DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДЕРБИ
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
СДК
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 32
Location: Ниш, Србија

PostPosted: 04 Mar 2019 12:03    Post subject: Reply with quote

Добро је док се цимамо и док има различитих мишљења, али немојте да се сада без потребе мрачи и налазе мане тамо где их реално нема... две јако битне ствари очигледно крећу набоље - 1. бројка и 2. она стара еуфорија, то се не може створити вештачки и без великог труда и група и појединаца који капирају навијање. Е сада, ајмо ми оволико постова и за Лучане и за прославу у суботу и за све утакмице до краја сезоне (постови = број другара у копу): тако ћемо сви дати много већи допринос напретку трибине и исправити све "грешке" са дербија које сте успели да ископате, поред свега виђеног што мене и после 25 година ДРЖИ И НЕ ПУШТА са Севера!
_________________
Ја сам године провео са тобом...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 04 Mar 2019 12:05    Post subject: Reply with quote

Да би човек направио озбиљну дискусију мора прво да је добро припремљен за то што прича. Нема овде никаква машина која мери ко је колико спреман, једноставно папир трпи све и онда мора да се објашњава и сучељавају мишљења. Неко мисли да је то лично, али уопште није. То је покушај да људи науче како да гледају на нешто, јер ово не причају људи који иза себе немају резултате, већ они који су успели да ураде нешто и покрену Звездину публику. Немогуће је да изађеш са стадиона и из екипа видиш људе расположене, иако су сви до једног и желели и очекивали да их накантамо овај пут. Али схватиш зашто су задовољни, схватиш да се енергија вратила. Ко то не види...много далеко стоји и не може да види како треба. А самим тим и његов коментар овде уопште није на месту и мора да се нацрта буквално да би се нешто схватило. Енергија ће кроз утакмицу, две...три...ако наставимо овако...дати за резултат да кренемо можда и навијањем да се бавимо на прави начин...битно је да смо се мрднули и да је то изгледало одлично, са навијањем које увек може боље али знамо и за горе.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Farhazdinac
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 125

PostPosted: 04 Mar 2019 12:09    Post subject: Reply with quote

Ето ти целу моју поруку погрешно протумачиш, схавтиш је како ти хоћеш, и окренеш на кладионице, кафане, инстаграм коментаре, о резултату на терену и о томе како сам 20 година спрцао на северу и заправо ништа не знам о навијању. Промашио си ако си мислио да сам ја галамџија и да ме резултат води. И да смо дали још три комада, исто бих писао. Не знам како да напишем а да се схвати да је све сем навијања десетка. О стробовима и кореографијама и томе ми је СУВИШНО да причам, јер понављам по 1000. пут да смо ту болесно добри.Пишем конкретно о певању. Ти мене покушаш да обрлатиш са довикивањем са западом и истоком, ћалетом у ђубретарима, песмом после изједначујућег гола и како после тога моја порука може у ђубре. Ти причаш о сликама после текме и енергији која се види на њима, а ја о нама на трибини и енергији која се осећа тих 90 мин. Јебе ми се баш дал су ови уз мале тв екране и велики навијачи на ултрас тифо страницама добили дојам преко слике каква је атмосвера била. И то је оно што ти ја причам и што се усудио да напише још понеко. Кријемо лоше навијање на дербијима иза свих тих слика, бакљи и кореографије. Коме то ми имамо потребу да доказујемо било шта, па да не сме овде да стоји да неки навијачи мисле да на дербијима већ дуже време лоше навијамо.
Што да не кажемо да смо на јна трагични буквално годинама уназад. Да навијамо као деде на том стадиону. Што да не кажемо да смо лошији на дербијима, него на европским утакмицама 5 пута. Ту не пролази прича о грчу. А ако напишемо за оваква издања да су једна од бољих, онда смо у курцу реално.
Утакмица са војводином је била сјајна и ту је све написано. Сјајан осећај, атмосвера, напокон смо се уживели и дошли до синергије са играчима и она није ни тема оваквих прича.
Back to top
View user's profile Send private message
Пера којот
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Feb 2014
Posts: 245

PostPosted: 04 Mar 2019 12:18    Post subject: Reply with quote

Могу се сложити са неким од вас да сам претерао кад сам рекао да је навијање било катастрофа, али да је било добро, није и не може ми нико променити мишњење. Већина људи који пишу овде имају мало дужи навијачки стаж и верујем да већина нас овде може да процени кад је нешто добро, а кад није. Кад видиш 100 људи око себе од којих сваки трећи пева то никако не може да буде добро, нисам ни слеп ни глув. Ћале који има скоро 60 година и који је био са стране ми после утакмице прича о клинцима које боли дупе за навијање, другар са запада ми прича како смо били лоши и онда дођем овде и видим како смо били перфектни. Разумем ја да ја да нисмо сви били на истим деловима трибине, ал исто тако знам каква смо издања имали ранијих година. Немојте само мешати наивјање са визуелним делом тј. изгледом саме трибине кад су кореографије, бакљаде и сличне ствари.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 04 Mar 2019 12:18    Post subject: Reply with quote

Ја не тумачим како хоћу...већ како видим, а опет ти кажем не причаш са човеком коме је усађена искривљена слика о свету од детињства. барем не би требало да је тако. Реалност је нешто што нас је довело да имамо трибину какву имамо. Према томе, нема потребе да ја тебе "обрлаћујем", нити да пишем у због супер тифа или не знам кога(којима смо узгред свима одбили акредитације за овај дерби), мало дубље ми гледамо на навијање него што ти мислиш...загребао си површину али из унутра тешко можеш да видиш баш све.
Све ово кад се скупи са почетка, почетка другог, Павков...итд....збирно даје 30 добрих минута навијања...то је трећина утакмице...још 30 смо навијали просечно и 30 минута парцијално се нисмо снашли лепо и нисмо навијали како треба...оваква распоред навијања није ни први ни последњи што се тиче нас, и у "најбоља" времена, а камоли сад, када се малтене поново рађамо!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 04 Mar 2019 12:19    Post subject: Reply with quote

Пера којот wrote:
Могу се сложити са неким од вас да сам претерао кад сам рекао да је навијање било катастрофа, али да је било добро, није и не може ми нико променити мишњење. Већина људи који пишу овде имају мало дужи навијачки стаж и верујем да већина нас овде може да процени кад је нешто добро, а кад није. Кад видиш 100 људи око себе од којих сваки трећи пева то никако не може да буде добро, нисам ни слеп ни глув. Ћале који има скоро 60 година и који је био са стране ми после утакмице прича о клинцима које боли дупе за навијање, другар са запада ми прича како смо били лоши и онда дођем овде и видим како смо били перфектни. Разумем ја да ја да нисмо сви били на истим деловима трибине, ал исто тако знам каква смо издања имали ранијих година. Немојте само мешати наивјање са визуелним делом тј. изгледом саме трибине кад су кореографије, бакљаде и сличне ствари.

Нико не каже да је навијање било перфектно немој сад ти да карикираш...али је далеко од "катастрофе"....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
plum brandy
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2011
Posts: 131
Location: Рулетенбург

PostPosted: 04 Mar 2019 13:00    Post subject: Reply with quote

Истина је да Север показује знаке враћања, то је најважније за свакога ко је своју младост и енергију уградио у целу причу. То јесте главни утисак ове утакмице, за резултат који није био према очекивањима у првом реду су криви играчи и тренер.

Затим кореографија са почетка, још један јак утисак. Не постоји трибина на свету која са толиком куљајућом енергијом пева неку своју националну песму (можда неки Пољаци). То је победа Делија, у овом времену.

Ако за идеал доброг навијања узмемо Ливерпул кући или Наполи у гостима, а за пример лошег узмемо Наполи кући, овај дерби по навијању, свакако више нагиње ка лошијем примеру. Мислим да тако срочену формулацију можемо сви да прихватимо.

У сваком случају сезона је пред нама, биће свакако утакмица које ће бити мање садржајне, а више препуштене спонтаним дешавањима, па ће и навијања за нашу душу доћи. Нигде не гори.
Back to top
View user's profile Send private message
Звездаш до кр
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Nov 2013
Posts: 126

PostPosted: 04 Mar 2019 13:15    Post subject: Reply with quote

Не знам како очекивати од горњих и бочних делова да буду у еуфорији и навијају константно када у самом копу, центру свега, људи ћуте или бар сваки трећи пева. Па кад се деси да примимо гол (на било којој утакмици) брже боље сви ти који ћуте крену да дивљају, гурају све око себе и као деру грло. Еј, инат као. То траје две строфе и онда опет мук, гледање тикета,спрдња и смејање док ти "твој" клуб ГУБИ.

Ако момци који су редовни и у самом копу не поштују и игноришу поједине људе са шипке који се цимају и покушавају да их анимирају, шта да очекујемо од оних који дођу тек понекад и стану негде са стране?

Ту опет можемо да се вратимо на дискусију са теме "Повратак навијача", још увек је битно да што више људи долази и да се пуни север а не ради довољно са онима који су увек ту.
_________________
Запад је десно !
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 04 Mar 2019 14:05    Post subject: Reply with quote

Довољно је упоредити атмосферу и енергију са утакмице против Војводине 16.02. са дербијем у суботу и види се јасна разлика у квалитету навијања. Визуелно смо перфектни и ту нема шта, кад се све сабере и одузме, били смо океј али смо могли боље. Временом ћемо и бити, битно је да смо се тргли, не треба сад правити толику фаму од тога. Ништа страшно, видели смо где смо погрешили и имамо прилику то да поправимо већ за 2 дана у Лучанима а онда и у суботу када славимо рођендан наше Звезде. Бројка радује највише, само да се то сад и настави. Овакве дискусије треба увек да се воде али без прозивки како је нечији упис "за ђубре" јер ипак су овде све озбиљни људи који имају минимум по деценију на трибини тако да су сви довољно компетентни да причају на разумном и нормалном нивоу, све су ово добронамерни коментари/предлози/савети, назовите то како год желите. Ми наспрам себе немамо праве ривале тако да се такмичимо са нама самима, тежимо да макар за нијансу будемо бољи него на претходној утакмици. Полако, корак по корак, нигде се не жури. На терену је могло много боље, поново смо зихерашки ушли у дерби али до краја сезоне игра се још један дерби на Маракани плус можда још 2 у купу у 1/2 или један у финалу ако се не сретнемо пре тога у 1/2. Дакле има времена за све, ништа није изгубљено.
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 04 Mar 2019 19:46    Post subject: Reply with quote

Све је било добро на дербију ако се изузме лош фудбал и размажени навијачи... Када ће неки људи научити да навијају питам се из меча у меч? Oнолика маса са севера мора да грми да се тресе цео стадион бре... Зашто неки чекају гол да би навијали, па није то поента навијача, ако тако размишљате онда кој ћете курац ту? "И КАДА ГУБИМО И КАДА ВОДИМО МИ ТЕБИ ПЕВАМО!", на то су неки заборавили изгледа... Да смо којим случајем забили још два комада урлали би сви ти до једног, а да оставе глас на северу када лоше крене сачувај боже, лакше је скрстити руке и ћутати... Него следећи пут људе опет по боковима са мегафонима, да дижу масу, не може се само на језгро чекати.
Back to top
View user's profile Send private message
Ортодоксија
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2015
Posts: 230
Location: Краљевина Србија

PostPosted: 05 Mar 2019 00:38    Post subject: Reply with quote

Да је било перфектно - није, да је било катастрофа - није. Причам о певању. Али када се све целокупно узме у обзир (корео, стробови...), било је више него добро. А само певање ће бити перфектно оног тренутка када људи одлеме у глави да навијају 90. минута без обзира на дешавања на терену, да кува, да се прави аргентина константо..па како се нешто деси на терену, тако експлодира све, али да онда када се ништа не дешава, и даље кува, и даље се осећа тензија, и даље је 80% трибине укључено у певање...дакле када људи буду били, свако за себе, спремни да НАВИЈАЈУ КОНСТАНТО БЕЗ ОБЗИРА НА СВЕ, тада ће певање бити перфектно. Знам, нисмо роботи, терен утиче, бла бла, али исто тако знам да постоје људи који су у стању да 90. минута одеру грло без обзира на све!
_________________
Кад дође време за бој - идемо право на вас!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Mar 2019 08:11    Post subject: Reply with quote

Ортодоксија wrote:
да се прави аргентина константо

Ми је направисмо у суботу и задали им домаћи! Ај да се не троши више време око овога, лепо је што су се људи јавили да критикују, и то је боље него ништа да се не пише...само водите рачуна у каквом тренутку то радите и колико је то тачно. Сада прелазимо на Лучане и рођендан клуба, гледајте како ту да звучимо и изгледамо!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 06 Mar 2019 06:18    Post subject: Reply with quote




Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

View previous topic :: View next topic
Page 6 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop