DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

занимљиво
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 75, 76, 77  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија
View previous topic :: View next topic  
Author Message
МедакIII
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 14 Nov 2008
Posts: 576
Location: Београд

PostPosted: 13 May 2012 13:24    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
Ја се слажем да воља народа мора да се поштује али и та опозиција је трула малтене колико и власт. Ништа битно се неће променити ни ако ти лажни европејци дођу на власт, јер систем остаје исти а мењају се само људи. Ваљда смо толико научили током свих ових година.


Свака част!!! Здраво размишљање!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Влада Делија
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Oct 2010
Posts: 141
Location: СРБИЈА

PostPosted: 13 May 2012 14:41    Post subject: Reply with quote

МедакIII wrote:
ултраБГ wrote:
Ја се слажем да воља народа мора да се поштује али и та опозиција је трула малтене колико и власт. Ништа битно се неће променити ни ако ти лажни европејци дођу на власт, јер систем остаје исти а мењају се само људи. Ваљда смо толико научили током свих ових година.


Свака част!!! Здраво размишљање!!!


Што се мене тиче потпуно погрешан став.Ако ниси задовољан стањем, мораш нешто да мењаш.Ако ти се једна чоколада не свиђа, не кажеш нећу пробати другу јер је иста, то је стереотип, оно што ниси упознао и ниси осетио не можеш о њему да судиш.
То и ови на власти хоће, да сви кажу неће се ништа мењати биће нам
исто дај да не мењамо ништа, и остадоше опет исти.
Убили су потпуно у народу тај револуционарни дух који
смо имали.И ја сто пута понављам власт мора да буде променљива
категорија а то да примени и уведе може само и само народ нико
више.Народ мора да усади у себе и да створи генералну
свест да кажњава оне који изневере очекивања.Сутра и ако
други дођу(конкретно напредна странка) и њих одмах мењај
а не овако како Дс-овска празна политика каже само ми, само
са нама можемо у Европу ако ми одемо тј дођу други пропашће
земља ( ако већ није пропала) то је погрешан став и баш
због тога треба их казнити на изборе.
Нико апсолутно нико а најмање они који су ту 10 година, не сме
да каже само смо ми опција, једино народ има све конце у својим
рукама само не уме да их користи.Морамо да казнимо оне који
10година владају а не показују резултате.
ДО НАРОДНЕ ПОБЕДЕ...
_________________
"Многи имају неки несвршен рачун са животом, али при том живот је увек њихов дужник" његово височанство Иво Андрић
Back to top
View user's profile Send private message
сложна браћа
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2011
Posts: 58

PostPosted: 13 May 2012 16:26    Post subject: Reply with quote

Оно што је сада најгоре је то,да је једина алтернатива жутима,која може да дође умјесто њих,ова николићева странка.Као што неко раније рече,мијењају се имена,а систем остаје исти,тако да како год окренеш народу неће бити ништа боље.Са друга стране треба мијењати,јер је то суштина демократије.Конкретно,сад жути говоре после нас потоп,ако дођу ови други биће катастрофа и тако даље.У принципу очајни су и једни и други,али не треба сада да трпиш ове,зато што ако ови дођу,биће исто.Данас мијењај ове,сјутра,ако не буде боље мијењај и њих.
_________________
Победе и порази нису мерило наше љубави!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Boki_bg
ДЕЛИЈА


Joined: 22 Aug 2009
Posts: 164
Location: Епицентар лудила

PostPosted: 13 May 2012 16:45    Post subject: Reply with quote

Влада Делија wrote:
МедакIII wrote:
ултраБГ wrote:
Ја се слажем да воља народа мора да се поштује али и та опозиција је трула малтене колико и власт. Ништа битно се неће променити ни ако ти лажни европејци дођу на власт, јер систем остаје исти а мењају се само људи. Ваљда смо толико научили током свих ових година.


Свака част!!! Здраво размишљање!!!


Што се мене тиче потпуно погрешан став.Ако ниси задовољан стањем, мораш нешто да мењаш.Ако ти се једна чоколада не свиђа, не кажеш нећу пробати другу јер је иста, то је стереотип, оно што ниси упознао и ниси осетио не можеш о њему да судиш.
То и ови на власти хоће, да сви кажу неће се ништа мењати биће нам
исто дај да не мењамо ништа, и остадоше опет исти.
Убили су потпуно у народу тај револуционарни дух који
смо имали.И ја сто пута понављам власт мора да буде променљива
категорија а то да примени и уведе може само и само народ нико
више.Народ мора да усади у себе и да створи генералну
свест да кажњава оне који изневере очекивања.Сутра и ако
други дођу(конкретно напредна странка) и њих одмах мењај
а не овако како Дс-овска празна политика каже само ми, само
са нама можемо у Европу ако ми одемо тј дођу други пропашће
земља ( ако већ није пропала) то је погрешан став и баш
због тога треба их казнити на изборе.
Нико апсолутно нико а најмање они који су ту 10 година, не сме
да каже само смо ми опција, једино народ има све конце у својим
рукама само не уме да их користи.Морамо да казнимо оне који
10година владају а не показују резултате.
ДО НАРОДНЕ ПОБЕДЕ...


Слажем се са тобом, да не можеш судити о нечему што ниси окусио, али исто тако се мора и мало шире гледати. Ако већ причамо о опозицији и позицији, опозиције нема, јер једноставно људи који себе називају опозицијом су уствари исти као и они који су позиција. Зашто тако мислим? Зато што су много пута до сада то и доказали. Једноставно програм две "највеће" странке у Србији је мање - више исти, једино се разликују људи који је предводе. У сваком случају, ко год дође на власт, много је да се ту садржи минимум четири године!
Постоји једна занимљивост што се тиче периода колико ће неко владати земљом. Могуће је тај временски период смањити, ако неко из политичке сцене распише такав предлог, па он мора имати одређени број потписа грађана и на крају битри одобрен од стране скупштине (што је мало вероватно да може да се деси у овом случају). Тај период може бити 2 године или пола године. По мом мишљењу, пола године би било идеално, с тим што то са собом повлачи велики број питања, а то је од којих ће се пара одржавати изборе сваких 6 месеци, али у теорији би мислим ово могло да буде фино. Неко дође на власт, народу се не свиђа, скидај говна, иде неко следећи, итд.
Само што је у целој тој причи потребан иницијатор, као и свему у овој држави. Исто је и са чувеном прохибицијом. Нови Сад је експресно решио то питање, јер не постоји закон који може тако нешто да забрани, а због чега се то не уради и у Београду?
_________________
"То тешко може да се схвати, то не може да се плати, тај осећај наш, кад погодак даш!"
Back to top
View user's profile Send private message
zvezda_srbija
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 Nov 2008
Posts: 370

PostPosted: 13 May 2012 21:26    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
Ја се слажем да воља народа мора да се поштује али и та опозиција је трула малтене колико и власт. Ништа битно се неће променити ни ако ти лажни европејци дођу на власт, јер систем остаје исти а мењају се само људи. Ваљда смо толико научили током свих ових година.

Потпуно се слажем са тобом, али ми делује као да они хоће да ми баш овако размишљамо.

ултраБГ wrote:



Убили су потпуно у народу тај револуционарни дух који
смо имали


Па кад виде људи да су имали петог октобра револуцију да би довели ове на власт, и не чуди ме што им је тај дух убијен.
Народ уморан од промена.
_________________
"Задобиј смирен дух и хиљаде њих око тебе ће се спасти"

Преп. Серафим Саровски
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 14 May 2012 13:50    Post subject: Reply with quote

Доста људи је погрешно схватило моју претходну поруку, односно да ја трвдим да се не треба борити или било шта мењати. Суштина те моје поруке је само да ни опозиција неће донети никакве промене (осим кадровске) у земљи већ да ће све мање-више бити исто. А наравно да се треба и борити и деловати против власти, али то је већ сад широка тема.
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 14 May 2012 17:48    Post subject: Reply with quote

ултраБГ wrote:
А наравно да се треба и борити и деловати против власти, али то је већ сад широка тема.


покрет VS партија Wink
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
гардиста
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 204
Location: код тунела

PostPosted: 14 May 2012 18:45    Post subject: Reply with quote

Можда није права тема, а ако је тако пребаците где би требало.
Не везано за изборе! Наиме, ако је ико ко ово чита имао понуду овакве природе (брдо пара ће зарадити али мора да буде стрпљив и још је рано да му се каже шта је и како је и бла бла бла ...) да пажљиво одгледа ово, очигледно је да су неки људи поверовали и остали без пара.

http://www.youtube.com/watch?v=g-Ha8fJ74T4
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 14 May 2012 20:44    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
ултраБГ wrote:
А наравно да се треба и борити и деловати против власти, али то је већ сад широка тема.


покрет VS партија Wink


Управо то! Wink

гардиста wrote:
Можда није права тема, а ако је тако пребаците где би требало.
Не везано за изборе! Наиме, ако је ико ко ово чита имао понуду овакве природе (брдо пара ће зарадити али мора да буде стрпљив и још је рано да му се каже шта је и како је и бла бла бла ...) да пажљиво одгледа ово, очигледно је да су неки људи поверовали и остали без пара.

http://www.youtube.com/watch?v=g-Ha8fJ74T4


Имао сам ја још пре неколико година такву понуду, иста прича као са овог клипа и наравно одбио сам чим сам видео о чему се ради. Класична превара, организована по принципу пирамиде, где онај на врху узима највише а они при дну само неке мрвице, под условом да се исцимају. Јбг људи у жељи за брзом зарадом лако падају на те бајке што им ови подваљују.
Back to top
View user's profile Send private message
rs fvr
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 04 Mar 2005
Posts: 50

PostPosted: 15 May 2012 06:02    Post subject: Reply with quote

Не могу да вјерујем да ови још увијек "јашу"!

Па они су прије више од 10 година држали те сеансе на ову тему у "Кардиалу" у Теслићу а затим су чини ми се били у Врднику, па онда су неки од њих и хапшени...У Теслићу су сви ти менаџери били Хрвати из Сплита и Шибеника..Са све најновијим колима и штедним књижицама свима на увид...

Углавном, класична "пирамида", без обзира шта ови из удружења причају.
Овај дечко је веома детаљно то објаснио, али не могу да вјерујем да је то у длаку исто као и када сам ја залутао на тај скуп прије десетак година..
Back to top
View user's profile Send private message
гардиста
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Apr 2010
Posts: 204
Location: код тунела

PostPosted: 15 May 2012 10:46    Post subject: Reply with quote

Да додам још и ово! Када су чули да је неки новинар кренуо да прави репортажу о њима и о ономе што раде успели су да га нађу и понудили му 10 000 еура да не објави то. Међутим није пристао.
Back to top
View user's profile Send private message
Бугарин
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2010
Posts: 27

PostPosted: 15 May 2012 11:04    Post subject: Reply with quote

Имао сам прилике да присуствујем нечему сличном. Наиме, био сам позван од стране једног колеге да одемо до његовог ''радног места'', па ако ми се свиди, могу и ја почети да радим.
Окупљање врше у једном кафићу и то баш на доброј локацији у Београду, никакво скривање... Седнете, добијете пиће, дође лик код вас одржи вам ''предавање'' од 15 минута. А фора им је нудимо оно што млади воле, а то су путовања. Наиме, ти се учланиш у тај ''клуб'', како себе називају, плаћаш месечну чланарину од неких 450 евра, али... Ако позовеш три пријатеља ти више не плаћаш чланарину, бла бла.
Када вам он то све лепо објасни и нацрта на папиру, добијете формулар да попуните, наравно ако желите, ништа силом. Ти за узврат ''путујеш'' по целом свету за неку сићу, ако ти је хотел 200 евра, ти као плаћаш 50 евра све. Нажалост бацио сам те формуларе, па не могу да вам скенирам да видите како то срање изгледа. Такође вам дају рок од 6 месеци или тако нешто, да пронађете то троје људи, у супротно, ''враћају паре''.
Можда и најгоре из целе те приче је што су то све студенти, људи између 20 до 25 година и ови што држе ''предавање'', а и ови што се пецају.
Back to top
View user's profile Send private message
Влада Делија
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Oct 2010
Posts: 141
Location: СРБИЈА

PostPosted: 15 May 2012 18:16    Post subject: Reply with quote

Јако, јако битна ствар ко крши устав, да ли онај ко хоће да га спроводи....(прекопирао сам на латиници је)
Nespojivost funkcija
Član 115.
Predsednik Republike ne može obavljati drugu javnu funkciju ili profesionalnu delatnost.

Mandat
Član 116.
Mandat predsednika Republike traje pet godina i počinje da teče od dana polaganja zakletve pred Narodnom skupštinom.
Ako mandat predsednika Republike ističe za vreme ratnog ili vanrednog stanja, produžava se, tako da traje do isteka tri meseca
od dana prestanka ratnog, odnosno vanrednog stanja.
Niko ne može više od dva puta da bude biran za predsednika Republike.
Mandat predsednika Republike prestaje istekom vremena na koje je izabran, ostavkom ili razrešenjem.
Predsednik Republike podnosi ostavku predsedniku Narodne skupštine.

Кршење Устава РС по члану 115., синоћ је г.Тадић на РТС-у то тако оправдао да својевремено ни г.Коштуница није поднео оставку за предсеника странке.
А када је господо г.Костуница био председник, да ли то беше по старом Уставу..?
Па наравно да, по старом..

Дакле господин бивши председник Тадић нови Устав РС кроји како му је воља, члан Устава 115. за њега не вреди(није поднео оставку на функцију председника странке ДС), али члан 116. новог Устава РС му сасвим одговара, и он се поново кандидидовао за председника..
Ето закључите сами о каквој се личности ради...


И јако занимљив интервју Весне Пешић, можда се и она променила на боље, ипак никад није касно.

http://www.slobodnaevropa.org/content/pesic_tadic_uzurpirao_kompletnu_vlast/24579996.html
_________________
"Многи имају неки несвршен рачун са животом, али при том живот је увек њихов дужник" његово височанство Иво Андрић
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 15 May 2012 19:32    Post subject: Reply with quote

Влада Делија wrote:
И јако занимљив интервју Весне Пешић, можда се и она променила на боље, ипак никад није касно.


Ово се наравно шалиш.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Влада Делија
ДЕЛИЈА


Joined: 09 Oct 2010
Posts: 141
Location: СРБИЈА

PostPosted: 15 May 2012 19:38    Post subject: Reply with quote

УлтрасЛондон wrote:
Влада Делија wrote:
И јако занимљив интервју Весне Пешић, можда се и она променила на боље, ипак никад није касно.


Ово се наравно шалиш.


Laughing Laughing Наравно да се шалим.... Smile

Искрено ја за њу никад нећу рећи да је заступала наше интересе, и да је она неко за кога бих рекао "Она је човек", али ме радује ако је схватила ко је Чеда, ко је Тадић,и ко су они са којима је јуче делила исте интересе, људи увек треба да теже да буду бољи Very Happy
А и знаш оно непријатељ мог непријатеља је мој ПРИЈАТЕЉ...И ово наравно не мислим буквално пријатељ.
_________________
"Многи имају неки несвршен рачун са животом, али при том живот је увек њихов дужник" његово височанство Иво Андрић
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Срби и Србија All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 59, 60, 61 ... 75, 76, 77  Next

View previous topic :: View next topic
Page 60 of 77

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop