DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

'92-'05 навијачке приче
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 95, 96, 97  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 06 Sep 2018 08:38    Post subject: Reply with quote

Јесте било тога сад или никад...међутим много још ствари има ту да се напише које су даље обликовале Север у неком правцу у коме је наставио да иде и у којима се надограђивао. За почетак јединство које је исказано у најбитнијем тренутку, сама организација и победа над онима који су у то време много боље користили навијачке потенцијале него што је то Север радио. А наравно да је Север тада проверио сам себе од ког је материјала и ставио ствари на своје место. И шта год мислили о ривалу који је тај дан био наспрам нас, свака част да су пружили отпорт какав јесу, и да су уопште као један мали клуб и мала група успели тако да парирају некоме ко је наводно требао да буде тада велик. Зато кажем да је то можда прекретница где су се људи почешкали по глави и запитали...а што ми имамо исто људи као они на трибини, кад можемо 30 пута више да имамо....итд. Почели смо да користимо сав свој потенцијал баш као што су они до тада....и све је кренуло својим током.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
circleoftwo
ДЕЛИЈА


Joined: 15 May 2012
Posts: 180
Location: БЕОГРАД,ТАШ

PostPosted: 28 Sep 2018 12:51    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Нека врста и прекретнице што се Севера тиче. Можда може да се каже да од тог тренутка Север креће да се диже и да иде узлазном путањом.

па ок,јесте нека врста. реците ми, оно баново брдо са зеленјака јел пре или после тога?
_________________
Наш крај лепши од париза.!!!!!!ДЕЛИЈЕ ТАШ
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 27 Jan 2019 15:15    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=e9q-ACY5Mt8
Шта су ти људи...снимак који има 30000 прегледа да насловом аркан дерби...и што је још најлуђе слупани људи не знају да се снађу од кад је ово шта је ово. Као да је било пре 50 година а не пре 15 ак. Просто је невероватно, данас ако не изађе на јутубу као да се није десило. Доћићемо у ситуацију да ће за 10 година стварно неко некога убеђивати да је ово аркан водио навијање. Треба наћи времена и живаца, али много материјала има везано за Делије које изгледа сада само овако уче о било чему...не само о историји своје грпе. Можда би требало полако враћати те снимке и исправљати кривине у главама које се стварају људима ако нико ништа не објашњава и ако их пустиш да сами доносе закључке...Мешају се бабе и жабе, кују људи у звезде, други олајавају...а истина? То нико изгледа ни не зна или јако мали број људи. Не само за ово него за многе друге ствари.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 27 Jan 2019 22:02    Post subject: Reply with quote

А тек опис видеа...довољно да човек одмах изађе ни да не гледа даље. Велика штета је што је оно право на интернету,уствари и најмање посећивано од стране Звездаша. Отуда и овакви наслови на клиповима...ако су уопште од стране "наших".
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 28 Jan 2019 23:46    Post subject: Reply with quote

Иначе дерби са дешавањима прво пред утакмицу спонтано код це маркета, много нас је било унутра јер је такав договор био али они који су остали напољу кажу да смо изгубили ту тучу иако су их наши прво најурили у првом налету. На стадиону, нове цераде на огради, 2000 спремних барјака, мноштво бакљи на почетку, учење песме "гробари јел нас чујете-видите", на полувремену ди џеј на стази и техно, паљење бакљи, пароле са тумбаковићем телефоном и хот лајн...доста садржајан и добар дерби иако је било 0-0 на терену чини ми се. Наша грешка што је скоро цела екипа била унутра и сконцентрисала се за спремање спектакла па је напољу остало јако мало људи(да кажемо појединци које то није занимало). Међутим то је било време када је рецимо на 10 добијених туча следила једна њихова...па се људи нису потресли толико колико би иначе требали.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tufi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2003
Posts: 425

PostPosted: 29 Jan 2019 11:27    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Иначе дерби са дешавањима прво пред утакмицу спонтано код це маркета, много нас је било унутра јер је такав договор био али они који су остали напољу кажу да смо изгубили ту тучу иако су их наши прво најурили у првом налету. На стадиону, нове цераде на огради, 2000 спремних барјака, мноштво бакљи на почетку, учење песме "гробари јел нас чујете-видите", на полувремену ди џеј на стази и техно, паљење бакљи, пароле са тумбаковићем телефоном и хот лајн...доста садржајан и добар дерби иако је било 0-0 на терену чини ми се. Наша грешка што је скоро цела екипа била унутра и сконцентрисала се за спремање спектакла па је напољу остало јако мало људи(да кажемо појединци које то није занимало). Међутим то је било време када је рецимо на 10 добијених туча следила једна њихова...па се људи нису потресли толико колико би иначе требали.

Tucu smo izgubili, ali se nismo osramotili, da li je bilo odnos 10:1 u pobedama u to vreme ili ne uopste nije bitno, bar meni ovaj poraz nije nesto preterano tesko pao jer znam kako smo se drzali od samog pocetka. Na samom pocetku grobari krecu ka ljutice bogdana ulici i napadaju neke nase, tu smo se u tom trenutku onako rastrkani zatekli nas 15-20 iz raznih ekipa neki su tek dolazili na stadion neki su blejali kod c marketa, grobara je bilo recimo 30-tak ali svakako vise nego nas, generaciski smo bili egal. U parku se nalazilo i recimo 10-tak pandura. Kako smo se mi skupili mi krecemo na grobare koji iako su brojiniji povlace se iz celog parkica skroz do solitera kod njihovog stadiona, tu se ukljucuje i slabasan kordno murije koji shvata da ih je previse malo da otera grobare, krece na nas ali ni to nesto ne previse agresivno, nego vise kroz neku da kazem pricu. mi se tu okrecemo i krecemo natrag ka nasem stadionu, grobari skupljaju muda i zalecu se kroz kordon koji je bio supalj tipa zandar na 2m i naravno mi se tu okrecemo i opet ih vracamo do solitera, sada krece veca tenzija sa murijom izmedju nas i njih, grobari se skuplaju i sad ih ima osetno vise, nas potiskuje murija i krecu i grobari i mi smo potisnuti skroz do naseg izlaza iz parkica u tom dolazi i nama pojacanje u vidu starije ciganske ekipe koja je bila tu negde u blizini i kada se pronela vest dosli su, krecemo svi zajedno u pristojnom broju i potiskujemo ih iza c marketa do garaza i tu se sada pored ovih prvih grobara pojavljuje i njihova starija ekipa i brojcano su dosta brojniji nego mi, krece sukob gde nas oni potiskuju iz parka, a iz pravca ljutice bodana od auto komande dolazi i ozbiljna kolicina murije koja nas isto sateruje i nastaje bezanija, tu je nastradalo 5-6 nasih sto od murije sto od grobara. Sve u svemu poraz, al nije sramota.
_________________
Tufi a bored twenty something who lives for the weekend, casual sex, watered down lager, heavily cut drugs…. And occasionally kicking the fuck out of someone.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 29 Jan 2019 11:33    Post subject: Reply with quote

Где је ко написао да је срамота? Иначе да су напољу били они који су били унутра...сигуран сам да би се низ само наставио. Нисам џабе написао који је однос снага тада био, да би људи схватили да су нас ухватили на кривој нози или се једноставно тако потрефило...али пораз је пораз па и најчаснији...опет је пораз. НИје срамота нико није ни покушао то да каже.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 30 Jan 2019 13:25    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=dOhDMAwUm24
https://www.youtube.com/watch?v=ZRIwZ8dl9S4

Да прошверцујемо. Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Дете Београда
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Dec 2010
Posts: 32

PostPosted: 18 Feb 2019 13:41    Post subject: Reply with quote

Јел се зна из које године потиче слоган Звезда, Србија, никад Југославија?
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 20 Mar 2019 11:00    Post subject: Reply with quote

На данашњи дан пре 20 година десио се сукоб навијача Звезде и Партизана испред ЈНА - утакмице се играла на Маракани, 4 дана пред бомбардовање

https://www.youtube.com/watch?v=r-wph6lQhTQ
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
АЦАБ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Oct 2018
Posts: 431
Location: Стадион Рајко Митић

PostPosted: 20 Mar 2019 11:49    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
На данашњи дан пре 20 година десио се сукоб навијача Звезде и Партизана испред ЈНА - утакмице се играла на Маракани, 4 дана пред бомбардовање

https://www.youtube.com/watch?v=r-wph6lQhTQ


Могли би учесници у неколико реченица да детаљније опишу цео тај дан и дешавања пре, током и након дербија.
Back to top
View user's profile Send private message
InWires
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 24 Aug 2007
Posts: 286
Location: тамо ђе се привиђа

PostPosted: 20 Mar 2019 12:27    Post subject: Reply with quote

АЦАБ wrote:
Robbie Williams wrote:
На данашњи дан пре 20 година десио се сукоб навијача Звезде и Партизана испред ЈНА - утакмице се играла на Маракани, 4 дана пред бомбардовање

https://www.youtube.com/watch?v=r-wph6lQhTQ


Могли би учесници у неколико реченица да детаљније опишу цео тај дан и дешавања пре, током и након дербија.

Није застарело дело Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
javo
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2014
Posts: 110

PostPosted: 20 Mar 2019 13:46    Post subject: Reply with quote

InWires wrote:
АЦАБ wrote:
Robbie Williams wrote:
На данашњи дан пре 20 година десио се сукоб навијача Звезде и Партизана испред ЈНА - утакмице се играла на Маракани, 4 дана пред бомбардовање

https://www.youtube.com/watch?v=r-wph6lQhTQ


Могли би учесници у неколико реченица да детаљније опишу цео тај дан и дешавања пре, током и након дербија.

Није застарело дело Very Happy


Беше упад УБ-а у другом полувремену на том дербију...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 20 Mar 2019 20:45    Post subject: Reply with quote

Упад УБ где хоћеш тај дан. Дефинитивно њихово време како год окренеш. Причао ми другар да су се тад скупљали у хај парку и да је неко бројао до 80 и нешто, када је преко улице прешло једно 50 ак људи са Сењака и ушло у шуму. Као да је ушло још 150 људи такав осећај су имали људи, иако је при полазку избројано 136 људи. Гробари су били испред југа свог стадиона и спремали се да кренуо стандардно кортеом ка Маракани. Прелази се улица из хај парка и полу трчећи креће ка северу јна. У том тренутку човеку напред звони телефон и иде прича сачекајте мало нећу стићи да снимим, на шта му човек каже, друже нисмо ми глумци да чекамо камеру тако је и снимљен само крај. И како се пролази поред црно белог бутика спуштају се тенде, а први људи дижу руке и деру се не ломи случајно, и продужава се ка западу. У том тренутку гробари су већ знали да им наилази противник па су му кренули у сусрет. Рецимо да је било бар 300 људи са њихове стране можда чак и више. По њиховој причи полиција им је одузела мотке на скупљању али далеко од тога да су били голоруки, док је друга страна била у фулу. Обрачун креће на средини запада њиховог прво лете ракете са обе стране, како се то исалило креће се једни ка другима, гомила бакљи попаљених. Наши први упадају у њих и они крећу да се повлаче, на југо западу покушавају да стану, али се окрећу и већ крећу да беже. И креће јурење које полиција прекида код платоа на југу и ограђује Делије. Пробија се кордон и бежи узбрдо ка це маркету док гробари беже ка аутокоманди, и види се на снимку да су доле код кладионице. Иначе полиције је било јако мало због дешавања на Косову па је и могло све овако да се деси како јесте. Мада решеност људи тај дан не би променило ни да је било не знам колико полиције тамо. Бар је такав утисак стекао другар. Све у свему, то је период тих масовних сукоба првенствено зато што полиције тих година није било. Али овај сукоб остаће упамћен по односу броја људи са једне и друге стране, као и решености наших људи да тај дан покажу ко је ко. Велика велика победа Севера тај дан. Која је и обликовала даље године које су долазиле.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Иницијатор
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Apr 2014
Posts: 124

PostPosted: 21 Mar 2019 18:50    Post subject: Reply with quote

Јел можеш да напишеш нешто више о оној тегет-црвеној белграде бојс застави ? Пре више од 13-4 година сам читао нешто око тога, да је застава завршила код мурије или шта је већ било?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 79, 80, 81 ... 95, 96, 97  Next

View previous topic :: View next topic
Page 80 of 97

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop