DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

СПАРТАК МОСКВА
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 117, 118, 119  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине
View previous topic :: View next topic  
Author Message
reykjavik
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 08 Mar 2011
Posts: 71
Location: Москва

PostPosted: 04 Nov 2013 16:11    Post subject: Reply with quote

Таксиста wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=E4f-PVXE_10

Да ли је ово блага реакција полиције, или је увек таква код њих не знам. Али код нас оваква ситуација нема шансе да се догоди.


У том тренутку муриjа jе била у маньине. Буквално сваки погрешан корак са ньихове стране могао jе да доводи до ко зна чега. Мислим да су се уплашили на 3-4 минуте. Иначе ниjе увек тако. Баш ниjе.
_________________
Спартак Москва
Back to top
View user's profile Send private message
Kiko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 29 Nov 2011
Posts: 37

PostPosted: 17 Dec 2013 00:17    Post subject: Reply with quote

http://www.imdb.com/title/tt2643308/?ref_=fn_al_tt_1
Около футбола - Антон Борматов

Опростите ако је већ било речи о овом филму. Ако није, може ли неко да напише нешто више?
Back to top
View user's profile Send private message
шумски_коњ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Feb 2012
Posts: 498

PostPosted: 17 Dec 2013 10:13    Post subject: Reply with quote

Kiko wrote:
http://www.imdb.com/title/tt2643308/?ref_=fn_al_tt_1
Около футбола - Антон Борматов

Опростите ако је већ било речи о овом филму. Ако није, може ли неко да напише нешто више?

па одгледај га,сазнаћеш све што те занима.мислим да нема српски титл али нађи енглески ако га знаш
Back to top
View user's profile Send private message
Артиљерац
ДЕЛИЈА


Joined: 10 Nov 2011
Posts: 144

PostPosted: 17 Dec 2013 20:22    Post subject: Reply with quote

http://www.filmovix.com/videos/%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%84%D1%83%D1%82%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B0-iza-fudbala-2013/
Ево га са преводом...
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 27 Feb 2014 09:40    Post subject: Reply with quote

Повела се полемика на теми о Пиринејима о симболима, политици на трибинама, агитацији и сл. А овде је чак на претходној страни било полемике о заставама које се каче на огради код браће. Занима ме да ли се ''Фратрија'' огласила овим поводом и да ли су заузели званичан став. ФК Спартак јесте и обични навијачи јесу. Супер што сам налетео на ову вест од пре неки дан, па капирам да ће сад ликови са теме о Пиринијима да објашњавају како је кукасти крст ''стари словенски симбол'' Rolling Eyes . Било како било ово је одлична вест, корак напред спортског друштва и обичних људи, који подижу тужбе против својих тзв. навијача. Јебига што је много много је! И њима је докурчило.

Спартак поднео тужбу против навијача који је развио заставу са кукастим крстом - тражи 1.5 милона рубаља



Извор: http://vz.ru/news/2014/2/25/674279.html

Лењински окружни суд Владимира одобрио је петицију московског Спартака против Романа Ефимова, који је на мечу Шињик-Спартак развио заставу са нацистичким симболима.

Како је известио сајт ''Чемпионат.com'' суд је донео одлуку да грађанин Ефимов мора да плати казну од 1 милион 415 хиљада 451 рубаља.

Овим је ФК Спартак направио преседан у руском фудбалу: прва таква тужба је задовољена пресудом, којом се изриче значајна новчана казна у погледу лица које је починило криминални акт.

Раније су званичници Спартака изјавили како ће тражити због истицања кукастог крста 15 милона рубаља одштете. Осим тога Роман Ефимов је осуђен од окружног суда Кирова на 7 дана затвора.

Подсећамо да је 30.октобра 2013. на мечу између московског Спартака и јарославског Шињика један навијач излетео на терен и упутио се ка сектору са фановима Спартака, где је који минут касније избила масовна туча. Навијачи су затим почели да ломе столице бацајући их једни на друге као и на полицију.

Дисциплинска комисија Руског Фудбалског Савеза одредила је да ФК Спартак из Москве мора да плати 600.000 рубаља, а уз то и казну од две утакмице пред празним трибинама.

Такође током утакмице појавила се и нацистичка застава на северној трибини стадиона Шињика. Специјална јединица која се бори против екстремизма јарославског региона, направила је анализу фотографија и видео снимака, где је идентификовала младића 1989 годиште из Владимира који је носио поменуту нацистичку заству. Њега је 19.новембра 2013 полиција Јарослава ухапсила. Што се тиче осталих учесника у нередима већина ухапшених је такође процесуирана због вандализма.
Back to top
View user's profile Send private message
точено пиво
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Feb 2014
Posts: 9

PostPosted: 27 Feb 2014 10:43    Post subject: Reply with quote

Наравно да није нормално ширит нацистичке заставе ни у Србији, ни у Русији, то може урадити неко ко је глуп или јако необразован. Нама на трибини не требају ни заставе са свастиком, ни са келтским крстом, а богами ни са којекавим левичарским симболима Very Happy . По Европи је то постала мода и помодарство плус ми имамо довољно својих симбола, пре свега из наше богате хералдике којима можемо исказати свој патриотска и родољубива стремљења.
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 27 Feb 2014 12:24    Post subject: Reply with quote

Furbato wrote:
Повела се полемика на теми о Пиринејима о симболима, политици на трибинама, агитацији и сл. А овде је чак на претходној страни било полемике о заставама које се каче на огради код браће. Занима ме да ли се ''Фратрија'' огласила овим поводом и да ли су заузели званичан став. ФК Спартак јесте и обични навијачи јесу. Супер што сам налетео на ову вест од пре неки дан, па капирам да ће сад ликови са теме о Пиринијима да објашњавају како је кукасти крст ''стари словенски симбол'' Rolling Eyes . Било како било ово је одлична вест, корак напред спортског друштва и обичних људи, који подижу тужбе против својих тзв. навијача. Јебига што је много много је! И њима је докурчило.


Ако те интересује став спартакових навијача о тим заставама које се повремено појављују на њиховој трибини требао си такво питање да поставиш и неко од њих би ти написао своје мишљење.

Ово што си ти написао у претходном посту није коректно јер тражиш неко саопштење групе о томе и још позиваш групу да преда суду момке који доносе те заставе а добро знаш да озбиљне групе не раде ни једно ни друго
Back to top
View user's profile Send private message
011
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 11 Nov 2010
Posts: 21

PostPosted: 27 Feb 2014 15:23    Post subject: Reply with quote

Није нормално да српске патриоте шире нацистичке симболе, а исто тако није нормално ни да се шире симболи комуниста који су годинама уништавали све што има везе са српством.
Фурбато, мене баш интересује како си се ти осеђаш када стојиш иза барјака са Четничком лобањом и када се певају патриотске песме?
Исто тако из твојих порука се мозе видети да ти је на некој трибини од свега на првом месту политички став.
Такође сам убеђен да си ти овде да би провоцирао.
Back to top
View user's profile Send private message
Пивопија
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 28 May 2011
Posts: 32
Location: Београд

PostPosted: 27 Feb 2014 19:45    Post subject: Reply with quote

Како то тако селективно одређујете шта је "помодарство" из Европе, а шта корисно за нас ?
Јел тамна одећа и цео тај визуелни изглед који гајимо (а који је опет пре свега био својствен иностраним трибинама) такође помодарство? Или је то аутохтони српски навијачки фазон?
Нема потребе да се опет покрећу иделошко/политичке расправе јер ово није место за тако нешто али неке елементарне разлике морају да се препознају. Ето, Генералштаб је на другој теми рекао да су Атињани изнели свој став по питању заставе ЗЗ и да се та застава више неће качити. И то је ок, коректно и са њихове и наше стране. А реците ви мени, како би ви реаговали да сутра буразери из Грчке кажу "ето, људима са трибине се не свиђа парола Косово је Србија, не желе политику на трибини и нећемо то више качити". Не би нам било свеједно,зар не? Не можемо бити тако себични и на сваки облик подршке неком другом реаговати на такав начин. Келтски крст , опет причам је хришћански симбол, симбол европских народа и борбе за опстанак белог идентитета. Нема ту ничега искључивог ни дискриминишућег за било кога. Жеља да се сачува СВОЈЕ , и оно што теби припада не значи истовремено и мржњу према било коме! Нико овде не прича о неком болесном шовинизму,мржњи према људима друге боје и слично.То никада није било део нашег народа нити ће бити,али овде се ради о нечему другом! Немате право да осуђујете Русе и Грке због њихове борбе, јер нисмо у истој ситуацији. Не нападају ваше мајке,сестре,девојке,браћу,породицу, имигранти из Азије и Африке , него њихову! И поврх свега, њихове државе не да сузбијају то него напротив, подстичу својим издајничким држањем према ЕУ. И када се национално свесни људи из тих земаља побуне против тога наиђемо на негодовање са наше стране, а ми би први требали да им дамо подршку!? Сума сумарум, ми не морамо да качимо те симболе, немамо проблеме који они имају (а кад би имали ,врло брзо би већина вас променила начин размишљања, Србин највише воли да паметује све док му враг пред врата не дође а тад обично буде касно) али немојте бар њих да осуђујемо у тој борби и да их називамо тим бедним именима! Свакоме је његова мука најтежа. Ми имамо Шиптаре, они имају Азијате и остали шљам и поштујте то! Није то никакав "нацизам" ни "расизам" него одбрана свог дома. Нису они криви што су им непријатељи тамне боје!
Back to top
View user's profile Send private message
Bandini
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Mar 2012
Posts: 423
Location: Лисабон

PostPosted: 27 Feb 2014 20:00    Post subject: Reply with quote

011 wrote:
Није нормално да српске патриоте шире нацистичке симболе


Што да није, брате? Зар се није у ових последњих 10-20год. сазнало да смо ми ти Аријевци што су дошли из тамо негде близу Индије? Хитлер се истриповао да су то Немци. Али пошто ми не знамо ништа о тим Аријевцима нашим прецима, ми смо узели његову идеологију јер нам је ближа временски. Логично. И сад поносмо мрзимо све у име Бога и мислимо да смо боља раса од других.

Фурбато, теби је од тог грба што си ставио испод имена, само тај његов центар драг. На том центру поред океана и океана проливене крви стоји и покушај да се Бог одузме људима, и уништи њихов дух. Прљав си играч . Црвен Бан си заслужио, по мени.
Back to top
View user's profile Send private message
Трики
ДЕЛИЈА


Joined: 02 Jun 2011
Posts: 156
Location: Наш највећи стадион

PostPosted: 27 Feb 2014 20:56    Post subject: Reply with quote

Овај симбол са мог аватара је годинама стајао на застави једне веома битне екипе са Севера, па што им Фурбато, Сунце слободе и екипа нису рекли да је то наци симбол, антисрпски и ко зна какав већ... А зна се шта су људи иза те заставе већ урадили за Српство. Такође, када следећи пут видите неког Руса на трибини, све му то такође лепо реците у лице, јер и код њих је такође келтски крст и више него добродошао.
Back to top
View user's profile Send private message
Добровољац
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Jun 2011
Posts: 151
Location: Сингидунум

PostPosted: 27 Feb 2014 22:16    Post subject: Reply with quote

Да не дужим, мислим да је узалудно момку задојеном комунизмом ишта објашњавати, јер свакако он неће променити своје ставове као што ни друга страна неће своје.
Оно што мене заправо интригира је како је могуће да ''Фурбато'' егзистира на северу, па бих га приупитао првенствено да ли је уопште стациониран у навијачком сектору на сусретима нашег клуба?
Просто ми је парадоксално да неко се проналази у најкрвавијој идеологији по србство стоји на трибини коју су годинама у назад красили нацонал - социјалистички и родољубиви елементи.
Не видим са ким би уопште могао да поделиш своје ставове на северу, а да притом не наиђеш на линч? Другарство је једна од основних ствари која чини навијаче, а просто не могу да замислим групу твојих истомишљеника на трибини, што доводи до закључка да или си неки веома чудни појединац, или си једноставно симпатизер спортског друштва.
Сматрам да је у оба случаја твоје присуство на форуму НАВИЈАЧА Црвене Звезде беспотребно, са таквим размишљањем си како на трибини тако и на овом виртуелном простору непожељан те би било паметније да оба напустиш.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
vojvoda_neunistivi
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Nov 2009
Posts: 210

PostPosted: 27 Feb 2014 22:58    Post subject: Reply with quote

Добровољац wrote:
Да не дужим, мислим да је узалудно момку задојеном комунизмом ишта објашњавати, јер свакако он неће променити своје ставове као што ни друга страна неће своје.
Оно што мене заправо интригира је како је могуће да ''Фурбато'' егзистира на северу, па бих га приупитао првенствено да ли је уопште стациониран у навијачком сектору на сусретима нашег клуба?
Просто ми је парадоксално да неко се проналази у најкрвавијој идеологији по србство стоји на трибини коју су годинама у назад красили нацонал - социјалистички и родољубиви елементи.
Не видим са ким би уопште могао да поделиш своје ставове на северу, а да притом не наиђеш на линч? Другарство је једна од основних ствари која чини навијаче, а просто не могу да замислим групу твојих истомишљеника на трибини, што доводи до закључка да или си неки веома чудни појединац, или си једноставно симпатизер спортског друштва.
Сматрам да је у оба случаја твоје присуство на форуму НАВИЈАЧА Црвене Звезде беспотребно, са таквим размишљањем си како на трибини тако и на овом виртуелном простору непожељан те би било паметније да оба напустиш.


И ја се питам са киме он дели те своје ставове на северу али ни ти национал социјалистички елементи којима се ти поносиш нису ништа прихватљивији на нашој трибини
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 28 Feb 2014 10:32    Post subject: Reply with quote

Другови, браћо Срби, ЦИГАНИ!

Како то само парадоксално звучи када се обратиш мутним ликовима који те оптужују за агитацију, а врло добро знају (ако вам је ћале уопште причао, а мени мој јесте) како су звездаши добили тај надимак, од кога, и са каквим намерама. Нисам ја дошао овде да вам делим лекције из 50-их и 60-их о историји навијача Црвене Звезде, њиховим путовањима у Загреб и Сплит, о свим оним увредама којима смо ''чашћавани'' од стране Хрвата, који нису могли да се помире са тим да је њихова идеологија национал-социјализма побеђена, а НДХ пукла, па су нам у свој тој немоћи кад год изгубе на спортским такмичењима скандирали ЦИГАНИ! А скандирали су нам, јер није постојао други начин да после Другог Св. Рата. увреде Србе, најпопуларнији српски клуб,његове навијаче, и покажу како су смо ми ''инфериорнији'' од њих, јер су се плашили нових власти па су то радили курвински да то не буде толико политички (не)коректно. Додуше, вређали су они и друге српске клубове и српске навијаче који су им долазили, али пошто је Звезда била институција у Србији, с обзиром да је окупљала најшире народне масе, онда је само нама остао тај ''расни'' надимак! Али не, ја нећу о томе много да дужим, јер је то требао неко старији са форума да вам каже, као што је требао да вас упути у то да надимак ''ЦИГАНИ'' нема никаве везе са Гробарима и да га гробље није патентирало, већ само преузело настављајући да нас вређа. Њима на част!

А није лепо да преиспитујете моју наклоност ка Црвеној Звезди. Није ни пристојно, јер шал о коме сам писао на теми ''Историја севера 45-92'' је старији од пола Делија са форума. Шал који је носио мој ћале 70-их, па мој брат 80-их, и који се на крају нашао око мог врата по први пут средином 90-их, видео је утакмица и утакмица, преносио се од једног до другог члана породице зависно од временског периода у коме је свако од нас био активан.

И онда се после питате да ли ми сметају традиционални српски симболи на утакмицама,како се осећам на северу и сл.?! Ја сам Србин и поносан сам ћирилицу, Немањиће, православље и шајкачу! Али сам исто тако поносан на историју свог клуба. Поносан сам и на ту петокраку у грбу, црвену боју, и на осниваче...бре поносан сам и на Слободана Пенезића Крцуна! Ја знам ко сам и одакле долазим и може усрани Гробар дами диже сто парола ''Ој Цигани ој велики Срби ваш оснивач Чича Дражу уби'' и да ме подјебава на ту фору, али то сам ЈА! Јер нисам јајара која прави Франкенштајна од граба као они. Не стављам као Гробар круну на врху уместо буктиња, а уместо петокраке двоглавог орла.

Оно што је мој лични став, то је моја ствар. А као део севера увек сам поштовао став већине, иако ми се можда неке ствари нису свиделе или ми се не свиђају. А од кукастог крста ми се повраћа, као и од ''келтског крста'' који чак није ни келтски крст, ни хришћански симбол, већ у комбинацији црвене заставе, белог круга и црног крста у кругу застава нацистичке организације Национални Фронт основане 1967!



Ало нисам ја неки индијанац да ми неко продаје причу о хришћанским симболима и оптужује како агитујем кад управо то раде људи који доносе то на утакмицама. Нисам ја неки клинац '89 годиште ко тај Рус, за ових 30 година колико сам напунио, то код мене не пролази.
Back to top
View user's profile Send private message
Furbato
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 May 2013
Posts: 79

PostPosted: 28 Feb 2014 11:27    Post subject: Reply with quote

Пардон нисам се лепо изразио. Овај кукасти Рус није клинац за мене, спрцао је низашта 25 год. Него хтедох још нешто да питам ако се било ко од Фратрије појави, мада су неки овде форумаши рекли да ме не треба удостојити одговора.

Да ли је истина...значи није никаква провокација, можда је патка..да ли је истина да је су припадници Фратрије негодовали зато што најстарија група међу навијачима Спартака ''Стара Гарда'' основана 1972 носи на утакмицама шеталицу на којој се налази Орден Лењина.



Значи пази овако, не мора да је ово тачно, лично ми је рекао један Рус који је као члан Фратрије како старија гарда носи ту шеталицу и да чланови Фратрије нису много срећни због тога јер се не уклапа у њихове заставе и и идеје њихове трибине. Ако је ово тачно, онда нека људи ставе прст на чело и нек се запитају, да ли је нормално да група која је основана кад...2005? поставља неке ултиматуме најстаријој организованој групи која је основана 1972. Наравно, ''Стара Гарда'' колико видим и даље носи заставе са Лењиновим Орденом, истина те заставе су у угловима трибина, али се носе штоје похвално.

Хвала унапред.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче - друге трибине All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 117, 118, 119  Next

View previous topic :: View next topic
Page 113 of 119

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop