DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

УРБАН, САВРЕМЕН?!
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 27 Nov 2006 22:16    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
city boy wrote:
(пошто сам био мало елегантније обучен


Не лажи


све ће ти бити јасно ако кажем да се мој кум побринуо за гардеробу Cool
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 27 Nov 2006 22:50    Post subject: Reply with quote

mrly wrote:
Ја стварно немам ништа против Џамије па таман и да је поред моје куће


Ја немам ништа против џамије у Техерану или Истанбулу, али када су српске средине у питању ипак је рано за толику дозу толеранције.
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 27 Nov 2006 23:03    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
radovan wrote:
Имам осјећај да је патриотизам, поштовање традиције забрањено уколико желиш да будеш урбан, савремен...


Ова тема није постављена како треба јер су овде појмови "урбан" и "традиционалан" представљени као две супротности.
Зашто?!
Зар један модерно дизајнирани одевни предмет не може бити инспирисан традицијом?
Зар модерна музика не може бити инспирисана изворном? Shocked

Mогуће да нисам био јасан....али сам управио хтио рећи да се уз традицију много лакше постаје савремен....имаш неку водиљу у оквиру које само модернизјеш ствари. Нажалост ми смо водиљу изгубили, или се од ње одвикли током година комунизма, па сада лутамо као без главе....из рајности у крајност и то све без икаквог смисла и осјећаја.
Срби имају јако богату културу и традицију, само је проблем што младе нема ко да научи како ту културу и традицију салувају и претворе у нешто корисно. Чак иако се нађе неко ко за своја стремљења ка модернизацији и савремености упоришта налази у историји и традицији, тај врло брзо бива окарактерисан као аут....
А уколико је политика у питању онда је то аутоматски националиста, што не би требало да је лоше, али у "њиховим" очима то је нешто страшно. Нека аждаја са 19872797135 глава...
Back to top
View user's profile Send private message
БиП
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 258
Location: Београд, Краљевина Србија

PostPosted: 28 Nov 2006 15:22    Post subject: Reply with quote

mrly wrote:
Мислим кафа, пореклом из Етиопије нека дебилна прича о проналаску дејстава као кад се једе не спава се шта знам и преко блиског истока дође код нас е сад оћеш је звати "турска" "српска" мислим да стварно нема никакве везе, и да стим потенцирањем "српска" испада човек смешан, то јест искомплексиран својом историјом.
300 џамија у Београду, баш ме боли курац, ако има људи који долазе и да се могу потрпати у само једну нека их.
А откуд неком образа да пљује те балије, а у своју цркву није ушао откад се родио??


Па и кукуруз и кромпир су стигли из Америке, па их не зовеш "амерички", или можда зовеш јер ниси "искомплексиран својом историјом", и искрено не бих волео да видим нити једну џамију на тлу Србије... и откуд теби образа да нападаш људе које ни не познајеш да ли и колико често иду у цркву, то је лична ствар сваког појединца, ти ради шта верујеш да је исправно, уосталом све то су били примери којима сам покушао да укажем на "образованост" тих фамозних тренди генерација, а ти си се ухватио пар детаља из пар постова...
Да ли знаш да је данас у Прешеву прослављан дан државности Албаније, и да су са зграда институција поскидане српске и истакнуте албанске заставе, и још је у општини усвојен документ којим се тражи да Влада Србије законом омогући то... да ли ти ни те џамије не сметају?
Јеби га, сада сам сасвим отишао од теме, али морао сам да напишем ово, извињавам се Радовану уз обећање да овде нећу писати више ништа што није везано за тему
_________________
Колумбо, јебем те радозналог!!!
Back to top
View user's profile Send private message
WheelChairHooligan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Oct 2006
Posts: 67
Location: У пм

PostPosted: 28 Nov 2006 20:19    Post subject: Reply with quote

Презирем и "урбане" и сељачине, гледам исто на обе "групације". И Пинк и Б92 су исто зло. Мислите о томе.
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 28 Nov 2006 22:41    Post subject: Reply with quote

city boy wrote:
Robbie Williams wrote:
city boy wrote:
(пошто сам био мало елегантније обучен


Не лажи


све ће ти бити јасно ако кажем да се мој кум побринуо за гардеробу Cool


Како су те у тренерци пустили у позориште?
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
BodoniuS
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 29 Aug 2005
Posts: 420
Location: Београд

PostPosted: 28 Nov 2006 23:49    Post subject: Reply with quote

ana wrote:
Ни у претходним диктаторским временима се није путем медија у оволикој мери радило на штету културе и општег друштвеног просвећивања. А резултат таквог зрачења је "свет који видите око себе" - већ сте описали шта видите...


Да ли си ти била у Србији за време деведесетих?
_________________
Поново долази наша ера!
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 29 Nov 2006 11:29    Post subject: Reply with quote

BodoniuS wrote:
ana wrote:
Ни у претходним диктаторским временима се није путем медија у оволикој мери радило на штету културе и општег друштвеног просвећивања. А резултат таквог зрачења је "свет који видите око себе" - већ сте описали шта видите...


Да ли си ти била у Србији за време деведесетих?


Чему такво питање? Када је покушано прво одржавање геј параде? Када је б92 добио простор колики сада има? Из које владе је министар просвете изашао у сусрет адвентистима (суботарима) за померање пријемног испита? Из које владе је министар иностраних послова љубио папи руке? Упореди школски (дечји, образовни) програм некада и сада. Ало, бре, људи, стање је све горе и горе како иде време. Не само код нас, већ и у целом 'цивилизованом' свету. Код нас је то почело после Првог српског устанка, а не после 2. св. рата, како већина мисли. Комунизам је имао већ утабан пут у обезбоженом српском народу. Са ким и чим су се спрдали Домановић и Нушић?

Требало би сви ми да знамо да друштвено-политичке интеграције, у процесу којих смо сада, подразумевају занемаривање свих традиционалних вредности. Погледајте на шта личи немачка нација. А, 'енглески' фудбал? Мислите да је навијачу Арсенала од 30+ година свеједно када изађе тим без и једног енглеза? А, наша Звезда? Биће још црнаца и флуоресцентних дресова... само полако...

Када је снимљен последњи квалитетан домаћи филм? Каква нам је музичка сцена? Људи, све је горе и горе. Медији чине своје. Трећи канал је својевремено имао више музичких, квалитетних забавних, културно-образовних емисија за омладину него све телевизије данас заједно. Шта данас имамо? Емисије: 'У тренду', 'Брендоманија', 'Магазин ''ин'' '.... наравно и 'Великог брата'...

А главни проблем је у јадном стању народа по питању вере православне. Све се свело на пуко спровођење обичаја... Да смо ту јаки, не би нас медији обликовали како желе...
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
CominCorect
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 17 Jun 2003
Posts: 980
Location: кућица од чоколаде

PostPosted: 29 Nov 2006 11:40    Post subject: Reply with quote

јебо мајку како вас не мрзи драги пријатељи??? icon_vice icon_no
_________________
СЕВЕРНА АРМИЈА=РЕД+РАД+ДИСЦИПЛИНА
Back to top
View user's profile Send private message
радован
Стара гарда


Joined: 07 Apr 2003
Posts: 2043
Location: Нећу да ти кажем ћелави!!!

PostPosted: 29 Nov 2006 12:32    Post subject: Reply with quote

Шта како нас не мрзи?
Back to top
View user's profile Send private message
city boy
Ветеран


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 1183
Location: град Београд

PostPosted: 29 Nov 2006 12:46    Post subject: Reply with quote

Robbie Williams wrote:
city boy wrote:
Robbie Williams wrote:
city boy wrote:
(пошто сам био мало елегантније обучен


Не лажи


све ће ти бити јасно ако кажем да се мој кум побринуо за гардеробу Cool


Како су те у тренерци пустили у позориште?


smile

Mr. Green
_________________
Делије Север - носиоци градског духа!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Сканк
ДЕЛИЈА


Joined: 14 Jan 2006
Posts: 220

PostPosted: 29 Nov 2006 12:59    Post subject: Reply with quote

индијанац
Quote:
Код нас је то почело после Првог српског устанка, а не после 2. св. рата, како већина мисли. Комунизам је имао већ утабан пут у обезбоженом српском народу. Са ким и чим су се спрдали Домановић и Нушић?

Не видим какве везе имају ова два писца са послератним комунистичким иживљавањима над верујућим народом, прављењем штала или школа од цркава или слања неподобних на Голи Оток ? Шта је то Карађорђе или Обреновић толико урадио да уништи српску националну свест ? То што је овима допуштано да пишу шта хоће пре бих назвао исконском демократијом. Да ли знаш да је након 2 Светског рата неко писао тако критички о комунистима а да је живео овде ? Ја се не сећам. До тог 2. св.рата је сваки пост испоштован био до краја, све се гледало и рачунало од Црквених празника, и народ је много више био у Господу и вери него ли након 1945.
Не сећам се сада, можда сам већ писао да сам имао ту срећу и част да прозборим са Николом Кавајом, тих 200-300 метара што смо препешачили за мене је било вредније од свих 10 година историје што сам учио у школи. И лепо ми је Чича рекао : '' Овај народ није исти народ који сам ја оставио '46-те, све се искварило и рођену мајку би продали . . . '' . Е у томе, налазим, да се крију и одговори на сва Радованова питања, ако одговоримо ЗАШТО и ШТА је наш народ толико променило за 55 година имаћемо јасни слику шта нам се десило.
_________________
ONE LOVE !
RED STAR !
Back to top
View user's profile Send private message
п дубаи
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 30 Mar 2006
Posts: 941
Location: Догодине на Газиместану!

PostPosted: 29 Nov 2006 13:38    Post subject: Reply with quote

индијанац wrote:


А главни проблем је у јадном стању народа по питању вере православне. Све се свело на пуко спровођење обичаја... Да смо ту јаки, не би нас медији обликовали како желе...



Као што ми рече један поп "Срби су више обичајни него верски народ". Више пажње обраћамо на славља и обичаје него на одласке у цркву и молитве што по мени није добро.
Back to top
View user's profile Send private message
индијанац
ДЕЛИЈА


Joined: 06 Oct 2004
Posts: 180
Location: Јужна Дакота

PostPosted: 29 Nov 2006 14:03    Post subject: Reply with quote

Ја лепо кажем да је тада почело. Наравно да се комунистички утицај највише види и осећа из ове наше перспективе. Највише због тога што имамо прилику да лично причамо са људима који су тада живели, па историјске лажи теже пролазе. А, одакле су регрутовани партизани него из народа са села? Знам кроза шта је прошао мој покојни деда због венчања у цркви. А од кога је имао проблеме - од тог народа са села. Од народа који је био и тада и пре и после - брука и срамота у духовном и моралном смислу за српство и Светосавље. Нушић и Домановић су извргавали руглу то болесно стање у српском народу. Стање које је претходило доласку комунизма, који је донео само насилно и формално одрицање од Бога у српском народу. Суштински смо Га се одрекли много раније.

Читајте Светог Владику Николаја. Читајте Достојевског. Он је тачно предвидео шта ће се десити са руским народом и то много пре Октобарске револуције (Идиот).
_________________
O мaмa мaмa мaмaaaa...
Back to top
View user's profile Send private message
Necro
ДЕЛИЈА


Joined: 12 May 2005
Posts: 203

PostPosted: 30 Nov 2006 16:49    Post subject: Re: УРБАН, САВРЕМЕН?! Reply with quote

radovan wrote:
Шта за вас представља урбан (градски) дух, шта значи бити савремен?

Зашто смо постали тако тренди (ето, не знам српску ријеч за тренди).... Па онда за рад тога шта ће неко мислити о нама на основу музике коју слушамо или гардеробе коју носимо прихватамо неке токове које, када мало боље размислим, нико нормалан не би прихватио.
Докле ће се традиционално изједначавати са примитивним?! Зашто смо запад прихватили на погрешан начин, па нам се смију...
Зашто се одричемо традиције за рад краткотрајних успјеха у политици, економији, спорту.....
Шта је то заказало у српском бићу па нам је дражи Че од Драже?
Шта је Србе натјерало да на Космет гледају као земљу преко седам мора и седам гора, а нису ни свјесни да је то на 5 сати колима од БГ-а, да када зими оду на Копаоник могу са панчићевог врха угледати прељепу свету српску земљу. ЗАШТО СМО СЕ ИЗВЕШТАЧИЛИ, КАКО ТО ПРОМЕНИТИ? Шта то човјека чини урбаним, савременим....

Имам осјећај да је патриотизам, поштовање традиције забрањено уколико желиш да будеш урбан, савремен......о Боже како је то болесно!

Немам појма зашто смо извештачени...Има толико тога сто је утицало на овај народ да просто немаш појма одакле да кренеш. Вероватно никад нећемо бити онај исти народ као у време Немњића...
Мислим да је проблем у томе што многи Срби више "воле америчко говно него српску питу" Јако ме боли што сам стекао такав утисак али стекао сам га само шетајући улицом и разговарајући са људима. Увек се од странаца прихвати најгоре. Сви су прихватили 50 Centa a не KRS-ONEa... То сам навео само као пример.
Што се тиче Чеа, мислим да постовање његовог лика није ништа страшно нити лоше. По мом мишљењу он је био човек који се борио против америчког терора и експлатације Јужне Америке. Ту нема ничег лошег. А ко се бар мало бавио њим зна да се он није сматрао комунистом већ су се неки његови идеали поклапали са комунистичким (једнакост,правда...) А опет ако боље погедате многи ставови које проповеда комунизам су преузети из хришћанства које комунизам негира. Јако конфузно!
А Косово се не може гледати као нешто што је далеко, то је ту одмах иза угла.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

View previous topic :: View next topic
Page 3 of 10

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop