Напослетку пославши Сина свога јединорога да избави човечанство од робовања ђаволу. И све ВАН СИНА, је пропаст.

5. Што се тиче Христа који испољава бес, то није из лапрдија да усвоји своју тамну страну, каква глупост. ХРИСТОС је БЕЗ греха, једин свјат, али по милости узима на себе сву људску природу и плач и бес и СМРТ да би је преобразио, да би је осмислио. Греховне страсти у човеку се кроз Христа преображавају а не прихватају.

6. Не дао ти Господ Бог благи и добри и понављам не дао ти никад!! да упознаш припроду сила демонских. А њу су упознали и многи свети и многи мирјани. То је таква навала исконског зла која хоће човека да сатре да убије. Јел разумеш то, са коначним циљем да га убије и физички и душевно и духовно као целосно биће. Нема ту да га поправи исправи небулозе, УБИЈЕ. Милост је Божија што смо овим и оваквим телом огрубелим закључаним у 5 чула (кожне хаљине које су човеку придодате по паду као део природе) одсечени од сагледавања духовног света. Јер би пали на дупе и не би се више дигли.

7. За ово да сатана није зао би тих саветовао да пропустиш кроз ум и срце неколико пута док те не доведе до покајања јер ове ствари које ти причаш су изузетно опасне. У неким конкретнијим временима називали би их јерес и добио би одлучење од Цркве. Међутим живимо у јако смутном времену, где је доћи до истине заиста тешко зато те још једном молим нађи цркву православну руску, српску коју нађеш. Нађи свештеника, и слушај га. Ниси паметнији од њега, не знаш више од њега, не дај да те демон ради на то јер ће да те одради. На свештенику почива благодат још од апостола, кроз њега слушај и глас Божији. Слушај свештеника и нека то буди у теби смирење, јер ван тога је гордост а то је сатана сами и пропаст човека. Глас Божији ван Цркве нећеш чути и наћи. За боље разумевање природе зла окрени се отачкој литератури која се бавио теодицејом исцрпно.

Све ово што ти причам, причам ти јер из онога што пишеш делује да си или би волео да будеш хришћанин, православни. Ако ти то није битно, онда све што си написао може да прође, једини је проблем што је на форуму који се залаже за очување хришћанских вредности а не би ту требало да буде.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 9

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop