DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 228, 229, 230  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kiza Lionac
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Sep 2004
Posts: 506
Location: Црна Гора

PostPosted: 04 Jan 2019 21:38    Post subject: Reply with quote



Вечна слава и лака земља Карађорђу Петровићу, односно Марку Николићу, великом звездашу
_________________
С ТОБОМ НАША ПЕСМА УВЕК БИЋЕ ЗВЕЗДО НАПАДАЈ, КАДА ГУБИШ КАД ЈЕ ЛОШЕ СЕВЕР ТЕ... НЕ ОСТАВЉА!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Jan 2019 20:17    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=toCEAyOQBH8
Од 3.10 па на даље...ово је утакмица одиграна у тренутку када су избегличке колоне из Крајине пролазиле испод ауто команде. Слобо пиздо Крајину си издо...чује се више пута, и касније током меча...а још је јача ствар спикер који мало иза тога прича да је атмосфера по мало чудна јер нема бакљи због којих уефа строго кажњава, и можемо чак да будемо и избачени! Дакле 24 године нас возе на исту причу, док су други палили и жарили широм Европе...само је за нас важило укротитељско правило читав живот. И како да не уђе народу у крв да се боје и сопствене сенке на европској утакмици...треба учити из свега овога...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 25 Jan 2019 11:23    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=31HcTL-TQAc
Невероватно који је пут пређен од ове утакмице до данашњег дана! Након ове утакмице 300-400 људи је ишло пешке у град спонтано да слави. Утакмица где није могао да прође секунд без врхунског навијања! Ваљда када човек изгуби све, остане му оно достојанства и образа што има и то чува! Е ова утакмица је била та а десило се из тога чудо! Каква захвалност навијача у то време, какво присуство Звездашког духа, колико енергије и воље...данас са врхунским успесима у фудбалу, не ни кошарци ни рукомету ни ватерполу...него фудбалу...ми не можемо петину овога да извучемо. Барем нисмо могли до сад. Прва утакмица 0-3, а на реваншу Север пун ко око! Верујем да је 90% овог форума и оних који читају, закачило ову утакмицу. Ред је да се пробудимо, да се отрезнимо од успеха који су нас задесили а ми нисмо знали адекватно да их испратимо. Ова полу сезона може и треба да буде прекретница да се људи поново тргну и мотивишу и да се врате на стадион! Јер, без ове енергије фудбал, навијање...уопште нису занимљиви.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 25 Jan 2019 16:48    Post subject: Reply with quote

Вероватно и најдража утакмица у последњих 10-ак година, да није било Салзбурга ова би ми дефинитивно била на првом месту!
Само једна мала исправка Генерале, у првој утакмици је било 0:2 а не 0:3, али није то ни битно толико, стварно на утакмици око 25000, а Север крцат, и она кореографија ИГРАЈТЕ ЗА ДЕЛИЈЕ! И ти играчи колико год да су били лоши, можда једна од најгорих генерација, али генерација која је имала срце! Ношени онако одличним навијањем су успели да остваре нешто незамисливо! Стварно утакмица која ти заувек остане у сећању...Имамо мало мање од месец дана да се тргнемо максимално, и да вратимо Северу онај стари сјај! Маракана мора да буде крцата 16. Фебруара!
Back to top
View user's profile Send private message
bob-ant
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2006
Posts: 616
Location: на пар км од Маре

PostPosted: 26 Jan 2019 12:02    Post subject: Reply with quote

Краљ Петар wrote:
Вероватно и најдража утакмица у последњих 10-ак година, да није било Салзбурга ова би ми дефинитивно била на првом месту!
Само једна мала исправка Генерале, у првој утакмици је било 0:2 а не 0:3, али није то ни битно толико, стварно на утакмици око 25000, а Север крцат, и она кореографија ИГРАЈТЕ ЗА ДЕЛИЈЕ! И ти играчи колико год да су били лоши, можда једна од најгорих генерација, али генерација која је имала срце! Ношени онако одличним навијањем су успели да остваре нешто незамисливо! Стварно утакмица која ти заувек остане у сећању...Имамо мало мање од месец дана да се тргнемо максимално, и да вратимо Северу онај стари сјај! Маракана мора да буде крцата 16. Фебруара!

ова,и Цз-Одензе..хтео сам да умрем,Видић .. Very Happy ..аууу
Back to top
View user's profile Send private message
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 26 Jan 2019 15:09    Post subject: Reply with quote

Уф тај Одензе имао сам неких 5-6 година, био са ћалетом на Северу, каква лудница јеботе...од тад Видара ми постао најомиљенији играч, ал опет те утакмице се сећам кроз маглу јер сам баш био клинац, ал зато овај Тбилси никада нећу заборавити сигурно ту сам већ био мало старији, сећам се свега...стварно утакмица која се памти!
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 27 Jan 2019 18:51    Post subject: Reply with quote

Краљ Петар wrote:
Вероватно и најдража утакмица у последњих 10-ак година, да није било Салзбурга ова би ми дефинитивно била на првом месту!
Само једна мала исправка Генерале, у првој утакмици је било 0:2 а не 0:3, али није то ни битно толико, стварно на утакмици око 25000, а Север крцат, и она кореографија ИГРАЈТЕ ЗА ДЕЛИЈЕ! И ти играчи колико год да су били лоши, можда једна од најгорих генерација, али генерација која је имала срце! Ношени онако одличним навијањем су успели да остваре нешто незамисливо! Стварно утакмица која ти заувек остане у сећању...Имамо мало мање од месец дана да се тргнемо максимално, и да вратимо Северу онај стари сјај! Маракана мора да буде крцата 16. Фебруара!
У једном тренутку кренуло је масовно лупање по столицама уз гласно певање,ја сам мислио да ће се стадион срушити и бар трибина на којој смо......мислим да ни један видео клип нити слика не може да то покаже,људи морате да долазите да би имали сећања.Следимо их
Back to top
View user's profile Send private message
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 27 Jan 2019 18:52    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=31HcTL-TQAc
Невероватно који је пут пређен од ове утакмице до данашњег дана! Након ове утакмице 300-400 људи је ишло пешке у град спонтано да слави. Утакмица где није могао да прође секунд без врхунског навијања! Ваљда када човек изгуби све, остане му оно достојанства и образа што има и то чува! Е ова утакмица је била та а десило се из тога чудо! Каква захвалност навијача у то време, какво присуство Звездашког духа, колико енергије и воље...данас са врхунским успесима у фудбалу, не ни кошарци ни рукомету ни ватерполу...него фудбалу...ми не можемо петину овога да извучемо. Барем нисмо могли до сад. Прва утакмица 0-3, а на реваншу Север пун ко око! Верујем да је 90% овог форума и оних који читају, закачило ову утакмицу. Ред је да се пробудимо, да се отрезнимо од успеха који су нас задесили а ми нисмо знали адекватно да их испратимо. Ова полу сезона може и треба да буде прекретница да се људи поново тргну и мотивишу и да се врате на стадион! Јер, без ове енергије фудбал, навијање...уопште нису занимљиви.

У једном тренутку кренуло је масовно лупање по столицама уз гласно певање,ја сам мислио да ће се стадион срушити и бар трибина на којој смо......мислим да ни један видео клип нити слика не може да то покаже,људи морате да долазите да би имали сећања.Следимо их

Предходни пост грешка,извињавам се
Back to top
View user's profile Send private message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 06 Feb 2019 15:08    Post subject: Reply with quote

Стефан Чикић победио леукемију!

https://www.instagram.com/p/BtiOsj7gHwP/
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
Ел Пистолеро
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Dec 2018
Posts: 227
Location: Ломина варош

PostPosted: 06 Feb 2019 16:13    Post subject: Reply with quote

За мање од две недеље креће пролећни део првенства-субота, дерби са сланинарима- Маракана, мислим да позив и није потребам.
Али желео бих да се осврнем на једну ствар која нам можда може помоћи и ову пролећну полусезону.
Наима, у периоду између 2011 и 2014 године је на Звездашон плану могла да се осети еуфорија у ваздуху. Свако “Звездино пролеће” је доносило невиђену енергију, оптимизам, љубав. У сваком крају Београда је било море људи који су бројали дане до викенда- до Маракане или гостовања, небитно. Јагодина, Ужице, Нови сад, Суботица, Ниш су градови где нас је на пролеће 2012 и 2013 године било више него ове сезона на Маракани. На клупи Са Пинту, екипа средње жалосна, али ипак каква-таква борба за титулу, а на трибинама лудница. Кореографија преко целог севера сваки меч, исток и запад чак пуни са најмање 50% сваки меч...
Тада није било ни превеликих позива, нити мољакања.
Ми сами са собом треба да седнемо и попричамо, насамо, небитно како.
Треба да кажемо да Звезда игра најбољи фудбал у 21. веку, да је клуб на највишем нивоу и у најстабилнијој ситуацији захваљујућим сјајним резултататима, и да нема разлога да се не оде на сваку утакмиву на пролеће.
Мора се подићи заспали Звездашки дух, да се “пробуде” људи које из некога разлога Звезда не мотивише као некад.
Само желим да ово пролеће сви ми заједно памтимо као оне чувене Еуфорије када је Роби био тренер, као када је Славиша Стојановић био тренер- па чак и тај несрећни Са Пинту, а на терену ће нам се ово вратити петоструко- уверен сам у то!
_________________
Напред младићи, куцнуо је час!
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 06 Feb 2019 16:31    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=RICw3DgWRs4 - Прва утакмица пролећа 2012, 16.коло, на трибинама око 42 000 људи. Евандро стрелац победоносног гола. Често се вратим на овај клип у овим дугим зимским паузама и питам се где су сви ови људи. Прошла и текућа сезоне су просто нестварне, учествовали смо у оба европска такмичења и сјајно смо се показали, финансијски и организационо смо напредовали, имамо најбољег тренера на свету, имамо озбиљне људе од струке који окружују тренера и који се максимално труде, имамо озбиљан и широк играчки кадар, имамо много домаћих играча који су велики борци и велики цигани пре свега, ратоборна екипа смо постали, обновили смо име Звезде широм европе и света. Само још ми навијачи никако да се пробудимо и будемо на нивоу на којем је наш клуб. Јесу биле лепе кореографије на европским утакмицама али таква еуфорија и адреналин недостају на утакмицама домаће лиге попут примера на клипу који сам окачио. Ја лично не могу да дочекам 16.02, толико ми недостају фудбал и Маракана да немам речи да опишем а верујем да се многи исто осећају. Дуплу круну чекамо од 2007, кад ако не сад? Сад се кристалише екипа за наредне квалификације, озбиљан фудбал се игра на Маракани. Ако ово нису више него довољни разлози за долазак на стадион, не знам шта још клуб треба да уради да би се пробудили успавани Звездаши. Још само 10 дана, сви на стадион!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 08 Feb 2019 10:22    Post subject: Reply with quote

Што је најлуђе, у то време, дал годину пре, на пријатељској утакмици смо имали преко 20000 људи са Борцем из Бања Луке. Дошли људи да виде Просинечког! Данас, имамо тим какав имамо, стижу појачања...идемо ка титули...не постоји ни један једини разлог да нас не буде барем онолико колико нас је тада било на пријатељској утакмици пред почетак сезоне!
https://www.youtube.com/watch?v=INSFArQ1Y9Y
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Краљ Петар
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Jul 2018
Posts: 133

PostPosted: 08 Feb 2019 10:36    Post subject: Reply with quote

Ако људи имају бар мало свести, одазваће се у суботу онакако како треба а то је бар 20-25000, пред крај полусезоне смо се мало тргли,надам се да ће се то наставити следећи викенд, и да ћемо бити све бољи и бољи како сезона одмиче.
Back to top
View user's profile Send private message
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 08 Feb 2019 21:51    Post subject: Reply with quote

Посета на пролећним премијерама на Маракани у последњих 9 сезона:

2007/2008 - празан стадион због казне, дерби против партизана, победа резултатом 4:1

2009/2010 - око 20 000, победа над Јагодином резултатом 1:0

2010/2011 - око 19 000, победа над екипом Смедерева резултатом 1:0

2011/2012 - око 42 000, победа над Спартаком резултатом 1:0

2012/2013 - око 16 500, победа над Јавором резултатом 2:1

2013/2014 - око 22 000, победа над Јавором резултатом 2:1

2015/2016 - око 17 000, победа над екипом Младости из Лучана резултатом 2:1

2016/2017 - око 15 500, победа над екипом Новог Пазара резултатом 2:0

2017/2018 - око 7500, победа над Јавором резултатом 3:0

*У сезонама 2009/2009 смо на пролећној премијери гостовали на јна а у сезони 2014/2015 смо на пролећној премијери гостовали Нишлијама, у оба меча смо ремизирали.*

Ако се мало боље погледају бројке, долазимо до закључка да нас је било много више у време највећих проблема и по клуб и по трибину. Онда како смо прекинули низ титула комшија 2014.године, почела је бројка постепено да опада да би у сезони у којој смо изборили Лигу Европе и у којој смо играли најбољи фудбал од Барија, бројка спала на свега 7 000 грла! Тај негативни тренд се прелио и у текућу сезону иако смо играли Лигу Шампиона после 27 година, иако смо убедљиво савладали један Ливерпул који бије грчевиту битку у Енглеској за титулу што довољно говори о величини нашег тријумфа, иако смо били равноправни са Наполијем у Београду, итд...Време је да се освестимо и будемо на нивоу на ком је и наш клуб. Припреме 5/5, боље није могло, врхунска појачања су стигла, костур екипе је продужио уговор(е), дупла круна нам се смеши, постоји ли уопште разлог за недолазак? Сви на стадион!
Back to top
View user's profile Send private message
Зоран
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 21 Apr 2015
Posts: 20

PostPosted: 10 Feb 2019 00:18    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=-pk-HPUOGaM






не знам дал је било, шмекерски...
_________________
Љубав си ми једина.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 204, 205, 206 ... 228, 229, 230  Next

View previous topic :: View next topic
Page 205 of 230

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop