DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Komunizam u Srbiji 2006
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 30 Nov 2006 06:58    Post subject: Komunizam u Srbiji 2006 Reply with quote

Film "Letnja plata" kineskog reditelja Lua Jea, koji je trebalo da 28. novembra otvori Novi festival autorskog filma, nije prikazan zato što je to na "molbu" ambasade Kine, Ministrstvo inostranih poslova zatražilo od festivala.

Gradski sekretar za kulturu Darijan Mihajlović izjavio je 29. novembra da je odluka da se kineski film "Letnja palata" ne prikaže na otvaranju Novog festivala autorskog filma u Beogradu doneta u skladu s najvišim državnim interesima Srbije.
"Letnja palata" u režiji Lua Jea trebalo je u utorak uveče da otvori festival, ali je neposredno pred početak projekcije iz ambasade Kine u Beogradu stigao dopis organizatorima u kojem su upozoreni da je taj film "strogo zabranjen u Kini" i zamoljeni da ga ne prikažu, zarad, kako je navedeno, "očuvanja dobrih bilateralnih odnosa".

Ministarstva inostranih poslova i kulture Srbije takođe su pre projekcije poslala dopise organizatorima u kojima im je sugerisano da ne prikažu film, zbog "viših državnih interesa".

Film "Letnja palata" je ljubavna priča u čijoj su pozadini opisane političke promene u Kini krajem prošlog veka, odnosno gušenje demonstracija na Tjenamenu.


Shocked
Otisao sam da pogledam ovaj film, i onda saznao da je cenzura ponovo na delu, sto nije bilo ni u vreme milosevica!

KP Kine je u stanju da zabrani filmove i u Srbiji.

Najsmesnije u celoj prici je sto se Kinezi tese da zapravo postoji neko ko ne zna da oni vole da studente gaze tenkovima u slobodno vreme, kad ne istrebljuju Tibetance.

A zamislite kako netendeciozne i neizvitoperene filmove bi gledali kada bi svaka država mogla da odredi kakvu sliku o sebi želi da vidi ili kakvu sliku o njoj drugi smeju da vide?
Čudi me da nisu zabranili i Borata pod "sugestijom" kazahtanske ambasade?


Na kraju 2006. godine da se zabelezi da je u Srbiji Komunisticka Partija Kine sprovela cenzuru umetnickog dela, da je vlada Srbije i Grad Beograd, pod vodjstvom demokratske stranke, pristala na teror komunisticke partije insotrane zemlje , kakav ni ustasa broz nije prihvatao.
Na kraju 2006. godine, komunisticka partija Narodne Republike Kine vodi beogradsku kulturnu i drzavnu politiku.
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 30 Nov 2006 09:21    Post subject: Reply with quote

Звучи трагикомично то што збориш... али то је тако! Јер ако би се ми инатили кинезима... независност Косова, би већ сутра била проглашена... и то не на инстистирање Амера, већ управо кинеза!!!

Confused Rolling Eyes Evil or Very Mad
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 30 Nov 2006 09:37    Post subject: Reply with quote

А зашто пишеш латиницом?

А друго, знаш ли колико "дописа" дневно стиже из америчке или британске амбасаде у вези диктирања политичко-друштвених и економских прилика (што укључује и културне) Србије? Ни референдум, ни изборе не смемо да организујемо без њихове воље. Па кад се неко побуни против тога, тај је аутоматски "клеро-фашиста", "слобиста", "ретроградна снага"... и шта све не. Поставља се питање јел већа беда да нам "дипломатски администраторчићи" одређују биоскопске репертоаре, или ствари од државног и националног значаја. Кинезима се бар шлихтамо због Космета, а овима се шлихтамо да нас још више понижавају.

И наравно да постоји цензура у Србији, то нико не спори, и та цензура је све гора. До прекјуче је био анатемисан свако ко каже нешто против "највећег сина наших народа (а нарочито народности) Јосипа", до јуче свако ко дигне глас против "нашег спасиоца Слобе", а данас свако ко не слави лик и дело "нашег највећег визионара Ђинђића"... јебало мајку све то заједно.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 30 Nov 2006 09:48    Post subject: Reply with quote

@drvoseca
vreme ce pokazati sta je istina o tome sto si ti napisao...

inace Kinezi ne da nisu rekli da će uložiti veto,naprotiv, jasno su rekli da oni nikada nisu, niti će, pravo veta iskorištavati na probleme van Azije tj. van njihove interesne sfere. Ne zameraju se svojim strateškim partnerima za stvari koje ih se ne dotiču. To su vrlo jasno rekli.
I mislim da cemo morati mnogo vise da uradimo od skidanja jednog filma sa repertoara da bi oni stavili veto.
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 30 Nov 2006 09:51    Post subject: Reply with quote

@ Ambasador
jbga ma pusti riknuo komp ne prepoznaje latinicu...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
duff beer
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 19 Oct 2002
Posts: 84

PostPosted: 30 Nov 2006 09:54    Post subject: Reply with quote

Неће глупа машина да му пребаци на ћирилицу ја видео својим очима
извињавам се за офф
Back to top
View user's profile Send private message
Rudolf Archibald Rays
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Jan 2006
Posts: 453
Location: планина Цер

PostPosted: 30 Nov 2006 10:56    Post subject: Reply with quote

Нажалост, комунистички вирус још увек кружи земљом Србијом.
За то је најбољи доказ прекјучерашње обележавање 65. годишње тзв. битке на Кадињачи у којој је погинуло 108 партизанских бораца.
Истине ради, ваља напоменути да партизани нису убили ни једног јединог Немца, док су они свесно ог стране Комунистичке партије били жртвовани.
Обележавању дана када су наивни ужички сељаци гинули како би се Врховни штаб на челу са злочинцем Јосипом Брозом добио на времену и повукао се из Ужица према Златибору, присуствовало је неколико преживелих бораца, чланови родбине, представници борачке организације, локалне самоуправе и војске. Парастос борцима служили су свештеници Ужичке цркве, а било је и рецитовања песама.
Обележавању битке на Кадињачи, први пут је претходило интонирање државне химне "Боже Правде".
Уместо да скрушено, мирно, са највећом пажњом пропрате интонирање химне, већина присутних су химну испратили са рукама у џеповима, цигаретом у руци или међусобном причом. Mad Истовремено, изнад глава присутних вијориле су се тробојке са петокраком и заства пролетера свих земаља. Shocked Шта друго рећи него БРУКА!
Питам се, чему служе уопште овакви скупови, да и после шест година од формалног пада коминизма код нас, морамо гледати комунстичке симболе и слушати њихове лажи. Није по мени да судим, али сматрам да су свештеници Ужичке цркве као и представници локалне самоправе морали реаговати, на тај начин што би упозорили комунисте да уклоне заставе са петокракама. Служити парастос под сатанским знамењима велико је Богохуљење.


_________________
БОГ НА НЕБУ, КРАЉ НА ЗЕМЉИ, ДОМАЋИН У КУЋИ!
Back to top
View user's profile Send private message
УБФЦрС
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 100
Location: БЕОГРАД-СРБИЈА

PostPosted: 30 Nov 2006 15:35    Post subject: Reply with quote

Комунизам....

Прво око тих жутих:

Шта мене брига Кина и њени проблеми јер је то унутрашња ствар једне државе и питам ја Вас јел би сте сви Ви волели да се појави неки арбанаски филм како пљује Србију и да га Кинези забране на наш захтев. Тако да ја не видим ништа лоше у томе бранити своје интересе у туђим земљама то чак раде и сви у свету.

Иначе Кина је најјача земља на свету а сад дал су они комунисти или шта већ ту ми не можемо ништа јер билатерални односи између наших земаља су више него одлични.

Око Кадињаче ...Боже благи шта рећи него комунисти остају комунисти и њима никада није било ништа свето осим ТИТА и осталих гована Леке, Крцуна....
Тако да више ме плаше наши повампирени црвени него кинески!

Око тих застава сећам се била је то нека победа шугославије у баскету или чему већ па народ измилио на улице у мноштву српских налазиле су се и шугословенске као и једна ПРОЛЕТЕРИ СВИХ..... која се није дуго вијорила јер смо је отели поцепали а педерчиће из јулакоји су је носили рекли су нам да је носе форе ради тако смо их ми форе ради одвалили а барјак исцепали.
Коментар околине је био ДИВЉАЦИ па баш ме боли К шта су они рекли јер се боримо за праву ствар-СРБИЈУ
_________________
1945 was great year for Serbian football, RED STAR F.C. was founded!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 30 Nov 2006 15:52    Post subject: Reply with quote

@УБФЦРС

Па није ти добар пример, јер је кинез направио филм чија се радња одвија у кини...

Замисли да неко у Србији направи филм који донекле критикује власт и онда га та власт забрани и проба да га забрани свуда у свету...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 30 Nov 2006 17:30    Post subject: Reply with quote

UBFCRS wrote:
Тако да више ме плаше наши повампирени црвени него кинески!


Ма брате мене они не плаше, они су ми патетични...

Мене више плаше они скривени комунисти из лдп-а, дс-а, б92 и још неких невладиних лезбејско-трансвеститских организација исфрустрираних нероткиња и комунистичких с(л)инова.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
УБФЦрС
ДЕЛИЈА


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 100
Location: БЕОГРАД-СРБИЈА

PostPosted: 30 Nov 2006 18:39    Post subject: Reply with quote

Слажем се А него се можда нисам добро изразио али свакако да су претња са свих страна, али ми имамо оне који делују из околних земаља можда не толико комунисте колико фашисте у виду СОРОША и осталих које си навео.
_________________
1945 was great year for Serbian football, RED STAR F.C. was founded!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 30 Nov 2006 19:13    Post subject: Reply with quote

Гледам на дневнику, траке са тим филмом су биле на путу за не знам коју земљу, и ваљда су враћене у Београд, зато што је не знам ко одлучио да се сутра филм прикаже. Биће двије пројекције, бесплатне.
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 30 Nov 2006 20:08    Post subject: Reply with quote

UBFCRS wrote:
Шта мене брига Кина и њени проблеми јер је то унутрашња ствар једне државе и питам ја Вас јел би сте сви Ви волели да се појави неки арбанаски филм како пљује Србију и да га Кинези забране на наш захтев. Тако да ја не видим ништа лоше у томе бранити своје интересе у туђим земљама то чак раде и сви у свету.


Гледај, овде није реч о кинеској политици, већ о политиканству (ваљда правиш разлику)! Рецимо, да је 5. октобар угушен у крви, и да је то направљено тенковима, као на Тијенамену... Па да је Слоба остао на власти, и он би забрањивао да се у Кини приказују такве ствари! Значи овде је реч о демократији... ако ти са 1 филмом не можеш да кажеш своје мишљење, онда оде све у 3 лепе...
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
ердоглијанер
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 20 Jul 2004
Posts: 98
Location: erdoglija,centar sveta

PostPosted: 30 Nov 2006 20:43    Post subject: Reply with quote

дрвосеча wrote:
UBFCRS wrote:
Шта мене брига Кина и њени проблеми јер је то унутрашња ствар једне државе и питам ја Вас јел би сте сви Ви волели да се појави неки арбанаски филм како пљује Србију и да га Кинези забране на наш захтев. Тако да ја не видим ништа лоше у томе бранити своје интересе у туђим земљама то чак раде и сви у свету.


Гледај, овде није реч о кинеској политици, већ о политиканству (ваљда правиш разлику)! Рецимо, да је 5. октобар угушен у крви, и да је то направљено тенковима, као на Тијенамену... Па да је Слоба остао на власти, и он би забрањивао да се у Кини приказују такве ствари! Значи овде је реч о демократији... ако ти са 1 филмом не можеш да кажеш своје мишљење, онда оде све у 3 лепе...
Уопште није тачно да је то политиканство!Прво- то није била "демократска револуција", као што ниједна није већ покушај Америке да увезе свој начин живота у земљу чија је цивилизација стара више хиљада година. Друго- и сада се дешава исто. Ко се први јавио да крешти о филму?Говна из невладиних организација и ЛДП и б92 и сви остали комунисти у овој Србији!Зашто ако је филм против комунизма?Зато што су им наредили, или још горе нису али они мисле да би требало да им нареде, Американци и тако покушали да задају мали ударац Кини. Ако мислите да је то сумануто, и да њих много боли да се преко нас препуцавају онда предлажем мало боље проучавање историје, како света тако и Србије! А ово са враћањем је тек бедно....На крају крајева ако могу да нам помогну, или барем да нам не одмогну око Косова и Метохије не видим зашто би се качили око неког филма?Ови други нам сигурно неће помоћи, напротив!
Back to top
View user's profile Send private message
Бах
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 22 Oct 2005
Posts: 436
Location: Тамнава

PostPosted: 30 Nov 2006 20:52    Post subject: Reply with quote

Ambasador wrote:


А друго, знаш ли колико "дописа" дневно стиже из америчке или британске амбасаде у вези диктирања политичко-друштвених и економских прилика (што укључује и културне) Србије? Ни референдум, ни изборе не смемо да организујемо без њихове воље. Па кад се неко побуни против тога, тај је аутоматски "клеро-фашиста", "слобиста", "ретроградна снага"... и шта све не. Поставља се питање јел већа беда да нам "дипломатски администраторчићи" одређују биоскопске репертоаре, или ствари од државног и националног значаја. Кинезима се бар шлихтамо због Космета, а овима се шлихтамо да нас још више понижавају.

И наравно да постоји цензура у Србији, то нико не спори, и та цензура је све гора. До прекјуче је био анатемисан свако ко каже нешто против "највећег сина наших народа (а нарочито народности) Јосипа", до јуче свако ко дигне глас против "нашег спасиоца Слобе", а данас свако ко не слави лик и дело "нашег највећег визионара Ђинђића"... јебало мајку све то заједно.


Баш тако.
Узгред, зна ли неко шта је са, чини ми се, турским филмом ''Земља вукова''? Снимљен је прошле године, ради се о америчким војницима у Ираку који силују, пале и пљачкају док не налете на групу лепих, младих и гневних јуначина из краја, те им се потоњи најебу кеве. Колико сам чуо ( а нисам гледао филм), забранили су га у САД, и вршили су притисак на све по свету да исто учине.
Јесте да су у питању тешка срања којима се велича ислам, али за промену јенкији испадају смрадови, те поздрављам сценаристу од срца. Пун ми је курац више филмова у којима су Срби зли, Руси глупи комунисти (и дан-данас!), а Европљани заостала сиротиња.
Запитајмо се ко врши притисак на наше станице да прикажу укупно око 90% холивудских и још око 10% филмова осталих продукција (и то углавном на РТС)- зар је реално стање у свету такво?! Не бих рекао...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop