DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Бора код усташа
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 22 Jan 2007 21:38    Post subject: Reply with quote

У издању америчког листа Baltimore Sun објављен је 16. јануара 2007. текст који потписује Јулиа Горин, чланица организације American Council for Kosovo, а у којем Хрватску представља као нацистичку земљу и непријатеља САД-а.
На почетку тексту аутор се позива на неколико чланака из разних америчких и британских медија у 90-има, попут Њујорк Тајмса, у којем је 98. објављено како "у другом светском рату Хитлер није имао бољих и страственијих крвника од хрватских фашиста, који се 50 година касније враћају из мртвих".
Осим тога, позива се и на друге написе светских медија из 90-их, наводећи како је ''Загреб једини град у којем би могао бити подигнут споменик Хитлеру'', а спомиње и ''снимак профашистичког говора председника Стјепана Месића'', коју је недавно објавио Индекс, (о чему је Истине опширно писала у ранијим бројевима) као и случај кад су ''хрватски навијачи на пријатељској утакмици против Италије својим телима формирали свастику''.

Затим Јулиа Горин критикује америчко учествовање у "домовинском рату", говорећи како су ''амерички генерали помагали Хрватској - бившој нацистичкој држави која је 1995. провела етничко чишћење убивши 350.000 Срба, упоредивши тај чин с концентрационим логорима у време НДХ''.

"Фрањо Туђман требао је бити осуђен због ратних злочина, али УН су одуговлачиле са подизањем оптужнице, дозволивши му да умре као слободан човек", наводи аутор чланка Јуриа Глорин.

"Анте Готовина и Бранимир Главаш, двојица највећих ратних злочинаца у Хрватској недавно су ухапшени, упркос противљењу јавности која убице Срба сматра народним херојима", наставља Јулиа Горин.

"Док све Србе проглашава ратним злочинцима, Хрвати, Албанци и Бошњаци оптужени за ратне злочине бивају ослобођени и пуштени, а народ их дочекује као хероје, те настављају политичке каријере", пише Јулиа Горин т у Baltimore Sun-у.

"Срби нису били анђели, али су једини на Балкану признали своје грешке и учинили нешто у вези тога. Наши (амерички) медији и власти и даље одбијају, тачније презентовати ситуацију на Балкану, јер би могли схватити да се Срби нису борили само против својих противника, већ и против наших", закључује Јулиа Горин.
_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 22 Jan 2007 22:26    Post subject: Reply with quote

Тај чланак је неко окачио на форуму, да не тражим сад линк, вероватно је у прес-клипингу...
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
MGF
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Aug 2006
Posts: 392

PostPosted: 23 Jan 2007 02:26    Post subject: Reply with quote

Чланак је ту на Крејзи Норту, ако је на погрешном мјесту пребаците га у прес клипинг Cool
http://www.delije.net/forum/viewtopic.php?t=7169


Иначе, шта речи? Ја другачије нисам ни замишљао све ово, знао сам да ће да се деси овако како је све испало. Они ће да доведу неке мудоње који ће да серу, а да будемо искрени не може Бора са њима у расправу, поготово у стању у каквом је био. Да су они велике мудоње ко што причају да јесу позвали би Милорада Додика на емисију па да им очита буквицу за пола сата а да му нико ништа ни не одговори!

Сво поштовање Бори као патриоти српског народа, али он да представља Србију у политици је исто да Ози Озборна позову да прича о америци и ираку.
_________________
Мршти ми се пуб и његов ортак дрот
Back to top
View user's profile Send private message
Rajin
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 129

PostPosted: 23 Jan 2007 06:20    Post subject: Reply with quote

erdoglijaner wrote:
Али, браћо, синоћ је једна група, окупљена око наркомана,криминалца и човека који јавно вређа све оно највредније и најпоштеније у овом народу (СПЦ,Војску,КиМ,митове,историју,ослободилачке и одбрамбене ратове) освојила 211000 гласова и ушла у парламент земље коју желе да распарчају, да је понизе, дају свим нашим непријатељима све што хоће и много других ствари, да не набрајам...То је проблем!На тај проблем мора да се одговори одмах,брзо и јасно.Докле да ми, мирна већина, која воли своју земљу, трпимо терор издајица и страних плаћеника?Знам да је непопуларан термин, али како да назовем људе које плаћају стране владе?Људи,браћо, па оног наркомана плаћају нарко дилери из врха терористичке организације којој нећу да споменем ни иницијале!!Еј, Срби!То је наш проблем!То треба решити,!


Не криви огледало што је лице ружно! Exclamation
_________________
...Mrzim da mrzim ali mrzim sve one koji misle
Da cu da puzim jebem im mater
Moje reci su proste da mogu lakse da shvate
Svi maloumnici hoces da pricamo nadji me na ulici...
Back to top
View user's profile Send private message
Кобра
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 10 May 2006
Posts: 446
Location: Западна трибина

PostPosted: 23 Jan 2007 06:28    Post subject: Reply with quote

paljanin wrote:
бре људи зашто се нербирате јесте ли од те устаско сиптарске куге несшто друго оцикивали , ја лично ....


поз

нису упште заслужили да се спомињу


човек вам је све лепо рекао.
да ли сте негде на нашој телевизији видели ишта слично?
наравно да нисте а стиче се утисак да не могу без нас и не могу они се хране том мржњом и показују колико су ниско.
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 23 Jan 2007 08:56    Post subject: Reply with quote

Причамо о нацији чији комплекси једноставно не могу да се измере, не постоји стандард нити јединица за тако нешто... На кабловској нажалост сви имамо њихове програме и искрено деси ми се да једном-двапут у месец дана одгледам неки филм, утакмицу и то је то... Али прошле године сам у неколико наврата био у загребу и Книну... У часовима доколице сам био у прилици да погледам мало више тај болесни програм... То што сте видели у овој емисији је смешно, они свако друго вече имају емисије посвећене "домовинском рату" и пљувању Срба... Једноставно не престају... Замислите како је Србима који су остали или су се вратили доле (конкретно Крајина, зато кажем доле)... Ионако сужени избор тв канала (код хрвата постоји само 4 национална програма а кабловска је далеко од мањих градова и села, а сателит је скуп) чини да се ти људи осећају јадно и бедно и просто се крију од свих, затворени су у своје мале заједнице и комуникација са хрватима једноставно нема никаквог смисла...

А резултат на изборима ових који подржавају соње, гејеве, биљане и осталу гамад је само знак да треба прво да у свом народу мало порадимо на просвешћавању и само сложним и јасним деловањем можемо да покажемо и докажемо и хрватима и осталима која је права истина и историја која полако али сигурно почиње да се мења од стране истих...
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Rajin
ДЕЛИЈА


Joined: 16 Oct 2002
Posts: 129

PostPosted: 23 Jan 2007 09:25    Post subject: Reply with quote

Не знам што спомињете изборе када они нису тема.. ако модератори мисле да је о изборима дозвољено расправљати онда нека се отвори нова тема "Избори 2007"па ћемо на њој рећи шта и како..

поздрав
_________________
...Mrzim da mrzim ali mrzim sve one koji misle
Da cu da puzim jebem im mater
Moje reci su proste da mogu lakse da shvate
Svi maloumnici hoces da pricamo nadji me na ulici...
Back to top
View user's profile Send private message
Bleya
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Dec 2005
Posts: 19

PostPosted: 23 Jan 2007 10:21    Post subject: Reply with quote

Rudolf Archibald Rays wrote:
У издању америчког листа Baltimore Sun објављен је 16. јануара 2007. текст који потписује Јулиа Горин, чланица организације American Council for Kosovo, а у којем Хрватску представља као нацистичку земљу и непријатеља САД-а.
На почетку тексту аутор се позива на неколико чланака из разних америчких и британских медија у 90-има, попут Њујорк Тајмса, у којем је 98. објављено како "у другом светском рату Хитлер није имао бољих и страственијих крвника од хрватских фашиста, који се 50 година касније враћају из мртвих".
Осим тога, позива се и на друге написе светских медија из 90-их, наводећи како је ''Загреб једини град у којем би могао бити подигнут споменик Хитлеру'', а спомиње и ''снимак профашистичког говора председника Стјепана Месића'', коју је недавно објавио Индекс, (о чему је Истине опширно писала у ранијим бројевима) као и случај кад су ''хрватски навијачи на пријатељској утакмици против Италије својим телима формирали свастику''.

Затим Јулиа Горин критикује америчко учествовање у "домовинском рату", говорећи како су ''амерички генерали помагали Хрватској - бившој нацистичкој држави која је 1995. провела етничко чишћење убивши 350.000 Срба, упоредивши тај чин с концентрационим логорима у време НДХ''.

"Фрањо Туђман требао је бити осуђен због ратних злочина, али УН су одуговлачиле са подизањем оптужнице, дозволивши му да умре као слободан човек", наводи аутор чланка Јуриа Глорин.

"Анте Готовина и Бранимир Главаш, двојица највећих ратних злочинаца у Хрватској недавно су ухапшени, упркос противљењу јавности која убице Срба сматра народним херојима", наставља Јулиа Горин.

"Док све Србе проглашава ратним злочинцима, Хрвати, Албанци и Бошњаци оптужени за ратне злочине бивају ослобођени и пуштени, а народ их дочекује као хероје, те настављају политичке каријере", пише Јулиа Горин т у Baltimore Sun-у.

"Срби нису били анђели, али су једини на Балкану признали своје грешке и учинили нешто у вези тога. Наши (амерички) медији и власти и даље одбијају, тачније презентовати ситуацију на Балкану, јер би могли схватити да се Срби нису борили само против својих противника, већ и против наших", закључује Јулиа Горин.


Тај Балтимор Сан излаѕи у тиражу од 380 000 примерака. Што није довољно да покрије цео Балтимор, а о америци да не причамо. Иначе дотична госпођа је члан удружења које се бори против независности Комета. Ово је њинов сајт http://www.savekosovo.org/


Слажем се да не треба причати о изборима на овој теми.
Back to top
View user's profile Send private message
икс
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 13 Jan 2004
Posts: 506

PostPosted: 23 Jan 2007 11:24    Post subject: Reply with quote

и ја се слажем да не треба писати о страначкој политици, ал' чињеница је да би борби за очување Србије и српства много помогло свесније стање народа, а не да анти-срби имају тих двеста и кусур хиљада гласова... много више боли то што Србију и све праве вредности које она претставља уништавају изнутра... од осталих се боље и не очекује...

не мислим да нас је Бора обрукао... чак бих рекао да ми је драго што се тако понео, што није дозволио да га дебили изнервирају и испровоцирају, што није био нервозан, а то их је највише болело, бар се то могло закључити по оном дегенерику у средини коме је очигледно било много криво што је Бора био опуштен, о остало нећу ни да коментаришем...

ИЗ МРАЧНОГА СИНУ ГРОБА СРПСКЕ КРУНЕ НОВИ СЈАЈ
НАСТАЛО ЈЕ НОВО ДОБА НОВУ СРЕЋУ БОЖЕ ДАЈ Exclamation
Back to top
View user's profile Send private message
cabron
Ветеран


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 1558
Location: КРАЉЕВИНА СРБИЈА, la Morlacchia

PostPosted: 23 Jan 2007 12:05    Post subject: Reply with quote

увек прво гледај у своје двориште, извади балван из свога ока, а после је све лакше...

само једна реченица...у бања луци, главном граду репубилке Српске, у ком јје коштуница, мало, мало гост имате на кабловској телевизији 4- четири хрватска канала, хрт1, хрт2, ртл, и нова тв.од канала из србије имате ртс-сателит, ко је то видео зна да горег тв програма нема на планети и имају укинуту бк телевизију, инале хрт и ове друге њихове станице имају 20 пута бољи програм од ртс-сат и бк-сат.при томе се на ртс-сат приказују емисији из доба сфрј, где најмање имате србије (мислим на авнојевске границе-нажалост), где имате оне најгоре југословенске емисије, жикину шареницу и други дневник(узгред најбоље што се на тој тв појављује).сви наши из дијаспоре могу да посведоче какво је говно од тв тај ртс-сат.
по целој БиХ се чују хрт радио станице, и то оба програма, где смо ми ту, где је тај ртс који сви плаћамо, где је културна политика Србије у Р.С. где је повезивање српског народа...
шта ми да се чудимо што нас усташе јебу кад ми сами себе јебемо.
Evil or Very Mad
_________________
ОКРЕЧИТЕ БЕОГРАД!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan1983
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Sep 2006
Posts: 28
Location: Емирати

PostPosted: 23 Jan 2007 18:33    Post subject: Reply with quote

Бора ми је некада био идол, сада више не.

А и упознао сам га кад сам био мален - мој отац га је тада (1993 чини ми се) позвао на кафу да га замоли да одржи малу свирку момцима на Илиџи. Казо му је воле те, слушају те, то ће их обрадовати у ово сранје доба, објаснио је да наравно немају да га плате, али даће му собу и храну. Бора рече за манје од 1000 марака не долази у обзир. Ми устадосмо и готово.
_________________
ΘYΡΑ 7 - ДЕЛИЈЕ
Back to top
View user's profile Send private message
Небојша ФКЦЗ
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jul 2006
Posts: 181
Location: на привременом раду у Новом Саду

PostPosted: 23 Jan 2007 23:07    Post subject: Reply with quote

Као музичару му свака част, као човеку му желим да се што пре мање полике, јер ни за какво политизирање он у оном стању није способан...
_________________
ТАКО ЈЕ БАШ ТРЕБАЛО
УСТАШЕ У ГЛАВУ СЕКИРОМ
БИЛО ЈЕ БАШ ДОБРО СВЕ
ДОЋИ ЋЕМО ОПЕТ ЗАГРЕБЕ
Back to top
View user's profile Send private message
100%anti crnobeli
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Aug 2004
Posts: 871
Location: Вишњичка бања

PostPosted: 24 Jan 2007 10:28    Post subject: Reply with quote

Dejan1983 wrote:
Бора ми је некада био идол, сада више не.

А и упознао сам га кад сам био мален - мој отац га је тада (1993 чини ми се) позвао на кафу да га замоли да одржи малу свирку момцима на Илиџи. Казо му је воле те, слушају те, то ће их обрадовати у ово сранје доба, објаснио је да наравно немају да га плате, али даће му собу и храну. Бора рече за манје од 1000 марака не долази у обзир. Ми устадосмо и готово.

Човек који своје концерте организује на ивици рентабилности(карта за концерт на Ушћу 2004. била 200 динара,а то је и тад била смешна сума или '97 на Ташу за 10 динара,такође тад смешна сума),који је певао на ратишту,ево на пример Книн који је споменуо у емисији,а има их још,који неће да пева у муслиманско-хрватској федерацији и хрватској...И сад као он да продаје образ за сома марака и то за време рата.Ма ајде,бежи...
_________________
Шај LAV чека титулу...
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan1983
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 15 Sep 2006
Posts: 28
Location: Емирати

PostPosted: 24 Jan 2007 11:26    Post subject: Reply with quote

100%anti crnobeli wrote:
Dejan1983 wrote:
Бора ми је некада био идол, сада више не.

А и упознао сам га кад сам био мален - мој отац га је тада (1993 чини ми се) позвао на кафу да га замоли да одржи малу свирку момцима на Илиџи. Казо му је воле те, слушају те, то ће их обрадовати у ово сранје доба, објаснио је да наравно немају да га плате, али даће му собу и храну. Бора рече за манје од 1000 марака не долази у обзир. Ми устадосмо и готово.

Човек који своје концерте организује на ивици рентабилности(карта за концерт на Ушћу 2004. била 200 динара,а то је и тад била смешна сума или '97 на Ташу за 10 динара,такође тад смешна сума),који је певао на ратишту,ево на пример Книн који је споменуо у емисији,а има их још,који неће да пева у муслиманско-хрватској федерацији и хрватској...И сад као он да продаје образ за сома марака и то за време рата.Ма ајде,бежи...


Па тако се десило брате, па ти како хоћеш. Ја сам једноставно одлучио да га више не слушам јер ми се тада показао као оно што он стварно јесте...
_________________
ΘYΡΑ 7 - ДЕЛИЈЕ
Back to top
View user's profile Send private message
риџект
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jul 2005
Posts: 505
Location: тамо где најлепше сунце сија

PostPosted: 24 Jan 2007 12:49    Post subject: Reply with quote

Слушаш ли његову музику или гледаш оно што он јесте(или није) ???
_________________
Дођи на Маракану!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

View previous topic :: View next topic
Page 2 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop