DELIJE.net Forum Index www.DELIJE.net
Форум ДЕЛИЈА - навијача Црвене Звезде
 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

ПЕСМЕ
Goto page 1, 2, 3 ... 171, 172, 173  Next
 
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Apr 2006 22:00    Post subject: ПЕСМЕ Reply with quote

Ајде да урадимо несто од велике користи за нас север . Ајде да пописемо све сто је икада отпевано међу звездиним навијацима , па макар то било и једном из зезања.
На основу песама које пописемо, мозе да се извуце оно сто је оригинално и ста обавезно треба задрзати , а остало полако да иде у архиву . Најбољи текстови песама које су копије мелодија преузетих од других навијаца , искористити у новим мелодијама .
Писите све цега се сетите :
- и песме о Звезди
- и патриотске песме
- и увреде другим навијацима
- и зезање
- једном рецију све
Овај топик мозе да послузи као концепт за прављење велике књиге песама севера (или у најмању руку мозе да се у наставцима издаје у фанзину). Такође многи који нису редовни или нису били редовни, овде могу да процитају текстове песама које не знају .
Када писете неку песму вазно је да написете осим текста следеце ствари :
1) Како се зове оригинална мелодија (ако је знате )
2) Ко је изводи (нпр. за енглеску химну или "Аиду" , логицно да нецете написати извођаца)
3) Да ли сте ту исту мелодију цули да се пева на некој другој навијацкој трибини - ово је јако вазна ставка!
Цепај!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Apr 2006 22:17    Post subject: Reply with quote

Текст из Звездине Ревије , април 1979.
" Химна на Стадиону

У бројној армији навијаца је сигурно и подоста поклоника забавне музике и њима неце представљати енигму име Сање Илица. Тако га називају сви који са њим сарађују , певаци којима писе композиције, музицари, посетиоци фестивала, па нека га тако напокон упозна и овај нас најсири аудиторијум ... Навијацки, зваздаски. А, разлог ? Па, рецимо творац је , додусе уз малу помоц својих пријатеља Звездине химне , навијацке песме која це ускоро бити доступна свим поклоницима црвено-беле боје .
Конкретно , о цему се ради ? Објављен је конкурс за композицију која це уједно бити химна спортског друства Црвена Звезда . Позив је упуцен композиторима из цитаве земље . Једини услов је био - вероватно погађате - да су сви композитори који би се јавили на конкурс са својим композицијама , пре свега навијаци Црвене Звезде .
- Послао сам своју композицију , како сам мислио да би она требала да изгледа , као и сви други. Уследила је селекција. Нацињен је узи избор, затим су позвани навијаци и ето , они су одлуцили да то буде управо моја композиција. Приликом рада, припремања , компоновања, посао сам најпре од цињенице да би ту композицију требало да пева висе људи , а не само један. Зелео сам да нациним једноставну композицију цији це средисњи део да буде намењен управо навијацима , који це да га изводе на стадиону.
Наизглед врло смирен , спортски одевен , са мирним погледом и помало успорених покрета док говори , Сања делује као сталозена особа. Рекло би се да ни за тренутак не излази из свог света музике , мелодија , идеја које би тек требало да се пренесу у нотне свеске ... Каземо да је наизглед све то тако , бар на тај први поглед. Међутим , реалност, бар она спортска је несто сасвим друго . Како сам казе редован је посетилац свих утакмица које фудбалери Црвене Звезде одиграју у Београду. Спада управо у оне ватрене навијаце који знају ревносно да се показу на трибинама.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Apr 2006 22:35    Post subject: Reply with quote

- Инспирацију за композицију која је одабрана за химну Црвене Звезде добио сам управо на стадиону , посматрајуци утакмицу, људе, друзеци се са њима... Веома сам импулсиван и гласан навијац . Посецујем и друге фудбалске приредбе. Када време дозволи, нађем се и у гледалисту када се за бодове боре и други Звездини спортисти .
По свему судеци, Звездина химна је добила правог аутора. Рекло би се загризеног "звездаса"- Сању Илица. Нека за многобројну војску навијаца буде и остане само -Сања. Тако је познат свима , другације га нико и не зове. Но, да јос понесто каземо о тој песми која це се врло брзо орити по стадионима, дворанама... Композитор је тај Сања Илиц о коме писемо , разговарамо са њим у име свих Звездиних навијаца . Међутим , потребно је нагласити да има јос понеког ко је у свему томе помогао Текст је написао познати песник Љубивоје Рсумовиц . Аранзман је дело Звонка Скерла. Цитаоце подсецамо на неколико редова из химне, управо из оног дела који це бити најблизи навијацима :
"Црвена Звезда на небу сја
Црвену Звезду волим и ја
Црвена Звезда то нас је тим
Хеј Звезда црвена, црвена,..."
Химна је првобитно замисљена - наставља Илиц - као композиција каква јесте . Знаци , мелодија компонована за клуб за све спортове, не само за фудбал. Ми смо се све време трудили да химну прилагодимо насим навијацима , насем менталитету , да је навијаци могу певати. Мислим да смо у томе успели, али се истовремено јавила, да не казем наметнула и нова идеја . Композиција има два дела у коме се темпо и ритам мењају , па онда све то некако свецано звуци и теско је да се пева онако навијацки. Стога смо и одлуцили да из цитавог материјала нацинимо јос једну песмицу која би била искљуциво навијацка. И ускоро це и то изаци као плоца , па оцекујем да се Звездини стадиони убрзо "распевају" .
Мозда це се неко од циталаца запитати - да ли је Сања и спортиста, а не само навијац на стадиону ?
- Активно не играм. Фудбал ме највисе интересује. Раније док је било висе времена налазио сам се са друговима . Одиграли бисмо мали фудбал кат када у улици "на мале голице" . Последњих годима ми обавезе ни то не дозвољавају "
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Apr 2006 22:44    Post subject: Reply with quote

Звездина химна :
" Све сто смо зелели,све сто смо хтели ,
то су нам дали црвенобели,
младици борови , девојке јеле,
боре се постено за црвенобеле ,

Хеј , хеј, хеј , хеј , хеј ,

Црвена Звезда на небу сја - хеј,
Црвену Звезду волим и ја - хеј,
Црвена Звезда тао нас је тим -хеј,
Хеј Звезда црвена, црвена ,
Хеј Звезда хеј ,
Хеј Звезда црвена , црвена,
Хеј Звезда хеј !"
Знам да има доста и оних којима се ова химна не допада . То је химна спортског друства и таква је каква је - НАСА ЈЕ и има традицију . Навијацка химна, или химна Делија и севера је "Добро знај "и она је права навијацка.
Добра страна химне насег спортског друства је то сто звуци као деција песмица. Одлицна је да се пева деци као успаванка . Деца се тако јос у колевци науце да воле Звезду !
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 26 Apr 2006 22:46    Post subject: Reply with quote

Пар комада јако старих...

Ове све иду на мелодију "Нишка Бања топла вода"... било их је ужасно много на ту мелодију, не могу ни свих да се сетим:

- "Звезда има свога сина, има Рајка Јањанина"
- "Родило се дете мушко по имену Савић Душко"
- "Пада киша ја се клизам серем ти се на партизан" Laughing (ово у обданишту)
- ... (допуните још на ову мелодију)

- "Црвен дресић носи Милош Шестић" - "Црвен фесић" (народна)

- "О Звездо Звездана" - "Шошана" (изводила група Дах, касније ЈУ Група)
- "Некад је био храм" - исто као горе "Шошана"

- "Зиге-заге-зиге-заге-оле-оле-оле" - певала свака трибина у Енглеској 70-тих година.
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
Критичар
Стара гарда


Joined: 02 Jun 2005
Posts: 2485

PostPosted: 26 Apr 2006 22:52    Post subject: Reply with quote

Песма "Звезда има свога сина, свога Рајка Јањанина " је певана на мелодију "Друзе Тито бела лица кад цес доци до Узица ".
Брате Амбасадоре, написи молим те комплетне текстове "Озвездо Звездана... " и "Некада био храм... " јер сигурно има људи на форуму који их не знају .
Ја би волео да цео овај посао око песама одрадимо темељно и педантно .
Како се бесе звала група која је певала "Сосану " , сеца ли се ко ?
Back to top
View user's profile Send private message
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 26 Apr 2006 22:55    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:
Kako se bese zvala grupa koja je pevala "Sosanu " , seca li se ko ?


Група "Дах" је изводила Шошану, касније "ЈУ Група", касније обрадила група "Руж".
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
ултраБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 02 Jul 2005
Posts: 310
Location: Београд

PostPosted: 27 Apr 2006 00:04    Post subject: Reply with quote

Гробари сви сте ви куртони,
слусајте вицу сампиони,
песме насе крадете стално,
трибина васа изгледа јадно,
гробари ви сте мисеви бедни,
ста цете ви на тифо сцени,...
...заставе све су васе,
давно пале у руке насе,...

...не знам како иде даље песма, али знам да смо је певали негде 2001. године на текми против Зелезника на Маракани, тада су се делили цак и леци са текстом те песме
Back to top
View user's profile Send private message
kengurko
ДЕЛИЈА јуниор


Joined: 14 Aug 2003
Posts: 52
Location: Сиднеј-Кенгурија

PostPosted: 27 Apr 2006 01:38    Post subject: Reply with quote

o kako je lepo videti te opet!

Laughing
_________________
И три нулааа!! Kако игра нови првак светааа!!
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 27 Apr 2006 05:30    Post subject: Reply with quote

Одлична тема (и неисцрпна).
Критичаре, "Звезда има свога сина, свога Рајка Јањанина" почетком деведесетих певали смо на мелодију "Нишка бања". (на свакој утакмици смо извлачили из нафталина те ретро песме и зајебавали се. Сећам се да смо на једном гостовању у Зрењанину у зиму 1993. певали "Четвртога марта, у среду тога дана, јебаћемо Бутрагења, Санчеза и Валдана" Cool присутнима ништа није било јасно Laughing ). И то није једини случај да се мелодија неке песме промени током година- нпр. песму "Румено лице и перут у коси..." у првој половини деведесетих певали смо на мелодију "Проклета је Америка", док је касније певана на мелодију "Пуне трибине..."

И ово да је Сања Илић уплетен у писање химне, појма нисам имао!
Човек се бави другачијим стварима данас:
http://www.sanjailic.yuonline.net/indexs.htm
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Амбасадор
Ветеран


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 1046
Location: Пимлико

PostPosted: 27 Apr 2006 06:52    Post subject: Reply with quote

Kriticar wrote:

Brate Ambasadore, napisi molim te kompletne tekstove "Ozvezdo Zvezdana... " i "Nekada bio hram... " jer sigurno ima ljudi na forumu koji ih ne znaju .


"О Звездо звездана,
моја једина,
о Звездо о Звездана,
ти си мени најдража"

----------------------

"Некад је био храм
а сада гробница,
срушен и спаљен до темеља
хиљаде мртвих гробара...

Њега су срушили
њега су спалили,
најјачи од варвара свих,
навијачи Звездини"

----------------------

Ево још неких... домаћих...

- "Ко то каже, ко то лаже да је Звезда мала, кад је Звезда, кад је Звезда јебала Реала" - "Ко то каже, ко то лаже" (народна)

- "У Срцу моме живиш само ти, Звездо моја љубави" - Беба Селимовић

- "Маракана, маракана, сањива се буди, сањива се буди,
данас биће, данас биће, сто хиљада људи, пијаних и лудих.

Напред Звездо, напред Звездо, тебе волим ја
напред Звездо, напред Звездо, ти си најбоља"


(на мелодију "Мали Мрав" - Томислав Чоловић)

- "На Маракани опет песма стара,
стадион пун сви певају у глас,
поново смо бољи од гробара,
а парни ваљак опет тражи спас.

Ал спаса нема, неће га ни бити,
јер наша Звезда најбоља је сад,
гробари ће горке сузе лити,
и ориће се песмом бели град"


(на мелодију "Фијакер Стари" - народна, староградска)

- "Мој гробаре, мој гробаре,
мој гробаре, мој гробаре,
не силази са курчине,
пичко гробарска"


(на тему "Мој голубе" - народна, изворна)

- "Јутро је, јутро је,
кад те нема боље да се нисам ни пробудио
нема места на јастуку које нисам љубио,
Звездо моја, Звездо моја..."


(на мелодију "Јутро је" - Нада Топчагић)

- "Звезда је ко сан, мрзим партизан..." (на мелодију "Незнанка" - Радиша Марковић)

- "Нананананананана Роберт Просинечки..." - (на мелодију "Ужичко коло" - народно коло).

- "Роберт просинечки, о, о, о, о, о"



Е сад, неке песме се помињу и у књизи "Сага о Звезди", па ћу да пренесем неколико, мада за неке нисам сигуран за мелодије, па нек ме неко исправи... ове свакако треба да се помену:

- "Џајо, џајо, џајка, родила те мајка, увек срећна била, која те родила" (Ово исто на мелодију "Ужичко коло", али нисам сигуран, нек ме неко исправи)

- "Играј Џајо на цолове, ради коње и волове" - (мислим да је и ово на мелодију "Нишка бања", али стварно нисам сигуран. )... исто као и

- "иди Милко ко те јебе, може Звезда и без тебе"

- "На Балкану има град по имену Београд,
ту играју мајстори, фудбалери Звездини,
чуј нас Звездо, чуј нас ти, ми ћемо те бодрити,
песмом срцу најдражом, шампионском Звездином"


(на мелодију "Синоћ кад је пао мрак, села цура на сокак", народна)

- "Циганини сам то не мења ствари,
циганин је био и мој стари"


- "Ми имамо голмана, што на голу стоји, име му је Дика, и никог се не боји" - англо-америчка мелодија, исто као и:

- "Волим само стадион, алкохол и жене..."
_________________
Мила мајко не жени ме млада,
кад ме жени Рачића бригада.
Back to top
View user's profile Send private message
николаБГ
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 968

PostPosted: 27 Apr 2006 07:57    Post subject: Reply with quote

Не знам како се зове оригинална песма, или да ли је мелодија "насе" ауторско дело, али песма иде овако...

[б]Среда је двадесетпрви,
октобар и зора свице
вецерас уз црвено беле
сто хиљада срца бице

Кафане вец су пуне
тоци се свима пице
спремају се хулигани
да бодре те младице

ка стадиону се сада
сваки навијац креце
зивеце за победу нову
зивеце за коло треце
[/б]
Певама је давно, крајем 80-их ко се сеца нека казе за коју је текму спевана.

А песме из зезања

[б]Мој тата купио козу с плавим оцима
криве ноге има и масе усима
ако вам се не свиђа ова наса песмица
ми цемо је певати,
опет,опет,опет опет...[/б]

следеца је...

[б]Седим у цамцима
пећо сам сарани
алеао-алеао[/б]
Back to top
View user's profile Send private message
Robbie Williams
Ветеран


Joined: 09 Jul 2003
Posts: 1496
Location: Маки, Нови Бановци

PostPosted: 27 Apr 2006 07:59    Post subject: Reply with quote

Амбасадоре, "Џајо, Џајка" је песма коју је седамдесетих снимила естрадна уметница под именом Машинка Лукић. Можемо да причамо о песмама које су везане за Звезду или њене играче али овде су тема песме које су певане на северу. Било како било, за све оне који немају овај антологијски хит у својој колекцији Wink :
http://rapidshare.de/files/19037068/Dzajodzajka.mp3.html

-"Некад је био храм..." се јесте у неколико наврата певало али је у 90% случајева почетак песме "Фудбалски био храм..."

- "Роберт Просинечки..." а иста је мелодија и за "На колена пред Србе" је уствари песма "Vamos ala playa"

Алвкунген, партизани су после нас почели да певају ову песму у некој својој обради
_________________
МАЊАЧА КЕЖУАЛС
http://www.youtube.com/watch?v=Ssezbxt4APk
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kiki
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 15 Oct 2002
Posts: 836
Location: Beograd

PostPosted: 27 Apr 2006 08:59    Post subject: Reply with quote

[qуоте="ултраБГ"]Гробари сви сте ви куртони,
слусајте вицу сампиони,
песме насе крадете стално,
трибина васа изгледа јадно,
гробари ви сте мисеви бедни,
ста цете ви на тифо сцени,...
...заставе све су васе,
давно пале у руке насе,...

...не знам како иде даље песма,[/qуоте]
Гробари, сви сте ви куртони,
"Слусајте!", вицу сампиони.
Песме насе крадете стално,
трибина васа изгледа јадно.
Гробари, ви сте мисеви бедни,
ста цете ви на тифо сцени?
Рузне заставе све су васе,
пресле одавно у руке насе.
Да ли везбате сваког дана
безање од нас, од нас цигана?
Слусајте како то сад пева
Звездин север и Србија цела.
На на на...

С'тобом сам ја
док судија не свира крај.
С'тобом са ја
бори се муски.
Победу дај
и увек знај
С'тобом сам ја...

Назалост, могу да написем само текстове.
Цини ми се да сам песму "сад на гол" цула и на утакмицама Манцестера, али не могу да тврдим.

Уколико би ова тема требало да послузи ономе сто је Критицар навео, бице потребно да се направи јос једна која би била налепљена на поцетак форума. Ова тема на којој сада писемо, могла би да буде "радна". Дакле, неко написе текст, неко други дода на коју мелодију је певана, треци у којој ситуацији је певана итд. Друга тема (лепљива) би могла да буде "конацан производ". Дакле, једна особа би била задузена да тамо ставља све песме за које се сазнало: текст, мелодија на коју се пева и евентуално да ли је певана негде друго. Тако би се добило на прегледности. Било би добро када би постојала и "едит" опција како би некој песми могла касније да се дода нека занимљивост или тако несто.
_________________
Danas su na Marakani bili oni koji ne vole Crvenu zvezdu. Oni koji Zvezdu vole, sačekaće sledeću evro utakmicu ili derbi kako bi pokazali svoju ljubav i odanost crveno-belom dresu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
апсурд
ДЕЛИЈА сениор


Joined: 20 Nov 2005
Posts: 300

PostPosted: 27 Apr 2006 09:05    Post subject: Reply with quote

Сећам се да смо на једном гостовању у Зрењанину у зиму 1993. певали "Четвртога марта, у среду тога дана, јебаћемо Бутрагења, Санчеза и Валдана" Cool присутнима ништа није било јасно Laughing ). И то није једини случај да се мелодија неке песме промени током година ...

Brat Williams ima pravo ! Ja se secam slicne pesme pred utakmicu sa Barsom . Neka me neko ispravi ako pogresno napisem tekst .

Zadnjega oktobra ,
u cetvrtak istog dana .
Jebacemo Luis Figa ,
Romarija i Ronalda
_________________
---hahhaha slusaj ovog,decko poduvaj ku*** malo...ja na tekme idem od 2002 ...do 2006 sa Caletom, od 2007 stalno... tako da...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    DELIJE.net Forum Index -> Навијачке приче All times are GMT - 1 Hours
Goto page 1, 2, 3 ... 171, 172, 173  Next

View previous topic :: View next topic
Page 1 of 173

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Delije shop