DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Europa est{Russia,Poland,Cech,Slovakia},istocna Evropa...
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 242, 243, 244  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 19 Apr 2014 13:13    Post subject: Reply with quote

Нека објасни неко ако уме...ја мислим да је до тога да навијачи и из Украјине и из Русије...Руси и про Руски оријентисани...не воле Путина.Чини ми се да је једини Зенит заузео неки мало чрвшћи став према целој овој причи...и нико више.Ако је неко боље упознат нека напише...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 19 Apr 2014 14:18    Post subject: Reply with quote

На шта мислиш кад кажеш чвршћи став? Због оне пароле или нешто друго?
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13165

PostPosted: 19 Apr 2014 15:03    Post subject: Reply with quote

Мислим да су чак ишли на Крим део њих...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mali Boki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Aug 2005
Posts: 551
Location: BGD

PostPosted: 19 Apr 2014 16:13    Post subject: Reply with quote

Да да...ок. Боље да се ипак не улази у причу превише, јер иде прича превише у политику, скењаће се тема, а не може човек одавде да види неке ствари истим очима као они тамо, и у Украјини и Русији. Генерално, људи не воле Путина оправдано због многих ствари. Ипак можда би и они другачије гледали на Путина кад би имали уместо њега некога као Тадић, па би видели неке ствари другим очима. Углавном, много сјебана тема...која боље да се заобиђе...
СВИ НА МАРАКАНУ! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
reykjavik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Mar 2011
Posts: 71
Location: Москва

PostPosted: 20 Apr 2014 18:21    Post subject: Reply with quote

Укратко jа мислим тако. Ми имамо неколико питаньа према Путину. Посебно што се тиче националног аспекта. Рецимо ньега унутрашньа политика нама се не свиджа али што се тиче Крима ту вечина се слаже са ньим. Рецимо ми подржавамо сваку нормалну про Руску идеjу нема везе ко jе гурао. Путин или националисти.
_________________
Спартак Москва
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 20 Apr 2014 18:30    Post subject: Reply with quote

тако сам и мислио, а јел би могао да мало детаљније да објасниш све то шта вам смета код путина!?
а и због чега навијачи шахтјор доњетск нису про руски настројени?
искрено више ме занима оно прво питање.
мозеш и на приватну поруку, али верујем да многе занима па би могао и овде да напишеш.
Back to top
View user's profile Send private message
reykjavik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Mar 2011
Posts: 71
Location: Москва

PostPosted: 20 Apr 2014 18:49    Post subject: Reply with quote

Веч сам то споменуо. Унутрашньа политика и посебно национално питанье. Током ньеговоj влади доста муслимана су се поjавили у Москви, порасто jе етнички криминал. У неким деловима Русиjи (посебно Кавказ) Руси немаjу довольно заштиту. Корупциjа, слаби региони и т.д.

Што се тиче навиjача у Украjини... Ми имамо довольно доказа да нису они толико чисти у своиjим намерама и емоциjами према Украиjинскоj влади. Неки су директно зависни од нье. Али све че бити на своjе време.
_________________
Спартак Москва
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 20 Apr 2014 20:09    Post subject: Reply with quote

Спасибо Брат
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 22 Apr 2014 09:55    Post subject: Reply with quote

Quote:
Немој да више постављаш слике левичара и "отвараш" очи овде људима везано за њих!Људе не занима то!Да се у склопу неке сцене поставе слике и таквих група...то је у реду


Разумео сам. Јел може овако..Опуштени и НПЛ каче Пољаке са свим њиховим заставама на огради и конотацијама, а ја рецимо сад хоћу да пишем о чешкој сцени и да поставим извештај. Међутим ја не желим да пишем о Спарти из Прага и Славији Праг, јер је већ доста о томе писано, него хоћу да ископирам извештај о БОХЕМИАНСУ 1905 из Прага са свим њиховим заставама. А било би и глупо да се намерно игнорише трећи клуб по броју навијача у престоници Чешке свидело се то некоме или не.

Бохемианс 1905 – Бањик Острава



Заставе на две мотке:

''FCK NZS (Fuck Nazis)''

''FC St. Pauli 1910''

''Anti-swastika''

''GNWP (Good night white pride)''

''Trojan Skins 1905''

''Anarcho Star''

У петак увече у госте нам је дошао један од највећих ривала у борби за опстанак, Бањик Острава. Имајући у виду оно шта се десило у јесењем делу сезоне на стадиону гостију, за овај меч су уведене бројне безбедносне мере, заправо могли смо да осетимо од поднева како се цела полицијска академија окупља у источном делу Прага Вршовицама. Договор је био да се нађемо нешто после ручка у једном од наших омиљених пабова, како би се освежили и припремили за саму утакмицу. Како је време протицало, расположење је расло, па је и атмосфера била све веселија са репертоаром добро познатих навијачких песама посвећених зелено-белима. Сат времена пре почетка утакмице стигли смо до стадиона где су нас сачекали љубазни редари што нас је пријатно изненадило..јебига било је нереда у претходном периоду, а контрола не толико ригорозна. Трибине су се полако али сигурно пуниле, заставе су окачене на ограду, кореографија припремљена и није постојао ама баш ниједан разлог да цео спектакл не протекне онако како смо га сви замишљали.
Прво о ономе што се дешавало на самом терену...Оба тима су форсирала одбрамбени фудбал, нико није желео да срља у нападу са већим бројем играча, па је и игра била очајна да се не лажемо. Било је некаквих полу-шанси на обе стране, али се све завршавало неуспешно. Малоудушност је запосела наше момке који су деловали смешно, а гола ни у најави, надамо се само да ће се неко пробудити у наредним утакмицама и постићи погодак. Посебно разочаравајући био је Иван Лиетава. Човек није добио ниједан дуел, тотално бескористан у акцијама и чувању противника. Право је чудо како се прво полувреме завршило са једним жутим картоном с обзиром на грубости које су преовладавале у том делу меча. Његов колега у нападу Клавик само је потврдио приче како гуши сваку акцију, јер је након доброг напада са ивице казненог простора могао одмах да шутира на гол, међутим он се одлучио за соло продор кроз гомилу играча, и шанса је отишла у неповрат. У добром светлу показао се капитен Пепа Једриншек и можда Петр Нерад, који је ушао у другом полувремену, а могао је и да одлучи утакмицу када је у последњим минутима опалио по лопти са пристојне раздаљине. Када је реч о голману Берковецу, момак нас је спасао пораза по ко зна који пут до сада.Резултат по завршетку 0:0, не значи нам ама баш ништа и само помаже тимовима у горњем делу табеле. Једини позитиван аспект у оквиру овог ремија је то што у међусобним сусретима са Бањиком имамо бољи скор, а то ће нам много значити у борби за опстанак сасвим сигурно.



Колико је на терену било незанимљиво, толико су обе групе на трибинама оправдале очекивања. Наиме десетак минута пре почетка меча, кренуле су увреде и подбадања нас и гостију - сасвим задовољавајуће што се тиче навијачких параметара. А онда дижемо нашу кореографију, где на шаљив начин реагујемо на најављене преговоре градских власти са ''Секторим 1905'' уз поруку : ''Градска већнице, обећањe ће бити испуњено!''



Коп је од самог почетка гласно бодрио ''кенгуре'', атмосфера права фудбалска, коју је зачинила још једна парола у 30. минуту: ''Фудбалски Савез и медији лажу, полиција је расплакала децу сузавцем''. Бањиковци су са друге узвратили са: ''Доста лажи'', реагујући на медијску хистерију којој смо сви били сведоци. У остатку полувремена деловали смо као да отаљавамо посао, технички проблеми са мегафоном одразили су се на интензитет навијања. Полако смо падали с обзиром да већи део трибине није ни имао мотивацију да пева, укључујући се повремено тапшањем дајући само ритам. У другом полувремену, форсирамо ''аргентински стил'' са тракама, исцепканим папиром и вијорењем заставица ..Мегафон је такође прорадио, тако да су то били можда и најбољих 10 минута наставка где је цео коп призивао гол зелено-белих. Узевши све у обзир, нисмо баш показали организованост каква се очекује, јер иако је средиште трибине водило навијање, оно није било синхронизовано са остатком. Тачно се видело да кад нема мегафона, ни људи немају жељу да се укључе и буду јединствени. Треба поменути да је пре утакмице договорено између управе и свих група Бохемианса да се не пали пириотехника. Једноставно нисмо желели да дајемо повода Фудбалском Савезу и медијима да нам лепе етикете, овим другима поготово, јер су нас већ означили као проблематичне навијаче који праве скандале и ''масакр'' на спортским догађајима. Наравно по завршетку утакмице, средства јавног информисања као по обичају нису извештавала о томе како је све протекло мирно, већ се појавила информација о договореној тучи две групе у једном од градских паркова.



За крај, да напишемо нешто и о гостима...Бањиковцима је подељено 250 карата, међутим њихов сектор није био у потпуности испуњен, да кажемо да је било нешто више од 200 људи. Одприлике 30 њихових навијача је касније дошло и они су се сместили до улаза А1. Још једном се показало да овакав систем продаје карата (тј. организација прерасподеле) не функционише баш најбоље, и да је врло тешко за оне најватреније да посете утакмицу, а да претходно не буде извршена ригорозна контрола коме је улазница прослеђена. Екипа Бохеминаса се добро организовала по том питању, тако да су момци обезбедили упад онима којима је и место у стајаћем сектору. Али да се вратимо на Бањик...На њиховој огради могле су се видети јасно заставе ''GKS Katovice'' , ''Vlajkonoši domácí'' и ''Svalnatí alkoholici'' иза којих се екипа поскидала до струка. Могу да кажем да су оправдали очекивања и да су показали зашто су једна од најбољих група на чешкој сцени.

Следећи викенд резервисан је за гостовање у Оломуцу. Надамо се да ће ''Сектор 1905'' Бохемианса алармирати што више људи, да ће симпатизери отказати суботње ручкове код родбине и кренути масовно на фудбал. Ову утакмицу морамо да одрадимо онако како треба, јер су Бохемиансу три бода за останак у лиги више него потребна!
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 22 Apr 2014 18:51    Post subject: Reply with quote

Ти си Фурбато баш решио да нас зајебаваш.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 23 Apr 2014 07:57    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Ти си Фурбато баш решио да нас зајебаваш.


Није ми то циљ. Једноставно ако Опуштени, НПЛ..итд имају фетиш према Пољацима, НОПО, белим маршевима, прецртаним комунистичким симболима...ја имам фетиш према овоме. Шатро ови ''моји'' агитују са заставама на огради, а они други не агитују... Једна група има болесне идеје, а ова друга је здрава у п***у материну...Уосталом ако хоћете да се уопште не каче извештаји појединих група, банујте ме...шта друго хоћете да кажем?!
Back to top
View user's profile Send private message
ultrazonfaultrazonfa
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Nov 2010
Posts: 613

PostPosted: 23 Apr 2014 08:04    Post subject: Reply with quote

фурбато како објашњаваш то што антифа свуда по свету добије по пиЧци, јел им то неки фетиш, мазохисти? или су у фазону насиље је глупост? Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
владица
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 18 Jan 2011
Posts: 253

PostPosted: 23 Apr 2014 08:19    Post subject: Reply with quote

Ако можеш да кажеш где да набавим север за дерби, по цени?
Back to top
View user's profile Send private message
ДСЗ
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Oct 2010
Posts: 38

PostPosted: 23 Apr 2014 12:41    Post subject: Reply with quote

http://vukajlija.com/antifa/689402 Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
НПЛ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Mar 2009
Posts: 722

PostPosted: 23 Apr 2014 16:03    Post subject: Reply with quote

Furbato wrote:
УлтрасЛондон wrote:
Ти си Фурбато баш решио да нас зајебаваш.


Није ми то циљ. Једноставно ако Опуштени, НПЛ..итд имају фетиш према Пољацима, НОПО, белим маршевима, прецртаним комунистичким симболима...ја имам фетиш према овоме. Шатро ови ''моји'' агитују са заставама на огради, а они други не агитују... Једна група има болесне идеје, а ова друга је здрава у п***у материну...Уосталом ако хоћете да се уопште не каче извештаји појединих група, банујте ме...шта друго хоћете да кажем?!


Одакле теби падају на памет глупости за беле маршеве и сличне ствари? Како можеш некоме да лепиш такве етикете??? Какав бре фетиш према прецртаним комунистичким симболима!? Мени се чини да ти имаш озбиљан проблем...
Постоје и друге идеологије које немају везе са ове 2. По теби човек мора да буде или фашиста или комуниста?
Већ сам ти написао да ме заболе и за једне и за друге,јер обе иду у екстреме,имају велике недостатке и никаквих позитивних додирних тачака са мном лично ни са мојим народом.
Моји лични ставови су у том погледу умногоме идентични оним које има наша навијачка група, а који се заснивају на вредностима које сам ти укратко написао у прошлој поруци.
Лепо ти је објашњено да није проблем да се окаче слике трибина које су левичарски опредељење ако за то има НАВИЈАЧКОГ основа, него твоје пропагандно писање о њиховом политичком опредељењу!
Знаш ти врло добро о чему ми причамо,немој да глумиш жртву.
И нема потребе да ти даље објашњавам,јер си упозорен,а ти и даље по своме...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 242, 243, 244  Next

View previous topic :: View next topic
Page 233 of 244

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop