DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ФСС - Као нешто раде

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north
View previous topic :: View next topic  
Author Message
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 23 Nov 2006 23:12    Post subject: ФСС - Као нешто раде Reply with quote

Преузето са њиховог сајта

Ала су докони...


У организацији Фудбалског савеза Србије данас ће бити одржан први у низу округлих столова са темом «Повратак публике на стадионе». Домаћин ће бити Звездан Терзић, председник ФС Србије, а скуп ће бити одржан у просторијама Танјуговог Међународног прес-центра са почетком у 12 сати.


Првом округлом столу, уз предсдедника Терзића, присуствоваће и главни и одговорни уредници, односно уредници спортских редакција водећих српских медијских кућа – Момчило Јокић (Политика), Јован Секулић (Вечерње новости), Миодраг Симеуновић (Спортски журнал), Војмир Јовшић (Спорт), Драгиша Ковачевић (СОС канал) и Зоран Марковић (РТС).
Окупљени ће отворити сва потенцијална питања која узрокују да су трибине српских стадиона празне, са жељом да детаљна анализа укаже на решења која ће водити поправку стања
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 23 Nov 2006 23:19    Post subject: Reply with quote

Tribina FSS o domaćem fudbalu

Opšta ekonomska situacija u zemlji, nedostatak kvaliteta i zastarela infrastruktura neki su od glavnih razloga nedolaska publike na stadione, ocenjeno je na tribini, koju je Fudbalski savez Srbije organizovao u četvrtak.

Predsednik FSS-a Zvezdan Terzić rekao je da je tribina u Beogradu "samo prva u nizu" i da će se one održavati mesečno.

Na tribini sa temom "Povratak publike na stadione" učestvovali su predstavnici "Sporta", "Sportskog žurnala", RTS-a, "Politike", "Večernjih novosti" i "SOS Kanala".

Predstavnici medija uglavnom su istakli da publika ne želi da gleda slabiji kvalitet fudbala i povezali su zainteresovanost za taj sport sa opštim stanjem u zemlji.

"Ovo jeste najvažnija tema. Kratko rečeno, ljudi ne dolaze jer nemaju šta da vide. Moramo da učinimo sve da pomognemo fudbalu, ali to ne vredi ako klubovi neće da pomognu sebi", rekao je Dragutin Kostić, urednik fudbalske rubrike u Žurnalu.

Među ostalim razlozima zašto nema publike, predstavnici medija naveli su nedovoljnu edukaciju većine današnjih navijača, brigu za bezbednost, pitanja o regularnosti takmičenja, ali i slabiji ili pogrešan rad medija koji se bave fudbalom.

Terzić je posle komentara svih prisutnih urednika rekao da se većina mišljenja i ocena poklapaju s njegovim i pozvao ostale da daju "konkretne predloge" za poboljšavanje opšte slike fudbala.

"Moramo da vodimo računa o navijačima. Kada kažem 'navijači' mislim i na one militantne, jer kakvi god da su – naši su", rekao je Terzić.

Predsednik FSS-a naglasio je da je "prezadovoljan" urađenim stvarima po pitanju regularnosti takmičenja i naglasio da ne postoji takmičenje u svetu čija se regularnost ne može dovesti u pitanje.

"Znamo šta nedostaje i tražimo pomoć svih. Trudimo se da budemo otvoreni koliko možemo i da poboljšamo šta možemo, ali nam treba vremena za to", rekao je Terzić.

Na decembarskoj tribini trebalo bi da učestvuju istaknuti treneri, na januarskoj privrednici koji bi želeli da ulažu u fudbal, a na februarskoj stari asovi.
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
дарконије
ДЕЛИЈА


Joined: 26 Apr 2004
Posts: 233
Location: Север

PostPosted: 24 Nov 2006 03:48    Post subject: Reply with quote

Можда је и офф...
Али, пре пар месеци имали су конкурс за нови лого. И ја сам, поред многих других идиота(мислећи, види, ови ипак планирају да се уозбиље) послао пар цртежа и предлога. Нови лого је требао бити предсављен 2. новембра.. Нигде живе душе да каже нешто о тој ситници..
У глобалу, ужас.
Back to top
View user's profile Send private message
дрвосеча
ДЕЛИЈА


Joined: 17 Oct 2006
Posts: 142
Location: поред шуме

PostPosted: 24 Nov 2006 17:44    Post subject: Reply with quote

MILLWALL011 wrote:
"Moramo da vodimo računa o navijačima. Kada kažem 'navijači' mislim i na one militantne, jer kakvi god da su – naši su", rekao je Terzić.


Е да ово сам читао у новинама! Умро сам од смеха Laughing Laughing
_________________
ПАЛИ БРАТЕ ФОРУМ, ТРИБИНА ЈЕ ЗАКОН!!!

КО СНИМА МОБИЛНИМ НА СЕВЕРУ:
КЕВА ТИ ЈЕ КУ*ВА - ПЕДЕРУ!!!
Back to top
View user's profile Send private message
-NO SURRENDER-
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Jul 2006
Posts: 129
Location: Шабац

PostPosted: 24 Nov 2006 20:19    Post subject: Reply with quote

Боље би било да пребаце све утакмице да се играју недељом.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ђоле
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 19 Jun 2003
Posts: 383

PostPosted: 24 Nov 2006 21:50    Post subject: Reply with quote

Образложи?
_________________
Публика је твоја
најлуђа на свету
нико Звездо нема
то што имаш ти!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
-NO SURRENDER-
ДЕЛИЈА


Joined: 19 Jul 2006
Posts: 129
Location: Шабац

PostPosted: 25 Nov 2006 01:21    Post subject: Reply with quote

Djole bad-boy wrote:
Образложи?


Па пошто им је један од главних циљева повећање посете на стадиону. Кад год се игра недељом, бар шето се нас тиче, нико нема никаквих проблема и другох обавеза. А суботом, нас бар 15 мора да ради. Вероватно има још људи који раде и којима је субота у 13 часова тотално издркан термин.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
милвол011
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 03 Dec 2003
Posts: 342
Location: БЕОГРАД

PostPosted: 25 Nov 2006 05:31    Post subject: Reply with quote

Nedelja i to neki termin od 14 do 16 casova da bude pocetak utakmice...
_________________
Ostaćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Нуклеар
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 04 Oct 2005
Posts: 445
Location: Па...

PostPosted: 26 Nov 2006 13:53    Post subject: Reply with quote

И на крају ништа од утакмица у вечерњим терминима.
_________________
на свету све си нам, за боље не знамо, и небо над нама, цело је звездано...
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan_fcrs
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Apr 2005
Posts: 302
Location: БАР

PostPosted: 27 Nov 2006 20:50    Post subject: Reply with quote

Биће мало необично гледати репрезентацију у поподневним часовима Evil or Very Mad Crying or Very sad
_________________
"За наше гласове немате пара,отаџбину браниће ДЕЛИЈЕ из БАРА"
Back to top
View user's profile Send private message
WheelChairHooligan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Oct 2006
Posts: 67
Location: У пм

PostPosted: 28 Nov 2006 20:21    Post subject: Reply with quote

Један од идиота који су се окупили за "округлим столом", извалио је да је главни проблем едукација навијача, наиме, "има навијача који нису чули за Шекуларца". Smile Шта рећи..
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan_fcrs
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Apr 2005
Posts: 302
Location: БАР

PostPosted: 28 Nov 2006 21:12    Post subject: Reply with quote

WheelChairHooligan wrote:
Један од идиота који су се окупили за "округлим столом", извалио је да је главни проблем едукација навијача, наиме, "има навијача који нису чули за Шекуларца". Smile Шта рећи..


Има таквих индијанаца,не треба се чудути...Данас је све могуће Laughing Very Happy
_________________
"За наше гласове немате пара,отаџбину браниће ДЕЛИЈЕ из БАРА"
Back to top
View user's profile Send private message
Dejan_fcrs
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 21 Apr 2005
Posts: 302
Location: БАР

PostPosted: 29 Nov 2006 13:31    Post subject: Reply with quote

FS Sr­bi­je kre­će u ak­ci­ju ko­ja ne mo­ra da bu­de uto­pi­ja
- po­vrat­ka na­vi­ja­ča na sta­di­o­ne
Uče­sni­ci okru­glih sto­lo­va tre­ba­lo bi da pru­že od­go­vo­re
na pi­ta­nja za­što na­rod ne do­la­zi na sta­di­o­ne, šta ga je ote­ra­lo
sa tri­bi­na i ko je to uči­nio.



Gde se de­la lju­bav pre­ma fud­ba­lu, omi­lje­nim klu­bo­vi­ma? Mno­go pi­ta­nja i vi­dlji­vih uzro­ka, ali ni­ko još ni­je po­nu­dio od­go­vo­re i ak­ci­ju
Ko­rak po ko­rak. Pro­blem po pro­blem. Ta­ko no­vo ru­ko­vod­stvo no­vog Fud­bal­skog sa­ve­za Sr­bi­je tra­si­ra put ka bo­ljoj su­tra­šnji­ci. Sti­če se uti­sak da se sva­ki dan ura­di po jed­na ko­ri­sna stvar. To se uoča­va pr­ven­stve­no kroz re­zul­ta­te se­lek­ci­ja na te­re­nu, ali je vi­dlji­vo da i or­ga­ni­za­ci­ja na­sto­ji da se na­met­ne i što bli­že uz ra­me bu­de uz sve one ko­ji ne­što, ili mno­go zna­če u Evro­pi.

Da­nas će do­ći na red i pro­blem oko na­vi­ja­ča, na­vi­ja­nja, po­se­će­no­sti utak­mi­ca i pro­ble­mu ma­log od­zi­va na fud­bal­skim sta­di­o­ni­ma. FS Sr­bi­je će kroz okru­gle sto­lo­ve u na­red­nom pe­ri­o­du po­ku­ša­ti da od­go­net­ne za­go­net­ku što na­rod ne do­la­zi na sta­di­o­ne. Šta ga je to ote­ra­lo sa tri­bi­na i ko. Gde se de­la lju­bav pre­ma klu­bo­vi­ma, pre­ma pr­voj, a naj­spo­red­ni­joj stva­ri na sve­tu.

Jed­no je si­gur­no. Ni­ti klu­bo­vi mo­gu bez na­vi­ja­ča - a opet ni­ti na­vi­ja­či mo­gu, a da za ne­kog ne na­vi­ja­ju. Pa što ne do­la­ze na sta­di­o­ne, što ne na­vi­ja­ju? U ovom tre­nut­ku ni­ko ne­ma pra­vi od­go­vor - ne­gde se pri­ča kre­će od sla­be li­ge, sla­bog fud­ba­la, pro­seč­nih po­je­di­na­ca, br­ze pro­da­je kva­li­tet­nih, do ne­ka­kve ne­re­gu­lar­no­sti pr­ven­stva...

Ni­ti nam je li­ga to­li­ko sla­ba, bar ne za na­še okru­že­nje, ni­ti su igra­či to­li­ko pro­seč­ni, ni­ti se na­me­šta kao ne­kad, na­pro­tiv, sve je u ne­ku ru­ku po­zi­tiv­ni­je ali...

Naj­ve­ći pro­blem je što osim Par­ti­za­na i Zve­zde ko­ji, bar na pa­pi­ru ima­ju iza se­be ar­mi­ju na­vi­ja­ča, osta­le sle­di sa­mo ša­či­ca... Be­ža­ni­ja, Vo­ždo­vac, Ba­nat, Apa­tin, Haj­duk iz Ku­le, Ze­mun, sad i Sme­de­re­vo, pa i Bo­rac, OFK, Voj­vo­di­na. Sto, dve­sta, tri­sta - mak­si­mum hi­lja­du. Kad se ras­po­re­de na tri­bi­na­ma sti­če se uti­sak da ne­ma ni­kog. Ili sa­mo za­lu­ta­li.

Ne­će­mo re­ći ni­šta no­vo, ovo no­vo vre­me je do­ve­lo do to­ga da će sva­ko od­gle­da­ti meč ita­li­jan­ske, špan­ske ili en­gle­ske li­ge u to­ploj so­bi pre ne­go da ri­zi­ku­je da pro­ve­de sat-dva na ve­tru ili ki­ši. A, ne­ki­ma sa­da sme­ta i sun­ce!

Šta će lju­di pri­vr­že­ni fud­ba­lu re­ći i pred­lo­ži­ti na okru­glim sto­lo­vi­ma osta­je da se vi­di i ču­je. U ovom tre­nut­ku va­žno je da je pro­blem uočen, da ova­ko ne va­lja, pa osta­je da FS Sr­bi­je, za­jed­no sa klu­bo­vi­ma u ovom mra­ku pro­na­đe put sa pra­znih tri­bi­na. Što pre to bo­lje.

I KAD DO­ĐU

SA­MO ŠTE­TA

Sa na­vi­ja­či­ma ili bez njih - ne zna se šta je go­re. Jer, ako ne­ka utak­mi­ca po­pri­mi in­te­res ši­rih ma­sa, eto uve­ća­nog bro­ja na­vi­ja­ča na tri­bi­ne. A kad se tu oku­pe, i bez ob­zi­ra je­su li za­do­volj­ni re­zul­ta­tom, ili ni­su - pra­ve ne­re­de. Par­ti­zan i Zve­zda to pla­ća­ju, go­di­na­ma is­pa­šta­ju.

Naš list je svo­je­vre­me­no ob­ja­vio ci­fre od ko­jih se nor­mal­nom čo­ve­ku za­vr­ti u gla­vi ko­li­ko je evrop­ska ku­ća fud­ba­la za­ra­di­la od na­ša dva naj­ja­ča klu­ba.

Za pa­re ko­je su pla­će­ne zbog obes­ti na­vi­ja­ča ov­de i van na­ših gra­ni­ca sva­ki od ova dva klu­ba su u pro­te­klih pet go­di­na mo­gli da ku­pe naj­ma­nje po de­set pri­stoj­nih no­vih sta­no­va!

Eto, ko­li­ko ko­šta lju­bav na­vi­ja­ča.

VI­ČI BRE, ZE­KO LO­PO­VE!

Se­ća­mo se utak­mi­ce pro­šlog pr­ven­stva ka­da je Par­ti­zan igrao pro­tiv Ze­mu­na. U Hum­skoj su otvo­ri­li vra­ta za slo­bo­dan ulaz. Do­šlo je de­se­tak hi­lja­da pri­sta­li­ca. Le­po vre­me, le­pa igra.

Me­đu­tim, to se ni­je svi­de­lo gru­pi sa ju­žne tri­bi­ne ko­ji su pro­te­sto­va­li oko sta­di­o­na. Ušli su kiv­ni na is­toč­nu tri­bi­nu i sa­ve­to­va­li lju­di­ma ko­ji su mir­no se­de­li i na­vi­ja­či: "Vi­či­te bre, Ze­ko lo­po­ve". To­li­ko su­ge­stiv­no, nad­me­no, da se lo­ša at­mos­fe­ra pre­ne­la i na te­ren. On­da su i igra­či do­šli na red, pa je Par­ti­zan igrao sa­mo 0:0 i u tom me­ču se opro­stio od ti­tu­le.

Da ne go­vo­ri­mo o to­me što se če­sto do­ga­đa: na­vi­jač na tri­bi­na­ma pe­va da vo­li klub, a u isto vre­me lo­mi "od sre­će" zbog go­la, sku­pe sto­li­ce.

HO­ĆE SVI DA

UPRA­VLjA­JU

Na­vi­jač mo­ra da bu­de na­vi­jač i u do­bru i u zlu. On­da mo­že slo­bod­no za se­be da ka­že ka­ko vo­li klub. Ova­ko, šta nam se sa­da do­ga­đa: ako Cr­ve­na zve­zda ne igra u Evro­pi, ovi što vo­de klub ni­su do­bri. I od­mah pa­ro­le pro­tiv po­je­di­na­ca.

Par­ti­za­nu ne vre­di što ma­lo, ma­lo pa pre­zi­mi u Evro­pi. Po­sr­će de­be­lo u li­gi i to je do­volj­no ne­ki­ma za ob­ra­čun sa lju­di­ma ko­ji vo­de klub. Pi­šu se pa­ro­le, pe­va­ju pe­sme čak i pro­tiv čla­no­va po­ro­di­ce, svi se bu­sa­ju ka­ko na­vod­no vo­le klub - a obi­la­ze oko sta­di­o­na. Iz­gle­da da bi ti što se ta­ko po­na­ša­ju naj­vi­še vo­le­li da se oni pi­ta­ju, ili još bo­lje, da oni ru­ko­vo­de.

Jer u Sr­bi­ji svi zna­mo sve.

OKRU­GLI STO

Me­đu­na­rod­ni Tan­ju­gov pres cen­tar u Be­o­gra­du da­nas će bi­ti do­ma­ćin in­te­re­sant­nog okru­glog sto­la. Te­ma je po­vra­tak pu­bli­ke na na­še sta­di­o­ne.

Do­ma­ćin je Zve­zdan Ter­zić, pred­sed­nik Fud­bal­skog Sa­ve­za Sr­bi­je. Go­sti će bi­ti glav­ni ured­ni­ci "Spo­r­ta" i "Sport­skog žur­na­la", te ured­ni­ci Spo­rt­skih ru­bri­ka "Ve­čer­njih no­vo­sti", SOS ka­na­la, "Po­li­ti­ke" i RTS-a.

Tri­bi­ne na na­šim pr­vo­li­ga­škim i dru­go­li­ga­škim sta­di­o­ni­ma su go­to­vo pra­zne. Sve je ma­nje gle­da­la­ca i na­vi­ja­ča. To je jed­na od "rak ra­na" na­šeg fud­ba­la.
_________________
"За наше гласове немате пара,отаџбину браниће ДЕЛИЈЕ из БАРА"
Back to top
View user's profile Send private message
НЦБ
Ветеран


Joined: 31 Mar 2004
Posts: 1494

PostPosted: 29 Nov 2006 14:42    Post subject: Reply with quote

WheelChairHooligan wrote:
Један од идиота који су се окупили за "округлим столом", извалио је да је главни проблем едукација навијача, наиме, "има навијача који нису чули за Шекуларца". Smile Шта рећи..

Ниси добро разумео, речено је да многи људи који се запошљавају у спортским редакцијама медијских кућа не знају ко је шекуларац.. Wink
_________________
НЕ ДАМО НАШУ ЗВЕЗДУ!
Back to top
View user's profile Send private message
WheelChairHooligan
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 03 Oct 2006
Posts: 67
Location: У пм

PostPosted: 01 Dec 2006 19:34    Post subject: Reply with quote

Nesha_cb wrote:
WheelChairHooligan wrote:
Један од идиота који су се окупили за "округлим столом", извалио је да је главни проблем едукација навијача, наиме, "има навијача који нису чули за Шекуларца". Smile Шта рећи..

Ниси добро разумео, речено је да многи људи који се запошљавају у спортским редакцијама медијских кућа не знају ко је шекуларац.. Wink


Прилично сам сигуран да се радило о навијачима, јер нисам само ја гледао емисију, али нема везе. Smile
_________________
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    DELIJE.net Forum Index -> Crazy north All times are GMT - 1 Hours


View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop