DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ДУХ ЗВЕЗДАШТВА 2
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 228, 229, 230  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 17 Jul 2018 08:58    Post subject: Reply with quote

Code:
https://www.kurir.rs/sport/fudbal/1464697/srpski-istoricar-dokazao-u-reprezentaciji-hrvatske-sve-srbin-do-srbina

Чланак јесте стар 4 године али је добар део репрезентације и даље ту, наш најбољи историчар је објаснио ко је ко. Нема горих Срба од Хрвата!
Back to top
View user's profile Send private message
Organizator skupa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Jun 2005
Posts: 772
Location: лепо овде...

PostPosted: 17 Jul 2018 10:45    Post subject: Reply with quote

одлична ствар је ово што су хрвати славили са Томпсоном, играли у црним дресовима, посвећивали победу мајкама Сребренице... да сваки Србин види ко су и шта су они и да је спорт помешан са политиком дебело. Хрватска усташка држава и даље стоји иза свих потеза њихових спортиста и подржавање хрватских спортиста је једнако подржавању режима у хр који је отворено усташки. Нажалост, то је тако. Од 1995. и силаска са постоља у Атини до дан данас.
_________________
Подигни се Мати мила, да нам будеш што си била!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 17 Jul 2018 11:20    Post subject: Reply with quote

Code:
https://www.kurir.rs/mundijal-2018/3086903/fuj-hrvati-koji-ce-vam-to-k-karleusa-je-prvo-bodrila-vatrene-a-onda-su-je-zestoko-razbesneli-porukom-o-klanju-i-ludnici-zapalila-region

Браво Јецо! Ево их полако се кају један по један, на крају ће још и да испадне добро да се мало ова "здрава" Србија доведе у ред и поједе своја говна која су исрали!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Маузер
ДЕЛИЈА


Joined: 21 Mar 2018
Posts: 202
Location: Негде у СвеСрбији

PostPosted: 17 Jul 2018 11:36    Post subject: Reply with quote

Више бисмо требали да се позабавимо томе што на скоро сваком окупљању узвикују "зови само зови, сви ће соколови за те живот дати".. Сами су нам се нагузили, само треба неко да крене да им га гура. Зна се чији су то стихови и из које песме су извучени
_________________
Далмација, Кордун, Лика, Банија, Барања, Славонија
Back to top
View user's profile Send private message
Vizantija
ДЕЛИЈА


Joined: 20 May 2014
Posts: 185

PostPosted: 17 Jul 2018 13:17    Post subject: Reply with quote

Code:
https://sport.blic.rs/svetsko-prvenstvo-u-fudbalu-rusija-2018/losa-bila-45-na-glavnom-trgu-u-zagrebu-luka-modric-je-od-tompsona-narucio-bas-ovu/5njz2kn#komentari

Блиц, НАЈВЕЋЕЕ ЗЛО које је задесило Србију! Антисрпско, усташко, педерско, режимска новина! Није могуће написати негативан коментар на конто Модрића или Томпсона на поменуту вест, сваки коментар је типа "па добро", "па нека певају", "нека се веселе људи", "ко је нама крив" итд, итд... све остало се не објављује!!! Испада да смо сви уз њих, говнари представљају лажну слику око целог овог циркуса...
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 17 Jul 2018 13:23    Post subject: Reply with quote

Тај либерални фазон узима маха широм света, не само код нас. Код нас то још и мало спорије иде него у тим "развијеним" земљама, а управо из разлога што имамо то негативно искуство са комшијама..и једнима и другима и петима, па људи теже падају на ту причу да си фашиста ако волиш само своју земљу.

Због глобализма својски се ради на уништавању нациoналног идентитета свуда у модерном свету. Није ништа чудно видети како у Америци левичари пале америчке заставе, Ангела Меркел са неке бине склања немачку заставу, у Енглеској већина младих до 25 година осећа се европљанима а не енглезима, Европа се пуни мигрантима, сви ћуте, никоме не смета.. није да ме баш брига за све горе набројане, али јесте таква ситуација на западу.

Једине две национално свесне земље у Европи остају Хрватска и Пољска. У исто време, ово су државе у којима католичка црква има највећи утицај. Да не звучим као теоретичар завере, али Хрватима и Пољацима прве комшије су управо православни народи, а јасно је да Ватикану није баш мило ширење православља на запад.

Зато мислим да су хрвати и пољаци поштеђени те глобалне либералне пропаганде, па отуд и већи проценат националиста. Хрвати ће нас увек мрзети, а један од разлога је управо и тај што им нико не испира мозак као овде нама.

Ово наравно није оправдање за Србе са испраним мозговима..њих вратити на прави пут биће теже него вратити Космет
Back to top
View user's profile Send private message
Radosav
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jan 2017
Posts: 70

PostPosted: 17 Jul 2018 14:20    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
Code:
https://www.kurir.rs/mundijal-2018/3086903/fuj-hrvati-koji-ce-vam-to-k-karleusa-je-prvo-bodrila-vatrene-a-onda-su-je-zestoko-razbesneli-porukom-o-klanju-i-ludnici-zapalila-region

Браво Јецо! Ево их полако се кају један по један, на крају ће још и да испадне добро да се мало ова "здрава" Србија доведе у ред и поједе своја говна која су исрали!



Боље би нам било да ту дебилку више ни у најмањем облику не спомињемо овде.
То што је објавила је брже боље избрисала, а јутрос шаље поздраве из хрватске, земље колинде, која јој је мега гига царица и позива на свој наступ у Макарској.

Говно не треба дирати, што га више дираш више смрди.
Back to top
View user's profile Send private message
ЗвездаКрајин
ДЕЛИЈА


Joined: 27 Sep 2016
Posts: 149

PostPosted: 01 Aug 2018 23:14    Post subject: Reply with quote

Kako je zvanično potvrđeno, u subotu 4. avgusta, prvog dana proslave, hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović odlikovaće najvišim državnim ordenom ratne zločince Antu Gotovinu i Mladena Markača. Istog dana, fudbalska reprezentacija Hrvatske, predvođena selektorom Zlatkom Dalićem i kapitenom Lukom Modrićem, odigraće u Kninu revijalnu utakmicu sa ekipom vojske i policije.


_________________
Због Крајине и спаљених села некоме ће метак у сред чела!
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 05 Aug 2018 12:43    Post subject: Reply with quote

Позив за чланове - реконструкција стадиона
https://youtu.be/hfsxpnLXSxg
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 421
Location: Лисабон

PostPosted: 06 Aug 2018 22:48    Post subject: Reply with quote

николаБГ wrote:
Тај либерални фазон узима маха широм света, не само код нас. Код нас то још и мало спорије иде него у тим "развијеним" земљама, а управо из разлога што имамо то негативно искуство са комшијама..и једнима и другима и петима, па људи теже падају на ту причу да си фашиста ако волиш само своју земљу.

Због глобализма својски се ради на уништавању нациoналног идентитета свуда у модерном свету. Није ништа чудно видети како у Америци левичари пале америчке заставе, Ангела Меркел са неке бине склања немачку заставу, у Енглеској већина младих до 25 година осећа се европљанима а не енглезима, Европа се пуни мигрантима, сви ћуте, никоме не смета.. није да ме баш брига за све горе набројане, али јесте таква ситуација на западу.

Једине две национално свесне земље у Европи остају Хрватска и Пољска. У исто време, ово су државе у којима католичка црква има највећи утицај. Да не звучим као теоретичар завере, али Хрватима и Пољацима прве комшије су управо православни народи, а јасно је да Ватикану није баш мило ширење православља на запад.

Зато мислим да су хрвати и пољаци поштеђени те глобалне либералне пропаганде, па отуд и већи проценат националиста. Хрвати ће нас увек мрзети, а један од разлога је управо и тај што им нико не испира мозак као овде нама.

Ово наравно није оправдање за Србе са испраним мозговима..њих вратити на прави пут биће теже него вратити Космет


Нама ће бити боље кад у мору теорија завере провалимо које су оне тачне. А, не да стављамо у фиоку поборнике ''теорија завере'', јер као што су многи пали на причу да је, како кажеш, фашиста онај који воли своју земљу, тако су сви пали на причу да су поборници теорија завере све фрикови и будале. И намерно су пуштене у промет многе сулуде теорије завера да би онда и оне теорије завере које су тачне, боље рећи истине, постале ''невидљиве'' у мору будалаштина.

Не знам за пољаке, али си навео хрвате и њих, друже, као пример земаља којима се не испира мозак, а они други су један од највећих примера болести и испирања мозга који постоји (навођен је на овом форуму и пример јевреја који би требало да следимо да решимо проблем Косова!?). Погледај емисије њиховог историчара Горана Шарића у којима прича како су пургерима аустријанци испирали мозак деценијама како би мрзели себе и своје порекло или Твртка Јаковину како прича да далматинци после 2. Св. Рата нису осећали никакву припадност Хрватској. Види само како се неки црногорци понашају према нама сада, а како је било до пре само 20 год. Или Албанце који мисле да су Илири.

И како ми да решимо трајно те конфликте а да не погубимо потпуно оно што смо били и да не постанемо као усташе по мржњи, јер джабе нам онда све победе и ако их буде? Новим ратовима? Новом мржњом, новим лешевима, новим поделама? Има ли смисла да се гине поново и то у борби са неким ко те до пре 20 или 50 год. није сматрао непријатељем? Или гинути против болесника којима су испрани мозгови и који те не подносе? А како ли је било пре 150 год.? Како ли је било пре 300-400? Како ли Бог гледа на целу ову нашу ситуацију? Да ли ми имамо право на овај простор, нпр., неко из Сремске Митровице, Ниша или Београда више него неко из Задра, Сплита, Тузле или Македоније? Њима је историја измењена и они многе ствари не знају, као и нама уосталом, и ми се више ствари ''сећамо'' некако несвесно, али конфликт је настао баш тим прекрајањем историје'?

Али сличне ствари су се дешавале свуда по свету, није то зато што смо ми небески народ. Лаос, Вијетнам, Шри Ланка и Тамил у Индији, Ирска, Баскија, амерички индијанци итд. итд.. У скорије време поред Југославије, Ирак, Сирија, Либија. Морамо да превазиђемо тај бол, глупост и неправду и решимо проблем у сржи. Да ли то значи да морамо да опростимо поново неке ствари? Докле, бре, да праштамо??????

Нема брате докле, пише у библији праштајте 7 пута 77. Ко смо ми да одлучимо да нема више праштања на правди Бога?! Хоћомо ли да слушамо попове и владике који су корумпирани као и политичари, агенти још од пред неколико стотина година или ћемо да узмемо ствари и своје руке и да верујемо у оно што пише? Оно што је истина од теорија завере је да су '''негативци'' убачени увек били у свим земљама, у владама и на битним местима, нису наши непријатељи само турци, аустроугари, немци и американци. Има их и било их је много и у нашим редовима. Као и у свакој другој земљи. ЛГТБ, медији, свакаве пошасти су у истој мери лоши и у норвешкој као и код нас, у Индији као и у Уругвају. Борба је против поштеног и нормалног човека и против ''негативаца''. Између Бога и оних који желе да онемогуће човеку да спозна Бога.

Први хришћани су веровали да им је сваки човек брат и да су једно са целом креацијом. Не може човек да убије другог човека било које вере, да убије милион животиња или да посече храст а да не наштети и себи пуно. Ми срби смо много далеко да то схватимо. С једне стране ови безмозгаши у уским фармеркама а са друге националисти који нису ништа друго него супртони тас на ваги којом се управља издалека, и такође су предвидљиви потпуно. Само обожен човек има уве ''свеже'' решење за сваку ситуацију јер је види из птичје перспективе и слободан је увек.
Кад се нађемо на средини негде па се договоримо да је најбоље да схватимо како свет функционише, направимо најмање могуће компромиса и средимо економију да би уопште могли нечем озбиљном да се бавимо, онда можемо да сагледамо лепо нашу историју и језик, па да направимо 50 годињни или 100 годишњи план враћања у нормалу овог простора. Уз божју помоћ.
Back to top
View user's profile Send private message
Сербо Макарид
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 2889
Location: Epicentar ludila

PostPosted: 07 Aug 2018 06:44    Post subject: Reply with quote

http://istokrs.com/crvena-zvezda-velez-u-nevesinju-igrali-za-prebilovce-od-ulaznica-prikupljeno-8-500-km/
Много лепа ствар, с обзиром на страдања која су људи из тог села доживели али ипак одлучују да опстану у тим крајевима. Изградња фудбалског терена колико толико ће пружити једну могућност више за рекреацију и здрав спортски дух (и тело наравно).

Сигурно није сувише да се прочита нешто више о том српском делу земље, пре свега они југоносталгичари...
http://www.zlocininadsrbima.com/Zlocin.aspx?Naslov=Пребиловци-1941
_________________
www.fondacijadelije.org
Back to top
View user's profile Send private message
Idemo delije
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Dec 2007
Posts: 753
Location: 11050

PostPosted: 11 Sep 2018 17:01    Post subject: Reply with quote



Овом малом свака част, можда није место друштвеним мрежама овде, али морао сам да окачим. Момак од 20-ак година да пише овакве текстове из срца, пуне емоција..невероватно.
Овај ми је посебно био занимљив у овом тренутку јер је актуелна ситуација око карата.. а и тема је мало замрла па да пробамо да је оживимо.
_________________
Донирај,помози!
ФОНДАЦИЈА ДЕЛИЈЕ
105-3206-14
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 12 Sep 2018 15:41    Post subject: Reply with quote

Мислим да је дечко који је ово писао погрешио поенту приче скроз. Чуј нисам љут. Па може љут бити само на себе и на никога више. Не може ме нико убедити да људи који редовно долазе на стадион могу да остану без карте. Прво и основно правило чланска,друго сезонска ( уз коју чак добијеш 50% попуста). Продаја за чланове и сезонце трајала до понедељка ( 4 дана ). Нек ми неко објасни како може да се остане без карте а редован си на стадиону. Можда ја и грешим,ал моје мишљење је да ко је заиста хтео карту,уз мало цимања је могао имати.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
spiderman
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 26 Nov 2012
Posts: 259

PostPosted: 12 Sep 2018 18:01    Post subject: Reply with quote

ЊЕМУ ЈЕ ВИСЕ КРИВО КАО И МЕНИ ЛИЦНО СТО СУ САД СВИ ЗВЕЗДАСИ САД СВИ ХОЦЕ НА СТАДИОН А НЕ РАЗУМЕЈУ ТИ ЉУДИ ДА НАС НИЈЕ БИЛО КЛУБ БИ СЕ РАСПАО И ЗАСЛУГА ДЕЛИЈА ЈЕ ВЕЛИКА У ОВОМЕ СТО СЕ САДА ОСТВАРУЈУ НАСИ СНОВИ...НЕРВИРА ГА КАО И МЕНЕ СТО СУ ЉУДИ ДОСЛИ НА ГОТОВО..КО ЗА 1МАЈ КАД КУПИС МЕСО РАСПАЛИС РОСТИЉ ИСПЕЦЕС И ДОЂУ ТИ ДВА БИЛМЕЗА И КАЗУ ПА МАЛО ЈЕ ЗИЛАВО ОВО МЕСО А СВЕ ПОЗДЕРУ..ФИГУРАТИВНО Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
здравкохерби
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Nov 2013
Posts: 348

PostPosted: 12 Sep 2018 18:14    Post subject: Reply with quote

Све ја то капирам брате,ал он је у првој реченици написао "кажу за мене нема карта". Па како бре пријатељу нема,па баш зато што смо ми заслужни за овакву Звезду данас не смемо дозволити себи да не уживамо у оваквим утакмицама. Зар треба да пусти ако је већ био редован и киснуо,неког другог место њега сада да ужива у ономе за шта се он борио? Мени је то лудило...Жао ми је само оних људи који су у тим најтежим временима били са нама и борили се,а сада их нема на домаћим текмама. Надам се да ће се пробудити,Маракана чека на њих.
_________________
Косово је душа Србинова!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 202, 203, 204 ... 228, 229, 230  Next

View previous topic :: View next topic
Page 203 of 230

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop