DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СЕЗОНСКА И ЧЛАНСТВО 2019-2020!
Goto page Previous  1, 2
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 642
Location: Под Везувом

PostPosted: 08 Aug 2019 09:57    Post subject: Reply with quote

http://mondo.rs/a1209368/Sport/Fudbal/Vidjev-Lodj-prodao-16-hiljada-sezonskih-ulaznica-igraju-3.-ligu-Poljske.html
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Боскез
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Aug 2012
Posts: 207

PostPosted: 23 Aug 2019 11:16    Post subject: Reply with quote

Сад долази чланска и сезонска до изражаја, као господини узмеш карте,
а не да чекаш пар сат у реду за 1000 дин разлике Laughing Laughing
_________________
...Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 23 Aug 2019 11:50    Post subject: Reply with quote

Пошто већ гомила чека у реду на благајни,треба изнад окачити паролу- где су вам сезонске?
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 23 Aug 2019 14:12    Post subject: Reply with quote

Људи злоупотребљавају чланство клуба због оваквих утакмица, учлане се само због плеј офа за ЛШ/ЛЕ и групне фазе и после наредних годину дана ни не знају где су затурили ту чланску. Кад већ у оваквом периоду клуб добија инстант доста нових чланова јер се дотични отимају за карте да би били део спектакла, онда би клуб морао да ради на томе да те људе освести навијачки и да их задржи у смислу да наставе да плаћају чланарину и пре свега да узму сезонску и самим тим да долазе редовно на утакмице домаће лиге и домаћег купа. Није битна само Европа, битније је много домаће првенство које доноси утакмице попут ове са Јанг Бојсом у уторак. Никако да схвате ови падобранци суштину чланства, суштину сезонске и шта заправо значи верности клубу.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 23 Aug 2019 15:38    Post subject: Reply with quote

То се не ради преко клуба. До клуба је да остварује резултате што и ради, да даје право првенства члановима и сезонцима, да анимира људе неким акцијама, али суштину доласка на стадион не може клуб да ти усади, то би било лудило...па нисмо ми салзбургови навијачи да нам треба упутство на седишту кад се звижди кад се пева, кад се једу кобасице. Ово је једна нова борба где ми први морамо да дамо пример свима и да покренемо причу и будемо истрајни. Клуб је урадио што је до њега, ај де се мало окренемо себи? У нама лежи проблем не у клубу! Наша је срамота што би на Чукарички дошло 6000-7000 људи плафон! А не срамота клуба који нам је приредио поново то што јесте. Људи су шинули у глави, то се тешко исправља али може...пре свега са новим нараштајима, показивати им слике од ове сезоне и говорити немој никада да постанете овакви, па до даљих акција које можемо да смислимо. Неуспеси су извукли из нас све најбоље што овај народ може да прикаже...док су успеси контра, извукли све најгоре што овај народ може да прикаже! Само бити тога свестан за почетак...па полако.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 23 Aug 2019 17:30    Post subject: Reply with quote

АЦАБ wrote:
Људи злоупотребљавају чланство клуба због оваквих утакмица, учлане се само због плеј офа за ЛШ/ЛЕ и групне фазе и после наредних годину дана ни не знају где су затурили ту чланску. Кад већ у оваквом периоду клуб добија инстант доста нових чланова јер се дотични отимају за карте да би били део спектакла, онда би клуб морао да ради на томе да те људе освести навијачки и да их задржи у смислу да наставе да плаћају чланарину и пре свега да узму сезонску и самим тим да долазе редовно на утакмице домаће лиге и домаћег купа. Није битна само Европа, битније је много домаће првенство које доноси утакмице попут ове са Јанг Бојсом у уторак. Никако да схвате ови падобранци суштину чланства, суштину сезонске и шта заправо значи верности клубу.

Одлично речено, али не могу се до краја сложити. Као што генерал рече, на клубу је да верност награди, и то је урадио. Е сад, таквих као што си ти напоменуо ће увек бити, залуталих. Не волим да генерализујем, руку на срце таквих је и све мање, али увек буде падобранаца који дођу да се напију, да се спрдају, обуку дрес из 1997 године, када су отприлике последњи пут били на домаћој утакмици и праве циркус од свега.
Ми ту не можемо ништа, радује што је таквих све мање. Видело се и у Салцбургу, Трнави, сад у Берну, да гастози умеју да се понашају као навијачи, показали смо и код куће у Европи да и поред тога што је Маракана очито пуна евро-навијачима то изгледа одлично, и навијање и атмосфера.
Из света тога се јасно види да је једини проблем ту слаба посета на домаћим утакмицама, значи квантитет, а не квалитет, кога имамо на већини утакмица и у гостима и код куће.
Апропо твоје приче- ја бих ставио да онај ко је био на бар две домаче утакмице има такође превенство куповине дан раније, само да карте донесе на увид. Не видим шта друго клуб више може да уради
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 23 Aug 2019 17:46    Post subject: Reply with quote

Може да сезонцима прода карте по овим цијенама,а осталима стави за све трибине карта 100 евра. Таман покријемо разлику између ЛШ и ЛЕ ако испаднемо. Очито да има 100000 људи који не жале да плате како би видјели те свјетске класе Нсамеа,Ора и остале младе момке
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 23 Aug 2019 19:53    Post subject: Reply with quote

Наравно, слажем се Генерале и Ел Пистолеро, обојица сте у праву. Нисам ни мислио да је то искључиво задатак клуба него наш пре свега а клуб да рецимо преко маркетинга задржи људе и објасни им колико је важно бити члан црвено - беле породице. Апсолутно је на нама много већи део посла а то је да да освестимо људе. Прво да се привуку прави људи а онда едукују и да јача прво северна трибина па онда и све остале. Акција "20 000 сезонских" је почела и има потенцијала да достигне свој максимум врло брзо. Клуб "одрађује" свој део посла у смислу резултата и успеха, сада је на нас ред да се не брукамо више викендом са посетом од 5000 људи.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 23 Aug 2019 20:04    Post subject: Reply with quote

Много су се људи размазили. Ми када смо почињали овде причу никоме није пало на памет да уопште постоји маркетинг клуба а не да се ослањамо на њега да ће да уради наш посао. Зато треба бити трезвен, какав маркетинг играш европу, побеђујеш редом...то би за сваког нормалног човека са израженом навијачком свешћу требало да буде не довољно...него сан који сањамо! Међутим то тренутно није тако, и треба се оставити приче о маркетингу јер је то пренет синдром са других места на ово наше...где се ипак зна неки ред. Зато навијачка прича нема цену, оно што се овде напише о идеологији везаној за сам фудбал, за навијачки свет....не може ни један маректинг клуба да уради нити ће успети да анимира икога на друже стазе. Рекао сам већ пре неки дан. Док нису постојала друга "Звездашка" места, ово је било једино место где је могло нешто да се прочита. Ја вам гарантујем да је ово место било читано на дневном ниову од полиције, до политичара....преко људи из клуба итд. Овде се градила прича и ковао се Север, па онда и остале трибине. Тај инат и бунт су нам само "помогли" да се то још више распламса, али ово место је било једно од главних покретача наше трибине. Ја разумем да је сад и фејс и инстаграм застарео....али ако вратимо квалитет овом месту, вратићемо и људе сигуран сам. Јер мора да се нађе поново место где је наша база а не да ми пише инстаграм Делије офишл....или Делије Север фејсбук страна. Време је да се вратимо на почетак па полако....један прави текст који ће да замисли оне посустале, да купи неког новог...вреди него цела та усрана страна на инсттаграму.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 24 Aug 2019 04:48    Post subject: Reply with quote

Ма и за текст нисам сигуран колико би помогао у данашњем времену где већина чита само наслове, мрзи их све што је више од 3 реда да прочитају.
Мишљења сам да прво треба констатовати узрок, зашто људи не долазе, а затим можемо полемисати о начину отклањања тога. Ево овде, на теми 19/20 има гомила глупости што су људи писали зашто не долазе. Исфилтрирати то, ма колико глупи разлози били, и онда ако сте за текст лепо све рећи шта и како. Пробати колико је то реално и за причу, објаснити људима. Беспарица сигурно није узрок, јер видимо да људи стоје у реду сатима да би купили много скупље улазнице него за првенство, кад дођу групе биће још већа гужва. Објаснити им да смо ми већ почели квалификације за ЛШ наредне године, и да има много кола да прође до тад против Јавора, Радничког,Чуке итд.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 24 Aug 2019 08:21    Post subject: Reply with quote

Која је разлика између овога и инстаграма и једно и друго ти је доступно на исти начин а то је користиш интернет и идеш или тамо или овамо,али... Прво морамо ту да направимо разлику. Делије нису оне које показују своја лица, једноставно тако су научени, нису они који вапе за пажњом "обичног" света, нису ријалити играчи у неком имагинаријуму. Прво треба разумети колико Делије одскачу али у позитивном смислу од данашњег друштва, макар они људи који су ту стално и они који покрећу трибину. Желиш да си другачији и поносан си на то што ниси део ријалитија, што ниси правио трибину да "када је најскупља, продаш је и живиш лепо... Треба објаснити људима да неко директно и индиректно вади паре из џепа и каже...нека хвала...и још много тога, и мислим да је ово право место за то да се пише. Имамо га под контролом, није занимљиво широким затупљеним масама које да не знам какав доказ донесеш, неће променити мишљење...али је ово место добро знано сваком навијачу чак и симпатизеру и мислим да је сасвим довољно ако крену људи опет да пишу...да ће то дати резултате добре и да бацимо у запећак друге који су одувек били ту...а да дође до изражаја права и искрена прича. Прича од људи који постоје, нису имагинарни, који су ту читаве своје животе и раде најбоље што знају.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 24 Aug 2019 13:23    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Која је разлика између овога и инстаграма и једно и друго ти је доступно на исти начин а то је користиш интернет и идеш или тамо или овамо,али... Прво морамо ту да направимо разлику. Делије нису оне које показују своја лица, једноставно тако су научени, нису они који вапе за пажњом "обичног" света, нису ријалити играчи у неком имагинаријуму. Прво треба разумети колико Делије одскачу али у позитивном смислу од данашњег друштва, макар они људи који су ту стално и они који покрећу трибину. Желиш да си другачији и поносан си на то што ниси део ријалитија, што ниси правио трибину да "када је најскупља, продаш је и живиш лепо... Треба објаснити људима да неко директно и индиректно вади паре из џепа и каже...нека хвала...и још много тога, и мислим да је ово право место за то да се пише. Имамо га под контролом, није занимљиво широким затупљеним масама које да не знам какав доказ донесеш, неће променити мишљење...али је ово место добро знано сваком навијачу чак и симпатизеру и мислим да је сасвим довољно ако крену људи опет да пишу...да ће то дати резултате добре и да бацимо у запећак друге који су одувек били ту...а да дође до изражаја права и искрена прича. Прича од људи који постоје, нису имагинарни, који су ту читаве своје животе и раде најбоље што знају.

Мислим да баш у том грму лежи зец. Делије, чак и не најуже језгро трибине, већ и просто сви људи који чине публику у 2 сектора на домаћим утакмицама, су превише затворени. Наравно да није прави пут да се направи инстаграм или Фејсбук налог, да се ту пише или поставља, али мислим да би доза само мало веће отворености добро дошла. Ово место и јесте оно што јесте јер не може баш свако да пише или да чита, али опет мислим да ако би се овде привукло мало више људи, да би разумели причу. До доста људи не допире шта се пише овде, или се заборавило или се не знам да форум уопште постоји.
Можда би било добро и да се сајт мало чешће ажурира, да буде понеки текст мало чешће, да се повећа квантитет, али не под сваку цену, да не буде на уштрб квалитета.
Просто, само мало да се отвори према "осталим" људима, па и сипратизерима.
Да више људи чује шта овде има да се каже, да се аргументовано одговори, као што рече неко у упису изнад, на сваки разлог за недолазак, колико год глуп био.
То би бар делу људи отворило очи, показало им прави пут, дошли ни да виде шта и како и можда би променили начин размишљања.
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 24 Aug 2019 17:50    Post subject: Reply with quote

Боскез wrote:
Сад долази чланска и сезонска до изражаја, као господини узмеш карте,
а не да чекаш пар сат у реду за 1000 дин разлике Laughing Laughing


Сезонска и чланска долазе до изражаја оног тренутка када их, после месец дана паузе од фудбала, узмеш у руке и мало ублажиш кризу насталу услед летње паузе без утакмице.

Тај тренутак куповине је знак да си се добро спремио у летњој паузи да у сезону нову кренеш као навијач.

Наравно, сва права и погодности које иду уз сезонску су ту само да ти омогуће да лакше испуниш и неписану обавезу, која би уствари требало да представља задовољство, а то је да редовно долазиш на утакмице вољеног клуба.
Back to top
View user's profile Send private message
bl_regency
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Aug 2004
Posts: 298
Location: Banjaluka

PostPosted: 24 Aug 2019 20:09    Post subject: Reply with quote

quote="Ел Пистолеро"]
Генералштаб wrote:
Која је разлика између овога и инстаграма и једно и друго ти је доступно на исти начин а то је користиш интернет и идеш или тамо или овамо,али... Прво морамо ту да направимо разлику. Делије нису оне које показују своја лица, једноставно тако су научени, нису они који вапе за пажњом "обичног" света, нису ријалити играчи у неком имагинаријуму. Прво треба разумети колико Делије одскачу али у позитивном смислу од данашњег друштва, макар они људи који су ту стално и они који покрећу трибину. Желиш да си другачији и поносан си на то што ниси део ријалитија, што ниси правио трибину да "када је најскупља, продаш је и живиш лепо... Треба објаснити људима да неко директно и индиректно вади паре из џепа и каже...нека хвала...и још много тога, и мислим да је ово право место за то да се пише. Имамо га под контролом, није занимљиво широким затупљеним масама које да не знам какав доказ донесеш, неће променити мишљење...али је ово место добро знано сваком навијачу чак и симпатизеру и мислим да је сасвим довољно ако крену људи опет да пишу...да ће то дати резултате добре и да бацимо у запећак друге који су одувек били ту...а да дође до изражаја права и искрена прича. Прича од људи који постоје, нису имагинарни, који су ту читаве своје животе и раде најбоље што знају.

Мислим да баш у том грму лежи зец. Делије, чак и не најуже језгро трибине, већ и просто сви људи који чине публику у 2 сектора на домаћим утакмицама, су превише затворени. Наравно да није прави пут да се направи инстаграм или Фејсбук налог, да се ту пише или поставља, али мислим да би доза само мало веће отворености добро дошла. Ово место и јесте оно што јесте јер не може баш свако да пише или да чита, али опет мислим да ако би се овде привукло мало више људи, да би разумели причу. До доста људи не допире шта се пише овде, или се заборавило или се не знам да форум уопште постоји.
Можда би било добро и да се сајт мало чешће ажурира, да буде понеки текст мало чешће, да се повећа квантитет, али не под сваку цену, да не буде на уштрб квалитета.
Просто, само мало да се отвори према "осталим" људима, па и сипратизерима.
Да више људи чује шта овде има да се каже, да се аргументовано одговори, као што рече неко у упису изнад, на сваки разлог за недолазак, колико год глуп био.
То би бар делу људи отворило очи, показало им прави пут, дошли ни да виде шта и како и можда би променили начин размишљања.[/quote]



Pa odgovorio je covjek u par navrata zadnjih mjesec dana oko nekih skakljivih stvari. Nema tu brate moj puno price ovde,to svako od nas treba da radi u svakodnevnom zivotu. Objasnis i volovima ako treba jer ima svakakvih degena kojima da objasnjavas po sto puta,uzalud je. Sta sad treba neko pisati kako iz jednog kraja Bg putuje do stadiona kao ja iz Bl zbog neke koreo ili parole. Sve se to sazna koga interesuje.
Sto se tice tih mreza,ljudi koje zanima navijacki zivot treba da znaju da vrijedi vise kriticarev smajli nego ta srca sto dobijaju i daju. Ovde je bukvar,ne navijanja vec zivota uopste. Ko procita sve pametne teme,naucice vise nego u tri zivota. Sto bi rekao jedan odavde, "na tebi je koliko zelis da se cimas" i u pravu je.
Ovaj forum posmatram kao real madrid sa galaktikosima. I ovde je bilo 15,20 glava koji su pisali,a oni su u navijackom svijetu ono sto su ovi bili u fudbalskom. Sto je neko davno rekao najpoznatija nepoznata lica drzave. Tamo je sad ostao jedan, a i ovde jedan pise. Ali,kao sto ce i oni opet imati te galaktikose,tako ce i ovde ponovo te glave da pisu. Siguran sam da citaju,ali eto,trenutno im se ne da. Polako,pisace. A kad se raspisu,sva druga imaginarna mjesta ce da potonu. Kakav kurcev fejsbuk,usrace ga ovaj forum. I sve druge forume. Tada cemo ponovo da punimo stadion. Kad ga napunimo ima da ga prosire. Delije jos nisu rekle svoju poslednju rijec,naprotiv. Zivi bili pa vidjeli
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop