DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СПАРТАК МОСКВА
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
el cuervo
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Mar 2011
Posts: 188
Location: Београд

PostPosted: 11 Jun 2014 15:20    Post subject: Reply with quote

Цртеж Аргентинца Томаса Кастеланија. На цртежу је и барјак са грбовима и заставама братских клубова.


Back to top
View user's profile Send private message
Дукаџа
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 10 Jan 2011
Posts: 3

PostPosted: 11 Jul 2014 16:02    Post subject: Reply with quote

Занима ме једна информација, да ли неко зна има ли директан воз из Београда до Москве и која је цена карте?
_________________
А мозга нема, у глави само Звезда Црвена !
Back to top
View user's profile Send private message
Дингоспо
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 240
Location: Буенос Ајрес

PostPosted: 11 Jul 2014 17:39    Post subject: Reply with quote

Дукаџа wrote:
Занима ме једна информација, да ли неко зна има ли директан воз из Београда до Москве и која је цена карте?


Друже није ово туристички инфо,ал ајде.Има директан(иако се губи доста времена у 2-3 града) воз,али је скупљи него кад би ишао 'у деловима' . Изашла би те повратна око 230 евра,+-10 евра.
_________________
Нема више старог шанца,тамо стоји пуста рака,нема више Синђелића али нема ни турака...
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Aug 2014 12:16    Post subject: Reply with quote

негде сам читао ал сам заборавио о чему се радило, ако може неко да објасни због чега ова застава?!
Back to top
View user's profile Send private message
WbZ031
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 18 Dec 2010
Posts: 21
Location: Србија, Ужице

PostPosted: 02 Aug 2014 13:08    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/watch?v=6lt6nA7x0aI
Moже неко да појасни зашто се ово пева? Текст колико разумем нема везе са фудбалом.
_________________
тамо негде..
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Aug 2014 13:31    Post subject: Reply with quote

емоције романтика Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Aug 2014 13:37    Post subject: Reply with quote

изгледа да је певају и цска и остали..
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 02 Aug 2014 14:04    Post subject: Reply with quote

ultrazonfaultrazonfa wrote:
негде сам читао ал сам заборавио о чему се радило, ако може неко да објасни због чега ова застава?!


POW - Prisoners of War, многе националистичке организације користе тај термин и ову слику за своје ухапшене чланове, вероватно је ова застава солидарност са неким ухапшеним навијачима Спартака.
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 02 Aug 2014 14:27    Post subject: Reply with quote

користи ли су и раније такве заставе
http://geroivoli.com/sites/files/45_101.jpg
за политичке затворенике

иначе застав је за америчке заробљенике у вијетамском рату
Back to top
View user's profile Send private message
сеси
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Dec 2010
Posts: 618

PostPosted: 02 Aug 2014 15:23    Post subject: Reply with quote

што се ове песме тиче, тешко је објаснити мислим да ни руси не знају...
песма има добара има добар текст, почели су да је певају из зезања, као и код нас прво по аутобусима, после је постал хит који сви живи певају...

цска http://youtu.be/KhVfVUmtuG8
металист http://youtu.be/AagOI9qNH8I


погодила их песма Smile
http://youtu.be/Q8WJz-DmPVg
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 02 Aug 2014 17:00    Post subject: Reply with quote

сеси wrote:


иначе застав је за америчке заробљенике у вијетамском рату


због тога ми и није јасно
Back to top
View user's profile Send private message
Сунце Слободе
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jun 2011
Posts: 37

PostPosted: 02 Aug 2014 17:39    Post subject: Reply with quote

Морам признати да нисам упознат са разлогом због којих навијачи Спартака износе поменуту заставу "POW * MIA", па би било најбоље да неко од њих напише уколико хоће. С друге стране, упознат сам са значењем која та уастава има. Као што је кратко поменуто, ријеч је о застави која је направљена током рата у Вијетнаму, 1972. године од стране американаца и представља симбол којим хоће да се укаже на затворене, киднаповане и нестале америчке војнике током рата у Вијетнаму и њиховом империјалистичком походу ка овој југоситочно азијској земљи. Врло брзо је ова застава нашла ширу примјену у америчком друштву, да би се десетак године касније(1982.) завијорила и на "Белој кући", јер је наишла на одобрење америчке владе, и локалних влада широм Америке. Шест пута се годишње ова застава завијори званично у Америци.

Дакле многи су војници (међу којима највише голобраде омладине) кренули на пут дугачак преко тринаест хиљада километара да спроводе империјалистичке идеје званичне Америке. Многи од њих се нису никада вратили својим кућама(убијени или нестали). Данас је ту америчка држава, влада, и ова застава да се присјете младића које су послали у смрт.


Трики, јел Ти нас све овдје зајебаваш са тим ђубретом испод надимка? То срање нема шта да тражи на навијачкој трибини Делија. С обзиром да је ово званичан форум организованих навијача Црвене Звезде, и да је овај форум - какав год да је - наш форум, наша виртуелна кућа, нема шта неко да зајебава и провоцира с келтским крстовима, ако већ на трибини не смије да се истиче. Скини то срање, а нека је на част и људима који Ти до сада нису скренули пажњу на то.
Back to top
View user's profile Send private message
Добровољац
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2011
Posts: 151
Location: Сингидунум

PostPosted: 02 Aug 2014 18:07    Post subject: Reply with quote

Последњи пут на огради испред наше групе виђен 21.04.2014, не тако давно признаћеш?
Опусти се друже, под тим знаменом нису гинули Срби, није поставио срп и чекић. Wink
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Сунце Слободе
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Jun 2011
Posts: 37

PostPosted: 02 Aug 2014 18:43    Post subject: Reply with quote

Овај форум читају многи. Делије су – какви год да су – паметна и мудра група, коју не може било шта испровоцирати. Ја сам сигуран да због ових ствари неће бити ситуација које би на било који начин пореметиле групу.

Признаћу да је тај келтски крст последњи пут виђен на нашој трибини 21.04.2014.

Оно што је сигурно добро произашло из тог „последњег пута келтског крста на нашој трибини“ је управо то да му је последњи. Келтски крст на нашој трибини је испад, који је брзо уклоњен, али и као испад, због њега бриде образи онима кој ипак раде на томе да нам трибина буде јака и добра, да буде нешто више од кретенских идеолошких струја којима се хране идиоти као у овом случају што је келтски крст. (Јесу Срби били убијани "под њим", а недавно под истим и браћа Руси живи запаљени у Одеси).
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 02 Aug 2014 18:45    Post subject: Reply with quote

Добровољац wrote:
Последњи пут на огради испред наше групе виђен 21.04.2014, не тако давно признаћеш?

Немој и ти да се правиш паметан.Виђена је та застава код нас све док је није прекачила друга.То није идеологија севера,никад била нити ће!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119  Next

View previous topic :: View next topic
Page 115 of 119

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop