DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Најхрабрији на свету!
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
manicomio
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 513
Location: Нови Сад

PostPosted: 18 Jan 2007 22:29    Post subject: Најхрабрији на свету! Reply with quote

Ја сам одушевљен и морао сам да отворим нови топик!!!
Најежио сам се 10 пута минимум Twisted Evil



Srbi - najhrabriji i najsamopouzdaniji narod na svetu


Novo međunarodno istraživanje o samopouzdanju, koje stavlja Srbiju na vrh sveta, izvršeno je na Bredli univerzitetu u Peoriji, država Ilinois.

Dakle, Srbija je prva, Japan poslednji, a SAD je na šestom mestu u globalnom istraživanju.

Želite da popravite svoje samopouzdanje? Vaše globalne komšije mogle bi vam dati neki savet. To je bio generalni moto međunarodnog istraživanja o samopouzdanju nacija koje je proletos sprovedeno u Americi. Ovaj naučni projekat vodio je dr Dejvid Šmit, profesor i direktor Odeljenja za psihologiju na Bredli univerzitetu.

U ovim anonimnim istraživanjima učestvovalo je 17.000 ljudi u 53 države sveta. Broj učesnika u svakoj zemlji kretao se od, na primer, 59 na Kipru do više od 2.700 u Americi. Anketu su vodili profesori i studenti Bredli univerziteta u Peoriji i njihovi saradnici iz inostranstva.

Glavna pitanja u upitniku bila su:


Da li verujete da imate samopouzdanja?

Koja država, po vašem mišljenju, i zašto, ima najviši stepen samopouzdanja?

Koji narod ima, po vašoj proceni, najviši stepen samopouzdanja?

Da li se osećate sposobnim da radite stvari dobro kao i većina drugih ljudi?

Imate li pozitivan stav prema sebi?

Da li se osećate kao promašen čovek?
Istraživanje je uključilo i lične i romantične podatke i izjave o drugim narodima, nacijama i ljudima.

Jedan od istraživača, Miranda Hiti, obelodanila je prošle nedelje u američkom stručnom časopisu i na njegovom sajtu "WebMD Medical News" prve nezvanične informacije ovog istraživanja. Prema tim rezultatima, ovo američko međunarodno istraživanje o samopouzdanju nacija stavlja Srbiju i Srbe na vrh, Japan na dno, a SAD na šesto mesto.

"Srbi su najhrabriji i najsamopouzdaniji narod na svetu. Tako misle sami Srbi, ali tako misle i ostali građani sveta, koji su u ovoj anketi priznali da je Srbija poslednjih godina prošla kroz težak period, ali da njen narod nikada nije klonuo duhom", napisala je u svom objašnjenju dr Hiti.

Lista prvih deset zemalja po veri u sebe

Srbija
Čile
Izrael
Peru
Estonija
SAD
Turska
Meksiko
Hrvatska
Austrija


Deset najniže rangiranih su: Južna Koreja, Švajcarska, Maroko, Slovačka, Fidži, Tajvan, Češka, Bangladeš, Hongkong i Japan.

Ovo istraživanje Bredli univerziteta prevedeno je na 28 jezika. Zvanični rezultati biće objavljeni u narednom izdanju američkog časopisa "Žurnal ličnosti i socijalne psihologije".

M. L., "Novine", Toronto


ЗА СРБИЈУ СВЕ, СРБИЈУ НИЗАШТА!
СРБИЈА ЈЕ ВЕЧНА ДОК СУ ЈОЈ ДЕЦА ВЕРНА!

_________________
За Србију све! Србију низашта!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Микса
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 30 Nov 2006
Posts: 23
Location: Добродошли у блокове

PostPosted: 18 Jan 2007 23:47    Post subject: Reply with quote

Лепо, лепо... Прија, годи...
_________________
СНАГА БЕЛОГА ГРАДА НЕК' ВОДИ ТЕ САДА У НОВУ ПОБЕДУ...
Back to top
View user's profile Send private message
Небојша ФКЦЗ
ДЕЛИЈА


Joined: 04 Jul 2006
Posts: 181
Location: на привременом раду у Новом Саду

PostPosted: 18 Jan 2007 23:48    Post subject: Reply with quote

Лепо је тако нешто чути, али у пракси је по мени све то другачије, одувек је кроз историју било великих издајника и смрадова од људи у српском народу...
_________________
ТАКО ЈЕ БАШ ТРЕБАЛО
УСТАШЕ У ГЛАВУ СЕКИРОМ
БИЛО ЈЕ БАШ ДОБРО СВЕ
ДОЋИ ЋЕМО ОПЕТ ЗАГРЕБЕ
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 19 Jan 2007 00:13    Post subject: Reply with quote

Хтео бих и ја нешто да додам за дневник.Шалим се могу рећи само да сам мало изненађен овим резултатима,а и нисам,крећем од себе,стварно волим свој народ буквално као себе а исто тако га и мрзим,незнам како се то објашњава,и онда наравно кад дође неки странац и пита ме нешто на ту тему одговор је и резултат тог истраживања.
Пуно али невероватно пуно нам значи да чујеш шта други мисле о нама,казује ти дали си на правом путу,то јест доказује да наше инаћење јесте добра ствар.
Такође исрено сам мислио да су хрвати пунији себе него ми а можда и јесу али у резултат бато улази и мишљење странаца шта мисле о теби е ту се онда види ко је ко,хрвати наравно знају сви да су пичке а ми али ја стварно мислим лудаци,јер како нас сви другачије виде,па ко још тако мали кидише и јебе 20 удружених најјачих војски на свету,па исто тако сам убеђен да је тад био морал и ситуација да се мобилише сво мушко способно за рат и сви би смејући се радосно ишло на косово иако знајући на кога иду,то није баш нормално зар не,а управо то сви и знају.
А други пар опанака је то што нас у дубину душе и здрав мозак јебу и разбијају баш срби са у-92 и разних сл.органиузација,што нас јебу кроз порезе ,нове контролисане исправе,што имамо 6000 оних оклопњака које нико у европи нема,а користе ссамо за отварање глава српској омладини,а и опет сви знају и обавештајци разних амбасада шаљу својим матицама да се нико и даље неплаши тих идијота него да се само чека тренутак када ће им се та српка омладина најебати маме да ће опет плакати и молити скидајући са себе све.
Дакле браћо,никад се немојте мењати оноко како ти европа и такозвани и непризнати ауторитети налажу,увек пркоси свима,буди господин витез какав је србин увек и био,борите се против глобализације јер она мења начин живота на целом свету а ми то никако не смемо јер оног тренутка кад неко србину каже не смеш да палиш бакље више и он се усере и више их не пали знајте да отишло све у пизду материну и је тад најпаметније да одмах резервишете место под том шљивом.


СРБИЈА МАМУ ВАМ ЈЕБЕМ
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2007 00:32    Post subject: Reply with quote

А баш ме чуди за Словаке и Чехе да су међу последњима... Very Happy
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
zvezdino
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 11 Nov 2005
Posts: 679
Location: ушће Саве у Дунавац

PostPosted: 19 Jan 2007 00:48    Post subject: Reply with quote

UltrasLondon wrote:
А баш ме чуди за Словаке и Чехе да су међу последњима... Very Happy


Па није смешно појела их транзиција и глобализације,они су ти чист пример тоталне преданости,странци кажу стока сте стиди те се ,они сагну главу доле и кажу јесте јер можемо сад да добијемо жваке,јебале их жваке ,просечна плата им 350 евра,ето вам јевропе,мислим нетреба бити ни радикал али натерај их науче да читају ћирилицу.
_________________
...... КАД ПОРАСТЕМ БИЋУ КАО СОГОМОН ТЕЛИРИЈАН......
Back to top
View user's profile Send private message
Визионар
ДЕЛИЈА


Joined: 28 Oct 2006
Posts: 156

PostPosted: 19 Jan 2007 02:30    Post subject: Reply with quote

Све сем првог места би било поражавајуће...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
унцле вања
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 01 Sep 2006
Posts: 753
Location: ган поинт

PostPosted: 19 Jan 2007 03:31    Post subject: Reply with quote

"
Quote:
zvezdino"].Шалим се могу рећи само да сам мало изненађен овим резултатима,а и нисам,крећем од себе,стварно волим свој народ буквално као себе а исто тако га и мрзим,незнам како се то објашњава


нажалост ово је уопштено мишљење код нас срба да колико као народ имамо врлина толико имамо и лоших страна. навешћу један пример јер ипак треба бити и самокритичан. српска заједница у хјустону је прилично мала броји неких дај боже 1000 људи бар оних који долазе у нашу цркву.прошле године је моја жена дошла на идеју да покренемо акцију прикупљања хуманитарне помоћи. предложили смо нашем свештенику,што је он наравно оберучке прихватио. изабрали смо дом за незбринуту децу у звечанској улици због неких ствари личне природе. кренули смо са са акцијом наравно свештеник је обавештавао народ и пре и после литургије о нашој акцији. за првих недељу дана смо скупили једно велико ништа па смо одлучили да нешто променимо и решили смо да организујемо продају половних ствари и свега онога што људима смета по кући што су иначе такве врсте продаје доста популарне у америци зову их ''јард сале''. да скратим да вас не замарам после неколико недеља трајања акције успели смо да напабирчимо једва неких смешних 500 долара од којих је једно 50% зарађено од продаје и добровољних прилога американаца углавном оних који живе поред наше цркве.
унапред се извињавам ако сам вас са овим сморио али ми је то лежало на срцу...
_________________
ПРАВДО СРБИЈЕ,СТИДИ СЕ!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
УлтрасЛондон
Стара гарда


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 4146

PostPosted: 19 Jan 2007 08:12    Post subject: Reply with quote

Уопште Срби у свету су лоше организовани, ја мислим да је највећи разлог то што као народ и нација никад од 2. св. рата нисмо имали јасно зацртан циљ, као рецимо Хрвати или птари. Последице комунизма у Србији су огромних размера и још доста нећемо моћи да се решимо свих проблема насталих владавином КП.
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=XE-f-Ng_cUA
Back to top
View user's profile Send private message
Zvezda mi je sve
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 397

PostPosted: 19 Jan 2007 10:33    Post subject: Reply with quote

http://www.webmd.com/content/article/112/110495.htm
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 19 Jan 2007 11:02    Post subject: Reply with quote

Јапанци јајаре?! Сумњам........
Требаш бити страшан мудоња и патриота да се сјуриш са авионом у непријатељски брод....то је за згрожавање али и за дивљење Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Масимо
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 27 Mar 2006
Posts: 675
Location: Правац Пелинковац

PostPosted: 19 Jan 2007 11:18    Post subject: Reply with quote

radovan wrote:
Јапанци јајаре?! Сумњам........
Требаш бити страшан мудоња и патриота да се сјуриш са авионом у непријатељски брод....то је за згрожавање али и за дивљење Wink


Па кад су им такви сви изгинули... Сад су остале само јајаре...
Very Happy
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Олинад89
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2006
Posts: 293
Location: ту и тамо...

PostPosted: 19 Jan 2007 11:54    Post subject: Reply with quote

Massimo wrote:
radovan wrote:
Јапанци јајаре?! Сумњам........
Требаш бити страшан мудоња и патриота да се сјуриш са авионом у непријатељски брод....то је за згрожавање али и за дивљење Wink


Па кад су им такви сви изгинули... Сад су остале само јајаре...
Very Happy


Остали само они који се убијају када воз закасни 30 секунди! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
odan_SEVERU
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Jan 2005
Posts: 264
Location: СЕВЕР-срце Србије

PostPosted: 19 Jan 2007 12:27    Post subject: Reply with quote

Занимљиво да нема ниједног Арапског народа?! arabia
_________________
ДЕЛИЈЕ СЕВЕР 1989
Back to top
View user's profile Send private message
Red Star Forever
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Jan 2003
Posts: 316
Location: Beograd, United Kingdom of Serbia

PostPosted: 19 Jan 2007 13:10    Post subject: Reply with quote

Olinad89 wrote:
Остали само они који се убијају када воз закасни 30 секунди! Laughing


У овој студији се ради се о самопоуздању и храбрости... Не о части и поштењу... Они се убијају због овог другог... Немају храбрости да се суоче са осудом друштва, поразом или губитком посла, па су због тога на дну лествице, али кад би ми имали и те њихове особине због којих врше харакири вероватно би СРБИЈА била највећа сила на свету (економска, војна...)... Овако, сви нас знају као луде Србе, спремне на све и свашта...
_________________
www.delije-caffe.net
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop