DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

МАРАКАНА, ТО ЈЕ КУЋА НАША...
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Победник
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Jan 2009
Posts: 250

PostPosted: 14 Jul 2017 20:15    Post subject: МАРАКАНА, ТО ЈЕ КУЋА НАША... Reply with quote

... ТО ЈЕ КУЋА СВИХ ПРАВИХ ЗВЕЗДАША!

https://www.youtube.com/watch?v=SGaKp0z0Ih8


Да ли је неко видео овај снимак? Не знам за друге, али пробуди неке позитивне емоције, искрене звездашке. Све их је мање како време иде и баш зато мислим да ову акцију морамо подржати и спровести сви заједно!? Као што пише негде пред крај снимка:
"МИ ДРУГУ КУЋУ НЕМАМО,
МИ СМО ОВАЈ СТАДИОН СТВОРИЛИ,
МИ ЋЕМО ГА САЧУВАТИ!"
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 15 Jul 2017 09:10    Post subject: Reply with quote

Врх,једва чекам да урадимо нешто по том питању, стадион јесте у лошем стању али уз мало одговорности можемо да му сачувамо век трајања за још тридесетак година, понекад ме срамота кад видим неке делове како јадно изгледају а са моле труда и без неке лове може да се упристоји, занемарујемо сви ретки пример а то је да је наш стадион изграђен средствима навијача, мој деда је куповао популарне циглице и те признанице које ми рођени ујак не даје јер их чува за себе су сува злата вредне( наравно не материјално).
МАРАКАНА ДРУГА НАША МАМА
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
trooper
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 24 Jun 2003
Posts: 74
Location: Belgrade

PostPosted: 15 Jul 2017 14:19    Post subject: Reply with quote

Стадион је једним делом пропао због времена, али је много више пропао пре свега због не бриге свих. То сто су поломљени тоалети нпр, није криво време, него они који су га из само њима знаних разлога поломили, а својевремено сам чак и покушао да пишем овде о феномену пењања на столице (мени никад јасан тај концепт, јер је свеједно да ли си на столици или на бетону, ако ти се гледа са степеника више утакмица, па попни се степеник више и стани иза столице) и уништавања истих таквим понашањем, па се неко нашао паметан да све то извргне руглу, тако да добрим делом за стање трибина смо криви и ми сами, а онда за нама су криве и све управе редом, јер више нема људи који су запослени да стадион одржавају, чисте, перу столице итд, тако да акција је супер, али џаба је све то, ако се не промени сам однос према нашој кући.
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 15 Jul 2017 18:10    Post subject: Reply with quote

наш стадион су и источна и јужна и западна и северна трибина, платои испред, зидови, ходници, тунели, рефлектори, кров, благајна, терени, атлетска стаза. оивичен је булеваром ослобођења, дипломатском пумпом, улицама рајка митића, љутице богдана и аутокомандом. на жалост су део стадиона и ружне слике које су између осталог производ зуба времена, а и нас самих, морамо признати. разне спортске битке су се ту одигравале које су нашим прецима и нама самима сузе на очи терале, што од среће, што од туге и тај објекат не заслужује да буде запуштен.
као што свако од нас жели да стање у нашем клубу сутра буде боље него јуче, верујем да је исто мишљење и у вези са нашим стадионом. ситуација је таква да не треба да очекујемо од других да се баве сређивањем истог, и ред би био да засучемо рукаве, издвојимо нешто времена и пустимо мало зноја ако је тај стадион наша кућа како тврдимо, причамо, пишемо.
шта више, то је наша обавеза!
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
Џони БГ
ДЕЛИЈА


Joined: 24 Jul 2013
Posts: 244

PostPosted: 15 Jul 2017 18:26    Post subject: Reply with quote

Већ дуго пролазећи поред стадиона размишљам о томе како је запуштен, и да кад бих испричао неком странцу шта се све одиграло на том месту, да би ми рекао да не измишљам. Мислим да би одзив људи био неочекивано велик кад би се покренула акција сређивања стадиона, а поред тога мислим да би то довело до много још позитивних ствари међу Звездашима и да би многе вратило на стадион јер кад виде људи да има ко још да чува клуб, да се бори и да неће да одустане, да хоће да гради поново...мислим да би се опет много тога покренуло!
Back to top
View user's profile Send private message
Делије Север
Ветеран


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1417

PostPosted: 16 Jul 2017 11:14    Post subject: Re: МАРАКАНА, ТО ЈЕ КУЋА НАША... Reply with quote

Победник wrote:

https://www.youtube.com/watch?v=SGaKp0z0Ih8


Делије ће као група свакако максимално подржати ову акцију и учинити да она успе! Јер то је кућа наша...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
н
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 05 Jun 2005
Posts: 345

PostPosted: 22 Jul 2017 16:19    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/8WVywWtZd_0
Back to top
View user's profile Send private message
MaliDelija
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Sep 2015
Posts: 7

PostPosted: 22 Jul 2017 22:40    Post subject: Reply with quote

Желим и ја да помогнем, како и где могу да се информишем ? Хвала пуно акција је феноменална заједно можемо стадион и северну трибину да средимо.
Back to top
View user's profile Send private message
Darko ZF
Ветеран


Joined: 27 Nov 2010
Posts: 1612
Location: Београдска калдрма

PostPosted: 23 Jul 2017 06:42    Post subject: Reply with quote

https://youtu.be/C09w4ZTDun0
Back to top
View user's profile Send private message
Космет1389
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Jun 2015
Posts: 31
Location: Косово и Метохија

PostPosted: 23 Jul 2017 16:01    Post subject: Reply with quote

Предлажем да се ово црвено избледело на западној трибини офарба у белу боју

Back to top
View user's profile Send private message
zvezda
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2004
Posts: 601
Location: ...тамо где је Звезда

PostPosted: 24 Jul 2017 15:49    Post subject: Reply with quote

Предлог одбијен Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 25 Jul 2017 15:29    Post subject: Reply with quote

Ма каква црна фарба,барем ова управна зграда на западу за почетак да инсталира соларне панеле,од којих има бесплатан извор енергије.Онда мало по мало па цео кров стадиона,где би било струје доста да би клуб чак,могао исту и продавати,приходовати.Свлачионице што првог тима,што осталих селекција да имају соларне системе за грејање воде,те би клуб био на великим добитцима,што бесплатном енергијом за себе,што продајом струје.Дуг је пут до тога,али мало по мало, уз неке фондове који дају кеш за тако нешто,што наши што инострани,брзе би ишло све то.На линку испод пример Бразилске Маракане пред светско првенство 2014 како је урађено са готово истим кровом.Примера у свету има још доста, а наша Црвена Звезда ако жели да се врати у врх европског фудбала,мора ићи у корак у многим сегментима функционисања са осталим великанима.Клуб чак шта више у неким сегментима организације клуба и испред њих да иде.Наравно да су финансије велики проблем па и да клуб и није у великим дуговима,али за паметне и исплативе ствари се нађе решење. Very Happy http://agentecredenciado.blogspot.rs/2012/05/patrocinado-pela-fifa-o-maracana-se.html
_________________
RED STAR HOOLIGANS
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 28 Jul 2017 09:51    Post subject: Reply with quote

Добри Ћиро, јуче сам сазнао да су неке фирме заинтересоване за кров на западу баш за ту намену, а да ће клуб за који месец расписати тендер за те плоче од којих ће се производити струја за сопствене потребе а и за продају, тако да нешто позитивно се дешава.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
Dzeki
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 07 May 2016
Posts: 26

PostPosted: 28 Jul 2017 10:11    Post subject: Reply with quote

http://i.imgur.com/as3b7e0.jpg

Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 28 Jul 2017 10:23    Post subject: Reply with quote

http://redstarbelgrade.rs/radna-akcija-u-subotu-novo-okupljanje/
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop