DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ЧЛАНСТВО у ФК
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Омладинaц011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 May 2018
Posts: 83
Location: Београд

PostPosted: 27 Jul 2018 05:50    Post subject: Reply with quote

Да ли тренутно постоји податак колико сада има чланова који су се учланили у клуб и узели сезонске?
_________________
... напред младићи куцно је час, Северна Армија увек је уз вас!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 27 Jul 2018 07:25    Post subject: Reply with quote

http://www.crvenazvezdafk.com/scc/vest/7308/U-nedelju-lakse-do-Zvezdinog-dresa
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Део Севера
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Feb 2018
Posts: 219

PostPosted: 27 Jul 2018 17:50    Post subject: Reply with quote

Омладинaц011 wrote:
Да ли тренутно постоји податак колико сада има чланова који су се учланили у клуб и узели сезонске?


http://www.budideozvezde.rs/ci/posebne_ponude/story/454/ФК+Црвена+звезда+у+бројевима.html

Ако је веровати овоме, 3.720 људи је узело сезонску карту.
_________________
Ја живим само за тебе јер ти си мени све
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 04 Sep 2018 15:43    Post subject: Reply with quote

Буди се и клуб, препознаје значај чланства, сезонских улазница, а цени и оне које долазе на утакмице домаће лиге, али из неког разлога нису чланови или власници сезонских. Нама не преостаје ништа друго него да, у најмању руку, узвратимо истом мером на овај леп гест:

Сервис за чланство -> Пакет карата -> 15.09. -> 18.09!

http://crvenazvezdafk.com/scc/vest/7493/Clanovima-povlastice-za-Ligu-sampiona

Члановима повластице за Лигу шампиона

Продаја пакета улазница за мечеве Лиге шампиона које ће Црвена звезда играти на свом стадиону почиње у четвртак, 6. септембра за чланове клуба, као што је познато, а клуб је донео и следеће одлуке.

Одлучено је да нема бесплатних улазница за мечеве Лиге шампиона! Као што је наведено, власници сезонских карата имају попуст од 50% приликом куповине пакета за утакмице Лиге шампиона, али обавезно је да понесу чланску и личну карту приликом куповине.

Посебно важно је истаћи да сви чланови са важећим чланаринама, што подразумева и јуниор чланове који су учлањени после одлуке клуба да та чланарина буде бесплатна, имају право на два пакета узланица по пуној цени, за трибину према споственој жељи.

То значи да власници сезонских улазница, пошто су истовремено и чланови могу купити један пакет упола цене (аконто сезноске улазнице) и још два пакета по пуној цени (аконто чланства).

Зато је на увид обавезно понети и чланску и сезонску карту, као и лични документ.

Од четвртка ће и сви они који су дали крв у акцији "Црвено-бела крв" моћи да замене своје ваучере за улазнице за јужну трибину нашег стадиона.

Такође, ФК Црвена звезда одлучио је и да награди оне који су долазили да гледају утакмице у домаћем првенству а немају чланске карте тако што ће им у понедељак, 10. септембра, омогућити да купе пакет за Лигу шампиона. За то је потребно да на увид приложе сачувану улазницу са неке од суперлигашких утакмица са Маракане од ове сезоне.

Продаја пакета за Лигу шампиона путем интернета почиње у понедељак, а редовна продаја карата у уторак, 11. септембра, као што смо и најавили.

Такође, клуб напомиње да сви морају имати улазнице, па и деца, односно и најмлађи звездаши који буду дошли на утакмицу.

Радно време благајни на стадиону „Рајко Митић“ је свим данима од 10 до 18 часова.

ЦЕНЕ ПАКЕТА УЛАЗНИЦА СУ:
Север и југ: 7.500 динара
Исток: 15.000 динара
Запад бочно: 15.000 динара
Запад центар: 18.000 динара
Back to top
View user's profile Send private message
-NO SURRENDER-
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Jul 2006
Posts: 129
Location: Шабац

PostPosted: 05 Sep 2018 05:33    Post subject: Reply with quote

По мом мишљењу је промашај давати по два комплета на једну чланску карту. Или три на сезонску.

Некако ће се опет они који нису чланови без цимања провући и доћи до улазница. А било је тешко некима обновити чланарину и дати клубу 1000 динара.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 05 Sep 2018 07:57    Post subject: Reply with quote

Много је боље оставити опцију онима који поседују сезонске да могу да докупе још коју карту, јер сигурно је да су то људи који се крећу у друштву оних који су други круг да кажемо људи који долази на стадион. Много је боље то, него да сваки члан или ко има сезонску узме по једну карту, и онда оставимо Север не брањен са једно 10000-12000 празних места поред нас. И да гатамо у пасуљ где ће и код кога те карте завршити. Дал код оних који су дошли да гледају нејмара и мбапеа, или код неког ко се сад сетио после 15 година да може да дође на стадион мало да протегне ноге....тако да...не постоји још увек ништа идеално, али ово је најлогичнија ствар која може да се изведе са овим бројем претплатних карата и чланских карата. И није тако лако поделити још две карте рецимо а имаш потражњу од 10 људи...коме ћеш да даш те две? Па наравно ономе ко ти је најближи. Зато у овом тренутку, не постоји бољи систем од овог за дељење карата. Плус што се убацује категорија доношења улазница са првенствених утакмица...што је још један путоказ како за даље....у сваком случају, никада од кад знам за утакмице, није била боља расподела карата него сад. Никад праведнија. И зато....да се окренемо другим стварима а не да млатимо овде празну сламу.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 05 Sep 2018 19:38    Post subject: Reply with quote

Кад смо код чланства, као да су нас послушали шта смо писали пре неких месец дана, почели су да зову људе да их обавештавају да су некада били чланови клуба, да виде шта их то сада спречава да поново плате чланарину...
Нек се одазове 20% свих чланова од пре пар година и биће напредак!
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 05 Sep 2018 21:06    Post subject: Reply with quote

10000 чланова, објављено на званичном каналу клуба
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 06 Sep 2018 06:50    Post subject: Reply with quote

Idemo delije wrote:
Кад смо код чланства, као да су нас послушали шта смо писали пре неких месец дана, почели су да зову људе да их обавештавају да су некада били чланови клуба, да виде шта их то сада спречава да поново плате чланарину...
Нек се одазове 20% свих чланова од пре пар година и биће напредак!


Мене су звали још на пролеће, да ме питају да ли планирам да обновим чланство и купим сезонску. Ја био срећан ко мало дете кад добије поклон, јбт, чланство се буди. А онда након два сата, поново звони телефон, поново из чланства, само друга особа, са истим питањем Very Happy

Сада су интезивирали звање чланова који нису обновили чланарину, што је врло похвално. Само се надам да ће успети да идентификују већину чланова из оне чувене генерације 2015, те да ће приликом позива само да им се захвале на покушају Rolling Eyes

И ми смо сад дошли до 10,000 чланова, али је много битно да то иде навише, баш због генерације 2015 и свега лошег што је она потенцијално могла да донесе, те да се сви, или бар већина искрених Звездаша, учлани у клуб.

Следећи број који је битан је 15,000 јер ми се чини да је то максималан број активних чланова, дакле са плаћеном чланарином, који смо икада имали... Након тога, да видимо да ли можемо да престигнемо по броју чланова један клуб који су основали Срби и који тренутно броји око 30ак хиљада чланова, али се тренутно не такмичи у српској Супер лиги Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Лука30
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Apr 2012
Posts: 337

PostPosted: 06 Sep 2018 09:58    Post subject: Reply with quote

Једина ствар која тренутно може да дигне чланство јесте бенефит који члан може да има. Конкретно мислим на право прече куповине за ове мега утакмице у ЛШ, и ствари које људима доносе корист...
На жалост, мени се то не допада јер то није она права искрена жеља да си члан, па сви ти бенефити дођу као награда касније. Прави пример за то је куповина сезонских прошле сезоне. Није било акција масовног учлањивања ни куповине сезонских. А ипак је оног ко је искрено због себе и Звезде купио сезонску сачекао пакет бесплатних карата за групе у лиги европе... Е то је права прича, и ти људи су прави. Чланство могу да омасове само овакви успеси и моћна Звезда. Да ли је то исправно размишљање или не, изгледа да није битно...
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 06 Sep 2018 11:02    Post subject: Reply with quote

И у свету где је социос модел далеко развијенији, највећи број чланова клуба се интересује за комерцијалне погодности које чланство доноси.

На пример, Шалке има преко 150,000 чланова, а скупштини коју су одржали овог лета је присуствовало нешто мање од 10,000. Ево доле линка који копирам са РСБ форума, на коме је детаљније описано како то изгледа у Немачкој.

Code:
http://www.nogometplus.net/index.php/strani-nogomet/europa/njemacka/predstavnici-udruge-nas-hajduk-gostovali-na-skupstini-clanova-fc-schalke-04/


Тако је, мање више, и код осталих клубова који функционишу према социос моделу, тек неких 10% чланова се активно интересује за све у клубу, укључујући и пословање, између осталог.

У Енглеској је мало другачије, тамо је чланство сада у највећем броју случајева комерцијално и апсолутно неопходан услов за куповину сезонских и карата. На пример, када су Амери преузели Манчестер Јунајтед, један део чланова Манчестера се побунио, јер више нису имали никакав институционални начин да делују у клубу, па су се одвојили и формирали су сопствени локални клуб.

Моја процена је да смо ми отприлике дошли до ових 10% људи које клуб баш занима. Може још који % навише, али ће остатак бити ту из других разлога, што није навијачки, али није ни лоше са аспекта клуба. Ја немам ништа против да наш клуб има 55,000 чланова, од којих ће већина бити ту због комерцијалних и осталих погодности, али ако ми од тих 55,000 добијемо 25,000 сезонаца, онда смо урадили огроман посао!

Само полако и стрпљиво, нећемо да се оптерећујемо искључиво бројевима, ваљда нас је мобилизација нечему научила.
Back to top
View user's profile Send private message
zokriogi
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 16 May 2008
Posts: 520
Location: kosutnjak

PostPosted: 06 Sep 2018 15:40    Post subject: Reply with quote

Зашто кажеш бенефит а мислиш на повластице?
_________________
Нек' песма ори се нек' грми стадион,
ти нећеш остати никад сама јер живот си мој!
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 06 Sep 2018 18:25    Post subject: Reply with quote

ја не знам колики је то бенефит повластица, да имаш право прече куповине? као да ће се пакети распродати за један дан па што пре да купиш, доста људи прешло на онлине куповину нема више чекања у реду
са једне стране неко каже не треба давати за чланску са друге да чланска треба да буде комерцијална, можда грешим али мислим да је боље да су дали да са чланском добијеш 10% попуста, боље на карту него на кошуље, јер продаја чланске карте је и даље у току, повећао би се број чланских
Back to top
View user's profile Send private message
zlidzon
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 Mar 2012
Posts: 33

PostPosted: 06 Sep 2018 19:22    Post subject: Reply with quote

Да је здравља, среће и памети, па да и ми дођемо у ситуацију да имамо толико много чланова, те да имамо такву посећеност на утакмицама, па да ни за све своје чланове клуб не може да гарантује карте. Ово је реалност у многим клубовима у земљама у којима је култура одласка на стадион и осећај припадности клубу на много вишем степену него код нас.

Па да тад ми лепо пребројимо ко је од чланова клуба на колико утакмица био и "поена" сакупио, па потенцијално увежеш и са тим ко је колико новца оставио у Звездином бутику (јбг, од нечега клуб треба и да живи), па се то стави на електронски папир, и онда се крене низ листу (да дочарам):

1. Био на свим утакмицама, власник сезонске - карта за господина.
2. - II -
.
.
.
55 000. Био на 30% утакмица, није власник сезонске - карта за господина
55 001. Био на 25% утакмица, није власник сезонске - ви сте господине први на листи чекања за карту, молимо сачекајте да неко одустане од куповине.

Мислим, има толико опција, има толико добрих примера из праксе, нешто је примењиво и код нас, а нешто вероватно и није.

За почетак, мислим да је довољно да се члановима клуба да првенство куповине карата, да се бар мало осети да је и клубу чланство важно, а не само нама који се, верујем, не одвајамо од тог парчета пластике. Да се ја сећам, резервација карата за чланове је последњи пут била за куп утакмицу против комшија пре 5-6 година, када су чланови могли да назову клуб и резервишу по 4 (четири) карте...

Да му дамо шансу да се разради, осећа се међу људима да је то исправна ствар, па да видимо да како функционише и да ли даје жељене резултате.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 07 Sep 2018 09:56    Post subject: Reply with quote

http://crvenazvezdafk.com/scc/vest/7502/Radno-vreme-servisa-za-clanstvo
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop