DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

КОРАК НАПРЕД!
Goto page 1, 2, 3 ... 56, 57, 58  Next
 
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
незнани
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Sep 2011
Posts: 483

PostPosted: 14 Jul 2013 10:28    Post subject: КОРАК НАПРЕД! Reply with quote

Нека ова тема послужи као мали буквар за све који долазе на Север, да се кроз њу мало навијачки образују.
Првенствено да млађи који тек почињу науче неке основне ствари, а они који су већ неко време ту озбиљније схвате како треба да се понаша сваки навијач на Северу.
Кроз наш рад трибина је јако напредовала квантитативно, али сада је опет на нама да тај квантитет претварамо у што већи квалитет!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 10:36    Post subject: Reply with quote

Тема у правом тренутку,јер креће нова сезона!Већ је на неким темема започета прича о овим стварима,али добро је имати место на коме ћемо моћи да причамо о томе како даље побољшати нашу трибину!Некада нам је било незамисливо да имамо 2000 људи који навијају на нашој трибини,како год они изгледали и понашали се...па онда 5000...па онда 10000...и на крају дођосмо до скоро пуног севера!Сада једноставно не желимо да нам трибина одраста погрешно и да ствара менталитет који је далеко од навијачког!Зато желимо да ову сезону...и сваку следећу,посветимо томе да се навијачки квалитет сваког човека са наше трибине повећа!
Иде нова сезона...сигурно ће бити много ствари које ћемо сами себи замерати,а биће и оних на којима ћемо напредовати...ово је тема која је посвећена томе!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 10:45    Post subject: Reply with quote

Многе који покрећу нашу трибину више не испуњава место која споља изгледа перфектно,а кад прошеташ мало горе доле-лево,десно...видиш да то није баш тако сјано како ти се чини из далека!Да не буде забуне...и то како сад наша трибина изгледа...је само сан за многе друге,али ни то сазнање нас више не чини срећнима.Једноставно,како време одмиче,схваташ да желиш да будеш још успуњенији и да ово како је данас...није довољно!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 10:53    Post subject: Reply with quote

Много је битно да млађи пре свега,не читају ово и кажу сами себи..."види га шта пише овај,а они тамо што стоје не навијају"...много је битно да управо они схвате да тек сада треба да се поставе темељи трибине који ће да трају наредних 20 година,а који ће тек бити стварно видљиви за пар година!
СРЕДИШЊА ДВА СЕКТРОА треба да буду испуњена навијачима!Тако треба да они који себе сматрају навијачем резонују!Да не буде забуне...ово су ствари које би тек требале да заживе,а зависе искључиво од свих нас који читамо ово и мислимо за себе да смо навијачи!
Ако си навијач,ако разумеш све...шта ћеш онда у сектору Д...или сектору Ј?Како може неко себе да сматра навијачем а да оде до ограде истока или запада?Скроз је нелогично и небулозно да онај ко себе сматра навијачем...не нађе себи место у простору који има око 4000 места!
Мислим да је ово основа и да од овога треба почети!У средини се све дешава,то је центар трибине,и најлогичније место одакле треба све да креће!
Писано је доста пута све ово...али сада можда има највећу тежину јер имамо највише људи на нашој трибини икада!
Ово су ствари које треба да нам буду важније од тога дал ће бити нека кореографија на утакмици,дал ће се упалити бакље,дал ће бити барјаци...итд.Ово је основа од које све креће!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 11:02    Post subject: Reply with quote

У средишња два сектора прво треба наћи своје место ако си навијач,а онда треба да се и понашаш као такав!Ништа горе нема када видиш 3 лика па једну рибу...па онда 2 лика па једна риба...итд.То је место где не треба да доводите другарице и девојке,и слободно сматрајте да сте дебил тежак у колико то радите и да ће свако од правих на то да гледа као на нешто лоше!Ако ову тему оставимо нетакнуту,на крају ћемо бити у мањини на месту које треба да буде покретачко језгро!Зато сада треба о томе причати!
Такође,ако си навијач онда и изгледом то потрђујеш...а розе мајице,флоросцентно зелене,наранџасте....итд...то сигурно не показују!Тај педерски фазон не би смео да захвати и нашу трибину никако јер ако захвати...то значи само да не радимо добро,да се око нас окупљају људи који немају везе са навијачким покретом!Одувек су навијачи желели да изгледају милитантније од оних које можемо да видимо у Кнез Михајловој када прошетамо...то треба и сада задржати!Шаренило треба избацити јер једноставно не би требао да се уклапа у карактер некога ко себе сматра УЛТРАСОМ!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bojan74
Ветеран


Joined: 29 May 2008
Posts: 1266

PostPosted: 14 Jul 2013 11:05    Post subject: Reply with quote

Генералштаб wrote:
У средишња два сектора прво треба наћи своје место ако си навијач,а онда треба да се и понашаш као такав!Ништа горе нема када видиш 3 лика па једну рибу...па онда 2 лика па једна риба...итд.То је место где не треба да доводите другарице и девојке,и слободно сматрајте да сте дебил тежак у колико то радите и да ће свако од правих на то да гледа као на нешто лоше!
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 11:33    Post subject: Reply with quote

У покретачком делу трибине...у средини,основа свега је навијање!То се некако и искристалисало на утакмицама...најактивнији део је та средина.Ипак,то није довољно и треба мењати места полако са онима који су залутали ту,док екипе и појединци који капирају приче треба да улазе унутар та два сектора.Када те секторе попунимо...онда треба ићи даље,али од нечега мора да се почне!Много је битно да на трибини постоји место где ће се сви погледати и видети да сви навијају до једног,јер је то основ за сваку даљу причу и напредак!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Душан Силни
ДЕЛИЈА


Joined: 14 May 2011
Posts: 137
Location: царски град Призрен

PostPosted: 14 Jul 2013 12:47    Post subject: Reply with quote

Све ово о чему пишемо може се најбоље видети на поређењу два видео снимка.

Први: http://www.youtube.com/watch?v=H_7LyCQZQBA

који показује шта значи када су људи који исто размишљају, који имају исти навијачки менталитет, груписани на једном месту. Резултат је убедљиво најбоље отпевана песма током целе године, без обзира на то што је било 5 пута мање људи него што је иначе на утакмицама, без обзира на то што је фактички тада и први пут отпевана како треба на трибини, и без обзира на то што су многи остали без гласа певајући претходно 90 минута. Када су око тебе људи који идентично размишљају, то ти даје снагу да извучеш 200% из себе и да навијаш из све снаге. Плус овде нити има риба, а и изглед трибине је онакав какав и треба да буде (осим једног флуоресцентног шушкавца)...

Други клип: http://www.youtube.com/watch?v=qkCSQlJnURU

Иста песма, са пет пута више људи на трибини у односу на клип изнад, отпевана фактички први пут (ако не рачунамо неуспешан покушај у Новом Саду против Доњег Срема)... али у поређењу са клипом изнад, разлика је небо и земља. Млако, без икакве енергије, практично преко курца отпевано... и онда имамо коментаре, опет успаванка, опет балада итд...

Исти ови људи који су на првом клипу, налазе се и на овом другом, али су раштркани по трибини, и њихова енергија се губи у мору блејача, мрштаваца и риба. Зато је најбитније од свега да ти прави људи буду окупљени на једном месту, да долазе раније на утакмице и да заузимају средишња два сектора. А после ће они који ту залутају или да постану прави, или ће да схвате да не припадају ту и склониће се сами из копа.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 13:56    Post subject: Reply with quote

Тај први клип је оно чему тежимо!Ту су се људи са врха трибине,и из других сектора спустили и начинили један коп од људи који желе да навијају и после изгубљене утакмице са 3 гола разлике,и то после утакмице!То је наш посао,да ове људе поново овако окупимо,и да нађу своје место у овом копу!Нјалогичније је да навијачи и прави стоје у том делу!На другом клипу се јасно види како изгледа када се ти људи раштркају по трибини и када се изгуби та компактност!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
rodjen1972
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2012
Posts: 25

PostPosted: 14 Jul 2013 14:04    Post subject: Reply with quote

Од 1986.године сам на северу!Цео живот сам посветио Звезди и породици,ишао сам сигурно на 80% Звездиних утакмица...У последњих 5,6 година долазим на утакмице са својом ћерком која сада има 20 година и нисмо пропустили ниједну утакмицу на Маракани,а нисмо били само на неколико гостовања...И,шта сад,дали ЈА И МОЈА ЋЕРКА нисмо пожељни на нашем северу???Немој само да ми кажете да треба да одем до запада или истока!А,иначе,био сам ја и на северу до истока,онда када нам је коп прво био ту,и када се већина од вас није ни родила...А,знате шта је суштина?Суштина је да је моја ћерка бољи навијач од многих мушкарчина који дођу на север а да нису сигурни дали су дошли или су пошли!!!Док сам жив ићи ћу са мојом ћерком на све утакмице наше Звезде и стајаћу на истом месту где увек стојим.И,да,најважније,навијаћемо и ја и моја ћерка као и увек боље него било који набеђени навијач.И да се разумемо на крају,наравно да сам против тога да на север долазе девојке које се облаче као да су пошле у излазак...
Back to top
View user's profile Send private message
свиунапад
ДЕЛИЈА


Joined: 15 Mar 2011
Posts: 132
Location: Багдад

PostPosted: 14 Jul 2013 14:43    Post subject: Reply with quote

Постоје и исток и запад на нашем стадиону,можеш ти и одатле да навијаш са ћерком.Проблем је што се није стало одма томе на пут,па сад долазимо и до ситуација да имамо рибе које се јаче чују од неких мушкараца,а у ствари су и једни и други залутали.
_________________
И нема везе што Звезда нема везе,и нема везе што сам пијан ја...
Back to top
View user's profile Send private message
Боскез
ДЕЛИЈА


Joined: 25 Aug 2012
Posts: 207

PostPosted: 14 Jul 2013 14:50    Post subject: Reply with quote

Нико није рекао да сте непожељни , поготову ако навијате и дајете прави пример како треба да се навија и облачи на трибини... не знам како си се осетио прозваним ... овде се скреће пажња углавном на клинке и клинце који долазе на СЕВЕР да би причали како су били ту да би мували клинке итд ... а притом обучени како папагаји који се спремају за излазак....
_________________
...Ти нећеш остати никад сама јер живот си мој...
Back to top
View user's profile Send private message
rodjen1972
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2012
Posts: 25

PostPosted: 14 Jul 2013 14:54    Post subject: Reply with quote

Колико ти сине имаш година?Да се ниси препознао међу оним "набеђеним навијачима"?Ти ћеш мене да шаљеш на исток или запад?!Нека те је срамота!
Back to top
View user's profile Send private message
rodjen1972
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Aug 2012
Posts: 25

PostPosted: 14 Jul 2013 15:05    Post subject: Reply with quote

Моја ћерка осећа да је непожељна јер мало,мало па неко напише како му сметају девојке...а,нико да напише да има девојака на северу које навијају сво време и од којихби неке мушкарчине трбало да уче како се навија и како се ВОЛИ ЗВЕЗДА.
Back to top
View user's profile Send private message
Генералштаб
Стара гарда


Joined: 21 Sep 2004
Posts: 13147

PostPosted: 14 Jul 2013 15:08    Post subject: Reply with quote

rodjen1972 wrote:
Колико ти сине имаш година?Да се ниси препознао међу оним "набеђеним навијачима"?Ти ћеш мене да шаљеш на исток или запад?!Нека те је срамота!

Тако ће и ови што долазе са рибама да кажу исто..."ја сам са девојком ту од када идем на утакмице...ко ће мене да помери одатле!?"Мало је људи који доводе децу на север и немој да правиш овде пометњу са том причом.Прво имаш 5 коментара,ко зна ко си и дал је уопште истина то што причаш о себи(не улазим у то можда и јесте),али неке ствари би требао да поштујеш баш зато што идеш толико колико кажеш на утакмице ако желиш добро својој трибини на коју си ишао док се ми ето нисмо родили!Север није за децу,никада није ни био...а онај ко доводи дете на север треба да зна где га доводи!То су приче модерног фудбала и неких исфорсираних прича "људи више не могу да дођу са децом на стадион"...у суштини никада и ниси могао да дођеш са дететом на стадион!Ако си толико ту требао би то барем да знаш...баш би волео да видим некога на Звезда-ференцварош рецимо са дететом на раменима или да води ћерку са собом...то су чисте небулозе!Ако не разумеш о чему се прича...прескочи тему и пусти људе да терају своју причу...нико ти никад неће ништа рећи што долазиш са дететом на трибину,али ипак неке ствари би требао да поштујеш,ако си на северу толико!Нико не прича овде о томе да немамо шта паметније да радимо...па ајде да мрачимо некога без везе,него видимо да цела прича иде у кривом смеру и хоћемо да је поправимо!На прсте једне руке(добро ајде две) могу да се наброје девојке које навијају тако како ти кажеш,и које чак и заслужују место у копу...али даље од тога...нема шта да причамо.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 56, 57, 58  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 58

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop