DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЗАУВЕК са нама!
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 109, 110, 111  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 05 Jan 2019 15:45    Post subject: Reply with quote

Слава му...
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 21 Mar 2019 19:31    Post subject: Reply with quote

И на небу том на које идеш ТИ волеће те твоји Цигани!
Почивај у миру,Брате наш!
Немања Урошевић (1987 - 2019)
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 23 Apr 2019 18:34    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/Rlnzbe1HPg8

Почивај у миру
Back to top
View user's profile Send private message
OlegDS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 344
Location: Београд,Москва

PostPosted: 16 May 2019 07:42    Post subject: Reply with quote

5 godina od kako nas brat nas je prerano napustio
Velibor Dunjic - pocivaj u miru.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________
Поздрав од ХУЛИГАНА са Београдских улица !!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 12 Aug 2019 18:56    Post subject: Reply with quote

Делије, данас нас је напустио Мирко Талијан, легенда северне трибине.

Бог да му душу прости







_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Љуба
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 25 Aug 2010
Posts: 19

PostPosted: 12 Aug 2019 19:07    Post subject: Reply with quote

Почивај у миру брате. Легенде никада не умиру.

Наш први и прави вођа. Увек пример како се воли Звезда.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 12 Aug 2019 20:49    Post subject: Reply with quote

Code:
У сваком смислу речи, борац. “Да нисам борац одавно бих отишао” – први је коментар Мирка Талијана, који је суочен са многим проблемима. Ипак поново има разлог да се радује.

“Радујем се сваком дербију. И увек верујем у своју Звезду. Надам се да ц́е ми донети победу” – прва је реакција Мирка Талијана који и сада често дође на тренинг првог тима Звезде. Играчи га увек са поштовањем поздраве и питају за здравље. А он их је упознао много, много генерација и утакмица је иза њега.

“Заволео сам Звезду као дете. Отац је утицао на мене, он је био у партизанима, током рата у заробљеништу и њему је Звезда много значила. На први меч ме је довео старији брат, тада сам имао осам година и када сам видео колико је народ волео Звезду, како је то све изгледало пробудило се нешто у мени што ме држи и данас 60 година после. ” Вец́ тада је кренуо свуда са Звездом.

“Па ја сам исте године измолио комшију који је имао неку родбину у Загребу да ме поведе са њим да гледам Звезду јер је истог дана гостовала и у фудбалу и у кошарци. Фудбал је био Звезда – Локомотива, а кошаркаши су играли против Трешњевке. Када сам дошао у Загреб само сам пратио где народ иде и тако стигао на утакмице. Био сам клинац па ми није био проблем да уђем.

” Пожелео је да игра у Звезди, али … “Наравно одмах сам желео да заиграм фудбал у Звезди. Почео сам да играм у ОФК Београду јер сам са Карабурме, али нисам стигао до Звезде, па сам прешао на борилачке спортове. Бокс па рвање. Нисам био плашљив и зато су ме ценили многи. Улица ме је многоме научила, али нисам јој дозволио да ме у потпуности узме под своје.” Чим је одрастао Мирко је осетио шта значи ривалство два клуба.

“Шездесетих сам ушао на Партизанов стадион са Звездином заставом. Тада се Маракана тек градила и Звезда је била домац́ин на ЈНА. Пре тога су навијачи црно-белих били на северу, али су прешли на југ и ту трибину учинили својом. Е ја сам једном приликом узео Звездина обележја и отишао на југ. Хтео сам да се докажем.

“Било је и тада навијачких сукоба, не у овом данашњем смислу, али их је било. Сец́ам се да је после једог дербија аутокомандом пролазио неки човек са комиончиц́ем пуним диња и лубеница и затекао се у маси после меча и онда је почело опште гађање дињама и лубеницама. Када те то погоди нема приче, падаш као свец́а.

” Ипак, разлика између два времена је очигледна. “Када сам мало поодрастао почео сам да путујем у иностранство са клубом али и да бих радио. И то све сам прошао са ове “две петокраке “. Ипак, оно навијање и ово сада су два различита појма. Тада оружја није било.

Дешавало се да се побијемо али после у кафани пијемо заједно. Бакљада није било, али она седамдесетих, спонтана, паљењем новина је за незаборав.” Наравно и тада је песма на стадионима била важна.

“Ја сам донео први мегафон у земљу. Мислим 63. се запалио руски танкер на Дунаву.Руси су се искрцали на обалу, а ја сам трампио литар шпиритуса, јер су они пили све, за мегафон који је имао и одмах сам га донео на “север”.

После тог првог меча је “нестао у маси” и никада га после нисам видео “, али тада смо имали мегафон” – кроз осмех се сец́а Мирко. Али организованог навијања није било. “Тада вођа у правом смислу није било. Сви смо били другови. Нас пар је било заинтересовано да води навијање, поведе песму. Био је ту Миле Ајдариц́ који је волео да пише песме, а ми смо их онда преносили на трибину. И тада је због гужве долазило до међусобних туча. Сец́ам се да су једном њих десетак скочили на громаду од човека, нису минутима могли да га оборе. Али ја сам се трудио да то зауставим, спречим, да нам не буде тога на трибинама.

” Тада је поштовање према играчима било велико.


“Обожавали смо их, али је било изузетака. Сец́ам се да када смо испали против чини ми се Наполија, да су навијачи у бесу запалили помоц́ни терен, потпуно разровали бусење. Били су љути, било им је и криво. Али у суштини много смо волели наше играче јер се тада и дуго остајало у клубу па се навикнеш, па за све те године и сретнеш те људе негде.

” Миркова прича на “северу” је трајала све до почетка деведесетих.

“Тада сам прешао на запад. Аркан ме није знао а ја се нисам плашио и схватио сам да бих могао да будем у проблему. Касније су ме и он и покојни Шуца заволели. После пар година сам се ипак вратио на “север”.

Ипак, данашњи Звездини навијачи цене све што је Мирко прошао. “Чули су од старијих колико сам ту и воле да слушају о историји навијања и нашег клуба. Заиста ме поштују.” Мирко вец́ дуго живи крај зграде Спортског друштва јер нема стан.

Због тога је и често у просторијама клуба, а нашао се ту и када су пре коју годину налетели навијачи Партизана. “Када сам их видео изашао сам пред њих и рекао им:

“Децо, немојте то да радите, вратите се “, а они су ми узвратили увредама. Један ме чак позвао да се обрачунамо “на руке “. Нисам устукнуо, а њихов напад није прошао. Живот је суров, мораш да знаш да се браниш и ја сам то учио. Браним се па шта ми Бог да, нисам бежао. ” Мирко је страдао јер је спасао живот једном детету.

“У она лоша времена пролазио сам Карабурмом, тада је све било у мраку и чуо сам неког клинца како запомаже и моли некога да га не убије. Када сам чуо репетирање схватио сам да човек стоји веома близу мене. Брзо сам пришао и повукао му руку на доле, пиштољ је опалио и погодио ме у колено. Полиција ми је после рекла да сам спасао живот том детету, да је једна жена сведочила да је заиста хтео да га убије. ”

Тада су почели и проблеми са ногом.

“Када сам осетио тај бол, доживео сам што каже народ фрас и од тада су почели моји проблеми са шец́ером. Притом сам се и повредио на неком зарђалом ексеру који је изазивао гангрену. Дуго сам се одупирао, али на крају су морали да ми одсеку ногу. Сада страхујем да ми не одсеку и другу.”

Ипак, легендарни Звездин навијач није сам. “Навијачи су сада моја породица.

Бринули су се о мени, долазили ми у болницу, пружали ми подршку на сваки начин. Не могу да вам опишем колико ми то значи. Уз мене су увек. Много сам им захвалан. То ме држи у животу заиста. Мени је најтеже што не могу да им се одужим. На жалост Звезда је у таквој ситуацији да не може ни себи да помогне, па не очекујем много.

” Скандирање пуног Пионира Мирко је се посебно радовао победи кошаркаша Звезде над Панатенаикосом.

Изашао је на паркет где су га поздравили играчи, а потом је доживео и скандирање целе хале.

– Много ми је било драго, али од узбуђења нисам чуо шта ми певају.

Био сам пресрец́ан – каже Мирко.

Поред Звезде Мирко има још једну радост.

– Моја унука ми причињава највец́е задовољство. Има десет година и она ми је највец́а срец́а – каже чувени Звездин навијач.

"Bila je Ljutice Bogdana, a sada Mirka Talijana"
Back to top
View user's profile Send private message
OlegDS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2008
Posts: 344
Location: Београд,Москва

PostPosted: 13 Aug 2019 03:17    Post subject: Reply with quote

Један је Мирко Талијан!!! Почивај у миру...
_________________
Поздрав од ХУЛИГАНА са Београдских улица !!!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
shomi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 28 Mar 2007
Posts: 951

PostPosted: 13 Aug 2019 08:24    Post subject: Reply with quote

Бог да му душу прости
_________________
На своју веру на своју земљу поносан сам ја,
за један град на балкану и клуб у њему живим ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Y.H.R.S.
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 65

PostPosted: 13 Aug 2019 14:43    Post subject: Reply with quote

Вечна слава Мирку Талијану
Једини човек који је видео шта је уствари тад било...
_________________
Наша младост ту нестаје љубав према теби непрестаје..
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1416

PostPosted: 15 Aug 2019 11:06    Post subject: Reply with quote

Сахрана Миркова биће на Лешћу у петак у 11 и 30. Опело почиње у 11. Свако ко осећа потребу немој да се устручава да дође и испрати легенду Севера онако како би требао да буде испраћен.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lucky luciano
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Feb 2013
Posts: 641
Location: Под Везувом

PostPosted: 15 Aug 2019 15:27    Post subject: Reply with quote

Нека је вечна слава нашем брату и учитељу.
_________________
Цигани лудаци!
Back to top
View user's profile Send private message
Caki
Site Admin


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1483

PostPosted: 15 Aug 2019 19:32    Post subject: Reply with quote



Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
НовиБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 08 Jul 2010
Posts: 461

PostPosted: 16 Aug 2019 13:02    Post subject: Reply with quote

Почивај у миру!

Back to top
View user's profile Send private message
данило
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2012
Posts: 129

PostPosted: 19 Aug 2019 06:57    Post subject: Reply with quote

Данас се навршава 6 година од смрти нашег другара Вукашина Зирамова.
Вечна ти слава и покој души
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 93, 94, 95 ... 109, 110, 111  Next

View previous topic :: View next topic
Page 94 of 111

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop