DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПОВРАТАК НАВИЈАЧА НА СЕВЕР!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 31 Aug 2018 10:31    Post subject: Reply with quote

Quote:
Нема боље прилике од ове,ни за групу ни за клуб,да искористи све ово за повратак људи на стадион.


Па нама треба да се врате јер воле клуб а не због ливерпула и псж-а.. овде се ради на томе да се врате и остану што дуже а не да оду после првог неуспеха
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
ЂорђеКНН
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Sep 2013
Posts: 271

PostPosted: 31 Aug 2018 10:43    Post subject: Reply with quote

Трибина је годинама радила посао за који клуб није био у стању да уради,маркетинг,позиве на стадион. Сада је клуб стао на ноге и мора да поради на томе,на то сам мислио кад сам рекао да се окрене себи. Да се ради на свему оном што људи пишу овде данима.
Сада када је еуфорија многи ће се вратити,а надам се добар део и остати ту после лиге шампиона.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 31 Aug 2018 13:47    Post subject: Reply with quote

Упркос свим говнима, свим противницима нашим, издајницима, разочаранима, злонамернима...успели смо!!! Вратили смо Звезду из мртвих!!! Свака част Делије, није био лак посао ни мало! Данас да се угасимо ми смо постигли малтене немогуће и преживели као навијачи клуба какав је Црвена Звезда, много тога, можда и превише за једног навијача! Али...оно у салзбургу...када осетиш да је то једино место на земаљској кугли где би баш тада требао да будеш...то је то за шта се живи! После година...деценија мучења...успели смо! Саплели смо их кад је било баш густо, али уз играче....и нас у салзбургу...данас све има поново свој смисао! Лепо је пробудити се са тим осећајем!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 31 Aug 2018 15:01    Post subject: Reply with quote

Заслужили смо као група да се радујемо,, много труда зноја је потрошено...веровали смо кад нико није, гурали бандоглаво напред...и некада уз срећу која прати храбре...доспеш до циља када су те малтене сви отписали. Шта је судбина да се све овако догоди...показали смо колико волимо клуб и тек ћемо...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Крфљанин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Aug 2010
Posts: 95

PostPosted: 31 Aug 2018 18:30    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/_hjkO2L3Q2Y

Ако можеш да сањариш а да снови не овладају тобом,
Ако можеш да машташ а да ти маштање не буде циљ,
Ако можеш да се суочиш са успехом и неуспехом
и сматраш те две варке као да су потпуно исте;
Ако можеш да поднесеш да истину коју си рекао
изврну ниткови,како би од ње направили замку за будале,
или да посматраш пропаст онога чему си посветио сав живот
и да,погрбљен,с дотрајалим алатом опет ново ствараш

Какав поглед уназад, какво сведочанство...
_________________
Тихо, спуштала се летња ноћ
На Цер, на ту горду планину.
Back to top
View user's profile Send private message
NajveciLopov
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Dec 2011
Posts: 52

PostPosted: 31 Aug 2018 23:21    Post subject: Reply with quote

Кад се сетим да ми је прва текма међу навијачима била на гостовању севојну кад изгубисмо у купу, ово сад делује као сан. Какво вече какав осећај...
Хвала Звездо!
И даље не могу да верујем да смо у лиги шампиона где нам је место, после свих гована које смо прошли...
Хвала Делије да вас није било не би било ни овога!
Back to top
View user's profile Send private message
devils omladinac
ДЕЛИЈА


Joined: 08 Dec 2010
Posts: 160

PostPosted: 01 Sep 2018 15:11    Post subject: Devils omladinac Reply with quote

Почетком осамдесетих нисмо били доминантна група..сада дал се то наместило са успесима Звезде је наша група постаје до 91 једна од мајачих европских група...треба ово искористити
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 01 Sep 2018 16:54    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Шта је судбина да се све овако догоди...


Кад смо код судбине... Раније на овој теми си окачио неколико слика које црно на бело доказују да Север није оно за шта га оптужују, и да је подигао глас кад је морао, кад је превршена свака могућа мера и кад је ћутање постало једнако издаји...

И баш те године на путу ка Лиги шампиона избацујемо четири клуба на слово С. Тако смо остварили највећи успех клуба још од Барија (не рачунајући ратну 1992). А кореографија у Барију? Баш ова поменута четири С.




Ако ово није Божији знак и награда за труд и исправност трибине, ја стварно не знам шта је. Превише случајности.
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
psiho D.
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 23 Oct 2011
Posts: 11

PostPosted: 02 Sep 2018 20:35    Post subject: Reply with quote

Много је људи престало да иде на утакмице из доста доста разлога. На пример доста људи је отишло у иностранство, поженило се, неко је овамо неко је онамо, неко је силом прилика одвојен, има ту подоста разних разлога, а Богами и овако ових који су посустали једноставно збо мањка навијачког капацитета, једноставно то је то неће више да иде... погледајте села, мање градове, варошице, насеља, итд...све опустошено, не мислим све буквално,погледајте ово са мигрантима шта нам раде, ја не видим нешто децу, жене и старце, него војнике 18-40год старости, кроз 10 20 30 година ко зна шта ће и на шта ће ово да изађе. Велика је глад у земљи, људи немају шта да једу, огромна незапосленост, млади неће да раде за ту лову, доста им је да им неко да да изађу на пиће, одиграју тике, заврше нешто или ко зна шта још. Много је унутрашњих издајника у земљи који су се продали или би се продали за ситно, нема образа, поштења, части, речи, модерно доба, онда телефони паметни, нико не мисли својом главом, што каже овај брат, све на неки лајк плус минус итд.. Тако да Делије нећу много да дубим треба се поцимати око овога квалитетно и реално, свако да крене од себе и свако да пође од своје екипе, пријатеља, рођака, кумова итд...биће нам много лакше него да се цима исти број људи годинама уназад, само треба кренути...
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 03 Sep 2018 10:23    Post subject: Reply with quote

У 5 дана два гостовања, једно инострано и једно домаће. Не зна се које је боље од кога. Наравно да је резултат утицао на то, али макар за промену и један и други догађај су са трибина испраћени баш како доликује тим тренуцима! Ово може да буде нека нова основа и залет за све људе који су изгубили вољу, или тек сада крећу на стадион! Имајте на уму само где смо били пре коју годину а где смо сада! И никада то немојте да сметнете са ума. Јер ништа није вечно, иако би волели да траје ово што дуже, сви треба да знају да ће кад тад доћи и тешка времена! Али...за сад, два гостовања за сваког ко себе сматра навијачем може само да се осећа испуњен 100%!


Сад одмор па нови навијачки изазови где ћемо да видимо ко смо и шта смо!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 03 Sep 2018 17:20    Post subject: Re: Devils omladinac Reply with quote

devils omladinac wrote:
Почетком осамдесетих нисмо били доминантна група..сада дал се то наместило са успесима Звезде је наша група постаје до 91 једна од мајачих европских група...треба ово искористити


Покушавам да разумем,шта си мислио да кажеш са овим?
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 06 Sep 2018 19:58    Post subject: Re: Devils omladinac Reply with quote

унцле вања wrote:
devils omladinac wrote:
Почетком осамдесетих нисмо били доминантна група..сада дал се то наместило са успесима Звезде је наша група постаје до 91 једна од мајачих европских група...треба ово искористити


Покушавам да разумем,шта си мислио да кажеш са овим?


не замери му, старији је господин, па је можда посенилио и заборавио да ти одговори те ћу ја покушати... Хтео је да каже да је природно и пожељно да као трибина искористимо тренутак у ком се наш клуб поново налази тамо где му је место - у Европској елити. Нормално је да ће нам још више младих навијача сада прићи,а вероватно ће се и доста старијих вратити, па све то ваља искористити да се зајача прича.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Franck
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 16 Sep 2018
Posts: 66

PostPosted: 14 Oct 2018 08:35    Post subject: Reply with quote

Чекао сам да прође мало ова еуфорија,па да дам неко своје мишљење. Да напоменем да нисам члан ни једне групе,све што будем писао рећи ћу из свог искуства које није велико око 12 година сам на маракани ,што са дедом , ћалетом , што са друштвом,можда сам свестан и сећам се последњих 6,7 година. Моје мишљење зашто је некад било онолико људи је дефинитивно инат. Клубу је било тешко са свих страна у га копали и људи су то препознали и из ината долазили и стали уз звезду. Људи су долазили са свих страна ,сећам се пролазим поред аутокоманде ,људи паркирани свуда ,бусеви пуни, пешачи се један за другим до маркане...већ тада ти је пуно срце ,а још ниси ни ушао на стадион. Већ у току недеље креће ложење по школи и питање јел идеш на звезду. Ово сад све што чујем немам времена ,паре,посао...то су све изговори!!! Зашто су људи престали ,моје мишљење је јер им је досадно. Нису научили од малена ,немају ту културу одласка на стадион. Ја рецимо и кад ми се не иде,увек идем јер ми је то постала навика , као прање зуба. Тако сам научен и тако радим цео животи увек кад је викенд помисао је на утакмицу. Утакмице које враћају на стадион су као ова скоро против радника , или као последње коло против ниша 2017 кад су комшије славиле титулу , или као против металца пре пар година....такве утакмице су лек . навијање мора да се поправи ,доста је све монотоно,људи отаљавају песме само да испоштују. Пробати да се размишља о томе о чему се пева ,да се пева из срца , и убеђен сам да ће бити навијање за 10. Што више неких промена ,оживети старије песме,па их форсирати да се направи неко спонтано лудило. Људи који стоје са стране севера дефинитивно треба приближити копу и кад би они пришли визуелно би био солидан коп , не као пре пар година али за данашњу ситуацију сасвим ок . Знам доста њих који не иду више јер им је досадно. Дакле мислим да је решење само побољшати навијање и зезање на трибини. Није то нека велика филозофија , можда поставити на сваку шипку по једног момка који ће да преноси добру енергију и који ће мотивисати тај неки део групице. Успех и резултати не утичу на бројност тако да се на то не треба уопште уздати.
_________________
Не може се против гена ,то је љубав урођена!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
???
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 27 Jan 2018
Posts: 8

PostPosted: 14 Oct 2018 14:15    Post subject: Reply with quote

Franck wrote:
Чекао сам да прође мало ова еуфорија,па да дам неко своје мишљење. Да напоменем да нисам члан ни једне групе,све што будем писао рећи ћу из свог искуства које није велико око 12 година сам на маракани ,што са дедом , ћалетом , што са друштвом,можда сам свестан и сећам се последњих 6,7 година. Моје мишљење зашто је некад било онолико људи је дефинитивно инат. Клубу је било тешко са свих страна у га копали и људи су то препознали и из ината долазили и стали уз звезду. Људи су долазили са свих страна ,сећам се пролазим поред аутокоманде ,људи паркирани свуда ,бусеви пуни, пешачи се један за другим до маркане...већ тада ти је пуно срце ,а још ниси ни ушао на стадион. Већ у току недеље креће ложење по школи и питање јел идеш на звезду. Ово сад све што чујем немам времена ,паре,посао...то су све изговори!!! Зашто су људи престали ,моје мишљење је јер им је досадно. Нису научили од малена ,немају ту културу одласка на стадион. Ја рецимо и кад ми се не иде,увек идем јер ми је то постала навика , као прање зуба. Тако сам научен и тако радим цео животи увек кад је викенд помисао је на утакмицу. Утакмице које враћају на стадион су као ова скоро против радника , или као последње коло против ниша 2017 кад су комшије славиле титулу , или као против металца пре пар година....такве утакмице су лек . навијање мора да се поправи ,доста је све монотоно,људи отаљавају песме само да испоштују. Пробати да се размишља о томе о чему се пева ,да се пева из срца , и убеђен сам да ће бити навијање за 10. Што више неких промена ,оживети старије песме,па их форсирати да се направи неко спонтано лудило. Људи који стоје са стране севера дефинитивно треба приближити копу и кад би они пришли визуелно би био солидан коп , не као пре пар година али за данашњу ситуацију сасвим ок . Знам доста њих који не иду више јер им је досадно. Дакле мислим да је решење само побољшати навијање и зезање на трибини. Није то нека велика филозофија , можда поставити на сваку шипку по једног момка који ће да преноси добру енергију и који ће мотивисати тај неки део групице. Успех и резултати не утичу на бројност тако да се на то не треба уопште уздати.


Било је ината, али мој утисак је да је тада поред ината то био и тренд. У том моменту чини ми се и навијачи других клубова такође су имали већу бројност него данас. У сваком случају био инат или тренд или оба разлог за долазак разних људи ни једно није добро. Наша улога не треба да буде аниматорска, да долазе људи на стадион да би гледали навијаче. Истина је да навијање може боље, али оно треба да се поправља из других разлога, а не да то буде начин на који ми треба да привлачимо публику. Тако ћемо онда да добијемо исте те људе којима је сад досадило и смишљају неке разне изговоре јер они не долазе онда због Звезде. Прва ствар је ваљда да се долази на стадион због клуба, па онда тек долази навијање за онога ко то воли. Имали смо гомилу људи који су се ложили само на тај трип навијачки па их сада нема нигде, онда значи да тај пут није добар. Не видим неко решење које ће на брзину да нам врати бројност, ми овде имамо проблем са људима које немају културу одласка на стадион и та се култура сигурно не може створити преко ноћи. За почетак да сви који долазимо знамо зашто смо ту, да сваки човек на северу има чланску и сезонску и то би био огроман корак напред ка томе да имамо бројност која не зависи од резултата, ината и свих осталих будалаштина које свакодневно могу да се чују као изговори.
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 14 Oct 2018 14:31    Post subject: Reply with quote

Људи, апсолвирали смо тај период овде већ доста пута. У праву сте за све, али је речено већ све то. Ајде да се не осврћемо више за претходном временима и да се окренемо новим мотивима пуњења трибине. Да видимо шта сада тренутно може да се исправи. Не можемо да вратимо навијање у 'моду' нити желимо, а не можемо ни да пробудимо инат у људима кад нема повода и то је спонтано, тако да нам те чињенице не помажу. За почетак мислим да је проблем што већ дуго ништа није здраво и драго ми је да је почело да се прича о томе. Жао ми је што иако се прича о томе и деси се једам здрав догађај, онда га поклопи опет нездрав. Наравно, о томе могу само водећи да одлучују у усмеравају трибине тако да ја о томе нисам релевантан да говорим.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

View previous topic :: View next topic
Page 7 of 8

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop