DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Ветеранске приче,'45_'92.
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 163, 164, 165  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
мали змај
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 13 Apr 2008
Posts: 67
Location: на углу две улице

PostPosted: 24 Apr 2008 22:16    Post subject: Reply with quote

[quote="pikac"]Можеш ли молим те да напишеш нешто више о случају Чеги и 29.новембар./quote]

Стварно ако би неко могао...
_________________
не веруј човеку који лаже!
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 25 Apr 2008 06:05    Post subject: Reply with quote

Син Ј.Стевића wrote:
starfan wrote:
Не знам да ли мислимо на исти "Случај 29. Новембар", али то је било баш баш одавно. Нас је било доста, можда и стотињак, све клинци. Гробара 20-ак, али старија екипа из Падињака. Ми смо имали штангле и флаше, и ми смо њих напали на станици њиховог сељобуса. grobar је пуцао у под са не више од 10 метара. Срећом, ни један метак није рикошетирао.


Више их је било тад,око 50..Метак је завршио у олуку између наша два другара..


На тај догађај мислим. И било их је 50-ак
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 25 Apr 2008 07:45    Post subject: Reply with quote

Да се не би писало свашта у вези тог 29 тог биће ускоро и написано. Као што каже Брат Роби гробара је било не више од педесет у одличној екипи. Испалили су два метка из пистоле од којих су мени и још једном нешем Брату прошла тик изнад главе али хвала Богу живи смо остали тако да се и прича може верно пренети.
Back to top
View user's profile Send private message
LocaL_SupporteR
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 12 Nov 2006
Posts: 69
Location: Belgrado

PostPosted: 26 Apr 2008 12:02    Post subject: Reply with quote

Прочитао сам више од пола ове теме и имам једно питање, рекли сте(ћира или критичар) да је у Бари било понето 400 бакљи и да су требале све да се упале међутим нису биле све унете и да су рекорд до тада држали навијачи Лациа са 360 бакљи, колико је бакљи упаљено на Звезда-Бајерн?

Свака част за извештаје и за доказивање појединих тврдњи.
_________________

Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 11 May 2008 23:21    Post subject: Reply with quote

LocaL_SupporteR wrote:
Прочитао сам више од пола ове теме и имам једно питање, рекли сте(ћира или критичар) да је у Бари било понето 400 бакљи и да су требале све да се упале међутим нису биле све унете и да су рекорд до тада држали навијачи Лациа са 360 бакљи, колико је бакљи упаљено на Звезда-Бајерн?

Свака част за извештаје и за доказивање појединих тврдњи.


Припремљено је било 220 бакљи. Е сад у моменту колико је било не знам, зато што су се палиле и после голова и на завршетку утакмице.
Видим да се често у последње време износи податак како су име "Делије" Гробари користили пре нас.
Истина је да је вече пре састанка када су све заинтересоване групе и њихови чланови дошли на уједињење (7.Јануар 1989.) , организован и један мини састанак од 20ак људи на коме су присуствовали представници тада најважнијих група: Ред Девилс, Ултрас, Зулу, Винерс, Нови Београд,...
На том мини састанку се разговарало о свим важним детаљима везаним за главни састанак , па се тако повела прича око имена јединствене групе. Било је неколико префдлога , а онда је један истакнути члан из екипе са Новог Београда (Д...) рекао, "А зашто се једноставно не би звали ДЕЛИЈЕ?".
Одмах је уследила расправа око тога и неко је поменуо гробарски транспарент са натписом "Делије" , да не буде како смо то видели од њих. Гробари су заиста имали транспарент црни са натписом "Делије" у бојама српске тробојке. Транспарент се први пут појавио неколико месеци раније на гостовању у Загребу. После тога је виђен још можда највише 2 пута. То је указивало да није редован и да иза њега не стоји организована група, већ га је неко спонтано направио и доносио. У то време Гробари нису имали никакав континуитет у ношењу транспарената. Врло је тешко било разумети шта код њих представља транспарент неке групе која има тежину , а шта нешто направљено од стране клинаца или навијача друге категорије. Заиста, догађало се то да се размишљало да им се отме неки транспарент, али се није знало који би транспарент могао да има вредност , јер се ништа није појављивало редовно. Тек касније је Командо (па онда Антачиблс, па Маринес, па Фронт,...) почели су да имају неку вредност.
Због такве ситуације, пошто транспарент "Делије" није био смишљени плод њихове екипе, већ неког појединца, као аргумент је изнето то да они немају тапију на томе име јер ми реч "Делије" користимо пре њих (није нам било јасно зашто се уопште неко од њих определио да направи транспарент са тим именом , ваља је то требала да буде искључиво провокација упућена Хрватима).
Мисмо већ редовно певали "Делије, Делије, Делије смо ми, најјачи смо , најлуђи, плаше нас се сви!".
Истина је да су и они доста раније имали песму на мелодију "Друже Тито ми ти се кунемо", са текстом "Партизане београдски сине, Ми делије са тобом идемо, Српски народ с тобом ће да гине, Партизане ми ти се кунемо,...".
Али и ми смо имали још пре њих песму "Навијачи Звездини, Београдске делије, постаћемо шампиони целе Југославије" на мелодију "Сиви соколе".
Песму "Играле се Делије" прво смо ми певали, док су они почели да певају први "Ужичко коло". Такође на пример ми смо први почели и више форсирали "Ој Војводо Синђелићу", док су они "Тамо далеко", а за "Марш на Дрину" најпоштеније је да кажем да не могу да се сетим ко је први почео да пева.
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 12 May 2008 06:58    Post subject: Reply with quote

Што се тиче тог њиховог фамозног транспарента ''Делије'', ја не знам кад је он настао, али кад гробари потежу аргументе да су они то име користили пре него што су све Звездине групе ујединиле у Делије Север, они постављају слику са њиховог чувеног гостовања у Загребу из марта '89, кад су они се они тамо тукли са свима живима.

На овом линку прва слика с десне стране

http://www.izaberipartizan.com/galerija-single.php?dir=19_03_1989_fudbal_DinamoZG_Partizan

Е сад Делије Север су настале на Божић 1989. , а то њихово гостовање је било у марту 1989. дакле два месеца после.

У принципу Критичар је лепо објаснио то око имена и коришћење у ранијим песмама, али имају ли они доказ да је тај транс постојао и пре марта '89?
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Burgija
ДЕЛИЈА


Joined: 13 Dec 2007
Posts: 190

PostPosted: 13 May 2008 08:18    Post subject: Reply with quote

Критичар wrote:
[ Због такве ситуације, пошто транспарент "Делије" није био смишљени плод њихове екипе, већ неког појединца, као аргумент је изнето то да они немају тапију на томе име јер ми реч "Делије" користимо пре њих (није нам било јасно зашто се уопште неко од њих определио да направи транспарент са тим именом , ваља је то требала да буде искључиво провокација упућена Хрватима).


Постоји прича да га је направио неко инспирисан њиховом песмом:
Партизан воле само Делије, Делије из поносне Србије...
А песма је она Хиљаде Гробара и хулигана.
Причу ми је испричао сарији гробар из Обреновца припадник њихове екипе Хедхантерс.
Не могу да тврдим да је аутентична и да су ту песму уопште певали тада али за њега могу да тврдим да је у то време био редован и ишао на гостовања.
Back to top
View user's profile Send private message
BRE
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 23 Jun 2006
Posts: 982
Location: ****МАРАКАНА*РОЂАЦИ****

PostPosted: 13 May 2008 14:27    Post subject: Reply with quote

100%anti crnobeli wrote:
Што се тиче тог њиховог фамозног транспарента ''Делије'', ја не знам кад је он настао, али кад гробари потежу аргументе да су они то име користили пре него што су све Звездине групе ујединиле у Делије Север, они постављају слику са њиховог чувеног гостовања у Загребу из марта '89, кад су они се они тамо тукли са свима живима.

На овом линку прва слика с десне стране

http://www.izaberipartizan.com/galerija-single.php?dir=19_03_1989_fudbal_DinamoZG_Partizan

Е сад Делије Север су настале на Божић 1989. , а то њихово гостовање је било у марту 1989. дакле два месеца после.

У принципу Критичар је лепо објаснио то око имена и коришћење у ранијим песмама, али имају ли они доказ да је тај транс постојао и пре марта '89?


е ово је интересантно , јел ово једина слика ''тог транспатента''
_________________
''Ја не одлучујем да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети,него по томе колику светињу браним''
Св.Великомученик Лазар
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 13 May 2008 15:39    Post subject: Reply with quote

Koлико ја знам то је једина слика тог њиховог транспарента ''Делије'', бар једина која је до сад позната јавности и од кад траје полемика око првог коришћења тог имена они само имају ту слику као аргумент. Дакле из марта '89. Опет, не тврдим да није постојала и раније, али гробарски једини доказ за сад је та слика два месеца после настанка навијачке групе Делије Север.
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
churug67
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 22 Mar 2007
Posts: 93
Location: Novi Sad

PostPosted: 13 May 2008 15:46    Post subject: Reply with quote

Бургија- јесу,певали су ту песму. Песму Ој,војводо Синђелићу сам чуо као клинац од 14,5 година против Хајдука у септембру 1981 на својој првој утакмици на Маракани,а против Андерлехта пролеће 1982 је баш грмело из копа и око њега. Коп је био на североистоку.
Back to top
View user's profile Send private message
1989DS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Jan 2006
Posts: 269
Location: СРБИЈА!!!!!

PostPosted: 21 May 2008 08:33    Post subject: Reply with quote

Може ли неко од упућенијих да напише, на ком дербију су гробари изнели онај наш транспарент Звезда је наша вера, откуд то код њих?
Хвала
_________________
Северна армија увек је уз вас!
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 21 May 2008 21:28    Post subject: Reply with quote

1989DS wrote:
Може ли неко од упућенијих да напише, на ком дербију су гробари изнели онај наш транспарент Звезда је наша вера, откуд то код њих?
Хвала


Ukradena je iz Presa , mesto iza zapadne tribine gde su drz''ani barjaci, transparenti, bubnjevi,...Мало шта од битних транспарената или барјака је отето у тучи . Понешто је украдено са ограде или атлетске стазе (по мени је то оправдано јер непажња сазлужује да буде кажњена) , али велика већина ствари је украдена из просторија ( и то је по мени оправдано зато што и немаран однос према својим обележијма заслужује да буде кажњен ).
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 21 May 2008 22:00    Post subject: Reply with quote

Већ је писано о томе негде на странама овог топика па можеш и потражити. Као што рече Брат Критичар без обзира што нису узете на улици у тучи за немаран однос према тим транспарентима је стигла и адекватна казна. Иначе Гробари никада на пример нису колико знам негде рекли да су то украли него обмањују своје нараштаје као да су то у тучи узели па се толико диче са тиме. Преко једног Гробара сам после неог времена добио информацију да им је тадашњи играч Звезде ....р ....а који је важио за окорелог Партизановца отворио прозор после поподневног тренинга, да би они током ноћи могли да уђу у те просторије. Поред тога он им је и типовао где се заставе налазе.
Back to top
View user's profile Send private message
ciricdejancira
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 May 2005
Posts: 569
Location: Lazarevac

PostPosted: 23 May 2008 20:06    Post subject: Reply with quote

Ц.Звезда-Партизан баскет 93-78 пред 6.000 гледалаца 24.2.1993 године. Пошто није баш прецизно уписано постоји могућност да се то одиграло 28.11.1992 године Ц.Звезда-Партизан 88-85 пред 5.000 гледалаца али мислим да је реч о горе наведеном првом мечу скоро сто посто.

Било каkо било термини оба сусрета су поприлично временски близу. Пре него што пређемо на дешавања ван дворане да напоменем да је било дешавања и у полувремену меча. Наиме на полувремену се скупио један број наших и њихових код својих делова вецеа где и није било мурије у тим моментима. На обе стране су се чуле ломљавине по вецеима где су се обе стране на неки начин покушале наоружати. И поред тога што мурије није било и једни и други су се гледали на тој раздаљини јер је требало кренути према супротном делу трибине што и није тако мала ствар зато је и била та одређена доза мећусобног респекта. У једном моменту неколико нас се затрчава холом ка њима где је исто тако неколико Гробара стало у гард испред самог њиховог дела. Неки њихови су се мало повукли када смо се залетели а са Гробарима који су нас сачекали смо разменили неколико мећусобних удараца а мурија је стидљиво улетела тако да са наше стране није нико био ухапшен а мислим да ни са стране гробља исто тако није нико ухапшен, вероватно. Мурија је покушала да ухапси некога од учесника али су сви момци искусно улетели у масу осталих навијача на трибини. Нешто мало пре краја утакмице излазимо напоље нас не више од 150. Питају ме млађи шта ћемо да радимо а ја им кажем да идемо на њивох излаз да им не дамо да изађу. Напољу мрак а момци се наоружавају ту одмах пред очима пар пандура. Одемо на оближњи излаз где треба Гробари да изађу и закрчимо читаво степениште до самих врата. Када су нас редари видели да се пењемо на степениште затворили су већ отворена врата и закључали су их. Утакмица је завршена а кроз врата смо видели да се Гробари одмах близу врата шутирају са муријом не би ли се обрачунали са нама мада је било и оних који су у први мах кренули да изађу напоље а нашли се у чуду откуд ми ту па су се мало повукли од излаза и препустили случај својим естремнијим деловима трибине док смо им ми споља разним гестикулацијама показивали да им нећемо дозволити да изађу напоље. Са леђа нам са нашег дела улаза одједанпут дотрчава велики број муријаша тако да бежимо сви са поменутог степеништа и почиње макљажа са муријом која нас потискује преко травњака ка улици и оним мањим уличицама даље али не тако брзо јер је било повуци потегни,баш велико макљање. После неког времена смо се сабрали и кренули у потрагу за Гробарима који су већ увелико сви изашли из дворане а и мурије нешто није било јер смо их избегли кроз поједине уличице. Пошто је много момака побацало све из руку када је мурија била у офанзиви ка нама у даљу потрагу за Гробљем се кренуло без неких већих помагала мада је по неко имао неку флашу итд... Ушли смо доле у улицу 29 новембра и било нас је поприлично доста,не мање од 100 а не више 150 јеби га сад ствар процене.Моја нека процена је да нас је било нешто измећу ове две цифре. Како смо ушли у улицу 29 новембра налећемо на једну па одмах затим и другу мању групицу Гробара у формацији од десетак људи и без неког иживљавања их мало испрашимо по гузици што је било сасвим коректно са наше стране и што у овим временима и није баш случај. Крећемо даље улицом и долазимо до оног момента који је и најзанимљивији за поменути догаћај а то је пуцање са стране гробља на нас. На неких педесетак метара од нас испред станице за градски бас стоји група старијих Гробара који су чекали превоз за Скелу,Борчу итд а што не рећи одлична екипа плећатих гробара,њих до четрдесетак. Било ми је одмах мало чудно што нису бежали и поред тога што се према њима убрзаним корацима кретала група која је далеко бројнија. Кажем нашима да се нико не залеће већ опуштено идемо код њих. Како смо се приближили на домак гробља дало се видети да сви држе по једну руку завучену испод јакни а и даље су мирно стајали што је понављам и те како чудно било. Долазимо и стајемо на неких два три метара од њих а ја им кажем,добро вече Гробари. Како сам то рекао нас неколико размењује пар удараца са челом гробља када Гробари повадише мноштво флаша које су држали за не дај Боже испод јакни почевши да нас торпедују, тако да се десетак метара сви повлачимо гледајући да избегнемо тај рафал док је све унаоколо прштало од стаклене срче. Како су побацали скоро све што су имали у моменту, нас неколико на челу креће поново на њих али када смо били који корак од њих један од Гробара вади пиштољ и пуца једном па одмах затим и други пут са поприлично спуштеном цевуљагом. Мени и једном нашем Брату су меткови прошли тик поред главе. Када је испалио меткове наши су почели да беже неких седамдесет осамдесет метара назад где су и стали. Нас пар није бежало били смо одмах ту а ја сам одмах по пуцању изашао на улицу пар корака да ме добро наши виде и при том неколико пута сам им се гласно раширених руку обратио речима, пичке једне што бежите ајмо цигани итд,итд... Било је више него делотворно и крећемо на њих без обзира на могућност новог пуцања и не дај Боже нечије погибије или ти рањавања. Гробари су почели да беже а вероватно у тој брзини и нису поново пуцали или нису имали више меткова. Стижемо их доле у пролазу испод оне две зграде и оне које нису могли да побегну стиже и адеватна казна. Што се Гробља тиче мислим да су се ту добро показали ако се изузме то пуцање које им је дало неку врсту сигурности те су се тако и понашали а оно може им се пришити и етикета да су пичке били због потезања оружја. То је сада већ ствар било кога како ће то да сконта у глави и оцени поменуту сцену и целокупан догађај. Мислим да им је то поседовање пиштоља пре окршаја и пуцање из истог у почетку окршаја уливало велику сигурност па отуда и то да су мирно и стајали на станици. Вероватно су се тако договорили у моменту или на тај начин размишљали да ће некога од нас и упуцати ако буду угрожени а били су. Сва среће нико није упуцан а могао је неко од нас и мртав бити. Поред тога и сва је срећа што у завршном разјуривању Гробари нису успели да поново пуцају у оном метежу и њиховом коначном бежању јер мислим да тада не би промашили. Треба истаћи и то да су сви наши после поменутих пуцњева толико одлучно кренули на Гробаре не обазирујући се на то да ли ће Гробари поново пуцати што је Гробаре и навело на бег. То пуцање је у том моменту био велики фактор изненађења а треба поменути да је само неколико месеци раније наш Брат С..... погинуо у масовној тучи која се одиграла испод јужне трибине Партизановог стадиона. Један из групе од Гробара са којима смо се сукобили у описаној причи је био и осумњичен за то али то већ можете прочитати на самим почецима ветеранских прича.
Back to top
View user's profile Send private message
верни делија
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Mar 2008
Posts: 330
Location: Димензија Икс

PostPosted: 23 May 2008 20:42    Post subject: Reply with quote

Питање за Брата Ћиру или за неког другог из старе гарде:
Може ли неко од вас да напише нешто више о чувеном гостовању наших у Ђенови 91 против сампдорије када је био истакнут и онај транспарент:"Рат,беда,затворене границе а ипак смо дошли"?
Колико нас је тада било и да ли је било неких акција по граду?
Хвала унапред.
_________________
ЗВЕЗДО БЕЗ ТЕБЕ НЕ МОГУ ЖИВЕТИ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 163, 164, 165  Next

View previous topic :: View next topic
Page 73 of 165

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop